برنج خود را از چه کسی بخریم؟

برنج خود را از چه کسی بخریم؟

برنج خود را از چه کسی بخریم؟ خرید برنج با کیفیت مسئله ای است که شاید برای بعضی از افراد کمی مشکل باشد، برای همین باید جستوجو کنند و درباره آن فروشنده …

تفاوت روغن کنجد با روغن ارده کنجد چیست؟

تفاوت روغن کنجد با روغن ارده کنجد چیست؟

روغن کنجد و روغن ارده کنجد هر دو از کنجد تهیه می‌شوند اما روش‌های تولید متفاوتی دارند. روغن کنجد مستقیما از تحت فشار قرار دادن کنجد گرفته می‌شود در حالی که روغن …

مرکز فروش سینی کابل و پچ کورد شبکه

مرکز فروش سینی کابل و پچ کورد شبکه

مرکز فروش سینی کابل و پچ کورد شبکه پچ کورد شبکه و همچنین سینی کابل دو مورد از پر مصرف ترین و پر استفاده ترین قطعاتی هستند که مهندسان کامپیوتر و ساختمان …

معرفی انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران

مقاطع فلزی مختلف در صنعت ساختمان سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. تیرآهن ها از جمله مقاطع فلزی پر کاربرد در ساختمان سازی هستند که به موجب به کارگیری آن ها استحکام سازه میسر می شود. تیرآهن معمولی و تیرآهن هاش از جمله انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران هستند. انواع تیرآهن در سایز ها و آلیاژ های مختلفی تولید می شوند.

اگر بخواهیم به معرفی انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران بپردازیم، تیرآهن های موجود شامل انواع تیرآهن INP، تیرآهن IPB، تیرآهن IPE، تیرآهن های هاش HEB و HEA و CNP می باشد.

انواع تیرآهن های موجود در بازار مورد استفاده در موارد مختلفی قرار می گیرند. سه نوع از انواع تیرآهن های موجود در بازار بیشترین مصرف و فروش را دارند. تیرآهن های IPE، تیرآهن هاش و تیرآهن لانه زنبوری سه نوع تیرآهن پر فروش در بازار آهن ایران می باشند.

تیرآهن های مختلف ویژگی ها و خواص مکانیکی، شیمیایی و فیزیکی مخصوصی دارند. به کارگیری آن نیز با توجه به مورد استفاده و کاربری مورد نیاز انجام می شود.

کارخانه های سازنده انواع تیرآهن موجود در بازار

همانطور که پیشتر به آن اشاره داشتیم، تیرآهن های لانه زنبوری، هاش و I، در واقع پر فروش ترین محصولات تیرآهن موجود در بازار می باشند. این تیرآهن ها درت سایز های مختلفی تولید و عرضه می شوند. تولید کنندگان تیرآهن در ایران ویژگی های مختلفی را در ساخت انواع تیرآهن در نظر می گیرند.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین محصولات تیرآهن موجود در بازار آهن ایران می باشد. کارخانه ذوب آهن اصفهان سالانه چیزی بالغ بر ۳ میلیون و ششصد هزار تن محصولات فولادی را تولید و عرضه می کند. تیرآهن ها از جمله اصلی ترین مقاطع فولادی تولیدی توسط کارخانه تیرآهن ذوب آهن اصفهان می باشند.

اما تنها کارخانه ذوب آهن اصفهان نیست که محصولات فولادی با کیفیتی را تولید می کنند. کارخانه های تولیدی دیگری نیز در ایران فعال هستند که تقریبا همه آن ها محصولاتی با کیفیت بالا و مرغوب تولید می کنند.

تیرآهن محصولی است که در تمام ایران تقاضا دارد و به همین جهت ثبت سفارش تنها از یک منطقه برای برخی منطق می تواند دشوار باشد. بدین منظور کارخانه های مختلف تیرآهن در جای تا جای ایران فعالیت دارند. کارخانه فولاد ناب تبریز، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه نورد آریان فولاد، کارخانه نورد کوثر اهواز و کارخانه فولاد یزد از دیگر تولید کنندگان معتبر محصول تیرآهن می باشند.

انواع سایز های تیرآهن

تیرآهن ها بسته به مورد استفاده ای که دارند در انواع سایز ها تولید و عرضه می شوند. این مقاطع فولادی غالبا در اندازه های ۱۰ الی ۶۰ تولید و عرضه می شود. تیرآهن ها شامل انواع سبک و سنگین هستند که برش آن ها در شاخه های ۱۲ متری صورت می گیرد.

انواع سایز های تیرآهن تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان، شامل تیرآهن های IPE سایز های ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۴، ۲۷  و ۳۰ می باشد. طبعا هر چه سایز تیرآهن ها بیشتر باشد، وزن آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

استاندارد تیرآهن ها به چه صورت است؟

تیرآهن ها نقش بسیار مهمی را در استحکام سازه ایفا می کنند. به همین جهت پروسه تولید آن ها حتما باید بر اساس استاندارد هایی صورت بگیرد. در واقع نه تنها تیرآهن بلکه تمامی محصولات فولادی دارای استاندارد می باشند که بر اساس همین استاندارد ها کیفیت و اصالت آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

استاندارد تیرآهن ها باید بر اساس استاندارد های ایرانی و جهانی باشد. مشتریان این مقاطع نیز در هنگام خرید تیرآهن باید کیفیت و استاندارد آن ها را بررسی نمایند.

تیرآهن مقطعی فولادی بسیار پر مصرف در ساخت سازه است. سازمان استاندارد ملی ایران ۶ فایل استاندارد را برای این محصولات در نظر گرفته است. این استاندارد ها برای تیرآهن مرجعی جهت شناسایی کیفیت و اصالت آن می باشد.

اصلی ترین تولید کنندگان انواع تیرآهن موجود در بازار ایران

برای خرید تیرآهن چندین فاکتور مختلف مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از این فاکتور ها قیمت تیرآهن است. کیفیت تمامی تیرآهن های موجود در بازار ایران قابل قبول است و بر اساس استاندارد های ملی می باشد.. اما به موجب نیاز پیمانکار پروژه، ممکن است از تولید کننده های مختلف تیرآهن محصول خریداری شود.

جهان فولاد غرب، فولاد ظفر بناب، فولاد البرز ایرانیان، نورد کوثر اهواز، مجتمع پروفیل صنعت ماهان، فولاد ناب تبریز، آریان فولاد و گروه صنعتی فولاد یزد اصلی ترین تولید کنندگان ایرانی تیرآهن می باشند.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.