کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران

کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران

کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران موسسه خیریه بنی هاشم تهران با چهل سال خدمت یکی از مراکزی است که خیرین با پشتوانه مردمی به …

مثبت اندیشی و سلامت روان

مثبت اندیشی و سلامت روان

همانطور که می دانید جهان و زندگی سرشار از نعمت های فراوانی می باشد که هیچ محدودیت و پایانی ندارد. همه ی انسان ها این حق را دارند تا از این نعمت …

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت زمانی که به دنبال استفاده از یک روش تزریق چربی به صورت خود هستید و می‌خواهید زیباسازی را برای چهره خود داشته باشید، حتما روش‌های بسیاری …

انواع رنگ های اکریلیک

رنگ های اکریلیک کارخانه روشان فام چون نسبتا از رنگ های پلاستیک و روغنی قدیمی عمر کمتری دارند و تقریبا جزو نوآوری های جدید در صنعت رنگ محسوب میشوند لذا در تولید انها مسائل فنی و علمی کاربردی بیشتری در نظر گرفته شده است و بنا به مورد استفاده و موقعیت مکانی رنگی که قرار است استفاده شود با فرمول های متفاوتی تولید شده و خواص و عمر و شفافیت آنها متفاوت خواهد بود. لذا در یک تقسیم بندی که موقعیت مکانی محل استفاده رنگ مبنا قرار گیرد می توان رنگ های اکریلیک را به چند دسته تقسیم کرد.

انواع رنگ‌ های اکریلیک

1-رنگهای اکریلیک داخل ساختمان که در سقف و دیوارها استفاده می شوند با توجه به ویژگی هایی نظیر زود خشک شدن، سریع و محکمی زیاد و استحکام و عمر طولانی بهترین انتخاب می باشند و از همه مهمتر تنوع در رنگ و مقدار شفافیت و روشنایی رنگ که قابل تغییر و سفارش است.

2-رنگهای اکریلیک برای استفاده در نمای ساختمان ها که در معرض نور و گرد و غبار و باد و باران و سرما و گرمای فراوان قرار دارند لذا برای این موارد فرمولاسیون مخصوصی در نظر گرفته شده تا تاب و مقاومت لازم را در مقابله با این عوامل داشته باشند.

3-در محل هایی که سطح بالایی باید رنگ امیزی شوند مثل پارکینگ ها که معمولا دیواره و ستون های سیمانی دارند نیز یک فرمول مخصوص برای سطوح بتنی ساخته شده و جهت استفاده در چنین مواردی توصیه می گردد.

4 – همچنین برای قسمت های چوبی و دیوارهایی که بنا به سلیقه و خواست شما از دیوار استفاده شده است هم با یک فرمولاسیون مخصوص چوب رنگی تهیه شده است تا محیط کار را بتوان با بهترین شکل ممکن و متناسب با خواست و سلیقه خود زیبا نمود.

5-برای هنر مندانی که با استفاده از شیشه و بوم به خلق اثار هنری می پردازند نیز با یک فرمول مخصوص و البته مقداری پر هزینه تر رنگهایی ساخته شده تا در این زمینه هم خدمتی به این عزیزان که در غنای فرهنگ و ایجاد اثاری زیبا و خلاقانه می کوشند هم کاری انجام شده باشد و باعث فراغ بال و راحتی هنرمندان گردد.

6- برای سطوح فلزی اعم از میز و تختخواب و یا درب و پنجره ساختمان ها و کلا اهنی و غیره هم از یک ترکیب خاص متناسب با آن سطوح استفاده شده است البته باید دانست که هر یک از موارد استفاده با توجه به ظرافت و ویژگی های خاص که باعث تغییر فرمولاسیون میگردد در تعیین قیمت موثر بوده و به همین دلیل بهای هر یک از فراورده های رنگ اکریلیک که در قسمت های گوناگون استفاده می شوند با دیگری فرق می کند و در قیمت های رنگ اکریلیک نوسانات زیاد دیده می شود.

7-در قدیم و بناهای سنتی جهت محفوظ بودن ساختمان ها و حتی دیوارهای باغات و کلا سازه های گلی از یک پوشش رویی استفاده می شد که به آن کاهگل می گفتند و این مخلوطی بود از ترجیحا خاک رس و مقدار نسبتا زیادی کاه و یا ساقه گیاه گندم و حتی سقف و پشت بام منازل را نیز با آن روکش می کردند تا آب باران بر اثر ایجاد لغزندگی که ساقه گندم تولید می کند به سایر قسمت های ساختمان نفوذ نکند و باعث خرابی و ریزش بنا نگردد.

این کاهگل هم حفاظ ساختمان از رطوبت بود و هم نقش نما را بازی می کرد و باعث می شد که یک سطح یکرنگ و صاف در نمای ساختمان داشته با شیم و همه درزها و ناهمواری های داخل و خارج بنا را می گرفت. سازندگان رنگ آکریلیک جهت احیای این فرهنگ و روش زیباسازی ساختمان ها توسط اجداد ما دست به یک ابتکار جالب زده اند و با گرفتن سوژه از بناهای تاریخی در شهرهای یزد و سایر مناطق رنگی ساخته اند که به شکل کاهگل است ولی می توان آن را به رنگهای مختلفی سفارش داد.

خواص رنگ های آکریلیک

در مورد رنگ ها و کاربرد آن تقریبا همه ما اطلاعاتی داریم. ما در اینجا خواصی که منحصر به رنگ های آکریلیک هستند را بیان می کنیم.

بدون بو هستند

که یکی که خیلی مهم و نسبت به رنگ های دیگر بر جسته تر است بی بو بودن آنها هست. این خاصیت استفاده از رنگ های آکریلیک را هم آسان تر و هم فراگیرتر می کند و چه بسا بویی که بعد از رنگ آمیزی یک بنا با رنگ های دیگر بعد از پایان رنگ آمیزی می ماند تا مدت ها برای کسانی که حساسیت نسبت به بوها دارند زجرآور بوده و نمی توانند آن را به راحتی تحمل کنند. این ویژگی در مورد رنگ های آکریلیک کلا وجود ندارد.

قابلیت شستشو دارند

قابلیت شست و شو داشتن رنگ هم یکی از قابلیت های جذاب رنگ ها می باشد زیرا به هر حال پیش می آید که ناخواسته قسمتی از رنگ در زمان اندکی لکه بیفتد و یا کثیف شود و امکان تکرار کردن رنگ آمیزی به صورت مکرر وجود ندارد برای همین وقتی رنگی قابلیت شست و شو داشته باشد احساس امنیت و آسایش بیشتری به استفاده کننده القا میشود که این خواصیت به جز در رنگ های آکریلیک تنها در رنگ های روغنی وجود دارد.

سازگاری با محیط زیست

سازگاری با محیط یکی دیگر از خواص بر جسته رنگ های آکریلیک هست. با توجه به حساسیت ایجاد شده نسبت به محیط زیست و نگرانی عمومی بابت از بین رفتن خیلی از مواهب طبیعت به دلیل استفاده بی رویه ما از تولیدات صنعتی و شیمیایی این خاصیت که حلال این رنگ ها آب است که سازگار ترین بلکه اساس هستی می باشد خیلی برجسته و مهم است و جالب است که پس از خشک شدن رنگ که حلال آن آب است خود بخود ضد آب می شود و باعث عدم نفوذ رطوبت به سطح زیر رنگ میگردد.

سرعت بالای اجرای رنگ

یکی دیگر از خواص مهم رنگ های آکریلیک این است که سرعت انجام بالایی دارد و این قسمتی از هزینه بالای این رنگ ها را در کل کم می کند و باعث می شود که در نهایت مصرف کننده پس از سر شکن کردن هزینه ها و حساب و کتاب راضی بماند زیرا به عنوان مثال رنگ های پلاستیکی و روغنی گرچه ارزان تر هستند ولی وقتی هزینه انجام کار را هم در نظر بگیریم متوجه می شویم که زیاد فرقی بین قیمت ارزان آنها با رنگ های آکریلیک نیست.

برای مشاهده محصولات بیشتر شرکت روشان فام مانند انواع رنگ های صنعتی و ساختمانی،رنگ های ترافیکی روشان فام و انواع تینر و رزین به سایت ما مراجعه کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 30 آبان 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.