دلایل قار و قور شکم

دلایل قار و قور شکم

قار و قور شکم,بيماري قار و قور شکم,قار و قور شکم در بارداري,علائم قار و قور شکم,درمان قار و قور شکم,درمان قار و قور شکم با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان قار و قور شکم,قار و قور شکم را چگونه درمان کنيم,قار و قور شکم در کودکان,قار و قور شکم در بزرگسالان,قار و قور شکم در نوزادان,قار و قور شکم در بهار,قار و قور شکم در تابستان,قار و قور شکم در پاييز,قار و قور شکم در زمستان,آشنايي با قار و قور شکم,همه چيز در مورد قار و قور شکم,قار و قور شکم واگيردار است,قار و قور شکم و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان قار و قور شکم

علت و درمان صدای قار و قور شکم بعد از غذا


به گزارش بی اس ام اس مسئله صدای شکم مدتهاست که برای ما ناشناخته مانده است. مشکل اصلی اینجاست که این صدا در بسیاری اوقات باعث خجالت ما هستند. اما واقعا چه چیز باعث می شود که معده به این صورت فریاد بزند؟ و آیا راهی برای پیشگیری از آن وجود دارد؟گرسنگی یکی از دلایل اصلی این صداها است. وقتی برای حدود ۲ ساعت چیزی نخورده باشید، اعصابی که در دیواره معده وجود دارند، باعث افزایش هورمون گرسنگی شده و خالی بودن معده را به مغز اطلاع می دهند. علاوه بر گرسنگی، پایین بودن قند خون نیز می تواند منجر به این شود که مغز مطلع شده و برای حل مشکل، هورمون orexin را آزاد کند. این هورمون به معده می گوید الان ممکن است زمانی مناسب برای رفع گرسنگی باشد.هیپوتالاموس، که مسئول هماهنگی دستورهای بدن -مثل کنترل کردن گرسنگی- است، از بین فرمانها یکی را انتخاب می کند. در ابتدا این هورمون باعث می شود که ماهیچه های نرم شکم، منقبض شوند. اسیدها و بقیه مایعاتی که باعث هضم غذا می شوند، در معده و روده افزایش می یابد و فضا را برای غذای بعدی آماده می کند. انقباض به صورت دایره ای شکل در معده انجام می شود و ارتعاشاتی را تولید می کند که باعث تولید صدا می گردد. صدای معده تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و هر یک یا دو ساعت ادامه پیدا می کند تا شما غذا بخورید.

علت و درمان صدای قار و قور شکم بعد از غذا

اما صدای معده تنها در اوقاتی که گرسنه هستید، اتفاق نمی افتد حتی وقتی که غذا میل کرده اید هم اتفاق می افتد. ماهیچه های منقبض کننده معده و روده کوچک نیز مسئول مخلوط کردن غذا با گاز و مایعات هستند. این انقباضات باعث می شود که غذا، گاز و مایعات فشرده شده و باعث لرزش ماهیچه های معده شده و صدای معده را منجر شوند.خبر بد این است که هنوز راهی کاربردی برای ساکت کردن آن وجود ندارد. چه گرسنه باشید چه نباشید باید با این صدا کنار بیایید!
منبع:salemzi.com

دلایل قار و قور شکم

<

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.