مضرات و عوارض پروتز باسن طبیعی و دائم در ایران چیست

پروتز باسن

پروتز باسن ,پروتز باسن چیست,مضرات پروتز باسن,عوارض پروتز باسن,پروتز زیبایی باسن,پروتز باسن در ایران,جراحی و پروتز باسن,پروتز باسن طبیعی,پروتز باسن دائمی

پروتز باسن , پروتز باسن چیست , مضرات پروتز باسن , عوارض پروتز باسن

توضیحاتی در مورد پروتز باسن

پروتز باسن شاید از عجیب ترین پروتزهایی باشد که تاکنون شنیده اید.در سالهای اخیر بازسازی فرم باسن همانند سایر روش‌های زیبایی متقاضیان بسیاری رادر کشور داشته است؛ اغلب این افراد خانم هایی هستند که با افزایش سن و به دنبال آن افتادگی و از بین رفتن بافت چربی در باسنشان به پزشکان جراحی زیبایی مراجعه می کنند و به دنبال رفع این نقوص در اندام خود هستند. در این مطلب از سایت جسارت در مورد مضرات و عوارض پروتز باسن طبیعی و دائم در ایران چیست صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

هزینه پروتز باسن

جراحی پروتز باسن جدا از بحث دستمزد جراح شامل موارد دیگری مانند نوع پروتز و هزینه ی آن و هزینه ی لازم برای بیمارستان یا کلینیکی که در آن قرار است جراحی را انجام دهید میشود و باید همه موارد را حساب کرد . ♥هزینه ها برای خرید پروتز متفاوت خواهد بود اما معمولا بین 3 تا 4 میلیون برآورد می شوند . همچنین هزینه ی کلینیک با توجه به تجهیزات و امکانات آن بررسی می شود. هزینه ی برآورد شده برای جراحی پروتز باسن حدود 5 میلیون تومان خواهد بود . البته این قیمت تنها برای دستمزد جراح محاسبه می شود.

همه چیز درباره باسن

باسن قسمت مهمی از اندام انسان است که در زیبایی نقش مهمی دارد. در ایام جوانی باسن فرم دار و برجستگی خاص خود را دارد با افزایش سن و یا کاهش وزن زیبایی فرم باسن از بین می‌رود و عضله‌های باسن ضعیف می‌شود. به عبارت دیگر، در این زمان چربی های باسن شل می‌شود و کلاژن های پوست حالت فنری خود را از دست می‌دهد، بنابراین افتادگی باسن شایع است. این اتفاق در خانمهایی که وزن کم می‌کنند و یا ورزش نمی‌کنند دیده می‌شود و حالت بدفرم ایجاد می‌کند، به طوری که پهلوها از باسن برجسته تر می‌شوند و باسن در قسمت زیر چین جمع می‌شود.

حجیم کردن و پروتز باسن

حجیم کردن باسن با استفاده از پروتز : پروتز باسن را معمولا از جنس سیلیکون استفاده می کنند این پروتزهای باسن معمولا محکم تر می باشند ، دکتر پرنیا فوق تخصص پلاستیک و زیبایی برای پروتز باسن معمولا از جنس پروتز باسن سیلیکون استفاده می کنند . در پروتز باسن خطی به طول 5 سانتی متر را در میان دو باسن ایجاد کرده سپس پروتز باسن را با تکنیک خاصی قرار می دهند . پروتز باسن در اشخاص علاوه بر ایجاد کردن خوش فرم زیباتر باسن ، سبب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود ، لازم به ذکر است اکثر اشخاص پس از پروتز باسن احساس رضایتمندی بسیار بالایی را دارند ، دکتر پرنیا فوق تخصص پلاستیک و جراحی زیبایی برای انجام پروتز باسن روش های مختلفی را انجام می دهند .

فرم دهی و پروتز باسن

فرم دهی ناحیه باسن به چند روش انجام می‌شود یکی از این روشها تزریق چربی است. با تزریق چربی امکان لیفت باسن وجود دارد با این روش فرم باسن زیبا می‌شود. طوریکه قسمت تحتانی کمر کاملا تخلیه شده و پوست نازک نازک شود.در این زمان پوست را با گن‌های مخصوص به کمر چسبانده و چربی بدست آورده در باسن تزریق می‌شود. با این روش فرم باسن در حد کارگذاشتن پروتز زیبا می‌شود. این روش طبیعی و مناسب است بخصوص برای بیمارانی که چربی‌های اضافه بدن را پیکر تراشی می‌کنند، بازسازی باسن مناسب است. پروتز باسن به چه شکل انجام می‌شود؟ این روش دائمی است و بیشتر مورد تقاضای جهان سومی‌ها است که به دنبال روش‌های تهاجمی و دائمی هستند. پروتز باسن در کشورهای آمریکایی جنوبی برزیل و شیلی بیشتر مورد استقبال است. در ایران حدود ۲۰ سال است پروتز باسن انجام می‌شود. در این روش پروتز در زیر عضله باسن کار گذاشته می‌شود و برش آن از ناحیه خاجی باسن است تا کمتر دیده شود.

مراحل پروتز باسن

انجام عمل پروتز باسن تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. در این جراحی برشی به طول5 تا 8 سانتیمتر در خط وسط روی ناحیه ساکروم ایجاد می شود. این برش 4 سانتی متر با مقعد فاصله دارد. در این جراحی، پروتز بین عضله مدیوس و گلوتئوس ماگزیموس گذاشته می شود. بعد از گذاشتن پروتز فاشیا (به پرده های بافتی میگویند که اطراف عضلات، عروق و اعصاب را فرا گرفته اند.) در دوطرف و به طور کامل و جداگانه بسته می شود. به علت احتمال تجمع مایع غیرخونى و غیر چرکى ، جهت تخلیه این ترشحات در هر طرف درن گذاشته می شود و بعد از کاهش ترشحات توسط پزشک آن را خارج نموده. باید توجه کرد که پروتز در بالای محل نشستن گذاشته شود به صورتی که بیمار هیچ گاه روی آن نشیند. بعد از عمل بیمار باید دقیقا به توصیه های پزشک مربوطه عمل کرده و برای بهبودی بهتر مراقبت های بعد از پروتز باسن را رعایت کند.

دوره نقاهت پروتز باسن

پروتز باسن دوره نقاهت سختی دارد اگر پروتز زیر پوست کار گذاشته شود بعد از مدتی افت می‌کند و به همین منظور زیر عضله گذاشته می‌شود تا فرم باسن بهتر حفظ شود و در ناحیه خاجی برش می‌خورد که این برش کمتر دیده می‌شود. دوره نقاهت آن طولانی است و بیمار باید به مدت یک ماه در حالت دمر بخوابد و نمی‌تواند طاق باز بخوابد برای همین نگهداری از آن سخت است و ریسک عوارض بعد از عمل پروتز مشکل است.همچنین هر اندازه پروتز بزرگتر باشد، عوارضی نظیر عفونت و آب آوردن احتمال بیشتری دارد. جابجایی پروتز و از دست دادن شکل تقارن از مشکلات دیگری است که این عمل ممکن است ایجاد کند.‌

مراقبت های پس از پروتز باسن

پس از پروتز باسن اشخاص مانند سایر جراحی ها برای بهبودی سریع تر و نتیجه بهتر گرفتن از جراحی باید مراقبت های پس از پروتز باسن را به نحو احسن انجام دهند . حداقل برای 2 هفته بروی شکم بخوابید (در حالت دراز کشیده به شکم استراحت نمایید.) در هنگام استراحت کردن از فشار اوردن روی محل عمل جددا خودداری نمایید از خوابیدن به پشت و پهلوها برای حداقل 2تا4 هفته پس از عمل پرهیز نمایید. پس از عمل به مدت 2 هفته از نشستن طولانی پرهیز نمایید( در زمان نشست از بالش نرم استفاده نمایید) در چند روز اول بعد از جراحی پروتز باسن با مایعات شروع کنید و مصرف نمک را برای کاهش تورم و احتمال تجمع مایع برای حداقل 2 هفته کاهش دهید. برای جلوگیری از یبوست از مایعات فراوان، میوه،سبزیجات تازه و در صورت نیاز از ملین ها استفاده نمایید. بعد از جراحی پروتز باسن برای کاهش تورم و کم کردن احتمال تشکیل لخته در پاهایتان با تایید جراحتان شروع به راه رفتن کنید. بهتر است که پس از جراحی در هفته اول با احتیاط و به آرامی راه بروید.( تا فشار زیادی بروی برش های جراحی وارد نشود) برای حداقل 2 تا 4 هفته از رانندگی پرهیز نمایید( در هنگام رانندگی برای 1 تا 2 ماه از بالش نرم برای نشستن استفاده نمایید.) برای حداقل یک ماه پس از عمل از مصرف سیگار و الکل پرهیز نمایید توصیه شده است از گن فشاری برای حداقل 6 هفته استفاده نمایید. از برداشتن اجسام سنگین و فعالیت های سنگین برای 6 هفته پرهیز نمایید. توصیه می شود 4 تا 6 روز بعد از جراحی حمام نروید.( در زمان حمام از برخورد با فشار آب مستقیما به زخمتان پرهیز کنید.) در صورت داشتن ترشح بهتر است روزانه روی زخم ها و در صورت داشتن درن دور محل درن ها گاز نرم بگذارید. معمولا 2 هفته پس از عمل بسته به نظر جراح تان بخیه ها برداشته می شود. در برخی از مواقع ممکن است پزشک و جراح به بیمار توصیه کند که از لباس خاص و یا تنگ استفاده نماید ، رعایت این نکته برای درمان و بهبودی نیز تاثیر گذار است

پروتز باسن در سنین جوانی

معمولا در سنین جوانی و زیر سی سال این عمل انجام نمی‌شود زیرا در این سنین معمولا نیازی به این کار وجود ندارد و فرم باسن ایده‌آل است مگر در دختران جوانی که به علت رژیم و کم کردن وزن دچار افت باسن شده و متقاضی این جراحی می شوند.

تفاوت پروتز باسن با سینه

این یک حقیقت است که تعداد بسیاری از افراد از اندام و فرم بدنی خود ناراضی هستند. باسن یکی از مهم ترین قسمت هایی است که تاثیر چشم گیری را در جذابیت و زیبایی اندام بانوان دارا است. از این رو عمل پروتز باسن یکی از مناسب ترین روش ها برای شکل و فرم دهی به باسن است. این پروتز از جنس سیلیکون بوده و از پروتز پستان محکم تر است.عمل جراحی از خطی بطول ۵ سانتیمتر در چین بین دو باسن از روی ناحیه ساکروم در باسن دو طرف گذاشته می شود. پروتز را در ۳ قسمت می توان گذاشت: ۱- زیر فاشیا ۲- لابلای عضلات باسن 3- زیر عضلات باسن بعضی از باسن ها حالت پهن و مسطح داشته و دارای آن برآمدگی های مورد نظر از نیم رخ می باشند. جراح می تواند با تخلیه چربی ها در مکان های مناسب روشی را ایجاد نماید که باسن بتواند در اثر کشش پوست به صورت برآمده شده و بالا بیاید.

فرم دهی باسن از طریق تزریق ژل

فرم دهی باسن از طریق تزریق ژل به چه شکل است؟ معمولا تزریق ژل به باسن انجام نمی‌شود و این روش توصیه نمی‌شود، زیرا برای تزریق به حجم زیادی از ژل در این ناحیه نیاز است و هر نقطه از بدن که حجم زیادی ژل مصرف شود عوارض بیشتری دارد. از طرفی ریسک عفونت در ناحیه باسن بیشتر از صورت است زیرا در صورت به علت خونرسانی بالا ریسک عفونت کم است اما در باسن به علت آلودگی محیط از نظر وجود ناحیه دفع احتمال عفونت بالا است در نتیجه تزریق ژل توصیه نمی‌شود.

کاشت پروتز باسن

محبوب‌ترین روش برای برجسته کردن باسن، جراحی و کاشت پروتز است که ممکن است در این روش از تزریق چربی باسن هم استفاده گردد. پروتز برای کسانی که باسن صاف یا بد شکل دارند، به‌ویژه برای کسانی که بافت چربی‌شان محدود است، مفید می‌باشد. ولی برای کسانی که در اثر کاهش وزن میزان قابل توجهی از چربی خود را ازدست‌داده‌اند و باسنشان زیاد ضعیف شده است، زیاد مؤثر نیست. در این روش پروتزی نرم و حجم دار از جنس سیلیکون، از طریق یک برش وارد باسن می‌شود. این برش در چین‌های طبیعی باسن یا مکان‌های جایگزین پنهان می‌شود. جراح پلاستیک در طول مشاوره به شما اطلاعات بیشتری در مورد مکان این برش‌ها ارائه خواهد کرد. پروتز در زیر باسن (عضلات بزرگ گلوتئال) و بالای استخوان لگن قرار داده می‌شود. محل برش با بخیه بسته می‌شود، درین ها (ابزاری جهت جمع آوری ترشحات محل جراحی) کارگذاشته شده و به بیمار توصیه می‌شود بعد از عمل جراحی از لباسی کشی و چسبان استفاده نماید.

سایز پروتز باسن

اولین مسأله این است که از فشار بر روی باسن خودداری کنند هر چند رعایت این موضوع دشوار است و نکته بعدی این است که سایز پروتزی که انتخاب می‌کنند همیشه کوچکتر از آن چیزی باشد که فرد در ذهن دارد زیرا به مرور با افزایش سن افت پیدا کرده و سنگین می‌شود.

نکاتی درباره عمل جراحی پروتز باسن

پس از عمل جراحی پروتز باسن ، بیمار باید انتظار مقداری درد و ناراحتی را داشته باشد. علاوه بر این ممکن است بیمار با مقداری کبودی نیز مواجه شود. در این رابطه ممکن است دکتر داروهای مسکن برای بیمار جهت کاهش درد احتمالی تجویز کند. پس از عمل جراحی پروتز باسن بیمار نمی تواند تا حدود دو هفته به پشت دراز بکشد. علاوه بر این لازم است بیمار از یک کوسن نرم در زمان نشستن استفاده کند. برای بیمار مهم است که دستورالعمل های پس از عمل جراحی پروتز باسن را برای اجتناب از شکل گیری عوارض احتمالی به دقت رعایت کند. در صورت اهمال در این زمینه همواره احتمال جابجایی پروتز ها و ایجاد مشکل برای بیمار وجود دارد. در طول دوره ریکاوری، ممکن است از شما خواسته شود از یک لباس تنگ برای حفاظت از محل جراحی استفاده کنید. شما ممکن است پس از عمل با تفاوت زیاد در ظاهر باسن خود مواجه شوید. به هر حال، بخشی از این تفاوت به خاطر ورم ایجاد شده به واسطه عمل جراحی است. هنگامی که این ورم از بین برود، نتایج واقعی عمل جراحی آشکار خواهند شد. بیماران معمولاً دو هفته پس از عمل امکان برگشت به محل کار خود را پیدا می کنند. به هر حال باید توجه داشته که دوره زمانی ریکاوری از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

مطالب مرتبط :

همه چیز درباره عوارض و عمر پروتز مو دائم مردانه و زنانه

آشنایی با انواع پروتز لب طبیعی در خانه با دارچین و لیوان

همه چیز درباره آشنایی با عوارض و انواع سایز پروتز سینه و شیردهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.