دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم دیابت نوع 1,بيماري دیابت نوع 1,دیابت نوع 1 در بارداري,علائم دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1 با طب سوزني,مواد …

۱۰ نشانه ابتلا به مشکلات تیروئیدی

۱۰ نشانه ابتلا به مشکلات تیروئیدی

۱۰ نشانه ابتلا به مشکلات تیروئیدی مشکلات تیروئیدی,بيماري مشکلات تیروئیدی,مشکلات تیروئیدی در بارداري,علائم مشکلات تیروئیدی,درمان مشکلات تیروئیدی,درمان مشکلات تیروئیدی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان مشکلات تیروئیدی,مشکلات تیروئیدی را چگونه درمان …

روغن عصاره رزماری و تقویت حافظه

روغن عصاره رزماری و تقویت حافظه

روغن عصاره رزماری و تقویت حافظه خواص رزماری,فواید رزماری,رزماری درمانی,خاصیت رزماری,خواص رزماری درمانی,خواص رزماری برای پوست,خواص رزماری برای مو,خواص رزماری برای جوانی,خواص رزماری برای بارداری,خواص خوردن رزماری,فواید رزماری خام,فواید رزماری پخته  

آیا علائم هشدار دهنده گرمازدگی را می شناسید

گرمازدگی,بیماری گرمازدگی,گرمازدگی در بارداری,علائم گرمازدگی,درمان گرمازدگی,درمان گرمازدگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان گرمازدگی,گرمازدگی را چگونه درمان کنیم,گرمازدگی در کودکان,گرمازدگی در بزرگسالان,گرمازدگی در نوزادان,گرمازدگی در بهار,گرمازدگی در تابستان,گرمازدگی در پاییز,گرمازدگی در زمستان,آشنایی با گرمازدگی,همه چیز در مورد گرمازدگی,گرمازدگی واگیردار است,گرمازدگی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان گرمازدگی 

گرمازدگی, علائم گرمازدگی, نشانه های گرمازدگی

یکی از علائم گرمازدگی سردرد شدید است

به گزارش بی اس ام اس : خطر گرمازدگی با افزایش دمای هوا بیشتر می شود. مشکل گرمازدگی که در اثر گرمای زیاد هوا بروز می کند، باید به سرعت شناسایی و تحت درمان قرار بگیرد، چون می تواند عواقب خطرناکی برای سلامتی در پی داشته باشد. در این مطلب شما را با علائم گرمازدگی بیشتر آشنا می کنیم.گرمازدگی در اثر به هم ریختن سیستم تنظیم دمای بدن بروز می کند. در واقع زمانی که دمای بدن به طور ناگهانی از 40 درجه سانتی گراد عبور کند، صحبت از گرمازدگی به میان می آید. گرمازدگی برای سلامتی خطرناک است و باید به سرعت اقدامات لازم انجام شود.

گرمازدگی و افزایش درجه حرارت بدن

در هوای گرم اگر درجه حرارت بدن بدون دلیل از 38 یا 39 درجه ی سانتیگراد تجاوز کند، طبیعی نیست. در صورت مشاهده ی چنین علائمی در یک فرد، باید نسبت به احتمال گرمازدگی هوشیارتر باشید و فرد را به مکان خنک ببرید و لباس های وی را از تن درآورید.لازم است روی فردی که دچار گرمازدگی شده است آب بپاشید و منتظر رسیدن اورژانس باشید.

گرمازدگی و حالت تهوع و استفراغ

سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ در روزهای خیلی گرم معمولا جزو نشانه های گرمازدگی هستند. بنابراین نباید این علائم را نادیده گرفت. اگر دلیل خاص دیگری برای حالت تهوع و استفراغ ندارید، حتما با اورژانس تماس بگیرید و تا رسیدن آنها، روی خودتان یا فرد گرمازده آب بپاشید و خنک نگه دارید.

گرمازدگی و سردرد شدید

یکی از علائم گرمازدگی سردرد شدید است .در واقع در صورت گرمازدگی، فرد احساس خفگی می کند، در نتیجه اکسیژن کافی به مغز نمی رسد و سردردهای شدیدی بروز می کند. این سردردها همچنین در اثر کم آبی بدن ناشی از گرمازدگی نیز رخ می دهد.در صورتی که در این روزهای گرم، سردردهای شدید به سراغ تان آمد، حتما با اورژانس تماس بگیرید.

علائم گرمازدگی,گرمازدگی,نشانه های گرمازدگی

از حال رفتن و بیهوشی جزء نشانه های جدی و شدید گرمازدگی است

گرمازدگی و رفتارهای عجیب و خستگی غیرعادی

رفتارهای عجیب، سرگیجه، منگی و خستگی غیرعادی در گرمای زیاد از علائم  هشداردهنده ی گرمازدگی هستند. بنابراین لازم است که با مشاهده ی این علائم با اورژانس تماس بگیرید و فرد گرمازده را خنک نگه دارید. بهتر است بدن وی را با یخ یا آب خنک مرطوب و خنک کنید.

 گرمازدگی و بیهوشی

از حال رفتن و بیهوشی جزو نشانه های جدی و شدید گرمازدگی است. این مسئله زمانی بروز می کند که دیگر علائم گرمازدگی مشخص نشده و یا نادیده گرفته شوند.

در هر حال لازم است به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

منبع : tebyan.net

آیا علائم هشدار دهنده گرمازدگی را می شناسید

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.