معرفی انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران

معرفی انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران

معرفی انواع تیرآهن موجود در بازار آهن ایران مقاطع فلزی مختلف در صنعت ساختمان سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. تیرآهن ها از جمله مقاطع فلزی پر کاربرد در ساختمان سازی هستند …

کنتاکتور اشنایدر در بازار تحریم ایران

اشنایدر الکتریک در سال ۱۸۳۶ میلادی در زمینه‌ی طراحی و تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت خود را آغاز نموده است. این برند …

پوست صاف و شاداب با گانودرما

پوست صاف و شاداب با گانودرما

پوست صاف و شاداب با گانودرما گانودرما یک قارچ دارویی است که به عنوان خواص دارویی معجزه آسا و فواید بی نظیرش برای سلامتی شناخته می شود. افسانه های زیادی در مورد ویژگی …

از کجا قطعات الکترونیکی بخریم؟

قطعات الکترونیکی شامل تعداد زیادی از نمونه های مختلف می باشند که کاربرد آنها در ساخت مدار های الکترونیکی بوده است و به بیان دیگر حتماً باید در مدارها استفاده گردند چرا که بدون وجود قطعه های الکترونیکی مدار ها نمی توانند کارکرد خوبی داشته باشند و به هیچ عنوان یک مدار کامل محسوب نخواهد شد.

قطعات الکترونیکی شامل دسته بندی های مختلفی نظیر خازنها، مقاومت ها، دیوها و… می باشند و تعدادی از آنها از دو یا چند ترمینال تشکیل می شوند و به واسطه لحیم بر روی برد قرار میگیرند و تعداد دیگرشان به صورت آی سی یا مدار های مجتمع میباشند که قطعات نیمه هادی به صورت یکپارچه در آنها قرار می گیرد.

شما به منظور تامین و خرید این قطعات می توانید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده ای نظیر افرا الکترونیک استفاده نمایید.

در فروشگاه افرا الکترونیک دسترسی شما به انواع قطعات الکترونیک نظیر خازن، مقاومت، دیود و… به راحتی انجام می شود و کافی است که به آدرس اینترنتی فروشگاه مراجعه کنید و محصولات مختلف را به همراه مشخصات آنها مشاهده نمایید. تمام تلاش فروشگاه افرا الکترونیک بر آن بوده است تا بتوانند محصولات با کیفیت را به صورت مستقیم از کشور چین وارد نماید و واسطه ها را در این میان حذف کنند تا زمینه ای فراهم شود که مشتریان بتوانند محصولات و قطعات الکترونیک را با قیمت اصلی در اختیار داشته باشند و در این راستا کمک فراوانی به مشتریان، تولیدی ها و… نموده است.

شما می توانید به منظور دریافت لیست قیمت قطعات الکترونیک به صورت بروز از فروشگاه افرا الکترونیک به عنوان مجموعه پخش قطعات الکترونیک استفاده نمایید.

قطعات الکترونیک اورجینال

در هر کشوری نیاز است که قطعات الکترونیکی به صورت دقیق و اصل تامین شود که گاهی تهیه و ساخت قطعات در درون کشور انجام میشود و گاهی واردات از کشورهای دیگر استفاده میشود؛ قطعات الکترونیک اورجینال به دلیل هوشمند شدن ابزار آلات مختلف و پیشرفت تکنولوژی در مشاغل متفاوت موجب شده تا یک نیاز ضروری به شمار بروند و اگر سفارش و تامین قطعات الکترونیکی به شیوه ای صحیح و اصولی انجام نگردد قطعاً تولید کننده و مشتریان مختلف در این زمینه دچار ضرر و زیان خواهند شد و حتی منجر به ایجاد آسیب هایی به چرخه اقتصادی کشور می شود.

متاسفانه با وجود برخی از تحریم‌ها در کشور ممکن است که در تامین برخی از قطعات دچار مشکل باشیم اما در این میان مجموعه های مختلفی نظیر فروشگاه افرا الکترونیک تمام تلاش خود را برای واردات قطعات الکترونیکی از کشور چین به کار گرفته و تا میزان زیادی نیز به موفقیت رسیده است و این قطعات را در اختیار مشتریان قرار می دهند و به عنوان یکی از معتبرترین و حرفه ای ترینها در حوزه پخش قطعات الکترونیک در حال فعالیت بوده و توانسته است تا سابقه چندین ساله خود در کنار تجربه های موفق ،رضایت مشتریان عزیز را بدست بیاورد.

قطعات الکترونیک و کاربرد آنها

قطعات الکترونیک شامل چندین نمونه هستند که می‌توان به برخی از آنها اشاره شده است:

خازن الکتریکی: این قطعه به عنوان یکی از قطعات حساس و پر اهمیت می باشد که به منظور ذخیره انرژی الکتریکی بوده است و وظیفه خود را با دو صفحه الکتریکی انجام می دهد و دارای مدل های متفاوتی می باشد. برخی از خازن ها با نام بشکه ای نیز شناخته می شوند و جزء معروف ترین و مشهور ترین نمونه های خازن الکتریکی به شمار می روند و آنچه که در زمان خرید خازن الکتریکی باید مورد توجه قرار بگیرد ولتاژ و ظرفیت خازن می باشد. شما بر حسب کاربردی که از خازن انتظار دارید باید برای خرید اقدام کنید.

مقاومت الکتریکی: یکی دیگر از قطعات پرکاربرد به مقاومت الکتریکی اشاره می‌کند که استفاده از آن در مدار به منظور کنترل جریان ورودی است؛ اگر به لیست قیمت قطعات الکترونیک توجه کنید به این موضوع پی می برید که قیمت مقاومت الکتریکی به نسبت تجهیزات دیگر ارزان تر است اما این قطعه نیز جزء قطعات حساس و پر کاربرد به شمار می رود.

دیود: به منظور یکسو کردن جریان الکتریکی کاربرد دارد و می توان گفت از نظر ظاهری به مقاومت شبیه است و دارای مدل های متفاوتی می باشد. در زمان خرید دیود به شماره ای که بر روی آن درج شده دقت نمایید تا دیودی را خریداری کنید که سازگاری لازم را جریان مدار و ولتاژ شما داشته باشد.

اگر به منظور خرید قطعات الکترونیک اورجینال از فروشگاه افرا الکترونیک استفاده کنید می توانید از کارشناسان این مجموعه مشاوره های رایگان را دریافت کنید و مطابق با کاربرد خود بهترین قطعات را خریداری نمایید.

در ادامه به دیگر قطعات الکترونیک و کاربرد آنها اشاره می کنیم…..

رله: رله با عنوان کلید الکتریکی نیز شناخته می‌شود که استفاده از آن به منظور قطع و وصل نمودن خروجی مدار می باشد و هر کدام از رله ها دارای قدرت متفاوت هستند. در مدار الکترونیکی همانند قطعات دیگر باید رله متناسب با کاربرد انتخاب گردد.

بازر: قطعه می باشد که با ایجاد صدایی می توانند کاربران را از نشانه های مختلفی باخبر کند و در درون آن یک صفحه فلزی و ترانزیستور به کار رفته است.

میکروسوئیچ: در مدارها کلیدهای الکترونیکی کوچکی به کار رفته می شوند که با عنوان میکروسوئیچ هستند و دارای انواع متفاوتی می باشند که می توان به میکروفونی یا فشاری اشاره کرد. اگر به فروشگاههای پخش قطعات الکترونیک سر زده باشید قطعاً می بینید که میکروسوئیچ ها با کیفیت های متفاوتی عرضه می شوند که حتماً توجه به کیفیت و سایز آن ها در زمان خرید بسیار مهم می باشد.

ترمینال: به منظور اتصال سیم های ورودی و خروجی در ورودی و خروجی بردهای الکترونیکی به کار گرفته می شوند و دارای دو رنگ سبز و آبی در اندازه های متفاوتی می باشند. با توجه به کاربرد و استفاده شما از قطعات مختلف در بردهای الکترونیکی باید سایز ترمینال انتخاب شود چرا که ترمینال هایی با سایزهای بزرگتر می توانند ولتاژ و جریان بیشتری را تحمل نمایند.

نکات مهم در زمان خرید قطعات الکترونیک

برخی از افراد اینگونه تصور می‌کنند که در زمان خرید تجهیزات الکترونیکی نیازی به تحقیق بررسی نیست ولی کاملا این تصور اشتباه است و اگر شما نتوانید تحقیقات لازم و آگاهی های دقیقی در خصوص تجهیزات و قطعات الکترونیک به دست بیاورید قطعاً هزینه تان را از دست داده اید و از همه مهمتر نمیتوانید به قطعات الکترونیک اورجینال و اصلی دسترسی داشته باشید و در ادامه آسیب‌های جدی به مدار الکترونیکی شما وارد خواهد شد:

  • قبل از خرید باید تحقیقات لازم را انجام بدهید چرا که مهمترین و نخستین گام به منظور خرید قطعات الکترونیکی اورجینال به شمار می رود.
  • در گام بعدی این شما هستید که باید یک فروشنده قابل اعتماد نظیر فروشگاه افرا الکترونیک را شناسایی کنید و به این واسطه مطمئن باشید که قطعات خود را از یک فروشگاه مطمئن با بالاترین کیفیت خریداری کرده اید؛ در برخی از فروشگاه ها برای اینکه رضایت مشتریان جلب شود قسمتی برای درج نظر مشخص می شود تا مشتریان با آگهی از نظرات یکدیگر خریدشان را انجام بدهند.
  • قیمت محصول از اصلی ترین عوامل در زمان تصمیم گیری برای خرید است؛ اگر بودجه کمی برای خرید قطعات الکترونیک در نظر گرفتید سعی کنید به دنبال ارزانترین ها نباشید بلکه فروشگاهی را انتخاب کنید که محصولات با کیفیت را با قیمت های مناسب در اختیارتان قرار می‌دهد.
  • برای اینکه پروسه خریدی عالی را بهتر درک کنید حتماً تحقیقات قبل از خرید، پیدا کردن یک فروشنده قابل اعتماد، بررسی گارانتی محصول، اصالت محصول و هزینه را به صورت دقیق ارزیابی و بررسی نمایید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 1 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.