انواع اورینگ در صنعت قطعات لاستیکی

انواع اورینگ در صنعت قطعات لاستیکی

انواع اورینگ در صنعت قطعات لاستیکی اورینگ چیست این محصول یک سطحمقطع O شکل دارد و به عنوان یک واشر مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده های داینامیک و استاتیک از …

5 دلیل محبوبیت ساندویچ پانل یا پانل ساندویچی ؟

5 دلیل محبوبیت ساندویچ پانل یا پانل ساندویچی ؟

این روزها مصالح ساختمانی مدرن توسط سازندگان و پیمانکاران در بخش قابل توجهی از سازه ها و ساختمان های جدید استفاده میشوند .شرکت مدرن پنل به عنوان یکی ازتولید کنندگان مصالح ساختمانی …

تشریح برخی از فعالیت های موسسه های حقوقی و ثبتی

تشریح برخی از فعالیت های موسسه های حقوقی و ثبتی

تشریح برخی از فعالیت های موسسه های حقوقی و ثبتی موسسات ثبتی و حقوقی با تکیه بر تجربیات خود و با استفاده از تعدادی از فعالان و کارشناسان مرتبط با حوزه های …

در دنیای امروز پارکت لمینت که نوعی کف پوش مدرن هستند،  جایگاه خاصی در صنعت ساخت کف پوش ها پیدا کردند. این نوع کف پوش ها با جذابیت خاص و ویژگی های منحصر به فردی که دارند جایگزین مناسبی برای کف پوش های سنتی هستند و بسیار پرفروش می باشند.  پارکت لمینت  دارای قیمت مناسب، عمر مفید بالا و مقاومت عالی بوده و یک عایق مناسب در برابر صدا، گرما و رطوبت می باشد.  از دیگر ویژگی های منحصر به فرد خاص پارکت لمینت این است که آن ها به راحتی و به سرعت نصب می شوند.  در این مقاله قصد داریم در مورد انواع مختلف کلیک های پارکت لمینت صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلیک های پارکت لمینت تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

انواع کلیک پارکت لمینت

 پارکت لمینت چگونه نصب می شوند؟

بر خلاف دیگر انواع کف پوش ها، پارکت لمینت به کف اتاق چسبانده نمی‌شوند و همین باعث می‌شود که شما بتوانید پارکت های لمینتی را در مواقع لزوم جا به جا نمایید. نصب پارکت لمینت به صورت پازل مانند است.  این پارکت ها در  دور تا دور خود شیارهایی دارند که به آن ها کلیک یا قفل پارکت لمینتی گفته می شود. برای نصب پارکت های لمینتی، کلیک های ابن پارکت ها به‌ صورت نر و ماده در هم چفت می‌ شوند.  این شیار ها کمک می کنند که بدون نیاز به چسب یا میخ بتوانید  تایل های پارکت لمینت را به یکدیگر متصل کنید.

 مقدمات نصب کلیکی پارکت لمینت

پیش از نصب کلیکی پارکت لمینت مقدماتی وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید.  اول باید تایل های پارکت لمینت خود را به مدت چهل و هشت ساعت ( معادل دو شبانه روز) در محیط مورد نظرتان قرار دهید تا با محیط کاملا هم دما شود.  حتما پیش از اقدام به نصب پارکت لمینت باید رطوبت محیط را اندازه بگیرید و دقت کنید که درجه دستگاه رطوبت سنج دیجیتالی شما وجود رطوبت بیش از دوازده درجه را نشان ندهد. اگر در محیطی با رطوبت بالاتر اقدام به نصب پارکت لمینت نمایید باید انتظار بادکردگی، ترکیدگی و یا ترک خوردن پارکت خود را در مدت زمان کوتاهی داشته باشید.

زیرسازی پیش از نصب

حتماً به مسطح بودن و هموار بودن سطح فضایی که می خواهید پارکت کنید، دقت کنید.  در صورت وجود ناهمواری می‌توانید با استفاده از ساب یا روش‌ های دیگر محیطی هموار و مسطح ایجاد کنید.  کسی را که می خواهید پارکت کنید به دقت تمیز کنید چرا که وجود هرگونه گرد و خاک  هنگام نصب پارکت لمینت ایجاد مشکل خواهد کرد. حتی کوچکترین ایرادات نیز باید رفع شوند؛ چرا که نصب پارکت های لمینت باعث می شود که حتی ایرادات کوچک نیز واضح تر دیده شوند. به همین دلیل حتما زیر سازی را به دقت انجام دهید.

استفاده از فوم برای زیرسازی

می‌توانید از نوعی فوم مانند فوم سایلنت برای زیر سازی استفاده کنید.  دقت کنید که از اورلپ شدن فوم ها جلوگیری کنید و حتما لبه‌ های آن ها را کاملاً روی یکدیگر قرار دهید تا همپوشانی مناسب ایجاد شود.  نکته مهم دیگر این است که حتماً تا ۲ سانتی متر روی دیوارها نیز  اسباب استفاده کنید و آن را دقیقاً دیوار برش نزنید‌. در شرایطی که رطوبت خیلی بالاست و یا از دستگاه‌های حرارت از کف استفاده می‌شود، می‌توانید یک لایه بخاربند در زیر فوم استفاده کنید.  در چنین شرایطی  شما بهتر است از فوم هایی که دارای یک لایه محافظ آلومینیومی می باشند استفاده نمایید.

پارکت لمینت در شرکت گامان تزئین جاوید

 چگونه پارکت لمینت را به روش کلیکی نصب کنیم؟

پس از انجام زیرسازی و اطمینان پیدا کردن از تمیز بودن سطح مد نظرتان، در گام بعدی نوبت نصب پارکت لمینت می‌رسد.  دقت کنید که حتماً پارکت لمینت مشابه را برای نصب در محیط مورد نظرتان انتخاب کنید چرا که کلیک های  موجود در حاشیه های هر یک از انواع پارکت لمینت با دیگری متفاوت است.

کار نصب کلیکی پارکت لمینت را به صورت طولی شروع کنید و یک ردیف از پارکت ها را به صورت کلیکی هم وصل کنید.  سپس ردیف دوم و ردیف های بعدی را وصل کنید و در پایان ردیف ها را به ترتیب به هم چفت نمایید‌. سعی کنید نیم الی یک سانتی متر با حاشیه ها فاصله ایجاد کنید و این فاصله را با قرنیز زدن پر کنید. این کار کمک می کند تا پارکت ها از جای خود حرکت نکنند. عامل اصلی که در این روش پارکت ها را روی زمین محکم می کند، وزن آن هاست.

در مواردی که به لوله ها و یا ستون ها می‌رسید، باید پارکت های لمینت را برش بزنید.  یکی از ویژگی های جالب و جذاب این نوع کف پوش ها این است که بر خلاف کاشی ها یا سنگ ها، به راحتی قابل بریده شدن می باشند. نصب کردن پارکت لمنتی با استفاده از این روش نصب بسیار ساده است و شما به راحتی می توانید در کمترین زمان و با صرف کمترین انرژی پارکت لمینت خود را نصب نموده و در مواقع لزوم آن ها را جابه‌جا نمایید.

 انواع کلیک پارکت لمینت

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شده هرنوع پارکت لمینت کلیک خاص مخصوص به خود را دارد.  کلیک های پارکت ها انواع مختلف و متنوعی دارند.  شرکت های معروف ای وجود دارند که به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت کلیک پارکت فعالیت می‌کنند.  شرکت هایی از قبیل شرکت اف ان اتریش و یا شرکت یونیلین بلژیک و شرکت ولینگه  در این حوزه فعالیت می کنند.

معروف ترین انواع کلیک های پارکت عبارتند از کلیک تکی، کلیک قوسی، یونی کلیک و کلیک جفت.  هر یک از انواع کلیک ها ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند که با انواع دیگر متفاوت بوده و آن ها را از هم متمایز می کند. پارکت لمینت گامان تزئین جاوید اکثرا از نوع یونی کلیک است.

 بهترین نوع قفل پارکت لمینت کدام است؟

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم کلیک ها یا قفل های پارکت لمینت انواع مختلف و متنوعی دارند.  نمی‌توان یکی از این انواع را بر انواع دیگر برتری داد،  اما برخی ویژگی ها هستند که باعث می شوند پارکت لمینت کاربردی تر و بهتر کار کند.  به عنوان مثال،  پارکت  لمینت با داشتن کلیک های بلندتر بهتر نصب می شوند. پس میتوان بلندی طول کلیک ها را  یک مزیت دانست.

به علاوه ارتجاعی بودن کلیک های پارکت لمینت باعث می شود که آن ها  راحت تر نصب شوند.  شکنندگی این قفل ها در هنگام نصب باعث ایجاد مشکل می شود و ممکن است طول عمر پارکت ها را نیز کاهش دهد.  به طور کلی در هنگام خرید پارکتهای لمینت حتماً به طول کلیک ها و ارتجاعی بودن آن ها توجه خاصی داشته باشید. برای خرید و اطلاع قیمت پارکت لمینت به https://gamantj.com/laminate-flooring/ مراجعه کنید و از کارشناسان کمک بگیرید

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 4 اردیبهشت 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.