چه موقع تبخال می زنید و راه های سرایت آن

چه موقع تبخال می زنید و راه های سرایت آن

تبخال,بيماري تبخال,تبخال در بارداري,علائم تبخال,درمان تبخال,درمان تبخال با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان تبخال,تبخال را چگونه درمان کنيم,تبخال در کودکان,تبخال در بزرگسالان,تبخال در نوزادان,تبخال در بهار,تبخال در تابستان,تبخال در پاييز,تبخال در زمستان,آشنايي با تبخال,همه چيز در مورد تبخال,تبخال واگيردار است,تبخال و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان تبخال

  تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

به گزارش بی اس ام اس اگر شما یک بار به تبخال که بیماری مسری است مبتلا شدید، این ویروس در سلول‌های عصبی پوست‌تان نهفته باقی می‌ماند و ممکن است دوباره به صورت عفونتی فعال در همان محل اول یا نزدیک به آن ظاهر شود.شرایطی همچون تب، آنفلوآنزا، سرماخوردگی، فشارهای روحی و روانی، صدمات به لب یا جراحی‌های روی نواحی دهان و لب، سوء تغذیه و قرار گرفتن در معرض نورخورشید از جمله موارد فعال شدن ویروس خفته هستند.

  تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

راه سرایت تبخال
تبخال می‌تواند در نتیجه تماس مستقیم پوستی و بوسیدن، از فردی که تاول روی پوستش وجود دارد، به فرد دیگری منتقل شود. ویروس تا زمانی که ترشحات مرطوب در تاول وجود دارند، انتقال می‌یابد. استفاده از وسایل مشترک فرد آلوده مانند وسایل غذاخوری، حوله و… نیز در صورت وجود تاول می‌تواند موجب سرایت بیماری شود.

درمان تبخال
ویروس تبخال در بدن کسی که در گذشته به آن مبتلا شده، باقی می‌ماند و به سادگی از بدن شخص خارج نمی‌شود. تبخال، دوره‌ای 7 تا 10 روزه دارد و اغلب بدون درمان ناپدید می‌شود. شما می‌توانید از انواع کرم‌ها برای نرم کردن تبخال و مسکن‌ها و کمپرس‌ سرد و گرم برای تخفیف درد استفاده کنید.

منبع:daneshnameh.roshd.ir

چه موقع تبخال می زنید و راه های سرایت آن

مطالب مرتبط :

علت تبخال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.