بهترین برند کامپوزیت دندان 

بهترین برند کامپوزیت دندان 

بهترین برند کامپوزیت دندان  چکیده مطلب بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است و چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می‌توان بهترین مارک کامپوزیت دندان را انتخاب کرد؟ بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟ و …

بهترین مکان برای نصب پارتیشن در محیط کار

بهترین مکان برای نصب پارتیشن در محیط کار

آیا می‌­توانید به راحتی در محل کار خود پارتیشن اداری نصب کنید؟ ایا از نقش پارتیشن اداری در محیط کار و چگونگی نصب آن آگاه هستید؟ بهترین مکان برای نصب پارتیشن در …

دکتر سجاد باباملکی خلق راهکارهای نوین تجارت بر پایه B2B و B2C

دکتر سجاد باباملکی خلق راهکارهای نوین تجارت بر پایه B2B و B2C

دکتر سجاد باباملکی خلق راهکارهای نوین تجارت بر پایه B2B و B2C دکترسجاد باباملکی، دکترای مدیریت بازرگانی در شاخه بازاریابی را هم‌اکنون می‌توان یکی از افراد موفقی دانست که فعالیت‌های ارزشمندی در …

6 کتاب که به شما کمک می‌کند احساسات خود را راحت‌تر بیان کنید

بر خلاف عده معدودی که می‌توانند به خوبی احساسات‌شان را نشان دهند، عده زیادی هستند که ابراز احساسات اصلا برایشان کار ساده‌ای نیست و این قضیه ممکن است به شیوه‌های مختلف باعث ناراحتی خودشان یا اطرافیانشان شود. اگر شما هم جزو دسته دوم هستید و احساس می‌کنید وقتش رسیده که بتوانید خودی نشان دهید و از احساسات‌تان بهره بگیرید، فهرست 6 تایی کتاب‌هایی زیر کمکتان خواهد کرد. این فهرست علاوه بر رمان و شعر که به شما جمله‌هایی برای ابراز احساسات بهتر خواهد داد؛ کتاب‌های آموزشی خوبی را هم در دل خودش جا داده است که در نوع خود بسیار روشن کننده و یاری رسان خواهند بود.

  • ملت عشق

ملت عشق یک رمان بلند است؛ اما بسیار خوشخوان است و علاوه بر اینکه می‌تواند مدتی طولانی سرگرم‌تان کند و درس‌های زیادی به شما دهد؛ شامل جملاتی است که هر کدام را می‌توانید در جای مناسب خودشان به کار ببرید تا احساسات‎تان را به خوبی نشان دهند. این کتاب دو روایت موازی دارد که یکی از آن‌ها داستان آشنایی و زندگی شمس و مولانا با هم است. هر چند صفحه یک بار کتاب از زبان شمس به معرفی یکی از قوانین چهل گانه عشق می‌پردازد؛ قوانینی که می‌تواند دیدگاه شما را نسبت به عشق عوض کند و در عین حال کمکتان کند با نوشتن بخشی از آن‌ها یا تعریف کردنشان برای دیگران، بهتر بتوانید مقصود خود را برسانید و ابراز احساسات کنید. ملت عشق را الیف شافاک نوشته و این کتاب علاوه بر ترکی و انگلیسی به فارسی و بسیاری دیگر از زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است.

  • یک عاشقانه آرام

با اینکه ملت عشق حاوی اندرزهای عاشقانه خوبی است؛ اما اگر به احساسات بیشتری نیاز دارید و دوست دارید ته مایه‌های ادبی را هم به احساساتتان اضافه کنید؛ یک عاشقانه آرام، نوشته نادر ابراهیمی و چاپ شده توسط انتشارات روزبهان را از دست ندهید. یک عاشقانه آرام واقعا یکی از خواندنی ترین کتاب ها در لیست رمان عاشقانه است؛ فاقد شور و هیجانات گذرا و در عوض حاوی دل‌نوشته‌هایی که پر از احساس آرامش هستند. می‌توانید بخش‌هایی از جملات این کتاب را برای کسانی که دوستشان دارید بفرستید یا از نحوه نگارش آن برای نوشتن احساسات شخصی خودتان کمک بگیرید.

  • گزینه اشعار هوشنگ ابتهاج (آینه در آینه)

آنجا که نوشته‌ها از بیان باز می‌مانند؛ جایی است که شعر وارد می‌شود و برای ابراز احساسات به زبان ساده، شیرین و عاشقانه کدام شاعر معاصر به اندازه هوشنگ ابتهاج می‌تواند شما را به سرزمین خیال انگیز شاعرانه‌اش ببرد؟ به همین دلیل هم پیشنهاد می‌کنیم کتاب آینه در آینه را که گزیده اشعار ه.ا. سایه به تلاش استاد شفیعی کدکنی است، از دست ندهید. اشعار سایه آنقدر غنی هستند که در هر حادثه و شرایطی بتوان از آن‌ها کمک گرفت و به ابراز احساسات بهتر برای اطرافیان پرداخت. گزیده اشعار سایه جزو کتاب‌هایی است که در لیست محبوب ترین کتاب های شعر که در سال 2020 نباید خواندن آن‎ها را از دست داد، قرار می‌گیرد، که در این لینک قابل مطالعه است؛ به ویژه که امسال بیش از هر وقت دیگری به امید و عشق نیاز داریم.

  • پنج زبان عشق

به جز کتاب‌های ادبی که می‌توانند راهنمای شما در ابراز احساسات باشند، کتاب‌های آموزشی خوبی هم وجود دارند که می‌توانند به بهبود روابط‌تان کمک کنند. یکی از این کتاب‌ها، پنج زبان عشق نوشته دکتر گری چاپمن است که در 168 صفحه توسط نشر نوین به چاپ رسیده است. پنج زبان عشق شامل روش‌هایی است که از طریق آن‌ها می‌توانید به دیگران نشان دهید که دوستشان دارید. روش‌هایی مثل استفاده از کلمات عاشقانه که در سه گزینه قبلی به آن‌ها اشاره کردیم؛ تنها یک روش از این پنج روش است. نحوه وقت گذاشتن برای دیگران، هدیه دادن، انجام دادن کاری برای آن‌ها و تماس فیزیکی بقیه زبان‌های عشق را تشکیل می‌دهند که دکتر چاپمن در این کتاب به تفصیل درباره هر کدام توضیح داده است؛ طوری که در پایان شما می‌توانید روش ابراز عشق خودتان و انتظارات طرف مقابلتان را تحلیل کرده و بهترین زبان را برای بهبود رابطه‌تان انتخاب کنید.

  • کتاب جامع اسرار زبان بدن

خیلی از افراد نه تنها در خوانش حالت‌های چهره و بدن دیگران مشکل دارند؛ بلکه خودشان هم نمی‌توانند احساسات‌شان را به سطح برسانند و توسط فیزیک‌شان نشان دهند. کتاب جامع اسرار زبان بدن، نوشته آلن و باربارا پیز یکی از کتاب‌های خوبی است که توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده و به برطرف کردن مشکلات افراد بالا کمک خواهد کرد. با خواندن این کتاب می‌توانید کم کم نسبت به زبان بدنتان آگاهی پیدا کنید؛ مثلا وقتی می‌بینید کسی رو به روی شما نشسته؛ اما پاهایش به سمت در است؛ می‌توانید حدس بزنید که می‌خواهد زودتر از در خارج شود و خودش را از موقعیت نجات دهد. در عین حال نسبت به این رفتار در خودتان هم آگاه خواهید شد و از طریق همین اطلاعات جامع می‌توانید دنیای جدیدی در ابراز احساسات به روی خودتان باز کنید.

  • هنر عشق ورزیدن

اریک فروم کتاب هنر عشق ورزیدن را برای خوانندگانش نوشت تا بدانند اگر روی شخصیت خودشان کار نکنند و نتوانند روی عشق ورزیدن‌های ساده به افراد دور و برشان کار کنند، در روابط عاطفی‌شان هم موفق عمل نخواهند کرد. این کتاب ابتدا اثبات می‌کند که عشق ورزیدن یک هنر است و سپس به مرور شروع می‌کند به توضیح نظریه عشق. در نهایت به خودتان می‌آیید و با بخش تمرین عشق رو به رو می‌شوید؛ در این بخش قرار نیست با توصیه‌های خودآموزانه آشنا شوید و تمرین‌هایی از جنس باید و نباید داشته باشید؛ بلکه یاد می‌گیرید در روش شخصی خودتان برای عشق ورزیدن به چه عناصری احتیاج پیدا می‌کنید؛ عناصری مثل انضباط، تمرکز، صبر و … که در مسیر عشق ورزی کمکتان خواهند کرد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 2 تیر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.