ارتودنسی و عوارض درمان ارتودنسی

ارتودنسی و عوارض درمان ارتودنسی

ارتودنسی و عوارض درمان ارتودنسی عوارض درمان ارتودنسی,بيماري عوارض درمان ارتودنسی,عوارض درمان ارتودنسی در بارداري,علائم عوارض درمان ارتودنسی,درمان عوارض درمان ارتودنسی,درمان عوارض درمان ارتودنسی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان عوارض …

پراشتهایی عصبی

پراشتهایی عصبی

پراشتهایی عصبی پراشتهایی عصبی,بيماري پراشتهایی عصبی,پراشتهایی عصبی در بارداري,علائم پراشتهایی عصبی,درمان پراشتهایی عصبی,درمان پراشتهایی عصبی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان پراشتهایی عصبی,پراشتهایی عصبی را چگونه درمان کنيم,پراشتهایی عصبی در کودکان,پراشتهایی …

چه کنیم که سالم پیر شویم

چه کنیم که سالم پیر شویم

چه کنیم که سالم پیر شویم آلزایمر,بیماری آلزایمر,آلزایمر در بارداری,علائم آلزایمر,درمان آلزایمر,درمان آلزایمر با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان آلزایمر,آلزایمر را چگونه درمان کنیم,آلزایمر در کودکان,آلزایمر در بزرگسالان,آلزایمر در نوزادان,آلزایمر در …

عادات نامناسبی که دندان ها را خراب می کند

خراب شدن دندان,بيماري خراب شدن دندان,خراب شدن دندان در بارداري,علائم خراب شدن دندان,درمان خراب شدن دندان,درمان خراب شدن دندان با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خراب شدن دندان,خراب شدن دندان را چگونه درمان کنيم,خراب شدن دندان در کودکان,خراب شدن دندان در بزرگسالان,خراب شدن دندان در نوزادان,خراب شدن دندان در بهار,خراب شدن دندان در تابستان,خراب شدن دندان در پاييز,خراب شدن دندان در زمستان,آشنايي با خراب شدن دندان,همه چيز در مورد خراب شدن دندان,خراب شدن دندان واگيردار است,خراب شدن دندان و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان خراب شدن دندان

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

به گزارش بی اس ام اس مسواک زدن بخشی از بهداشت دهان و دندان است و نباید هیچ وقت سفت و محکم مسواک زدن لثه ها را تحریک می کند و باعث خرابی دندان ها می شود.در این مطلب برخی از عادات نادرست در نگه داری دندان ها را ذکر می کنیم .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

جویدن یخ
خوردن تکه های یخ باعث آسیب دیدن دندان ها می شود ممکن است تصور کنید یخ به صورت طبیعی است و حاوی شکر نمی باشد و آسیبی به دندان ها وارد نمی کند اما خوردن تکه های یخ می تواند باعث شکسته شدن دندان ها شود .
جویدن یخ به طور دائم می تواند موجب تحریک بافت داخل دندان ها شود . غذاهای بسیار سرد و یا بسیار گرم می تواند باعث آسیب دیدن دندان ها شود

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

انجام حرکات ورزشی بدون محافظ برای دهان و دندان
اگر در ورزش هایی نظیر فوتبال شرکت می کنید حتما باید از محافظ برای دندان ها استفاده شود . محافظ های دهان و دندان را می توان از فروشگاه های ورزشی خریداری کرد .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

شیشه
هیچ گاه برای حفاظت از دندان ها زود نیست .استفاده بیش از حد از شیر ،آب میوه به وسیله شیشه منجر به از بین رفتن دندان ها می شود . توصیه می شود هیچ گاه در زمانی که کودک در خواب است برای مدت طولانی از شیشه استفاده نکنید .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

سوراخ کردن زبان و لب
سوراخ کردن زبان امروزه بسیار رایج شده است . از آنجایی که با سوراخ کردن زبان قطعاتی فلزی بر روی زبان به منظور زیبایی قرار می دهند ، در مواقعی با فشار دادن دندان ها بر روی هم ممکن است دندان ها شکسته شوند .سوراخ کردن لب ها هم به هم اندازه سوراخ کردن زبان خطرناک است . این فلزات می توانند به لثه آسیب برسانند .دهان مملوء از باکتری است ، با سوراخ کردن زبان احتمال عفونت لثه ها افزایش می یابد .اگر تمایل به سوراخ کردن زبان دارید باید در رابطه با خطرات بهداشتی آن با دندان پزشک خود مشورت کنید .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

دندان قروچه
ساییدن دندان ها بر روی هم می تواند منجر به از بین رفتن دندان ها شود .دندان قروچه در اثر اضطراب و استرس پیش می آید . با استفاده از محافظ های دندان می توان از دندان قروچه جلوگیری کرد .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

قرص های سرفه
فروش قرص های سرفه در داروخانه ها به معنای سالم و بی ضرر بودن آنها نیست .این قرص ها مملوء از شکر هستند .بنابراین پس از خوردن قرص ها باید به خوبی مسواک بزنید . قند موجود در این قرص ها موجب آسیب رسیدن به دندان می شود .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

آب نبات
تمام مواد غذایی شیرین در صورت مصرف زیاد می تواند باعث پوسیدگی دندان شود .باید در رابطه با بهداشت دندان ها بعد از خوردن آب نبات ها حساس باشیم .

نوشابه
نوشابه ها حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک و اسید فسفریک هستند . محتویات نوشابه می تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود.نوشابه های رژیمی هم حاوی شکر مصنوعی هستند و می تواند به دندان ها آسیب برساند .

 

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

آب میوه
آب میوه ها حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، ویتامین و شکر هستند . نوشابه های پرتغالی در مقایسه با آب میوه پرتغالی 10 گرم بیشتر شکر است . میوه ها به صورت طبیعی شیرین هستند بنابراین توصیه می شود که برای خوردن آب میوه ، به دنبال آب میوه های بدون شکر باشید تا آسیب کمتری به دندان ها وارد شود .اگر آب میوه بیش از حد شیرین باشد می توانید با مقداری آب آن را رقیق کنید .

حفاظت از دندان ها, جویدن یخ

نوشیدن قهوه
رنگ تیره قهوه در طول زمان می تواند منجر به زرد شدن دندان ها شود . خوشبختانه با استفاده از روش های مختلف سفید کردن دندان ها می توان این مشکل را برطرف کرد .
منبع:salamatnews.com

عادات نامناسبی که دندان ها را خراب می کند

آخرین بروز رسانی در : جمعه 15 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.