باکو تا حد برای گردشگران امنیت فراهم کرده است؟

باکو تا حد برای گردشگران امنیت فراهم کرده است؟

اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید و به دنبال این هستید که آیا این شهر برای سفر امن است یا خیر،بهتر است این نوشته را همراه ما باشید تا پاسخگوی برخی از سوالات شما در زمینیه امنیت شهر زیبای باکو باشیم.

با توجه به درامد های نفتی و گازی فراوان در کشور اذربایجان، باکو پایتخت مدرن و زیبای این کشور فضای 100% امن ، مطمئن و ارامی را برای گردشگرانی که از سراسر دنیا به این منطقه سفر می کنند فراهم کرده است. خیابان ها و وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو کاملا توسط نیروهای پلیس نظارت شده و از امنیت بالایی برخوردارند.

در تور باکو خواهید دید که در شهر به عابران پیاده احترام زیادی گذاشته می شود ، در طول خیابان ها در صورت عبور عابر پیاده رانندگان موظفند با فاصله از راننده توقف کرده و صبورانه منتظر عبور او از سطح خیابان شوند در غیر این صورت توسط پلیس جریمه می شوند.

شرایط رانندگی در باکو برای گردشگران چگونه است؟

رانندگی در باکو تا حدی چالش برانگیز است. در ساعات مختلفی از روز شاهد ترافیک سنگین در برخی مناطق خواهید بود ، همچنین رانندگان اکثرا با سرعت بالا و بدون احتیاط رانندگی می کنند. و می بایست به شدت مراقب عبور عابران پیاده از عرض خیابان باشد تا به موقع و با فاصله توقف کنید.
در مناطق روستایی و خارج از شهر باکو جاده ها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و رانندگی به خصوص در شب برای گردشگران که به وضعیت و پیچ و خم های جاده های روستایی اشنایی ندارند توصیه نمی شود.همچنین هانطور که در اکثر کشورهای دنیا رعایت میشود،شما حق ندارید در هنگام رانندگی از مشروبات الکلی استفاده کنید.

ایا اذربایجان برای سفر بانوان تنها،کشور مناسب و امنی است؟

به طور کلی اذربایجان برای همه ی گردشگران امنیت زیادی را فراهم کرده تا در مدت اقامتشان از فضای هتل در باکو، خیابان ها ، رستوران ها و فضاهای عمومی لذت ببرند. گزارشاتی درباره ی آزار بانوان تنها در شهر باکو هرگز اعلام نشده و مردم محلی باکو به خصوص اقایان احترام زیادی برای گردشگران قائل بوده و فضای امنی را بدون استرس برای همه فراهم کرده اند. حتی در شب می توانید بدون استرس و نگرانی با خیال راحت در شهر زیبای باکو قدم بزنید و تجربه ی دلنشینی را در خاطرات خود ثبت کنید.

ایا اب لوله کشی در باکو قابل شرب است؟

اب لوله کشی در باکو باید قبل از اشامیدن جوشانده شود لذا به مدت 1 دقیقه اب را جوشانده و سپس میل کنید. اما توصیه ی ما به شما استفاده از بطری های اب معدنی می باشد. اب معدنی را در جای جای شهر با قیمت فوق العاده کم می توانید تهیه کنید.تقریبا هزینه ی هر بطری آب معدنی نیم لیتری در باکو 30 قپیک،یعنی حدود 3000 هزار تومان است.

آیا سفر زمینی به باکو امن است؟

از زمانی که به مرز آستارا میرسید،پس از اینکه ویزای آذربایجان و پاسپورت شما توسط نیروهای مرزی بررسی شود،با ورود به خاک آذربایجان خواهید دید که تعدادی از تاکسی های شخصی با بنزهای قدیمی منتظر ورود مسافران از ایران هستند.آن ها انسان های خوش برخوردی هستند و با کمال میل شما را تا باکو همرهی خواهند کرد.اما چند نکته را باید رعایت کنید.اول اینکه هزینه ترانسفر خود تا شهر باکو را با آنها طی کنید تا بعدا مشکل ساز نشود.ثانیا،پول و وسایل گرانبهای خود را در نزدیکی خودتان نگه دارید و داخل صندوق عقب ماشین نگذارید.اگرچه تا به امروز،گزارشی مبنی بر اذیت شدن مسافران از سمت رانندگان وجود نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.