سندرم آلپورت،بيماری ژنتيکی

سندرم آلپورت،بيماری ژنتيکی

سندرم آلپورت،بيماری ژنتيکی سندرم آلپورت,بيماري سندرم آلپورت,سندرم آلپورت در بارداري,علائم سندرم آلپورت,درمان سندرم آلپورت,درمان سندرم آلپورت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سندرم آلپورت,سندرم آلپورت را چگونه درمان کنيم,سندرم آلپورت در …

نکات مهم و حیاتی کمک های اولیه

نکات مهم و حیاتی کمک های اولیه

نکات مهم و حیاتی کمک های اولیه خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

تاثیر و خواص زنجبیل برای لکه بینی و درمان لکه بینی در بارداری

تاثیر و خواص زنجبیل برای لکه بینی و درمان لکه بینی در بارداری

تاثیر و خواص زنجبیل برای لکه بینی و درمان لکه بینی در بارداری خواص زنجبیل برای لکه بینی , درمان لکه بینی در بارداری,درمان لکه بینی در بارداری با طب سنتی,درمان لکه …

درد بیضه سمت راست

درد بیضه سمت راست,درد بیضه سمت راست مردان, درد بیضه سمت راست نشانه چیست ,درد بیضه سمت راست و زیر شکم,درد بیضه سمت راست ناشی از چیست,درمان درد بیضه سمت راست,درد گرفتن بیضه سمت راست,علت درد بیضه سمت راست چیست؟,علت درد بیضه سمت راست,درد شدید بیضه سمت راست,علت درد بیضه سمت راست در مردان,علت درد بیضه سمت راست مردان,درد بیضه سمت راست و درد در ناحیه زیر شکم,علت درد گرفتن بیضه سمت راست,دلایل درد گرفتن بیضه سمت راست,علت درد بیضه سمت راست چیست,علت درد در بیضه سمت راست چیست,دلیل درد بیضه سمت راست,علل درد بیضه سمت راست,علت درد در بیضه سمت راست,علت درد رگ بیضه سمت راست

درد بیضه سمت راست

در این مطلب از سایت جسارت به بررسی علت درد بیضه سمت راست می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد

درد بیضه سمت راست

همانطور که می دانید درد بیضه معمولا درون بیضه یا اطراف یک یا هر دو بیضه حس می شود. گاهی اوقات منشا درد بیضه در ناحیه ی دیگری بجز بیضه مثل ناحیه کشاله ی ران یا شکم می باشد ولی در یک یا هر دو بیضه لمس می شود. به این گونه دردها دردهای راجعه می گویند.

درد بیضه سمت راست مردان

ضوهای جنسی به دلیل پیچیدگی در سیستم داخلی از حساسیت بالایی برخوردارند به نوعی که کوچکترین اختلال و یا درد می تواند هشداری بزرگ باشد که منجر به درد جنسی و مشکلات آلت تناسلی گردد.

درد بیضه سمت راست نشانه چیست

رای یک مرد چیزی دردناک‌تر از وارد آوردن ضربه‌ای به بیضه‌هایش نیست. اما همهٔ دردهای بیضه ناشی از ضربهٔ خارجی نیست. گاهی منشأ درد در خود آنها است. علت احتمالی درد بیضه بستگی به سن شما دارد. درد بیضه در بزرگسالان می‌تواند ناشی از التهاب اپیدیدیم در اثر عفونت آن باشد. (اپیدیدیم یا بربخ لوله‌ای پیچ‌خورده در پشت بیضه و داخل کیسهٔ آن است.) در اینجا نه تنها پوست بیضه درد می‌گیرد،بلکه احتمالاً احساس تورم یا برآمدگی در اپیدیدیم خواهید کرد.

درد بیضه سمت راست و زیر شکم

درد بیضه در کودکان و نوجوانان ممکن است در اثر پیچیده شدن طناب منوی متصل به بیضه به دور آن است. چیزی شبیه به این در کودکان بسیار شایع و کمتر جدی است (گرچه ممکن است دردناک باشد) که پیچ‌خوردگی جائی به نام زائدهٔ بیضه یا اپیدیدیم است. این پیچ‌خوردگی‌ها خودبه‌خود روی می‌دهد، گاهی در حال بازی و گاهی نیز در نیمه شب.
درد بیضه می‌تواند ناشی از اوریون باشد. به‌علاوه، ممکن است علل غیر مستقیمی مثل فشردگی اعصاب پشت، سنگ‌کلیه، سیاهرگ‌های واریسی طناب منوی.

درد بیضه سمت راست ناشی از چیست

معمولا کوفتگی و ورم بیضه از جمله عوارض بد ضربات مستقیم به حساب می‌آیند، ولی علی‌رغم وجود این حالت هشداردهنده، در اکثر موارد با انجام اقدامات محافظتی می‌توان طی چند روز این مشکل را برطرف نمود.اقدامات محافظتی شامل پوشیدن لباس‌های زیر خاص، استفاده از مسکن‌ها و کمپرس گرم است. تورم و کوفتگی ناشی از عمل وازکتومی نیز به همین طریق قابل درمان است.

درمان درد بیضه سمت راست

درد بیضه علل احتمالی متعددی می تواند داشته باشد. بیضه ها خیلی حساس هستند، و حتی یک آسیب کوچک هم می تواند درد و ناراحتی بیضه را سبب شود. درد بیضه می تواند از درون خود بیضه منشا بگیرد یا اینکه منشا درد از لوله های مارپیچ و بافت حمایتی پشت بیضه به نام اپیدیدیم باشد.گاهی اوقات، آنچه که به نظر درد بیضه می باشد در واقع به دلیل بروز مشکلی در ناحیه دیگری بجز بیضه مثل ناحیه کشاله ی ران، شکم یا کمر باشد. برای مثال سنگ کلیه و فتق می توانند باعث درد بیضه شود. بایستی بدانید که همیشه نمی توان علت درد بیضه را مشخص کرد.

درد گرفتن بیضه سمت راست

همانطور که متوجه شدید منظور از عنوان درد جنسی در مردان درد در آلت تناسلی و بیضه است که گاها برای کودکان و نوجوانان هم اتفاق می افتد. مشکلی که با بروز آن نگرانی ها آغاز می شود ترس از اینکه نکند بیماری جدی پشت این درد پنهان باشد و یا منجر به ناباروری گردد.درد جنسی

علت درد بیضه سمت راست چیست؟

گذراندن وقت در هنگامی که از درد شدید بیضه دولا شده‌اید جایز نیست، چون اگر پیچیده شدن طناب منوی به دور آن علت درد باشد فقط چهار تا شش ساعت تا مرگ بیضه در اثر نرسیدن خون فاصله هست. و وقتی به بیمارستان برسید، تشخیص اینکه درد ناشی از پیچیدگی بیضه، اپیدیدیم، یا فتق است فرقی ندارد. تمام اینها مثل هم دردناکند و تشخیص آن حتی برای پزشک دشوار است. بنابراین، درد حاد بیضه را فوراً به پزشک اطلاع دهید، چون اگر ظرف چند ساعت درمان نشود، به از دست رفتن بیضه منجر می‌گردد.بیضه را بلند کنید. یک آزمایش ساده، ولی نه دقیق، این است که با گذاشتن بالشی در زیر لمبر، پوشیدن بیضه‌بند، یا تغییر وضعیت بیضهٔ متورم را بلند کنید. درد التهاب اپیدیدیم موقتاً تسکین می‌یابد، ولی درد پیچ‌خوردگی تشدید می‌شود. فرد دچار پیچ‌خوردگی ممکن است تهوع هم داشته باشد یا استفراغ کند.

علت درد بیضه سمت راست

هم بیضه و هم بافت‌های مجاور آن‌ها استعداد قابل ملاحظه‌ای جهت ابتلا به عفونت دارند. زمانی که این عفونت‌ها رخ می‌دهند، التهاب سبب بروز درد می‌شود و بیضه‌ها بخصوص در هنگام لمس بسیار دردناک خواهند بود.

درد شدید بیضه سمت راست

عفونت‌های باکتریایی معمولا از طریق سیستم ادراری بالا می‌روند و سبب عفونت در این اعضا می‌شود که البته به آنتی‌بیوتیک، بسیار عالی پاسخ می‌دهند.عفونت‌های ویروسی نظیر اوریون در بالغین بندرت سبب درگیری بیضه‌ها می‌شوند، اما در صورت درگیری معمولا یک بیضه را درگیر می‌کنند؛ هرچند که گاهی ممکن است در افراد کمی هر دو بیضه با هم درگیر شوند. عفونت بیضه ناشی از اوریون، در صورت درگیری هر دو بیضه می‌تواند منجر به عقیمی شود.درمان این حالت استراحت، کمپرس آب سرد و بالا نگه داشتن بیضه در مواقع استراحت است. با گذاشتن حوله سرد زیر بیضه و مصرف داروهای ضد التهاب طی 2 تا 3 روز، درد بیضه فروکش می کند.

علت درد بیضه سمت راست در مردان

برای یک مرد چیزی دردناک تر از وارد آوردن ضربه ای به بیضه هایش نیست. اما همهٔ دردهای بیضه ناشی از ضربهٔ خارجی نیست. گاهی منشأ درد در خود آنها است. علت احتمالی درد بیضه بستگی به سن شما دارد. درد بیضه در بزرگسالان می تواند ناشی از التهاب اپیدیدیم در اثر عفونت آن باشد. (اپیدیدیم یا بربخ لوله ای پیچ خورده در پشت بیضه و داخل کیسهٔ آن است.) در اینجا نه تنها پوست بیضه درد می گیرد،بلکه احتمالاً احساس تورم یا برآمدگی در اپیدیدیم خواهید کرد.

علت درد بیضه سمت راست مردان

چرخاندن بیضه را به پزشک بسپارید. پزشک ممکن است بتواند بیضه را بدون جراحی نجات دهد، اما این کار اغلب بسیار دردناک است. معمولاً عمل جراحی اجتناب‌ناپذیر می‌شود. پزشک پیچ‌خوردگی را باز کرده و سپس آن را به درون پوست بیضه می‌دوزد تا دوباره گرفتار نشود. حتی اگر بدون عمل هم پیچ‌خوردگی باز شود، پزشک ممکن است عمل جراحی ثابت کردن بیضه را لازم بداند.آن را خنک کنید. اگر پزشک پیچ‌خوردگی زائدهٔ بیضه یا التهاب اپیدیدیم را تشخیص دهد، نیازی به جراحی نیست. این پیچ‌خوردگی گرچه دردناک است، اما خطرناک نیست. در این حالت، پزشک کمپرس یخ، بالاگرفتن پوست بیضه و داروهای مسکن به‌مدت چند هفته تجویز می‌کند، گرچه درد به‌طور عادی ظرف دو یا سه روز فروکش می‌کند. با گذاشتن بالش در زیر لمبر یا پوشیدن شورت ورزشی بیضه‌ها را بالا بگیرید. اگر درد طول بکشد، عمل جراحی ممکن است لازم شود.

درد بیضه سمت راست و درد در ناحیه زیر شکم

اپیدیدیم، یک سری لوله های پیچ در پیچی هستند که در پشت بیضه قرار می گیرند و اسپرم های تولیدشده در بیضه از داخل آنها حرکت و به قسمت پشتی مجرای ادراری باز می شوند و باعث خروج مایع منی در موقع انزال می شوند.علت ایجاد این بیماری، اغلب تماس های جنسی کنترل نشده و با فرد آلوده می باشد که به مرد منتقل می شود و از طریق مجرای ادراری هنگام نزدیکی، وارد مجرای مرد شده و باعث التهاب و درد شدید بیضه می شود. اغلب علت شایع این ورم، سوزاک و یا کلامیدیا می باشد.در شرح حال، فرد مبتلا سابقه ترشحات چرکی از مجرای ادراری را در چند روز گذشته ذکر می کند. در این حالت فرد از درد شدید بیضه شاکی است و در معاینه، بیضه گرم و متورم و سفت و شدیدا دردناک است.

علت درد گرفتن بیضه سمت راست

درد بیضه در کودکان و نوجوانان ممکن است در اثر پیچیده شدن طناب منوی متصل به بیضه به دور آن است. چیزی شبیه به این در کودکان بسیار شایع و کمتر جدی است (گرچه ممکن است دردناک باشد) که پیچ خوردگی جائی به نام زائدهٔ بیضه یا اپیدیدیم است. این پیچ خوردگی ها خودبه خود روی می دهد، گاهی در حال بازی و گاهی نیز در نیمه شب.درد بیضه می تواند ناشی از اوریون باشد. به علاوه، ممکن است علل غیر مستقیمی مثل فشردگی اعصاب پشت، سنگ کلیه، سیاهرگ های واریسی طناب منوی.

دلایل درد گرفتن بیضه سمت راست

درد عفونت بیضه. عفونت‌های باکتریائی یا مقاربتی – معمولاً از باکتری ناشناخته، ولی گاهی ناشی از باکتری سوزاک یا کلامیدیا – دردی ایجاد می‌کند که هر ساعت بیشتر می‌شود. گرچه بیشتر افراد مبتلا به عفونت بیضه از نظر جنسی فعالند، ولی تماس جنسی تنها علت این عفونت‌ها نیست. هر باکتری، مخصوصاً باکتری‌های آلوده‌کنندهٔ مجاری ادرار، می‌توانند باعث درد بیضه شوند.وقتی بیضه عفونی شود، برآمدگئی در داخل پوست آن احساس می‌شود که قرمز و در تماس گرم است. ادرار کردن ممکن است دشوار و ترشح آلت تناسلی دیده شود.

علت درد بیضه سمت راست چیست

بیماری پیرونی ممکن است دردناک باشد، اما همیشه لزومی به عمل جراحی ندارد و در صورتی که پزشک صلاح بداند، راه های دیگری برای رفع توصیه می کند.صبر کنید. تقریباً در نصف موارد، اگر گرفتاری خفیف باشد، درد، نه پیچ خوردگی، ظرف یک تا دو سال از بین می رود. اما اگر نزدیکی امکان پذیر نباشد، یا درد شدید باشد، جراحی لازم می شو. به هر حال، تصمیم گیری با پزشک است و خود در این مورد تصمیم نگیرید.ویتامین E بخورید. خوردن ویتامین E به درمان بیماری پیرونی کمک زیادی می کند.درمان فراصوتی. درمان با پرتو فراصوتی ممکن است در بازگشت انعطاف پذیری نسج جوشگاه مؤثر باشد. تزریق داروهای ضدالتهابی هم مفید است.جراحی. اگر عمل جراحی لازم شود، پزشک بافت های سخت شده را بر می دارد. در موارد شدید، پیوند بافت آن انجام می گیرد.

درد بیضه سمت راست

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397

8 دیدگاه

 • ههههههه ژانویه 2018 در 07:53

  ممنون از مطلبتون

 • .......... مارس 2018 در 23:53

  خیلی مطلب خوبی بود سپاس

 • ناشناس آوریل 2018 در 02:06

  بیضیه سمت راست من وقتی هم بستر میشم درد میکنه کم

 • محمدرضا باقری آوریل 2018 در 04:56

  سلام آقای دکترازدیروزبعدازظهر که ا سرکاربرگشتم یه مرتبه بدون هیچ امانی بیضه سمت راستم دردگرفت به طوری که پای سمت راستم هم دردگرفت و پای راستم هم کامل بی حس وفلج کرد.بدجوربیضه راستم دردمیکنه به طوری که حتی اگرفقط بخام تاچندمیلیمتری ان انگشتم رونزدیک کنم هم دردمیکنه.من مبتلا به بیماری واریکوسول میباشم.طبق فرمایش دکترمعالجی که خدمتشون رفتم چه عمل کنم وچه عمل نکنم صاحب فرزندنمیتونم بشم وبایدبعدازعمل هم شیمی درمانی کنم واین یکی ازهمون ترسهایی هست که برام شده یه کابوس.بیضه سمت راستم ازحالت طبیعی ش خیلی کوچکه و بیضه سمت چپم هم در زیرشکمم قرارگرفته.حال راهنمایی م کنید.ودرکنار راهنمایی آیا میتوانم عمل کنم ولی درصورتی که شیمی درمانی نکنم.مدت ۹ساله که ازدواج کردم.سنم هم ۳۵ سالمه.اهل کرمانشاه هستم.آیا پزشکی تو مملکت هست که بتونه منو واسه داشتن کم ذجر کشیدن و داشتن یه بچه سالم منوخوشبخت کنه و تمام دردهای بیضه چه راست و چه چپ از دورم دور کنه.ببخشید مزاحم شدم معذرت میخوام فقط پیامهام محفوظ بمانه ممنون میشم.

 • محمدرضا باقری آوریل 2018 در 04:59

  سلام . ازدیروز تا حالا بیضه سمت راستم بدجور درد گرفته و پای راستم هم تا حدودی فلج کرده . به طوریکه نمیتونم نه راه برم و نه سر پا واسم . حتی هم نمیتوانم بیضه ام هم لمس کنم لطفا راهنمایی بفرمایید .

 • ناشناس جولای 2018 در 22:42

  سلام من شاطره نونوایی هستم دوروزه بیضه سمته راستم بازیره شکمم درد میکنه و هیچ گونه ضربه یا تماس جنسیم نداشتم ولی سره پاییم زیاده به نظرتون چه جوریه از چی میتونه باشه

 • کوثر سپتامبر 2018 در 23:42

  با سلام کوثر ازاقلید فارس دکتر دوروز است که بیضه سمت راستم شدید درد می کند تا حدی که پای راستم حالت فلجی دارد درد بالای بیضه رگی هست که درد دارد چکار ی انجام دهم ممنون می شوم اگر جوابدهید

 • محمد ع آوریل 2019 در 08:58

  باسلام سه روزه اول کمرم درد گرفت بعد کم کم درد درناحیه زیرشکم وبعد الان بیضه سمت راستم درد گرفته متورم نیست اب سرد که میریزم دردش بیشتر میشه لطفا اگر جوابم را بدهید ممنون میشم

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.