پف کردن کیک اسفنجی

پف کردن کیک اسفنجی , نکات کیک اسفنجی عالی مثل شیرینی فروشی

پف کردن کیک اسفنجی

کیک اسفنجی یکی از انواع کیک های پر مصرف در سراسر جهان است که خیلی راحت می توانید آنرا در منزل تهیه کنید. برای اینکه کیک اسفنجی خوشمزه و پفکی داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید که در این مطلب به این نکات می پردازیم.

پف کردن کیک اسفنجی

آرد مناسب برای کیک اسفنجی

اگر می خواهید کیک ترد تری داشته باشید توصیه می شود که از آردهای نانوایی استفاده نکنید و از آرد مخصوص شیرینی پزی استفاده کنید، زیرا آرد مخصوص شیرینی پزی هم سفیدتر است هم دارای دانه های ریزتری می باشد. بهترین نوع آرد برای پخت کیک اسفنجی آرد 3 صفر است که با مراجعه به شیرینی فروشی ها یا فروشگاه های لوزام قنادی می توانید تهیه کنید.

دلایل پف نکردن کیکی اسفنجی

1 – اگر زرده و سفید تخم مرغ را به خوبی هم نزده باشید ممکن است کیک شما به صورت کامل پف نکند، پس از این به بعد این مورد را در نظر داشته باشید که در کیک های بعدی بتوانید حداکثر پف را در کیک اسفنجی خود داشته باشید.

2 – زمانی که کیک را در فر گذاشتید صبر کنید حداقل 30 دقیقه بگذرد سپس درب فر را برای بررسی کیک باز کنید. اگر خیلی زود و در دفعات زیاد درب فر را باز کنید مطمئن باشید کیک شما به خوبی پف نخواهد کرد و زحمات شما هدر می رود.

3 – یکی دیگر از دلایل پف نکردن کیک این است که مایه کیک بیش از حد معطل بماند و دیر در فر قرار بگیرد. زیرا بکینگ پودر پس از مدتی خاصیت خود را از دست می دهد و دیگر باعث پف کردن کیک نمی شود به همین دلیل پس از اماده شدن مایه کیک سریع انرا در فر  بگذارید.

نتیجه گیری

امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا در پخت کیک هایتان بهترین نتیجه را بگیرید. تا یادمان نرفته یکی از بهترین رسپی های کیک اسفنجی را نیز به شما معرفی کنیم ، برای دیدن این رسپی این لینک ( طرز تهیه کیک اسفنجی ساده ) را دنبال کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 2 فروردین 1399
  • منبع :
  • تصویر از اینستاگرام _atreyhaan_
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.