گالری زیباترین و شیک ترین مدل های وان خرداد 95

گالری زیباترین و شیک ترین مدل های وان خرداد 95

گالری زیباترین و شیک ترین مدل های وان خرداد 95

چطور فصل سرد را با بهترین استایل مردانه سپری کنیم؟

چطور فصل سرد را با بهترین استایل مردانه سپری کنیم؟

چطور فصل سرد را با بهترین استایل مردانه سپری کنیم؟   وقتی هوا کم کم رو به سردی می‌رود و باید منتظر یک صبح سرد با زمین پوشیده از برف باشیم، بهتر …

طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل توسط متخصصان حرفه ای

طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل توسط متخصصان حرفه ای

طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل توسط متخصصان حرفه ای   طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل توسط متخصصان حرفه ای طراحی دیزاین و دکوراسیون منزل توسط متخصصان حرفه ای   طراحی دیزاین و …

10 نکته برای ست کردن زیورآلات با لباس

کدام زیورآلات به لباسی که پوشیدهام میآیند و کدامها استایلم را خراب میکنند؟ این سوال شاید برای شما هم پیش آمده باشد. برای داشتن ظاهر جذاب باید بلد باشیم چطور نکات ریز و جزئی را رعایت کنیم؛ چون همین نکات به ظاهر ساده هستند که میتوانند استایل ما را از خوب به بد یا برعکس تغییر دهند. زیورآلات در گروه همین جزئیات به ظاهر ساده قرار میگیرند که میتوانند یک ست لباس زنانه معمولی را به لباسی متفاوت و خاص تبدیل کنند یا زیباترین لباس را زشت جلوه دهند. در این نوشته با هم 10 قانون برای ست کردن زیورآلات با لباس زنانه را یاد میگیریم.

1 . وقتی لباستان رسمی است

انواع پیراهنهای بلند زنانه، چه ساده باشند و چه روی آنها کارهایی مثل سوزندوزی یا سنگدوزی انجام شده باشد، لباس رسمیبه حساب میآیند. برای انتخاب زیورآلات مناسب لباس رسمی میتوانید سراغ گزینه های زرق و برقدار مثل انواع مدل دستبند طلا یا گردنبندهایی با سنگهای قیمتی بروید. اگر بودجهتان به خرید مدلهای اصل نمیرسد، زیورآلات بدلی زیادی هستند که درست مثل مدلهای اصلی میدرخشند. اما اگر صرفا به دنبال زیورآلات قیمتی هستید قطعا طلا بهترین گزینه است اما حتما در هنگام خرید توجه کنید تا طلای تقلبی به شما نفروشند. در اینجا میتوانید روش هایی برای تشخیص طلای اصلی از بدل را بخوانید تا در دام خرید کلاهبرداران نیفتید.

2 . وقتی لباستان رسمی نیست

فرض کنید قرار است به یک مهمانی تولد دوستانه بروید و با یک پیراهن زنانه کژوال یا نیمهرسمی در مهمانی شرکت کنید. در چنین شرایطی دست شما برای انتخاب زیورآلات به شدت باز است. فقط باید استفاده از زیورآلات پر زرق و برق را کنار بگذارید، چون سنخیتی با مهمانی تولد یا لباسی که پوشیدهاید، نخواهد داشت.

3. وقتی رنگ لباس خنثی است

رنگهایی مثل سفید و سیاه به اصطلاح رنگهای خنثی هستند. خنثی بودن یک رنگ به این معنی است که میتوان آن را با انواع و اقسام رنگهای دیگر ست کرد. وقتی لباسی به رنگ خنثی میپوشید، هر رنگ زیورآلاتی که دلتان خواست را در کنار آن به کار ببرید.

4. وقتی لباستان رنگی است

شاید اصطلاح » چرخ رنگها « را شنیده باشید. چرخ رنگها شامل سه » چرخ رنگها « شاید اصطلاح رنگ اصلی یا اولیه )قرمز، آبی و زرد( و رنگهای ثانویه یا فرعی میشود.

رنگهای ثانویه شامل مواردی میشود که از ترکیب رنگهای اصلی به وجود میآیند؛ مثل نارنجی که نتیجه ترکیب زرد و قرمز است. رنگهای اولیه و ثانویه که در چرخ رنگها کنار هم قرار دارند به عنوان رنگهای مشابه یا مکمل شناخته میشوند و در کنار هم خیلی خوب به نظر میرسند؛ البته به شرطی که از نظر روشنی یا تیرگی در یک سطح قرار داشته باشند. از همین قانون برای انتخاب رنگ زیورآلات متناسب با رنگ لباستان استفاده کنید.

5 . رنگهای متضاد انتخاب کنید

اگر جوان هستید یا دل ریسک کردن دارید، موقع خرید زیورآلات زیبا برای لباستان سراغ رنگهایی بروید که در چرخ رنگها روبه روی رنگ لباستان قرار داشته باشند. این ترکیب ممکن است کمی خارج از قاعده به نظر برسد؛ اما ترکیب جالبی ایجاد میکند. فقط حواستان به ترکیب سبز و قرمز باشد، چون جذابیت چندانی ایجاد نمیکند و کمتر کسی سراغش میرود؛ با وجود این در نهایت این شما هستید که انتخاب میکنید.

6 . برای لباس شلوغ کدام مدل مناسب است؟

یکی از رایجترین اشتباهات موقع انتخاب زیورآلات، انتخاب مدلهای شلوغ برای لباسهای شلوغ است. فرض کنید یک پیراهن زنانه زیبا پوشیدهاید که گلدوزی شده یا چیندار است یا روی پارچهاش طرح گل، خالخال یا هر چیز دیگری دارد. چه نوع پارچه شلوغ باشد، چه روی آن کار شده باشد و چه طرحدار باشد، لباستان شلوغ محسوب میشود و موقع انتخاب زیورآلات ترجیحا نباید سراغ مدلهای شلوغ و پر زرق و برق بروید. استفاده از زیورآلات شلوغ و طرحدار در صورتی مجاز است که لباس زنانه ای
که پوشیدهاید ساده یا تکرنگ باشد.

7 . به کار بردن چند رنگ در یک استایل مجاز است؟

دنیای مد و لباس هر روز تجربههای تازهای از سر میگذراند که بعضیهایشان باقی میمانند و بعضیهای دیگر از جانب مشتریها پس زده میشوند و به پستوی تاریخ میپیوندند. یکی از قوانینی که است؛ به این » قاعده سه رنگ « از ابتدای صنعت مد وجود داشته معنی که سعی کنید در استایلتان بیشتر از سه رنگ به کار میشوید. » شنبه، یکشنبه « نبرید؛ در غیراینصورت به قول معروف بنابراین اگر موقع انتخاب کیف و کفش زنانه و پیراهن سراغ دو رنگ رفتهاید، برای ست کردن زیورآلات میتوانید تنها سراغ یک رنگ دیگر بروید تا از قاعده سه رنگ تخطی نکرده باشید.

8 . نوع زیورآلاتتان را بشناسید

زیورآلات را میتوان به روشهای متفاوتی دسته بندی کرد اما یکی از بهترین دسته بندیها شامل موارد زیر میشود که به شما در انتخاب بهتر با توجه به موقعیتی که قصد دارید در آن شرکت کنید، کمک میکند.

زیورآلات کلاسیک و باارزش: این گروه شامل مدل های گردنبند، زنجیر و پلاک ، البته از نوع خاص و متفاوتشان و همینطور انواع ستهای مروارید، دستمال گردنهای ابریشم و زیورآلاتی شامل سنگهای قیمتی یا نیمهقیمتی میشود که باید در مجالس رسمی یا نیمه رسمی به کار بروند.

زیورآلات روزمره: زیورآلات روزمره شامل همین چیزهایی میشوند که در طول روز سراغشان میرویم. اغلب زرق و برق زیادی ندارند، رنگی هستند و از نظر مالی لازم نیست برایشان هزینه زیادی شود. انواع عینک آفتابی ساده مثل مدل ویفرر، گردنبند چوکر یا طوق و النگوهای رنگی در این گروه قرار میگیرند.

9. به توصیه شنل گوش کنید

طراح فرانسوی، اعتقاد داشت هر زنی قبل ،(Coco Chanel) ، کوکو شنل از بیرون رفتن از خانه باید جلوی آینه بایستد و نگاهی به زیورآلاتی که از آنها استفاده کرده بیندازد. بعد حداقل یکی از این زیورآلات را کم کند. شنل به خوبی میدانست شلوغ کردن ظاهر با استفاده از زیورآلات زیاد از شیک بودن استایل کم میکند. نگاه آخر به آینه کمک میکند با دقت بیشتری چیزهایی را که به ست لباستان نمیآید، از دایره انتخابتان خارج کنید.

10 . زیورآلات فقط شامل گردنبند و انگشتر نیست

شاید خیلی از ما ندانیم زیورآلات صرفا شامل گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشتر نمیشود؛ بلکه در دنیای مد و لباس مواردی مثل دستمال گردن، ساعت، عینک آفتابی، هدبند، انواع گل سر و خلاصه هر چیزی که جنبه زینتی داشته باشد در دسته اکسسوری یا زیورآلات قرار میگیرد. با دانستن این نکته دایره زیورآلاتی که میتوانیم با لباسهایمان ست کنیم بزرگتر میشود و انتخاب ما هم به مراتب آسانتر خواهد شد.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 29 بهمن 1396
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.