خواص آب نارنج برای لاغری و دیابت و زن باردار و فشار خون

خواص آب نارنج برای لاغری و دیابت و زن باردار و فشار خون

آب نارنج در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد آب نارنج صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.آب نارنج میوه درخت نارنج است که در …

آشنایی با خواص برگ سنا و گل سرخ برای پوست صورت و مو

آشنایی با خواص برگ سنا و گل سرخ برای پوست صورت و مو

آشنایی با خواص برگ سنا و گل سرخ برای پوست صورت و مو برگ سنا و گل سرخ برای پوست ، برگ سنا و گل سرخ برای پوست صورت ، خواص برگ …

پرتقال

پرتقال

پرتقال خواص پرتقال،خواص پرتقال خونی،خواص پرتقال برای پوست،خواص پرتقال در بارداری،خواص پرتقال تامسون ، پرتقال برای سرماخوردگی ، پرتقال در بارداری همانطور که می دانید که پرتقال یا مالته میوه ای از …

جلبک کلرلا

جلبک کلرلا ,جلبک کلرلا ام اس,جلبک کلرلا و اسپرم,جلبک کلرلا ولگاریس,جلبک کلرلا و اسپیرولینا,جلبک کلرلا فروش,جلبک کلرلا خواص,جلبک کلرلا قیمت,جلبک کلرلا+pdf

جلبک کلرلا , جلبک کلرلا ام اس , جلبک کلرلا و اسپرم , جلبک کلرلا ولگاریس

توضیحاتی در مورد جلبک کلرلا

جلبک کلرلا، یک جلبک تک سلولی است که در آب‌های تازه می‌روید. کلرلا به علت میزان بالای کلروفیل موجود در آن، بویی شبیه به علف یا چمن دارد. میزان کلروفیل در این جلبک از هر گیاه دیگری در دنیا بیشتر است.در این مطلب از سایت جسارت در مورد جلبک کلرلا صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

تاریخچه جلبک کلرلا

این جلبک میلیاردها سال است که روی کره زمین وجود دارد و یکی از اولین غذاهای موجود در زمین بوده است. فسیل‌هایی از کلرلا یافت شده که قدمت آن‌ها به سه میلیارد سال پیش باز می‌گردد. کلرلا یکی از سالم‌ترین غذاهاست.

پرورش جلبک کلرلا

کلرلا در استخرهای بزرگ آب تمیز پرورش می‌یابد. ابتدا آب استخر را یونیزه کرده، سپس از صافی عبور می‌دهند تا صاف و زلال شود. کلرلا هر 24 ساعت یک‌بار چهار برابر می‌شود و این نشانه خلوص ژنتیکی و تأثیر فوق‌العاده آن در سلامت انسان است. برای مثال، کلرلا باعث می‌شود که باکتری‌های مفید معده انسان به نام لاکتوباسیل‌ها چهار برابر سریع‌تر رشد کنند. آیا می‌توان هر نوع جلبکی را خورد؟ بیش از 70000 نوع جلبک وجود دارد که بعضی از آن‌ها بسیار مغذی و بعضی بی‌نهایت سمی هستند. کلرلای آب شیرین یکی از انواع خاص جلبک است که خواص مفید فراوانی دارد.

همه چیز درباه جلبک کلرلا

این جلبک چه زمانی کشف شد؟ کلرلا حدوداً اواخر قرن 19 میلادی کشف شد. در دهه 1940 ژاپنی‌ها شروع به مطالعه وسیع‌تر درباره آن کردند. شهرت امروزه کلرلا بیشتر مرهون تلاش آن‌ها برای شناخت این جلبک است. ژاپنی‌ها بیش از آنچه که آمریکاییان ویتامین C مصرف می‌کنند، جلبک کلرلا می‌خورند و این در حالی است که ویتامین C رایج‌ترین ویتامین مصرفی آمریکایی‌هاست. البته کلرلا قوی‌تر از یک غذای کامل یا هر مولتی ویتامین یا مکمل دیگر است. کلرلا در کجا یافت می‌شود؟ تایوان بزرگ‌ترین تولیدکننده جلبک کلرلا است و بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده آن کلرلا را با دقت بسیار از نظر خلوص و آلودگی باکتریایی آزمایش می‌کند. این شرکت تنها شرکت دنیاست که اجازه صدور جلبک کلرلا را به ژاپن دارد و مورد تأیید وزارت بهداشت ژاپن می‌باشد.

جلبک کلرلا و اثرات سودمند

اثرات سودمند جلبک کلرلا چه هستند؟ علاوه بر اینکه کلرلا تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را دارد، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت و آن را کاملاً سم‌زدایی می‌کند. اولین نتیجه مصرف کلرلا گوارش بهتر است؛ به خصوص اگر یبوست و دهان بدبو داشته باشید. هم یبوست و هم بوی بد دهان به راحتی با خوردن کلرلا برطرف می‌شود چقدر تحقیقات علمی در مورد جلبک کلرلا انجام شده است؟ کلرلا یکی از مواد غذایی است که بیشترین تحقیقات علمی در مورد آن انجام شده است و بنا بر تصمیم ناسا یکی از اولین گیاهانی خواهد بود که در ایستگاه فضایی پرورش داده خواهد شد. تحقیقات در مورد این جلبک توسط دانشمندان، دانشگاه‌ها، صنایع خصوصی و تولیدکنندگان کلرلا انجام شده و تا جایی که به سلامت انسان مربوط می‌باشد، تا به حال حتی یک اثر منفی در مورد آن گزارش نشده است.

خواص جلبک کلرلا

کلرلا چه خواصی دارد؟ اولین نتیجه مصرف کلرلا گوارش بهتر است؛ به خصوص اگر یبوست و دهان بدبو داشته باشید. هم یبوست و هم بوی بد دهان به راحتی با خوردن کلرلا برطرف می‌شود. برخی از خواص دیگر کلرلا نیاز به بررسی بیشتری دارد. به طور مثال گفته می‌شود که می‌تواند با فلزات سنگین و دیگر مواد صناعی ترکیب شده و آن‌ها را از جریان خون خارج کند؛ ولی برای اثبات این ادعا باید میزان فلزات سنگین خون را قبل و بعد از مصرف کلرلا اندازه گرفت. بسته به میزان مصرف کلرلا سه تا شش ماه طول می‌کشد که فلزات سنگین از خون خارج شوند.

زمان مصرف جلبک کلرلا

در چه ساعتی از روز می‌توان کلرلا را خورد؟ در هر زمانی از شبانه‌روز می‌توان کلرلا را خورد. مقدار مورد نیاز بدن را می‌توان یکجا و یا طی چند نوبت در طول روز مصرف کرد، که البته شکل دوم بهتر است. توصیه می‌شود کلرلا را 30-20 دقیقه قبل از غذا میل کنید، زیرا به هضم غذا و جذب مواد مغذی کمک می‌کند. صبح نیز زمان خوبی برای مصرف کلرلا است؛ ولی هرگز آن را بلافاصله قبل یا بعد از قهوه یا نوشابه نخورید، زیرا کافئین بی‌نهایت برای هضم و گوارش آن مضر است.

جلبک کلرلا یک تک سلولی

کلرلا جلبک سبز تک سلولی است که در آب شیرین پرورش داده می‌شود. قدمت این گیاه در روی کره زمین 5/2 میلیارد سال بوده و اولین غذای سبز موجود در کره زمین می باشد. واژه کلرلا از دو جزء لاتین«chlor» به معنی سبز و «ella» به معنی کوچک گرفته شده است. این جلبک بالاترین محتوای کلروفیل را در بین تمام گیاهان روی کره زمین داشته و سبزترین گیاه روی کره زمین است. اندازه سلولی کلرلا 8-2 میکرون است که تقریباً معادل اندازه گلبولهای قرمز خون می باشد. کلرلا به سرعت تکثیر می یابد و یک سلول آن در مدت 17 تا 24 ساعت به 4 سلول تازه تبدیل می شود. سرعت بالای تکثیر و تولید مثل کلرلا نشان دهنده انرژی حیاتی بسیار بالای این سلول سبز است. پژوهش‌ها و بررسی های متعدد کلرلا را در دسته یکی از سالم ترین و کامل ترین غذاهای روی کره زمین قرار داده است.

مصرف جلبک کلرلا

چرا بهتر است کلرلا را نزدیک زمان غذا خورد؟ از آنجا که کلرلا باعث می‌شود که باکتری‌های معده، موسوم به لاکتوباسیل‌ها، چهار برابر سریع‌تر از معمول تکثیر شوند، خوردن کلرلا نزدیک زمان غذا، موجب می‌گردد که گوارش بهتر انجام شود و جذب مواد مغذی نیز افزایش یابد. کاهش آنزیم‌های گوارشی و کمبود اسیدکلریدریک معده از جذب مواد مغذی جلوگیری می‌کند. کمبود مزمن مواد مغذی و تشکیل و تجمع مواد سمی در بدن و مغز یکی از فاکتورهای مهمی است که برای سلامتی همه افراد و به خصوص سالمندان مشکلاتی ایجاد می‌کند. برای مثال، در نمونه‌های مغز تمام افراد مبتلا به آلزایمر سطح بالایی از آلومینیوم مشاهده شده است.

جلبک کلرلا و سرطان

آیا کلرلا در مبارزه با سرطان موثر است؟ اینترفرون یکی از بزرگ‌ترین دفاع‌های طبیعی بدن علیه سرطان است و مشخص شده که کلرلا تولید اینترفرون را افزایش می‌دهد. یکی از راه‌های مبارزه با سرطان استفاده از عناصری است که تولید و فعالیت ماکروفاژها را تحریک می‌کنند. اینترفرون یکی از ترشحات طبیعی بدن است که به نظر می‌رسد تحریک‌کننده ماکروفاژها باشد. کلرلا با افزایش اینترفرون باعث تحریک فعالیت سلول‌های T و ماکروفاژها شده و توانایی سیستم ایمنی بدن را در مبارزه با سرطان و مهاجمان بیگانه از قبیل باکتری‌ها، ویروس‌ها، مواد شیمیایی و پروتئین‌های بیگانه افزایش می‌دهد. البته درمان سرطان مبحثی پیچیده است که نیاز به بررسی و تحقیق بسیاری دارد.

پودر جلبک کلرلا

آیا می‌توان کلرلا را به صورت موضعی استفاده کرد؟ می‌توان پودر کلرلا را با کمی آب مخلوط کرد و روی بریدگی‌ها و خراش‌ها مالید. عامل رشدی که در کلرلا وجود دارد باعث تأثیر مثبت آن در بافت پوست و درمان سریع‌تر آن می‌شود. اگر کسی یک سال به طور مرتب از کلرلا استفاده کند، حتی بدون استفاده موضعی از کلرلا، تأثیر آن را در بهبود زخم‌ها و بریدگی‌ها مشاهده خواهد کرد.

مواد مغذی جلبک کلرلا

مواد مغذی موجود در کلرلا چه هستند؟ آمینواسیدها (پروتئین)، آنزیم‌ها (از جمله آنزیم پپسین برای گوارش)، ویتامین‌ها، موادمعدنی و کربوهیدرات‌ها از مواد تشکیل‌دهنده کلرلا می‌باشند. 60 درصد کلرلا را پروتئین تشکیل می‌دهد که به صورت اسیدهای آمینه می‌باشند. 18 تا 22 نوع آمینواسید شناخته شده در کلرلا وجود دارد. پروتئین کلرلا ارزشمندتر از سایر منابع پروتئینی از قبیل گوشت، ماهی و تخم‌مرغ است، زیرا پروتئین این مواد از نوع ثانویه است؛ به این معنا که آمینواسیدها تبدیل به پروتئین شده‌اند و بافت تخم‌مرغ و گوشت را تشکیل داده‌اند. بیش از 70000 نوع جلبک وجود دارد که بعضی از آن‌ها بسیار مغذی و بعضی بی‌نهایت سمی هستند. کلرلای آب شیرین یکی از انواع خاص جلبک است که خواص مفید فراوانی دارد وقتی ما غذاهایی چون گوشت را می‌خوریم، بدن ما پروتئین را می‌شکند و به آمینواسید تبدیل می‌کند؛ در حالی که با مصرف کلرلا آمینواسید مستقیماً وارد بدن می‌شود. به جز کلرلا و اسپیرولینا هیچ منبع طبیعی پروتئین دیگری وجود ندارد که چنین آرایه کامل و متعادلی از آمینواسیدها داشته باشد. آیا همزمان با مصرف کلرلا باید ویتامین نیز استفاده کرد؟ استفاده از مولتی ویتامین همزمان با کلرلا زیانی ندارد؛ ولی نیاز به این کار هم نیست. کلرلا طیف وسیعی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ها را دارد.

جلبک کلرلا و ویتامین‌ ها

آیا کلرلا نوع دیگری از ویتامین‌هاست؟ خیر، کلرلا یک نوع غذا است و با ویتامین‌ها تفاوت دارد. گرچه انواع گوناگونی از ویتامین، مواد معدنی و آنزیم‌ها در آن موجود می‌باشد، از بسیاری جهات از مکمل‌های ویتامینی مفیدتر و برتر است؛ زیرا کلرلا طبیعی است و ویتامین‌ها و مواد معدنی و آمینواسیدهای آن به طور طبیعی در یکدیگر آمیخته شده‌اند؛ ولی قرص‌های ویتامین، مخلوطی از کنسانتره و اسانس هستند که به طور مصنوعی با یکدیگر ترکیب شده‌اند. فرمول آن‌ها فقط روی کاغذ با فرمول ویتامین‌های طبیعی مشابه است. غذاهایی همچون کلرلا میزان چشمگیری از مواد مغذی را که به طور طبیعی متعادل شده‌اند، در اختیار بدن قرار می‌دهد که هرگز در بدن تجمع نمی‌کنند و مسموم‌کننده نیستند.

عامل رشد جلبک کلرلا

عامل رشد کلرلا مخلوطی از RNA، DNA، آمینواسید، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. این ماده باعث رشد سریع‌تر کودکان می‌شود و سیستم ایمنی بزرگسالان را تقویت می‌کند.

هشدار درباره مصرف جلبک کلرلا

در صورت بروز علایم گوارشی مصرف را از مقادیر کمتر شروع و به مرور مقدار دریافتی را افزایش دهید. در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید. در صورت ابتلا به بیماری فنیل کتونوری(PKU) قبل از مصرف با پزشک مشورت شود. در صورت ابتلا به بیماری های اتوایمیون (نظیر آرتریت روماتوئید، MS ، لوپوس و…) با پزشک مشورت نمایید.

جلبک کلرلا و اسپیرولینا

این روزها پیوسته مردم سوال میکنند کدامیک بهتر است اسپیرولینا یا کلرلا ؟ یعنی برای خوردن و مکمل غذایی کدام ارجحیت دارد آیا اسپیرولینا مصرف کنیم یا بهتر است جلبک کلرلا مصرف کنیم ، مواد پروتئین و ویتامین و آنتی آکسیدانت کدام بیشتر است ؟ قبل از هر چیز بدانیم که هر دوی آنها جلبک هستند و در زمره قویترین و بهترین غذاهای جهان میباشند ، بدون شک هیچ غذایی حتی به گرد این دو جلبک نخواهند رسید . هم اسپیرولینا و هم کلرلا بصورت بسته های فشرده و کامل غذایی میباشند . هر دوی این جلبکها گستره وسیعی از طیفهای ویتامینی و معدنی را شامل هستند ، و حاوی بیش از 60 درصد پروتئین میباشند یعنی بیشتر و بهتر از سایر منابع پروتئین مانند مرغ و ماهی و اگر بخواهید این منابع مرغ و ماهی و غیره را استفاده کنید تنها بخاطر تغییر طعم و ذائقه خواهد بود . از طرفی اسپیرولینا یا کلرلا تنها غذایی هستند که شما میتوانید تنها با خوردن آنها زنده و سالم بمانید چرا که تمام آن مواد مورد نیاز پایه ای بدن را در خود دارند. حال اگر به پروفایل و یا جدول مواد موجود در این دو جلبک بنگرید خواهید دید تقریبا یکسان و شبیه به هم هستند و در نگاه اول بنظر میرسد یکی از آنها را مصرف کنیم چون چندان متفاوت نیستند . بواقع تنها پروفایل آنها یکی است اما دو غذای کاملا متفاوت هستند ، کلرلا یک جلبک گیاهی واقعی است و از طرفی اسپیرولینا یک باکتری فیروزه ای است یعنی در واقع نیمی باکتری و نیمی گیاه است . اگر به تاریخچه وجودی گیاهان زمین بنگرید کلرلا در واقع ریشه اولیه گیاهان زمین در چند میلیارد سال گذشته است و اولین غذا روی زمین محسوب میشود ، ولی اسپیرولینا همان بوده که چند میلیارد سال قبل بوده یعنی گیاهی یا موجودی از روی آن بوجود نیامده است . کلرلا نام خود را بخاطر مقادیر وافر کروفیل که در خود دارد میگیرد ، یعنی بیش از هر گیاهی روی زمین کلرلا کلروفیل دارد حدود 3 درصد کلروفیل دارد . سایر گیاهان بسیار کمتر کلروفیل دارند و حتی اسپیرولینا نیز 2 درصد کلروفیل دارد . کلرلا با مقادیر عالی فیبر که دارد برای هضم بسیار مناسب است و در ضمن میتواند با چسبیدن به فلزات سینگین رسوب شده در بدن آنها را از بدن جدا و بصورت فوق العاده سم زدایی کند . از لحاظ پاکسازی و سم زدایی اسپیرولینا با اختلاف کمی در رتبه بعدی قرار دارد . و اما اسپیرولینا سرشار از انرژی و مهم اینکه تقریبا هر آنچه در آن هست بسادگی قابل جذب بدن میباشد ، و نیز قدرت آنتی آکسیدانت اسپیرولینا فوق العاده است و این یعنی همان فرمول جوانی . اسپیرولینا همچنین در تقویت بنیه عمومی بدن نیز بسیار عالی کار میکند . جالب اگر در بیوگرافی پولداران و نوآوری برخی از آنان بنگرید انرژی و بنیه درونی همه آنها آنقدر خوب بوده که همواره در راه هدف خود ادامه میدادند . کلرلا در خود ALA دارد و اسپیرولینا GLA را دارداست که این اسید های چرب بسیار مفید بسختی در غذاهای دیگر یافت میشوند ، برای مثال اسپیرولینا برای درد های مفصلی خیلی مناسب است . در نهایت توصیه میکنیم در جواب اسپیرولینا یا کلرلا خوب است هر دو را مصرف کنید چون برخی موادی که در یکی از آنهاست در دیگری نیست و نیز نسبت مواد موجود در اسپیرولینا و کلرلا متفاوت و در نتیجه خواص گوناگونی دارند. بد نیست اسپیرولینا را صبح ها که انرژی بیشتری نیاز دارید مصرف کنید و کلرلا را هنگام شب که بدن بتواند سم زدایی کند و نیز کلرلا را همراه با غذا ها میل کنید بخاطر خاصیت کمک به هضم غذا مناسب تر میباشد و این در حالی است که میل نمودن آنها در ساعات دیگر نیز اصولی میباشد .

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 24 مهر 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.