به ماهی های قرمز دست نزنيد

به ماهی های قرمز دست نزنيد

به ماهی های قرمز دست نزنيد خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

انواع عینک های آفتابی

انواع عینک های آفتابی

انواع عینک های آفتابی خواص عینک های آفتابی,فواید عینک های آفتابی,عینک های آفتابی درمانی,خاصیت عینک های آفتابی,خواص عینک های آفتابی درمانی,خواص عینک های آفتابی برای پوست,خواص عینک های آفتابی برای مو,خواص عینک …

خواص درمانی کاکائو در طب سنتی و کنترل فشار خون

خواص درمانی کاکائو در طب سنتی و کنترل فشار خون

خواص درمانی کاکائو در طب سنتی و کنترل فشار خون خواص درمانی کاکائو در طب سنتی و کنترل فشار خون در سایت جسارت کاکائو در طب سنتی,کاکائو طب سنتی,خواص کاکائو در طب …

10 علت بدرنگی دندانها و راههای جلوگیری از آنها

بدرنگ شدن دندان ها,بیماری بدرنگ شدن دندان ها,بدرنگ شدن دندان ها در بارداری,علائم بدرنگ شدن دندان ها,درمان بدرنگ شدن دندان ها,درمان بدرنگ شدن دندان ها با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان بدرنگ شدن دندان ها,بدرنگ شدن دندان ها را چگونه درمان کنیم,بدرنگ شدن دندان ها در کودکان,بدرنگ شدن دندان ها در بزرگسالان,بدرنگ شدن دندان ها در نوزادان,بدرنگ شدن دندان ها در بهار,بدرنگ شدن دندان ها در تابستان,بدرنگ شدن دندان ها در پاییز,بدرنگ شدن دندان ها در زمستان,آشنایی با بدرنگ شدن دندان ها,همه چیز در مورد بدرنگ شدن دندان ها,بدرنگ شدن دندان ها واگیردار است,بدرنگ شدن دندان ها و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان بدرنگ شدن دندان ها

علت زرد شدن دندان ها,علت  بدرنگ شدن دندان ها,راههای سفید کردن دندانها

عوامل تاثیرگذار بر تغییر رنگ دندانها

به گزارش بی اس ام اس : اگر دندان های شما بدون هیچ دلیل مشخصی تغییر رنگ داده اند و همچنین علائم دیگری نیز ظاهر شده اند به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهد و درمان مناسب را توصیه کند.

دلایل مختلفی برای بدرنگ شدن دندان ها وجود دارند که عبارتند از:

1- بدرنگ شدن دندان توسط مواد خوراکی و آشامیدنی : قهوه، چای، نوشابه ها، برخی آبمیوه ها و آب سبزیجات (مثل آب سیب و آب گوجه فرنگی) می توانند باعث لکه دار شدن دندان ها شوند.

2- مصرف تنباکو و بدرنگ شدن دندانها : کشیدن سیگار یا جویدن تنباکو می تواند دندان ها را لکه دار کند.
3- تمیز نگه نداشتن دندان ها: مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به طور منظم می تواند پلاک دندان و مواد ایجاد کننده لکه دندانی مثل قهوه و تنباکو را از بین ببرد و از تغییر رنگ دندان ها جلوگیری کند.
4- تاثیر بیماری ها بر بدرنگ شدن دندانها: بیماری های مختلفی می توانند روی مینا (سطح سفت روی دندان) و عاج دندان (ماده زیر مینای دندان) تأثیر بگذارند و باعث تغییر رنگ دندان ها شوند.
برخی روش های درمانی نیز می توانند روی رنگ دندان مۆثر باشند. به عنوان مثال رادیوتراپی (اشعه درمانی) گردن و سر و نیز شیمی درمانی می توانند باعث بدرنگ شدن دندان ها شوند.به علاوه ابتلا به برخی عفونت ها در مادران باردار می تواند با تأثیر برروی رشد مینای دندان جنین، باعث تغییر رنگ دندان ها در نوزاد شود.

علت زرد شدن دندان ها,علت  بدرنگ شدن دندان ها,راههای سفید کردن دندانها

5- داروها: دادن داروی آنتی بیوتیک تتراسایکلین و دوکسی سایکلین به کودکان زیر سن 8 سال که هنوز دندان هایشان در حال رشد است، باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.
استفاده از دهانشویه های حاوی کلرهگزیدین و ستیل پیریدینیوم کلراید باعث ایجاد لکه دندانی می شود. آنتی هیستامین ها (مثل بنادریل)، داروهای ضد روان‌پریشی و داروهای فشار خون بالا نیز می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند.

6- تاثیر مواد دندانپزشکی بر بدرنگ شدن دندانها: برخی مواد مورد استفاده در دندانپزشکی مثل مواد پرکننده دندان و خصوصا مواد حاوی سولفید نقره باعث ایجاد رنگ خاکستری مایل به سیاه در دندان ها می شوند.
7- افزایش سن: با افزایش سن، لایه بیرونی مینای دندان کم کم ساییده می شود و رنگ زرد طبیعی عاج دندان را آشکار می کند(عاج در زیر مینای دندان است) و باعث بدرنگ شدن دندان می شود.

8- عوامل ارثی و ژنتیک در بدرنگ شدن دندان: برخی افراد به طور ژنتیکی، دندان های روشن تر و یا تیره تری نسبت به بقیه دارند.
9- عوامل محیطی: استفاده زیاد از فلوراید باعث تغییر رنگ دندان ها می شود. این فلوراید اضافی می تواند از طریق منابع طبیعی (مثل آب آشامیدنی با فلوراید زیاد) یا دهانشویه، خمیردندان، فلوراید درمانی در کودکان یا مصرف مکمل آن به بدن وارد شود.
10- آسیب و صدمات: به عنوان مثال آسیب ناشی از افتادن در کودکان و ضربه به دندان، می تواند تشکیل مینای دندان را مختل کند، زیرا دندان های کودکان هنوز در حال رشد هستند. همچنین آسیب ها و صدمات می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها در بزرگسالان شود.

علت زرد شدن دندان ها,علت  بدرنگ شدن دندان ها,راههای سفید کردن دندانها

چطور از تغییر رنگ دندان ها جلوگیری کنیم؟

با ایجاد چند تغییر ساده در شیوه زندگی تان می توانید از بدرنگی دندان ها جلوگیری کنید به عنوان مثال اگر خیلی قهوه می نوشید یا سیگار می کشید، مقدار آن را خیلی کم و یا حتی قطع کنید.
همچنین به طور منظم مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا دندان هایتان تمیز بماند و هر شش ماه یکبار به بهداشت کار دهان و دندان مراجعه کنید تا دندان هایتان را تمیز کند.اگر دندان های شما بدون هیچ دلیل مشخصی تغییر رنگ داده اند و همچنین علائم دیگری نیز ظاهر شده اند به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهد و درمان مناسب را توصیه کند.

چه روش هایی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد؟

روش سفید کردن دندان ها، بسته به علت تغییر رنگ آنها مختلف هستند و می توانند شامل موارد زیر باشند:
1- یادگیری روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از یک دندانپزشک
2- پرهیز از مصرف موادغذایی و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ و لکه دار شدن دندان ها می شوند.
3- باندینگ دندان (پیوند دندان)
4- روکش کردن دندان
5- استفاده از مواد سفیدکننده دندان با تجویز دندانپزشک
6- استفاده از روش های سفیدکردن دندان در دندانپزشکی
7- استفاده از مواد سفیدکننده دندان که نیاز به نسخه دندانپزشک ندارند.

منبع : tebyan.net

10 علت بدرنگی دندانها و راههای جلوگیری از آنها

آخرین بروز رسانی در : شنبه 10 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.