10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید

10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید

10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید خیلی از مشکلات دنیای پر دغدغه امروز با استخر رفتن و شنا کردن کم میشود؛ از جمله انواع و …

فروش پرسودترین نهال خشکبار در ایران، نهال گردو پیوندی

فروش پرسودترین نهال خشکبار در ایران، نهال گردو پیوندی

فروش پرسودترین نهال خشکبار در ایران، نهال گردو پیوندی به نقل از آریا نهال؛ اگر علاقه مند به زمینه ی کشاورزی و باغداری باشید، احتمالا پرسودترین خشکبار در ایران سوال اساسی شما …

امداد خودرو تهران

امداد خودرو تهران

امداد خودرو تهران امداد خودرو در تهران با سالها تجربه در امداد خودرو شهر تهران همراه با کادری مجرب آماده خدمات رسانی به شما عزیزان خواهد بود. امداد خودرو تهران خدمات مکانیکی …

جراحی گوش راز جراحی

با وارد شدن در سایت راز جراحی میتوانید تمامی موارد در مورد جراحی های زیبایی و درمانی و… را بدانید و با دید بازتر به سمت جراحی مد نظر خودتون برید و جراح خودتون رو پیدا کنید حتما حتما به سایت راز جراحی به آدرس Razjarahi.ir مراجعه کنید . جراحی گوش یا اتوپلاستی یک روند جراحی برای بهبود اندازه، شکل، برآمدگی، یا موقعیت گوش ها می باشد. این جراحی با هدف زیبایی انجام می شود و در آن یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی به بسیاری افراد از جمله کودکان و نوجوانان کمک می کند تا با بهبود شکل ظاهری گوش های خود، احساس بهتری داشته و اعتماد به نفس خود را به دست آورند. راز جراحی، بر آن است تا مجموعه ای کامل از اطلاعات مورد نیاز را گردآوری کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهد. بمنظور آگاهی از دانستنی های مورد نیاز قبل از بهره مند شدن از جراحی گوش، در مقاله راز جراحی، همراه ما باشید.

داوطلبین جراحی گوش

راز جراحی افراد دارای شرایط زیر را به دلیل وجود برخی موارد زیر، از شکل ظاهری این اندام خود ناراضی هستند بعنوان داوطلبین واجد شرایط برای جراحی زیبایی گوش معرفی می کند:

  • گوش های بسیار بزرگ
  • گوش های بسیار کوچک
  • گوش های نامتقارن
  • گوش هایی که فاصله آنها از سر زیاد بوده و برآمده هستند.
  • گوش های صدفی که در آنها غضروف فاقد انحنای بیرونی می باشد.

کودکان داوطلبین رایج عمل گوش می باشند. جراحان معتقدند که این روند می تواند به افراد کمک کند تا به دلیل بدشکلی گوش های خود توسط دیگران مورد تمسخر قرار نگیرند. آنها توصیه می کنند که کودکان قبل از انجام این روند، تا زمان رشد کامل گوش ها ( معمولاً در حدود 5 سالگی ) دست نگه دارند. معیار دیگر تعیین کننده داوطلبی، برخورداری از سلامت عمومی خوب می باشد. کودکان باید بتوانند به دستورالعمل های پزشک گوش کرده و آنها را اجرا نمایند.

جزئیات جراحی گوش در راز جراحی

جراحی زیبایی گوش عمدتاً یک درمان سرپایی محسوب می شود و تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. بیمار در سراسر دوره جراحی، توسط متخصص بیهوشی بمنظور اطمینان از ایمنی و راحتی بیمار، تحت کنترل قرار می گیرد.

جراح کار خود را با ایجاد برش های جراحی در داخل یا بر روی پشت گوش ( جایی که گوش به سر متصل می شود ) آغاز می نماید.

از طریق این برش ها، جراح، غضروف-  بافت اضافی را که باعث برجسته شدن گوش ها و فاصله گرفتن آنها از سر شده، یا در اندازه آنها اختلال ایجاد نموده است برمی دارد. وی می تواند غضروف فعلی گوش بیمار را بمنظور بهبود اندازه و تناسب گوش، یا بمنظور خلق شکل طبیعی تر در این اندام، تغییر دهد. وقتی پزشک اقدامات مربوط به ایجاد تغییرات با استفاده از روندهای جراحی را به پایان رساند، برش ها را با استفاده  از بخیه می بندد و اطراف گوش را پانسمان می کند.

جراحی گوش راز جراحی

مراقبت های قبل از جراحی گوش

از جمله موارد مهمی که راز جراحی به رعایت آن ها تاکید دارد نکات قبل و بعد از جراحی می باشد.

  • تاریخچه پزشکی

ارزش گفتگوی بیمار پزشک قبل از روند جراحی زیبایی از قبیل اتوپلاستی، یک پیش نیاز مهم جهت آگاهی از اقدامات لازم الاجرا، قبل و بعد از جراحی محسوب می شود. صرفنظر از سابقه پزشکی بیمار، باید سوالاتی قبل از جراحی زیبایی گوش از بیمار پرسیده شود.

قبل از عمل گوش، بیماران یا والدین کودکانی که قرار است تحت درمان قرار گیرند، در خصوص تکنیک های جراحی و خطرات بالقوه از قبیل هماتوم و عفونت پوست یا غضروف، و همچنین در خصوص احتمال ایجاد یک نتیجه نارضایت بخش، اطلاع رسانی می شوند.

  • تجزیه و تحلیل مشکل

پس از بررسی دقیق سابقه پزشکی، یک آزمایش کامل ENT بمنظور بررسی علل بالقوه گوش های برجسته، از قبیل آسیب دیدگی های وارده به این ناحیه، انجام می شود.

یک تجزیه و تحلیل دقیق چین خوردگی آنتی هلیکس، زاویه هلیکس- ماستوئید، موقعیت لوبول گوش و فاصله هلیکس از سر، انجام می شود.

جنبه دیگری که تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی طراحی روند دارد، تجزیه و تحلیل پیوستگی غضروف و خصوصاً سفتی و ضخامت غضروف می باشد.

پیوستگی غضروف اغلب با دقت بسیار بالا و با خمیدگی کنترل شده انجام می شود.

دانستنی های ریکاوری از جراحی گوش در راز جراحی

گوش ها بلافاصله بعد از جراحی، متورم، کبود یا حساس هستند. این علائم، با گذر زمان بهبود می یابد. بمنظور به حداقل رساندن درد، بیمار باید مرتباً سر خود را بالا نگه دارد ( حتی در زمان خوابیدن ). همچنین بیمار باید از وارد آوردن فشار به گوش ها خودداری کرده و در زمان استراحت کردن، از خوابیدن به پهلو، به گونه ای که گوش ها تحت فشار قرار گیرند، خودداری کند.

جراح در طول دوره ریکاوری به بیمار توصیه می کند تا زیاد استراحت کرده و به صورت تناوبی بمنظور کمک به گردش صحیح خون، قدم بزند. خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین، باید مورد اجتناب واقع شود. پزشک به والدین توصیه می کند تا با دقت بالا، مراقب فرزند خود که تحت جراحی اتوپلاستی قرار گرفته است، باشند. جراح به صورت فردی، جلسه فالوآپ را با بیمار خود برگزار کرده و اطلاعات لازم در خصوص زمان مناسب برای بازگشت به مدرسه یا محل کار، ورزش کردن و دیگر فعالیت های نرمال را در اختیار او قرار می دهد. بیماران جراحی گوش معمولاً بعد از حدوداً یک هفته می توانند به مدرسه یا محل کار خود بازگشته و فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرند.

بیماران اغلب بلافاصله بعد از جراحی، متوجه بهبود اندازه و شکل گوش های خود می شوند و نتایج با گذر زمان همچنان به بهبود هر چه بیشتر خود ادامه داده و روند صعودی را دنبال می نماید.

درمان نرمه گوش

با گذر زمان نرمه گوش سوراخ شده در صورت استفاده مکرر از گوشواره های سنگین، کشیده می شود. علاوه بر ایجاد یک سوراخ بزرگ و پهن، گوشواره ها گاهی باعث ایجاد پارگی در نرمه گوش می شوند. پارگی نرمه گوش، گاهی در اثر آسیب دیدگی، مثلاً کشیده شدن یا گیر کردن آن به لباس نیز اتفاق می افتد.

نرمه گوش پاره شده به راحتی قابل درمان بوده و در مطب پزشک تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

در جراحی نرمه گوش پاره شده، ابتدا لبه های نرمه گوش پاره شده، پیرایش شده و بخش کوچکی از پوست آن برداشته می شود. سپس با استفاده از بخیه های ریز، این نرمه گوش با ظرافت و دقت بسیار بالا، ترمیم شده و برای تبدیل شدن به یک نرمه گوش گرد و نرمال که با شکل طبیعی این اندام هماهنگی داشته باشد، بازسازی می شود.

شما می توانید بلافاصله بعد از روند، به منزل بازگردید. پس از تکمیل روند جراحی، پانسمان کوچکی جهت پوشش دادن بخیه های زده شده در ناحیه درمان، بر روی گوش قرار داده می شود. بخیه ها بعد از یک یا دو هفته برداشته می شوند. وقتی نرمه گوش بهبود پیدا کرد و جای زخم های شکل گرفته در این ناحیه، صاف شدند، شما می توانید دوباره در این نرمه گوش درمان شده تان گوشواره بیاندازید. بهبود کامل نرمه گوش، تقریباً به چند ماه زمان نیاز دارد.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 5 مرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.