بیماری آلکالوز چیست؟

بیماری آلکالوز چیست؟

آلکالوز,بيماري آلکالوز,آلکالوز در بارداري,علائم آلکالوز,درمان آلکالوز,درمان آلکالوز با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان آلکالوز,آلکالوز را چگونه درمان کنيم,آلکالوز در کودکان,آلکالوز در بزرگسالان,آلکالوز در نوزادان,آلکالوز در بهار,آلکالوز در تابستان,آلکالوز در پاييز,آلکالوز در زمستان,آشنايي با آلکالوز,همه چيز در مورد آلکالوز,آلکالوز واگيردار است,آلکالوز و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان آلکالوز
بیماری آلکالوز, آلکالوز تنفسی

به گزارش بی اس ام اس آلکالوز به معنی افزایش سطح بی کربنات مایع خارج سلولی و قرار گرفتن PH خون در محدوده قلیایی (بالاتر از ۷/۸) می‌باشد.معمولاً فرایندهای متابولیک بدن و کاتابولیسم گلوکز منجر به تولید اسید می‌شود . PH خون و مایع خارج سلولی به وسیله ریه (تنفس) و کلیه تنظیم می شود. به صورت کلاسیک اگر مشکل از کلیه باشد ما آلکالوز متابولیک و اگر مشکل از ریه باشد ما آلکالوز تنفسی داریم.دو نوع آلکالوز تنفسی و متابولیک داریم. به صورت کلاسیک اگر مشکل از کلیه باشد ما آلکالوز متابولیک و اگر مشکل از ریه باشد ما آلکالوز تنفسی داریم.علل آلکالوز تنفسی هایپرونتیلاسیون (تنفس زیاد و سریع) مثلا در سالیسیلیسم، تب و صعود به ارتفاعات است . علل آلکالوز متابولیک استفراغ شدید، هایپرآلدسترونیسم، مصرف دیورتیکها، خوردن داروهای قلیایی و سندرم شیر- قلیا است.

بیماری آلکالوز چیست؟

علائم و درمان
اثر عمده آلکالوز بر روی بدن افزایش تحریک پذیری سیستم عصبی است . این اثر هم در سیستم عصبی مرکزی و هم در سیستم عصبی محیطی روی می دهد. معمولاً اعصاب محیطی قبل از سیستم عصبی مرکزی مبتلا می شوند. در نتیجه عضلات وارد حالت تتانی و اسپاسم تونیک می شوند. تتانی معمولاً ابتدا در عضلات ساعد ظاهر شده و به سرعت به عضلات صورت و سرانجام به سراسر بدن منتشر می‌شود. درمان تصحیح آلکالوز و از بین بردن عامل ایجاد کننده می باشد.
منبع:yjc.ir

بیماری آلکالوز چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.