جامع ترین آموزش تابلو خوانی در مشهد در آکادمی پارسیان بورس

جامع ترین آموزش تابلو خوانی در مشهد در آکادمی پارسیان بورس

  جامع ترین آموزش تابلو خوانی در مشهد در آکادمی پارسیان بورس بازارهای سرمایه و مالی از جمله بازارهای جذابی هستند که خیلی از افراد را به خود جذب می کنند. اما …

اهمیت لباس کار ایمنی

اهمیت لباس کار ایمنی

اهمیت لباس کار ایمنی پوشیدن لباس کار ایمنی مناسب برای کارمندانی که در کارگاه های ساختمانی و همچنین هر محیط صنعتی از جمله راه آهن، بنادر و سایت های معدن کار می …

انواع کلیک های پارکت لمینت

انواع کلیک های پارکت لمینت

در دنیای امروز پارکت لمینت که نوعی کف پوش مدرن هستند،  جایگاه خاصی در صنعت ساخت کف پوش ها پیدا کردند. این نوع کف پوش ها با جذابیت خاص و ویژگی های منحصر به …

بسته به نوع ماده غذایی نحوه بسته بندی نیز تفاوت خواهد کرد. برای بسته بندی مواد غذایی ماشین آلات بسیار زیادی طراحی شده و همچنین سبک بسته بندی نیز در این میان بسیار متنوع است. اگر قصد خرید دستگاه بسته بندی برای کسب و کار خود را دارید بهتر است پیش از خرید این معیارها را در نظر گرفته و سپس دستگاه مناسب برای کسب و کارتان را خریداری کنید. انواع مختلف دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه بسته بندی مواد غذایی

برای مثال مواد غذایی مانند گوشت و فرآوری‌های تازه و یخ زده باید در نوعی از بسته بندی قرار گیرند که داخل آن‌ها خلاء باشد چرا که این کار عمر آن را بسیار افزایش خواهد داد.

انواع ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی:

البته تعداد دستگاه‌های بسته بندی در دنیا بسیار متنوع و گسترده می‌باشد ولی ما در ادامه مرسوم ترین دستگاه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- ماشین بسته بندی مواد غذایی در خلاء:

یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی برای مواد غذایی این نوع دستگاه می‌باشد چراکه از فعالیت بسیاری از میکروارگانیسم‌های هوازی جلوگیری می‌کند. این نوع میکروارگانیسم‌ها زمانی شروع به فعالیت می‌کنند که در معرض هوا قرار گیرد.

از این نوع ماشین بیشتر برای بسته بندی گوشت و موادی که سریع خراب می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- ماشین بسته بندی بیسکوییت:

دستگاه بسته بندی بیسکوییت نوع دیگری از تجهیزات بسته بندی مواد غذایی می‌باشد. معمولاً این نوع دستگاه با کنترل کننده‌های دیجیتال کنترل می‌شوند تا دقت آن‌ها بسیار بالا باشد. نکته مهم در مورد این دستگاه‌ها این است که می‌توانند به صورت اتوماتیک تعداد محصولات بسته بندی شده در زمان‌های مختلف را در خود ذخیره سازی کند این برای شرکت هایی که می‌خواهند به صورت روزانه بر تولید خود کنترل داشته باشند بسیار مهم است.

دستگاه بسته بندی مواد غذایی

۳- بسته بندی دسته‌ای (گروهی) مواد غذایی:

این دستگاه برای بسته بندی ثانویه مورد استفاده قرار می‌گیرد به این صورت که مواد غذایی بعد از بسته بندی شدن اولیه به صورت چندتایی دوباره بسته بندی می‌شوند. این کار به منظور حمل راحت مواد غذایی و پخش آن‌ها انجام می پذیرد. به عنوان مثال، رب بعد از بسته بندی شدن در قاب مخصوص خود به صورت چندتایی در یک بسته بزرگتر قرار می‌گیرد و سپس وارد ماشین‌های پخش می‌شود.

۴- دستگاه کیسه بندی:

این نوع دستگاه بیشتر در کشور چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این کشور برای بسته بندی غلات و غذاهای پودری مانند پودر شیر و شکر از آن استفاده می‌شود.

۵- دستگاه بسته بندی بست‌زن:

این نوع دستگاه یکی از رایج‌ترین دستگاه‌های بسته بندی است که می‌توان در کارخانجات مواد غذایی مشاهده کرد. عملکرد این دستگاه به این صورت است که بعد از بسته بندی اولیه این دستگاه وظیفه زدن بست فلزی بر روی بسته را بر عهده دارد.

این دستگاه بیشتر در کارخانجاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که خارج نشدن هوا از بسته برای محصول نهایی بسیار مهم می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم از این مقاله ویترین نت درباره چسب 123 نیز دیدن فرمائید.

۶- دستگاه سرپوش گذارنده:

این دستگاه را می‌توانید در کارخانجات تولید شربت‌ها و نوشیدنی‌های غذایی مشاهده کنید. از این دستگاه برای سرپوش گذاشتن بر روی بطری نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. البته این دستگاه فقط مخصوص مواد غذایی نبوده و در بسیاری از کارخانجات دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب بطری‌هایی که در نوشابه‌ها و یا شربت‌ها مشاهده می‌کنید توسط این دستگاه گذاشته می‌شود.

۷- ماشین آلات انباشت:

ماشین آلات انباشت به همراه ماشین آلات سرپوش گذارنده همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بطری‌ها را برای پر شدن در موقعیت مناسب قرار می‌دهد. می‌توان گفت که مرحله پیش از دستگاه سرپوش گذارنده را ماشین‌آلات انباشته انجام می‌دهند. دستگاه انباشت را می‌توانید در شرکت‌های تولید نوشیدنی‌های غذایی مشاهده کنید.

معمول‌ترین و مرسوم ترین دستگاه‌های بسته بندی را شناختید. شما باید دقیقاً بر اساس نیاز خود در کسب و کارتان دستگاه مناسب را انتخاب کنید. قیمت دستگاه بسته بندی بر اساس نحوه عملکرد میزان مصرف برق و موارد دیگر تعیین می‌گردد.

سایت ویترین نت

ویترین نت به عنوان یکی از برترین‌ها در حوزه B2B در ایران و مرکز فروش عمده ماشین آلات صنعتی این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید بدون واسطه از تامین کنندگان دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر به سایت ویترین نت مراجعه کنید می‌توانید به صورت مستقیم با تامین کنندگان دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی ارتباط برقرار کرده و محصولات مختلف آن‌ها را مشاهده کنید.

در این سایت برای هر محصول صفحه مخصوصی وجود دارد که ویژگی‌ها و نحوه عملکرد دستگاه به صورت کامل توضیح داده شده است و علاوه بر آن و مهم‌تر از هر چیز، ویدئویی از هرکدام موجود می‌باشد. شما می‌توانید با تامین کننده آن بدون هیچ واسطه‌ای وارد ‌ارتباط شوید.

اگر قصد خرید دستگاه بسته بندی برای کسب و کارتان را دارید و یا تامین کننده دستگاه‌های بسته بندی هستید بهتر است به سایت ویترین نت مراجعه کرده و با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. البته دستگاه‌های بسته بندی فقط یکی از محصولات این سایت می‌باشد و شما می‌توانید اکثر دستگاه‌های مورد استفاده در صنعت را در آن پیدا کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 18 دی 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.