استفاده از خواص شکلات تلخ برای پوست صورت و لاغری

استفاده از خواص شکلات تلخ برای پوست صورت و لاغری

خواص شکلات تلخ برای پوست ,فواید شکلات تلخ برای پوست,خاصیت شکلات تلخ برای پوست,خواص شکلات تلخ روی پوست,خواص شکلات تلخ بر روی پوست,فواید شکلات تلخ بر پوست,خواص شکلات تلخ بر پوست , خواص شکلات تلخ برای پوست بدن , خواص شکلات تلخ برای پوست ما , خواص شکلات تلخ برای پوست سر , خواص شکلات تلخ برای پوست انسان

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

در این مطلب از سایت جسارت به استفاده از خواص شکلات تلخ برای پوست صورت و لاغری می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

شکلات تیره یک منبع غنی از آهن، کلسیم و ویتامین های A، B1 ، C ، D و E، است که با هم به صورت یک عامل مرطوب کننده برای پوست هستند. اگر هر روز یک فنجان کاکائو خالص بنوشید این کار شما پوست خشک تان را درمان می کند و به آن درخشش می دهد. شما همچنین می تواند اسکراب شکلات درست کنید و به پوست تان بزنید. برای این کار روغن زیتون ، شکر قهوه ای ، پودر کاکائو و وانیل را باهم مخلوط کنید.

خواص شکلات تلخ برای پوست

شکلات تلخ، مانند میوه والد خود، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است و مواد معدنی ضروری دارد که کمک‌می‌کند سالم و زیبا بمانید. آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند فلاونوئیدها به پیشگیری از اختلالات قلبی‌عروقی کمک‌کرده و سکته را کاهش‌می‌دهند. به‌علاوه، این شکلات، سطح کلسترول و فشارخون را کنترل‌می‌کند. بینایی بی‌عیب‌ونقص، یکی دیگر از فواید این ماده جادویی است. آیا شکلات تلخ برای شما خوب است؟ شکلات تلخ، علاوه بر مراقبت از سلامتی، فواید زیبایی بسیاری نیز دارد.

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

شکلات تیره شامل فلاونول ، است که برای محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی و نشانه های دیگری از آسیب های اشعه ماوراء بنفش کمک می کند . همچنین جریان خون را بهبود داده و هیدراتاسیون پوست و چهره را افزایش می دهد. شکلات تیره لیست من از 15 غذای مغزی را برای افزایش تمرکز و حافظه به دلایل خوب می سازد. تحقیقات قبلی نشان داد که مصرف حاد و مزمن کاکائو غنی از فلاوانول با افزایش جریان خون به ماده خاکستری مغزی مرتبط است و پیشنهاد شده است که فلاونول های کاکائو در شرایطی که موجب کاهش جریان خون مغزی، از جمله بیماری های التهابی و سکته مغزی می شود، مفید باشد

فواید شکلات تلخ برای پوست

خواص شکلات تلخ برای پوست: شکلات تلخ یک ماده دوستدار پوست است که سلامت، درخشش و بی‌عیب‌ونقص بودن پوست را حفظ‌می‌کند. برخی از خواص شکلات تلخ برای پوست را اینجا ببینید: ۱. آنتی‌اکسیدان فراوان همانگونه که در بالا گفته‌شد، شکلات تلخ دارای طیفی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است. این آنتی‌اکسیدان‌ها دربرابر آسیب رادیکال آزاد از پوست‌تان محافظت‌کرده؛ آن را برای مدت طولانی نرم، انعطاف‌پذیر و جوان نگه‌می‌دارند. ۲. در برابر آسیب فرا‌بنفش از پوست محافظت‌می‌کند شکلات‌ تلخ، با خواص ضدآفتابی عالی، از پوست‌تان در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش محافظت‌کرده و به پیشگیری از وضعیت‌هایی مانند آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست کمک‌می‌کند.

 

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست به دلیل کاهش کلاژن است که با توجه به انتشار هورمون های استرس اتفاق می افتد. شکلات تیره ( کاکائو ) استرس را کاهش می دهد و از این رو از ترشح بیش از حد هورمون های استرس جلوگیری می کند ، در نتیجه چین و چروک و خطوط ریز را از بین می برد . کره کاکائو موجود در شکلات تیره شامل مقادیر مساوی اسید اولئیک (چربی غیرمستقیم قلب سالم در روغن زیتون)، اسید استریک و پالمیتیک است. درست است که اسیدهای stearic و palmitic اشکال چربی اشباع هستند، اما تحقیقات نشان می دهد که اسید استاریک تاثیری خنثی بر کلسترول دارد، به این معنی که آن را افزایش نمی دهد و یا آن را پایین نمی آورد. اسید palmitic در شکلات تیره می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد، اما خوشبختانه فقط مقدار کمی از چربی را در شکلات تیره تشکیل می دهد – به علاوه شکلات تیره دارای مقدار زیادی مواد مغذی گیاهی است که برای اسید پالمیتیک تشکیل می دهند.

خاصیت شکلات تلخ برای پوست

۳. پوست را تغذیه‌می‌کند مصرف منظم شکلات تلخ در دستیابی به پوستی صاف و بی‌اشکال، به شما کمک‌می‌کند. همچنین، این شکلات، پوست شما را مرطوب و تغذیه‌شده نگه‌می‌دارد. ۴. یک لایه‌بردار عالی شکلات تلخ در ترکیب با کافئین، یک لایه‌ بردار عالی می‌سازد. این شکلات، باعث پوسته‌شدن سلول‌های مرده پوست شده و اجازه‌می‌دهد پوست جدید به‌راحتی نفس‌بکشد. ۵. درخشش پوست را افزایش‌ می‌دهد استرس، دشمن زیبایی است. اگر مهارنشود، می‌تواند تمام شخصیت‌تان را نابودکند. شکلات تلخ دارای خواص تسکین‌دهنده استرس است و برای دادن پوستی درخشان، با کاهش هورمون‌های بالای استرس، به شما کمک‌می‌کند.

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

شکلات تیره برای روشن کردن لکه های پوست و علائم آکنه نیز کمک می کند برای این کار، بهتر است به عنوان یک اسکراب صورت بر روی پوست زده شود. در مرحله اول، شما باید صورت خود تمیز کنید. سپس شکر قهوه ای و دانه های کاکائو را خرد کرده یا آسیاب کنید و مخلوط کرده و بعد از ده دقیقه هم زدن این مخلوط به شکل خمیر شکلات است. صورت تان را با این کرم حدود ۲۰ دقیقه ماساژ دهید سپس با آب سرد بشوئید. فلاونول ها نوع اصلی فلاونوئید موجود در شکلات تیره هستند. براساس گزارش کلینیک کلیولند، تحقیقات نشان داده است که فلاونول ها با تأمین فشار خون پایین و بهبود جریان خون به قلب و مغز تاثیر بسیار مثبتی بر سلامت قلب دارند. شکلات های تیره فلاونول ها همچنین می توانند پلاکت های خون را کم چسبنده و قادر به لخته شدن کنند، که باعث کاهش خطر ابتلا به لخته شدن خون و سکته مغزی می شود. یک مطالعه که در مجله بین المللی قلب و عروق منتشر شده بود، دوز مصرف روزانه شکلات تیره غلیظ فلاونوئیدها یا شکلات سفید غیر فلاونوئیدها را دو هفته مصرف کرد. نتایج نشان داد که مصرف شکلات تیره غلیظ غنی از فلاونوئیدها موجب بهبود گردش خون در افراد بزرگسال سالم می شود. از سوی دیگر، شکلات سفید با فلاونوئیدهای صفر برای تحسین بر روی آن، اثرات مثبت بهداشتی بر روی افراد نداشت

خواص شکلات تلخ روی پوست

خواص شکلات تلخ برای سلامتی بعضی از فواید برتر شکلات تلخ برای سلامتی را اینجا ببینید: ۹. بیماری‌های قلبی شکلات تلخ حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند فلاونوئید است. آنتی‌اکسیدان‌ها بهترین عناصری هستند که بدن می‌تواند دریافت یا تولیدکند چرا که توانایی پیشگیری از پیری ایجادشده توسط رادیکال‌های آزاد را دارند. رادیکال‌های آزاد می‌توانند باعث بیماری‌های قلبی نیز بشوند. ۱۰. سطح قندخون باور این مسئله سخت است که ماده‌ای سرشار از قند می‌تواند سطح قندخون را متعادل‌کند، اما این یک واقعیت است! میزان قند موجود در شکلات تلخ بر بدن‌تان تاثیر بد نمی‌گذارد زیرا شاخص گلیسمی آن پایین است و فلاونوئیدهای شکلات تلخ، دارای تاثیراتی هستند که انسولین بر سطح قند می‌گذارد. ۱۱. کلسترول هیچ شکی نیست که کلسترول، رگ‌ها و عروق را مسدودکرده و مانع عملکرد صحیح آنها می‌شود. اما شکلات تلخ، سطح کلسترول LDL (کلسترول بد) را در عرق و قلب کاهش‌می‌دهد.

بیشتر بخوایند :

خواص کاکائو

کاکائو تلخ و لاغری

شکلات تلخ در بارداری

شکلات تلخ و کم خونی

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

مخلوطی شامل پودر کاکائو، روغن جوجوبا و نخل را باهم مخلوط کنید و به لب تان برنید تا خشکی لب برطرف شود. بسیاری از محصولات آرایشی نرم کننده لب این مواد را دارند. ممکن است دشوار باشد که باور کنید، اما شکلات تیره و طعم خوشمزه که می خورید و دوستش دارید نیز ممکن است به شما در جلوگیری از سرطان کمک کند. درست است که یکی از مزایای شکلات تیره، پتانسیل آن به عنوان یک غذای ضد سرطانی است.

خواص شکلات تلخ بر روی پوست

۱۲. بهبود خلق‌وخو استرس، یک عامل بد است و فرد باید تا جایی که امکانش هست خودش را از آن دورکند. مواد موجود در شکلات تلخ به تولید اندورفین کمک‌می‌کنند. اندورفین توسط سلول‌های مغز تولیدشده و به آرام‌کردن خلق‌وخو معروف است. شکلات تلخ، سلول‌های مغز را تحریک‌کرده و فرد را آرام‌می‌کند. ۱۳. محافظت از پوست محتوای فلاونوئید شکلات تلخ، تاثیرات مثبتی بر بدن دارد. یکی از این تاثیرات، محافظت از پوست دربرابر اشعه‌های مضر فرابنفش آفتاب است. ۱۴. جلوگیری از سکته سطح بالای فلاونوئیدهایی مانند اپی‌کاتچین، دربرابر سکته از مغز محافظت‌می‌کند. این ماده در شکلات تلخ به مقدار مناسبی یافت‌می‌شود. سلول‌های عصبی افرادی که شکلات تلخ مصرف‌می‌کنند، در مقایسه با افرادی که شکلات تلخ مصرف‌نمی‌کنند کمتر مستعد سکته هستند. ۱۵. درمان کم‌خونی فلاونوئیدهای شکلات تلخ به درمان کم‌خونی و درمان افرادی که رژیم غذایی نامناسب دارند، کمک‌می‌کنند.

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

براساس یک پژوهش پزشکان با بررسی بر روی داوطلبان دریافته اند که وعده غذایی صبحانه می تواند زمان مناسبی برای خوردن کیک و شیرینی البته در حد متعادل و معقول باشد. گفتنی است افرادی که در وعده صبحانه، یک وعده غذایی کامل شامل نان سبوس دار، لبنیات، پروتئین، میوه و شکلات مصرف می کنند در طول روز انرژی بیشتری دارند و وعده های دیگر به ویژه شام را کمتر می خورند و سبب می شود وزن مناسب و مطلوب به همراه چربی، فشار و قند خون متعادل و مناسبی داشته باشند. خوردن یک تکه شکلات تلخ موقع صبحانه به فعال شدن آنتی اکسیدان های بیشتر در بدنتان کمک می کند. می دانید که هر قدر آنتی اکسیدان بیشتری داشته باشید آن وقت کمتر به سمت پیری می روید. خوردن شکلات تلخ در صبحانه برای سلامت قلب هم مفید است. دو گروه از آنتی اکسیدان های شایع شکلات تیره فلاونوئیدها و پلی فنل ها هستند. در واقع کاکائو شکلات تیره دارای بالاترین مقدار پلی فنول ها و فلاونوئیدها است که حتی بیشتر از شراب و چای است. بنابراین درصد کاکائو / کاکائو از نوار شیر شکلات بعدی شما بالاتر است، آنتی اکسیدان های جذاب تر که مصرف می کنید.

فواید شکلات تلخ بر پوست

۱۶. بهبود بینایی مطالعات نشان‌داده‌اند که فلاونوئیدهای موجود در شکلات تلخ، به افزایش گردش خون در مغز کمک‌می‌کنند. این ماده، به دلیل بهبود گردش خون به افزایش بینایی به کمک‌می‌کند. ۱۷. عملکرد ذهنی عملکرد ذهنی بدن انسان با مصرف شکلات تلخ افزایش‌می‌یابد زیرا شکلات‌تلخ گردش ژخون را در مغز افزایش‌می‌دهد. ۱۸. فشارخون شکلات تلخ سرشار از موادمعدنی مانند مس و منیزیم است که مسئول حفظ تعادل فشارخون هستند، مخصوصا در افرادی که نوسان فشار خون دارند. ۱۹. سرشار از پروتئین نوشیدن شیرکاکائو بعد از ورزش برای سلامتی عالی است زیرا سرشار از پروتئین است. اگر می‌خواهید یک فنجان شیر بخورید، ۸ تا ۱۱ گرم پروتئین دریافت‌خواهیدکرد. پس، اگر بخواهید ۱۷ تا ۲۵ گرم پروتئین دریافت‌کنید، باید حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلی‌لیتر شیرکاکائو بخورید. این، تاثیر سریعی بر بدن‌تان دارد، همه بافت‌ها را ترمیم‌کرده و کمک‌می‌کند توده ماهیچه‌ای را بازیابید. پروتئین موجود در این نوشیدنی، ماهیچه‌هایی متناسب به شما می‌دهد.

خواص شکلات تلخ برای پوست , فواید شکلات تلخ برای پوست , خاصیت شکلات تلخ برای پوست , خواص شکلات تلخ روی پوست

ترکیبات پلی فنیلی موجود در کاکائو تلخ باعث بهبود روند خون رسانی بدن به ویژه بهبود خون رسانی به مغز و در نتیجه عملکرد مغز می شود به علاوه کافئین موجود در آن برای افزایش تمرکز نیز مفید است. کاکائو تلخ از پوست در برابر تاثیرات پیر کننده نور خورشید محافظت می کند. و خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز کاهش می دهد. کاکائو تلخ در افراد مبتلا به بیماری های کبدی مانند یک مرهم عمل می کند و مصرف آن در کنار دارو می تواند در تسریع روند درمان این بیماری موثر باشد. یکی از مزایای مورد علاقه من از شکلات تیره، توانایی مبارزه رادیکال آزاد است. رادیکال های آزاد ترکیبات نامتعادل ایجاد شده توسط فرآیندهای سلولی در بدن، به خصوص کسانی که مبارزه با سموم محیطی ما به طور روزانه در معرض. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که اعتقاد بر این است که رادیکال های آزاد را خنثی کرده و بدن را از آسیب خود محافظت می کنند.

خواص شکلات تلخ بر پوست

۲۰. محتوای کربوهیدرات شیرکاکائو دارای کربوهیدرات است که برای سلامتی شما عالی است، مخصوصا اگر وزنه‌های زیادی را بلند کرده‌باشید. میزان کربوهیدرات‌ها به محصولاتی که فرد مصرف‌می‌کند هم بستگی دارد. محصولات مختلف، مقادیر مختلفی کربوهیدرات دارند. قند شیرکاکائو، انرژی شما را افزایش‌داده و آن را برمی‌گرداند. دفعه بعدی که به باشگاه می‌روید، می‌توانید سخت‌تر و بهتر کارکنید. درواقع، این باعث‌می‌شود از تمرین بیشتر لذت‌ببرید. اگر بافت عضلانی شما آسیب ببیند، این نوشیدنی، درد آن را متوقف‌می کند. درواقع، بافت‌های عضلانی خودبه‌خود ترمیم‌می‌شوند. ۲۱. استقامت شما را افزایش‌می‌دهد اگر برای چند هفته تمرین سخت داشته‌اید یا خودتان را برای ماراتن آماده‌می‌کنید، به چیزی نیازدارید که استقامت شما را بالابرده و به تمرین طولانی‌ترتان کمک‌می‌کند. در این مورد، چه چیزی می‌تواند بهتر از شیرکاکائو باشد؟ این نوشیدنی از بدن شما به‌خوبی مراقبت‌کرده، قدرت و انرژی شما را افزایش‌می‌دهد وهرچیزی که بخواهید را برای‌تان فراهم‌می‌کند. ۲۲. شما را قوی‌تر می‌کند شیرکاکائو چیزی است که در درازمدت، شما را قوی‌تر و سالم‌تر می‌کند. اگر حداقل سه‌بار در هفته، بعد از تمرین، شیرکاکائو مصرف‌کنید، تغییرها را در بدن‌تان خواهیددید. قوی‌تر هم خواهیدشد. وزنه‌هایی را که قبلا نمی‌توانستید بلندکنید، حالا برای‌تان آسان‌تر از دفعه قبل می‌شوند. اگر هنگام دویدن یا شنا خیلی زود خسته‌می‌شوید، این نوشیدنی شما را سرپا نگه‌می‌دارد.

خواص شکلات تلخ برای پوست

بیشتر بخوایند :

شکلات تلخ

کاکائو

خواص کاکائو

تعبیر خواب شکلات

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.