غلظت خون ، عوارض و راه های پیشگیری از آن

غلظت خون ، عوارض و راه های پیشگیری از آن

غلظت خون ، عوارض و راه های پیشگیری از آن غلظت خون,بیماری غلظت خون,غلظت خون در بارداری,علائم غلظت خون,درمان غلظت خون,درمان غلظت خون با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان غلظت خون,غلظت …

نفخ معده ، عارضه‌ای شايع و آزاردهنده

نفخ معده ، عارضه‌ای شايع و آزاردهنده

نفخ معده ، عارضه‌ای شايع و آزاردهنده نفخ معده,بيماري نفخ معده,نفخ معده در بارداري,علائم نفخ معده,درمان نفخ معده,درمان نفخ معده با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان نفخ معده,نفخ معده را چگونه …

عاقبت پوشیدن کفش پاشنه بلند

عاقبت پوشیدن کفش پاشنه بلند

عاقبت پوشیدن کفش پاشنه بلند خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

جرم گوش عارضه ناپيدا

جرم گوش,بيماري جرم گوش,جرم گوش در بارداري,علائم جرم گوش,درمان جرم گوش,درمان جرم گوش با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان جرم گوش,جرم گوش را چگونه درمان کنيم,جرم گوش در کودکان,جرم گوش در بزرگسالان,جرم گوش در نوزادان,جرم گوش در بهار,جرم گوش در تابستان,جرم گوش در پاييز,جرم گوش در زمستان,آشنايي با جرم گوش,همه چيز در مورد جرم گوش,جرم گوش واگيردار است,جرم گوش و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان جرم گوش

جرم گيري, جرم گوش, کانال گوش, تميز کردن گوش

جرم گوش عارضه ناپيدا

به گزارش بی اس ام اس کساني که سعي مي کنند گوش شان را به طور مداوم تميز کنند ممکن است مشکلاتي را براي گوش خود ايجاد کنند، چون پوست کانال گوش و همين طور پرده ي گوش از ظريف ترين نقاط پوستي بدن هستند، بنابراين ضروري است که مراعات اين قسمت را بکنيد. ازهمين امروز سعي کنيد عادت تميز کردن گوش را ترک کرده و ديگر از گوش پاک کن استفاده نکنيد.

روش هاي توصيه شده براي تميز کردن گوش کدام است؟

توصيه مي شود بيمار به مدت چند روز از قطره هاي روغني مثل «گليسيرين فنيکه» در داخل کانال گوش خود بچکاند. اين قطره باعث نرم شدن جرم گوش مي شود و خارج کردن آن را آسان مي کند.يکي ديگر از روش هاي مرسوم براي خارج کردن جرم، شست و شوي کانال گوش با آب ولرم است که البته در مبتلايان به سوراخ پرده ي گوش و ديابت نبايد از اين روش استفاده کرد.خارج کردن جرم گوش با قاشقک و ساکشن گوش نيز روش مؤثري است که توسط متخصصان گوش و حلق و بيني انجام مي شود. ساکشن دستگاهي است که عملکردي مشابه جارو برقي دارد و ايجاد مکش مي کند. ميزان مکش دستگاه ساکشن گوش به اندازه اي است که هيچ گونه آسيبي به پرده ي گوش وارد نمي کند. در اين روش سر ساکشن مخصوص گوش وارد گوش شده و دستگاه با کشيدن جرم گوش کانال گوش را تميز مي کند.

آيا راهي براي پيشگيري از جمع شدن جرم گوش وجود دارد؟

متأسفانه راهي براي جلوگيري از توليد جرم گوش و تجمع جرم در داخل کانال گوش وجود ندارد. فقط تأکيد مي شود که ازتميز و دستکاري کردن گوش خود داري کنيد، چرا که اين امر مي تواند منجر به فشرده شدن جرم گوش و تجمع آن در داخل کانال گوش شود.

آيا گوش به جرم گيري عادت مي کند؟

شست و شوي يا جرم گيري گوش باعث نمي شود که گوش به جرم گيري عادت کند. بلکه همان دليلي که باعث تجمع جرم در داخل کانال گوش شده و بيمار را نزد پزشک کشانده، دو مرتبه بيمار را مجبور خواهد کرد که به دليل تجمع جرم گوش به پزشک مراجعه کند البته اين مراجعه ي بعدي براي افراد، مختلف است يعني فردي ممکن است يک سال بعد مجبور به مراجعه نزد پزشک شود و فرد ديگري ممکن است بعد از ده سال لازم باشد که مجدداً به پزشک مراجعه کند.

چرا گوش ما جرم توليد مي کند؟

جرم گوش که به آن «واکس گوش» هم گفته مي شود. به طور طبيعي توسط غددي که در پوست کانال گوش قرار دارند. ترشح مي شود و نقش محافظت کننده، نرم کننده و خاصيت ضد باکتريايي دارد.فقدان جرم گوش مي تواند منجر به خشکي و خارش گوش شود. به طورطبيعي جرم توليدشده به تدريج و مرتباً از طرف پرده ي گوش به سمت بيرون حرکت مي کند و با حرکات فک اين ذرات جرم خشک شده از کانال گوش خارج مي شوند.جرم گوش در نيمه ي بيروني کانال گوش توليد مي شود. بنابراين گاهي در معاينه ي گوش مشاهده مي شود که جرم در نزديکي پرده ي گوش قرار دارد. اين بدان معناست که بيمار سعي کرده با گوش پاک کن جرم گوش خود را خارج کند. او قسمت هاي بيروني تر را خارج و قسمت هاي عمقي تر را فشرده کرده، مثل برفي که فشرده شده باشد.

جرم گيري, جرم گوش, کانال گوش, تميز کردن گوش

چه کساني مستعد تجمع جرم گوش هستند؟

1-کساني که ميزان توليد جرم در گوش شان زياد است.2-افرادي که کانال گوش شان تنگ است يا انحناي کانال گوش شان بيشتر از حد معمول است.3-کساني که کانال گوش شان موي زياد دارد.4-افرادي که عادت دارند گوش شان را تميز کرده يا دستکاري کنند.

چه زماني بايد گوش را تميز کرد؟

جرم گوش تا هنگامي که باعث انسداد کامل کانال گوش نشود منجر به افت شنوايي نشده و حتي فرد متوجه نمي شود که گوشش جرم دارد، اما هنگامي که انسداد کانال کامل شد، فرد متوجه کيپ شدن گوش و افت شنوايي مي شود. معمولاً اين اتفاق در زمان استحمام يا به دنبال شنا کردن ايجاد مي شود. چون ورود آب به داخل کانال گوش باعث حجيم تر شدن جرم گوش موجود در کانال گوش مي شود. جرم گوش همانند چوب وقتي درمعرض رطوبت قرار مي گيرد پف کرده و کانال را بيشتر از قبل مي بندد.بيمار هيچ گاه نبايد گوش خودش را تميز کند يا نبايد با گوش پاک کن يا هر وسيله ي ديگري جرم را خارج کند. پزشک نيز ترجيح مي دهد تا هنگامي که جرم گوش باعث انسداد کامل کانال گوش نشود و شنوايي بيمار کم نشده باشد، جرم گوش بيمار را خارج نکند.

علايم جرم گوش کدامند؟

-درد گوش و احساس کيپ بودن گوش

-کاهش شنوايي که ممکن است پيش رونده باشد.

-صداي وزوز در گوش

-خارش و خروج ترشحاتي از گوش

چرا نبايد ازگوش پاک کن براي تميز کردن جرم گوش استفاده کرد؟

بسته شدن کانال گوش به وسيله ي جرم يکي از شايع ترين علت هاي کم شنوايي است و معمولاً علت فشرده شدن و به عقب رانده شدن جرم گوش، استفاده از گوش پاک کن است. خارش گوش، عفونت گوش و پارگي پرده ي گوش نيز از جمله عوارض ديگر استفاده از گوش پاک کن است.

منبع:rasekhoon.net

جرم گوش عارضه ناپيدا

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 30 دی 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.