گلچین زیباترین شعر در مورد قصاب

گلچین زیباترین شعر در مورد قصاب

شعر در مورد قصاب شعر در مورد قصاب ,شعر درباره قصاب,شعر برای قصاب,شعر در باره قصاب,شعر با قصاب,شعر درمورد قصاب,شعر با کلمه قصاب,شعر با کلمه ی قصاب,شعری در مورد قصاب,شعری درباره قصاب,شعر …

شعر در مورد زمین ؛ 72 شعر در مورد زمین شناسی

شعر در مورد زمین ؛ 72 شعر در مورد زمین شناسی

شعر در مورد زمین در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد زمین برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه …

گلچین زیباترین شعر در مورد پیراهن مشکی

گلچین زیباترین شعر در مورد پیراهن مشکی

شعر در مورد پیراهن مشکی شعر در مورد پیراهن مشکی ,شعر در مورد پیراهن مشکی محرم,شعر در مورد لباس مشکی,شعر درباره پیراهن مشکی,شعر در مورد لباس سیاه,شعر پیراهن مشکی,شعر پیراهن مشکی محرم,شعر …

گتسبی بزرگ برترین رمان قرن بیستم

کتاب گتسبی بزرگ نوشته اسکات فیتز جرالد، یکی از بزرگ ترین رمان های قرن 20 است. در رمان گتسبی بزرگ نویسنده در اوج هنر و ظرافت تمام مسائل اصلی را به تصویر کشیده است. برای خیلی ها کتاب های داستانی یعنی ساعت ها نشستن و صحبت کردن در مورد شعر و شاعری و وقت را درست استفاده کردن. در این مقاله و خبر در مورد کتاب و رمان و همچنین در مورد نویسنده و مترجم صحبت می کنیم و هم چنین قسمتی از کتاب را همراه هم می خوانیم.

مترجم کتاب آقای رضا رضایی است و این کتاب در انتشارات معروف انقلاب به آدرس آدرس : تهـران، خیابـان انقـلاب، بیـن دانشـگاه و ابوریحان، روبـه‌روی سـینما سـپیده، پـلاک 1176، واحد 4 موجود است.

کتاب گتسبی بزرگ یکی از شاخص ترین و ارزنده ترین کتاب های نوشته شده توسط اسکات فیتزجرالد است. این کتاب خواندنی در دسته صد کتاب برتر جهان قرار گرفته است. نسخه اصلی این کتاب در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۲۵ در ۲۱۸ صفحه به چاپ رسید که پس از چاپ، زیاد مورد اقبال عمومی و منتقدان قرار نگرفت و فروش زیادی را شاهد نبود. نام انگلیسی این رمان خواندنی فیتزجرالد The Great Gatsby است. نیک کاراوی ، غرب میانه که اکنون در لانگ آیلند زندگی می کند ، خود را مجذوب گذشته مرموز و سبک زندگی عجیب همسایه خود، جی گتسبی می داند. کتاب گتسبی بزرگ داستانی است که توسط نیک کراوی ، که زمانی همسایه گتسبی بود ، روایت می شود و او این داستان را مدتی بعد از سال 1922 که حوادث پر از کتاب اتفاق می افتد ، تعریف می کند.

همانطور که داستان باز می شود ، نیک به دنبال بخت خود به عنوان یک فروشنده اوراق قرضه ، از غرب میانه به وست اگ ، لانگ آیلند نقل مکان کرده است. اندکی پس از ورود وی ، نیک از طریق Sound به مد تخم شرقی شیک تری سفر می کند تا به دیدار پسر عموی خود دیزی بوکانان و همسرش ، تام ، مردی سنگین و تحمیل کننده که نیک در دانشگاه می شناخته است ، برود. در آنجا او جوردن بیکر گلف باز حرفه ای را ملاقات می کند. بوکانانی ها و جردن بیکر زندگی ممتازی دارند و از نظر حساسیت و تجمل در تضاد با سبک زندگی متواضعانه و متکثرتر نیک هستند. هنگامی که نیک عصر همان روز به خانه بازگشت ، متوجه همسایه خود ، گتسبی شد ، که به طرز مرموزی در تاریکی ایستاده و دستانش را به سمت آب دراز کرده و یک چراغ سبز منزوی در سراسر صدا دارد.

قسمتی از کتاب گتسبی بزرگ

جی گتسبی مردی خودساخته است که به مهمانی های منحرف و شامپاین دار معروف است. علی رغم اینکه توسط لانگ آیلند زیبا و زیبا احاطه شده است ، او فقط آرزوی دیزی بوکانان را دارد. گتسبی رویای خود را دنبال می کند و نیک کاراوی به حلقه گتسبی کشیده می شود و شاهد وسواس و تراژدی می شود.

او یکی از نادرترین ویژگی ها را در ادبیات داشت – جذابیت. این موضوع زیبا نوشتن یا سبک روشن نیست. این نوعی جادوی فرومایه ، کنترل شده و نفیس است ، نوعی از چیزی که از کوارتت های زهی خوب می گیرید.چراغ ریموند یکی از بزرگترین آثار ادبیات آمریکا … برانگیختن بی انتها از جذابیت ، فساد و بی دقتی ثروت.

اف اسکات فیتزجرالد درباره نویسنده گتسبی:

فرانسیس اسکات کی فیتزجرالد، نویسنده رمان و داستان‌های کوتاه، در ۲۴ سپتامبر ۱۸۹۶، در سینت‌پال مینه‌سوتا به دنیا آم. خانواده‌ی فرانسیس کاتولیک و ایرلندی آمریکایی بودند و تعلق به طبقهٔ متوسط جامعه داشتند. در مریلند اقامت داشتند. او از ۱۸۹۸ میلادی تا ۱۹۰۱ میلادی را در سیراکیوز، نیویورک و پس از آن در سال‌های ۱۹۰۳ میلادی تا ۱۹۰۸ میلادی را در بوفالو واقع در نیویورک گذراند و در همان‌جا وارد آکادمی ناردین شد. اف. اسکات فیتزجرالد (1940-1896) به طور گسترده شاعر برنده دوره جاز شناخته می شود. او داستان های کوتاه و چهار رمان بسیاری نوشت، “این طرف بهشت” ، “زیبا و لعنتی” ، “مناقصه شب است” و “گتسبی بزرگ”. رمان ناتمام ، آخرین سرمایه دار خیلی مهم ، پس از مرگ منتشر شد. اسکات فیتزجرالد در سال 1896 در سنت پل ، مینه سوتا متولد شد و به دانشگاه پرینستون رفت ، که برای پیوستن به ارتش در سال 1917 آنجا را ترک کرد. گفته می شود که او عصر جاز را که “خودش نسلی بزرگ شده است تا همه خدایان را مرده ، همه جنگها ، همه اعتقادات به انسان متزلزل” توصیف کرده است. در سال 1920 با زلدا سایر ازدواج کرد. ازدواج آسیب زای آنها و فروپاشی بعدی او تأثیر اصلی در نوشتن وی بود. از میان انتشارات وی پنج رمان بود ، این طرف بهشت ​​، گتسبی بزرگ ، زیبا و لعنتی ، مناقصه شب است و آخرین سرمایه دار (آخرین اثر ناتمام او). شش جلد داستان کوتاه و The Crack Up ، مجموعه ای از قطعات زندگینامه ای. فیتزجرالد به طور ناگهانی در سال 1940 درگذشت. پس از مرگ او نیویورک تایمز در مورد او گفت که “او در واقع و از لحاظ ادبی بهتر از چیزی بود که می دانست یک “نسل” را اختراع کرد. . . او ممکن است آنها را تفسیر و حتی راهنمایی کند ، همانطور که در سالهای میانی آنها آزادی متفاوت و نجیب تری را مشاهده کردند که تهدید به نابودی است .

توضیحات درباره کتاب و نویسنده برترین رمان قرن 20

نیک ، کاملاً ناامید از آنچه در شرق تجربه کرده است ، آماده می شود تا به غرب میانه برگردد. قبل از عزیمت ، او آخرین بار تام بوکانان را می بیند. وقتی تام متوجه او شد و از او س questionsال کرد که چرا نمی خواست دست بدهد ، نیک کوتاه این پیشنهاد را می دهد: “تو می دانی من درباره تو چه فکر می کنم” بحث آنها نشان می دهد که تام انگیزه مرگ گتسبی بوده است. وقتی ویلسون به خانه اش آمد ، به ویلسون گفت که گتسبی صاحب اتومبیلی است که میرتل را کشته است. از نظر تام ، او به عدالت کمک کرده بود. نیک که از بی احتیاطی و ذات بی رحمانه تام ، دیزی و امثال آنها منزجر شده است ، با افتخار به صداقت خود ، تام را ترک می کند.

در آخرین شب قبل از عزیمت ، نیک به عمارت گتسبی ، سپس به ساحلی که گتسبی زمانی در آن ایستاده بود ، می رود و بازوها را به سمت چراغ سبز کشیده است. رمان به گونه ای نبوی به پایان می رسد ، نیک خاطرنشان می کند که چگونه همه ما کمی شبیه گتسبی هستیم ، قایق هایی که از رودخانه بالا می روند ، به جلو می روند اما به طور مداوم احساس گذشته را احساس می کنند.

نتیجه گیری و بازخورد در مورد کتاب گتسبی بزرگ

این کتاب یک روایت کننده دارد که آن هم همسایه گتسبی است. شاید بتوان جذاب ترین بخش کتاب را که خواننده هر لحظه انتظار خواندن آن را می کشد، روشن شدن ویژگی های شخصیتی گتسبی دانست. این کتاب خواندنی از فیتزجرالد در درون خود مواردی از قبیل میل و اشتیاق بیش از اندازه به کسب موفقیت، فساد، سرخوردگی ناشی از شکست و رویای آمریکایی صحبت به میان می آورد.

خواندن این رمان را به همه توصیه می کنیم. این یکی از پر استقبال ترین رمان هایی است که در گوگل سرچ می شود و برای شما یک راه سریع داریم برای رسیدن به لیتس جامعی از کتاب ها برای خرید اینترنتی و سفارش آنلاین کتاب. کافی است بر روی لینک روبرو که لیست کتاب های انتشارات معروف خیابان انقلاب هست کلیک کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.