تناسب اندام به قیمت جان / نچرال‌های دروغ‌گو

تناسب اندام به قیمت جان / نچرال‌های دروغ‌گو

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، به تصویر کشیدن دنیایی که هر کسی آرزوی داشتنش را دارد مثل پوستی صاف، چشمانی کشیده و اندامی متناسب و تلاش برای نمایش خوشی‌هایی که برای بیننده‌ای که …

بهترین سایت های ایرانی برای اخبار ارز دیجیتال

بهترین سایت های ایرانی برای اخبار ارز دیجیتال

بهترین سایت های ایرانی برای اخبار ارز دیجیتال امروزه با گسترش تریدرها در حوزه ی ارزها دیجیتال دسترسی به بهترین سایت یکی از دغدغه های اصلی آنها به شمار می رود. اگر …

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول استانبول از آن دست مقاصد گردشگری است که تقریبا در همه ایام سال مملو از گردشگران از سرتاسر دنیاست. تنوع جاذبه‌ها و آب و هوای معتدل این …

Low-Cost Hair Transplants – means low quality? - Hair Restoration Europe

افرادی که دچار ریزش مو شده اند و بعد از تحقیق فراوان به این نتیجه رسیده اند که کاشت مو تنها راه حل مشکل آن هاست، در حال حاضر به دنبال انتخاب یکی از روش‌های کاشت مو هستند. به دلایل ارثی، افزایش استرس‌ها و سایر عواملی که باعث ریزش مو می‌شود، این مشکل در میان مردان و زنان بسیار شایع شده و از این رو استفاده از روش‌های مختلف کاشت مو نیز به شدت در میان آن ها معمول شده است.

اما انتخاب روش مناسب برای کاشت مو یک چالش بزرگی است که برای پاسخ به آن باید بررسی‌های زیادی انجام پذیرد. یکی این چالش‌ها هم انتخاب بانک مو است. این انتخاب حتی بانک مو تأثیر زیادی روی انتخاب روش کاشت مو خواهد داشت. در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد.

تعریف بانک مو

بانک مو در یک تعریف ساده در روش‌های کاشت مو به محلی اطلاق می‌شود که موها و فولیکول‌های لازم برای کاشت مو در قسمت‌های طاسی سر از آن انتخاب و استخراج می‌شود. برای کاشت مو در قسمت‌هایی که با ریزش مو مواجه شدند، بایستی موهای لازم را از سایر قسمت‌های سر یا بدن فرد تأمین شود. این انتخاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، روش‌های مختلفی هم برای استخراج مو هم هست که بسته به موها و شرایط بدن فرد متقاضی انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتخاب بانک مو

یکی از چالش‌های مهم در کاشت مو اهمیت انتخاب بانک مو است. انتخاب بانک مو اولویت بندی خاص خود را دارد. پزشک جراح با مشاهده مقدار طاسی سر و فولیکول‌ها و گرافت های مو مورد نیاز بایستی دست به این انتخاب بزند. خیلی‌ها بر این تصور هستند که این روش کاشت مو است که کیفیت موی کاشته شده را تعیین می‌نماید، در حالی که قبل از روش کاشت مو این کیفیت موها در بانک مو است که می‌تواند تفاوت چشم‌گیری در نتیجه نهایی کاشت مو داشته باشد. بر این اساس انتخاب بانک موی مناسب را می‌توان یکی از چالش‌های مهم در این روش جراحی دانست. اصولاً انتخاب بانک مو در متقاضیان کاشت مو از دو محل صورت می‌پذیرد.

  • انتخاب بانک مو از نواحی پشت سر
  • انتخاب بانک مو از سایر نقاط بدن مانند ریش و سینه‌ در مردان

در ادامه به بررسی هر دو این موارد می‌پردازیم.

بانک مو از سر

امروز سعی داریم تا نکات دقیق مربوط به این موضوع را با هم بررسی کنیم تا کاربران از این بابت بتوانند یک انتخاب درست داشته باشند و مطلوب‌ترین نتیجه از کاشت مو را تجربه نمایند. اولویت اول پزشک در همه روش‌های کاشت مو در سر انتخاب بانک مو از خود این عضو است. البته این انتخاب به این راحتی‌ها هم نیست. طاسی سر معمولاً در قسمت‌های جلو و بالای پیشانی افراد رخ می‌دهد و در اکثر موارد این ناحیه است که به عنوان محل پذیرنده فولیکول‌های مو نقش آفرینی می‌نماید. در این مواقع پزشک سعی می‌کند قسمت‌هایی از ناحیه پشت سر و یا گاها اطراف سر در بالای گوش‌ها را به عنوان بانک مو انتخاب نماید. انتخاب پشت سر هم اولویت بیشتری دارد. اما انتخاب این ناحیه نیاز به دقت به چند نکته مهم دارد.

  • در درجه اول این ناحیه باید موی کافی برای استخراج و کاشت مو داشته باشد.
  • در درجه دوم موهای این منطقه از سر باید کیفیت لازم را هم داشته باشند.

انتخاب بانک مو از سایر نقاط بدن

دومین منطقه‌ای از بدن که به بررسی آن به عنوان محل استخراج مو می‌پردازیم، موهای ریش و بدن فرد متقاضی است. این انتخاب تنها در مواقعی در دستور کار قرار می‌گیرد که انتخاب پست سر و اطراف سر به عنوان بانک مو با شکست مواجه شده و موی لازم در این نواحی برای پیوند وجود نداشته باشد.

در این مواقع پزشک چاره‌ای جز استخراج مو از سایر اعضای بدن مانند سینه‌ها را نخواهد داشت. چالش انتخاب بانک مو در این موارد حتی بیشتر از قبلاً نیز می‌شود. زیرا هم موهای سینه‌ها و سایر اعضای بدن تراکم بالایی نسبت به موهای سر ندارند که این مورد استخراج مو از این ناحیه‌ها را با دردسرهایی مواجه می‌نماید.

از طرفی هم کیفیت موها نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. اما با این حال در روش‌ها و مدهای مختلف کاشت موی سر این انتخاب بارها و بارها انجام شده و نتایج مطلوبی نیز از آن به دست آمده است. البته ذکر این نکته هم ضروری است که گاها پزشک برای تأمین موی مورد نیاز برای کاشت مو از هر دو ناحیه، سر و بدن برای استخراج موها استفاده می‌نماید.

چالش‌های انتخاب بانک مو

در مقاله بانک مو چیست به بررسی انتخاب بانک مو از بدن پرداختیم. اما سؤال اساسی اینجاست که چرا این موضوع چالش برانگیز شده است؟ پاسخ این سؤال یکی از نکات فوق‌العاده مهم در کاشت مو به هر روشی است و کاربران حتماً باید این موضوع را مد نظر داشته باشند. کاربران باید بدانند که استفاده از همه روش‌های کاشت موی طبیعی در سر نتایج طبیعی را نیز به دنبال خواهد داشت. به این صورت که بعد از عمل کاشت، موهای کاشته شده دقیقاً با همان خصوصیتی خواهند بود که در بانک مو وجود داشتند. یعنی اگر بانک موی انتخاب شده از ناحیه‌ای از بدن باشد که موهای خود این ناحیه با ریزش مو مواجه هستند، این خطر برای موهای کاشته شده نیز وجود خواهد داشت.

دومین چالش انتخاب بانک مو در روش‌های کاشت مو نیز به مقدار موهای زنده برای کاشت بستگی دارد. هرچند این موضوع به میزان تخصص و روش مورد استفاده توسط پزشک وابسته است اما گاها کیفیت بانک مو نیز در زنده ماندن فولیکول‌ها بعد از برداشت و تا قبل از کاشت نیز مربوط می‌شود.

تاثیر بانک مو در روش‌های کاشت مو

انتخاب روش کاشت مو و تأثیر آن بر بانک مو نیز موضوع مهمی است که در مقاله بانک مو چیست بایستی به آن بپردازیم. روش‌های بسیار زیادی در حال حاضر برای کاشت مو در سر و صورت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو روش اصلی کاشت مو روش‌های FIT و FUT هستند که بقیه روش‌ها هم اقتباسی از این دو روش بوده و تنها در برخی نکات اصلی با هم تفاوت دارند. گاها استفاده از تجهیزات نوین نیز باعث می‌شود تا روش‌های جدیدی برای کاشت مو ابداع شود. روش برداشت و استخراج موها نیز معمولاً به همین دو روش انجام می‌پذیرد.

برداشت مو به روش FIT: انتخاب روش برداشت مو نیز دقیقاً با کیفیت بانک مو و تمام نکاتی باز می‌گردد که در این مقاله به آن پرداختیم. در روش برداشت مو به روش FIT استخراج موها به صورت تکی صورت می‌پذیرد. به این ترتیب که در این روش موها به صورت منطقه‌ای از محل‌های مختلف برداشت می‌شود. از این رو می‌توان از مناطق مختلفی هم موها را برداشت کرد.

برداشت مو به روش FUT: در روش FUT برای برداشت موها و استخراج آنها به حالت نواری اقدام می‌شود. به این صورت که در هر بار برداشت تعداد بسیار زیادی از فولیکول‌های مو استخراج می‌شود. این روش مستلزم داشتن یک بانک مو متراکم و مناسب است.

انتخاب بانک مو از سر دیگران و موارد مربوط به آن

یکی دیگر از سؤالات مهم و چالش‌های اساسی که حتماً لازم دیدیم در مقاله بانک مو چیست به بررسی آن نیز بپردازیم، امکان استفاده از بدن  و سر سایر افراد برای پیوند مو و کاشت مو است. در واقع در این چالش به دلیل نداشتن موی کافی در سر و بدن فرد متقاضی می‌بایست از سر و بدن سایر افراد برای این پیوند استفاده شود. اما این مهم با چالش بزرگی روبرو شده است. علم پزشکی ثابت کرده که در این مواقع موها نمی‌توانند با بدن تازه ارتباط مناسبی برقرار نمایند.

در واقع فولیکول‌های موی هر فرد با شرایط بدنی وی پرورش یافته و در بدن دیگران نتیجه‌های مطلوبی از این نوع جراحی به دست نمی‌آید. از این رو استفاده از این روش اصلاً نمی‌تواند نتیجه مطلوبی برای متقاضی به دنبال داشته باشد. گاها هم مشاهده شده که استفاده از بدن سایر افراد به عنوان بانک مو دردسرها و عوارضی را هم برای بیمار به دنبال داشت است.

جمع‌بندی بانک مو چیست

به بررسی تمام جزئیات مربوط به بانک مو پرداختیم و همه نکات اساسی و مهم در این باره را با هم مرور کردیم. انتخاب بانک مو یک چالش بزرگ برای پزشک است که معمولاً در جلسات قبل از جراحی با مشورت با خود فرد متقاضی به آن پرداخته می‌شود و بهترین محل و بهترین روش برای استخراج و خود بانک مو اتخاذ می‌گردد.

از آنجایی که انتخاب بانک مو تأثیر مستقیم و خیلی زیادی روی کیفیت کار و نتیجه نهایی دارد، این انتخاب یاد به دقت و با بررسی شرایط مختلف صورت پذیرد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً در جلسات قبل از کاشت مو تمام جزئیات و بیماری‌های خود را با پزشک در میان بگذارید. ممکن است این حقیقت‌ها تأثیری در انتخاب بانک مو داشته باشند.

 

منبع : خانه سفید

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.