آشنایی با روش و طرز ساخت کاردستی قرص نیوتن چیست

قرص نیوتن

قرص نیوتن ,قرص نیوتن تعریف,قرص نیوتن تجربه

قرص نیوتن

توضیحاتی در مورد قرص نیوتن

به کمک صفحه ای مدور که به سه رنگ اصلی مطابق شکل بالا رنگ شده است می توانید با چرخاندن قرص ترکیب رنگها را و تشکیل نورسفید را به شکلی عجیب ببینید. ♥این وسیله را قرص نیوتون می نامند.در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد قرص نیوتن صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

قرص نیوتن چیست

قرص های نیوتن صفحه ای دایره ای شکل است که به چهار قسمت مساوی تقسیم شده و هر قطعه دارای رنگ¬های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش است.

علت رنگ سفید قرص های نیوتن

اگر این قرص به سرعت در مقابل چشم ناظر بچرخد تقریباً سفید رنگ به نظر می رسد . علت این پدیده این است که وقتی قرص به سرعت می چرخد احساسی از نور قرمز بر روی پرده ی شبکیه چشم ناظر ایجاد شده و لحظه ای دوام می آورد، در همین مدت اندک، نورهای نارنجی تا بنفش از طیف نور سفید به شبکیه چشم رسیده و بر روی هم می افتند، انطباق این هفت رنگ در یک لحظه باعث می شود که ناظر آن را سفید ببیند.

رنگ های قرص های نیوتن

قرص های نیوتن به چهار قسمت مساوی تقسیم شده و هر قطعه دارای رنگ¬های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش خواهد بود

ساخت کاردستی قرص نیوتن

برای ساخت این وسیله می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.روی یک مقوا (یا کاغذ ضخیم) طرح رنگی بالا را نقاشی کنید.یا شکل بالا را با پرینتر روی کاغذ چاپ کنید و آن را روی مقوا بچسبانید. سپس دور شکل را با قیچی یا کاتر ببرید تا صفحه گرد رنگی باقی بماند.حال روی صفحه گرد رنگی، دو سوراخ ایجاد کنید و رشته نخ محکمی را از آن عبور دهید و در نهایت سر و ته نخ را گره بزنید تا به صورت یک حلقه نخ کامل شود.حال با تاب دادن نخ و کشیدن آن از طرفین (و تکرار این عمل) صفحه گرد به چرخش در می آید.

بیشتر بخوانید : خطای دید

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.