خانه » مواد غذایی و تغذیه » روغن هسته انگور

روغن هسته انگور

روغن هسته انگور و خواص آن

روغن هسته انگور خواص،روغن هسته انگور برای پوست،روغن هسته انگور براي سرخ كردن،روغن هسته انگور ویکی،روغن هسته انگور برای مو

جالب است بدانید که روغن هسته انگور جزو گران قیمت ترین روغن های موجود در قفسه فروشگاه های مواد غذایی می باشد که اصلا تا یک سال پیش در کشور ما  تولید نمی شد و تا سال گذشته ایران جزو واردکنندگان این روغن به صورت آماده و بسته بندی بوده است. قابل ذر است که روغن هسته انگور بیشتر در کشورهایی که این میوه کشت می شود مثل فرانسه تولید و به مصرف همگان می رسد. در واقع این روغن به دلیل قیمت بالا، نتوانسته جای خودش را بین مردم کشور ما به خوبی پیدا کند اما خیلی هاعقیده دارند خواص فراوان آن به قیمت بالایش می ارزد و به دلیل همین خواص است که باید آن را در سبد غذایی خانواده قرار داد.
روغن هسته انگور،خواص روغن هسته انگور

درباره تولید روغن هسته انگور چه می دانید ؟

قابل ذکر است که به طور کلی ما دو نوع انگور داریم انگورهای بدون هسته یا با هسته های بسیار ریز که به آن ها انگور بی هسته یا بی دانه می گوییم و انگورهای درشت با هسته های نسبتاً درشت. در واقع روغن کشی از هسته انگورهایی با دانه های درشت انجام می گردد. البته برای این کار باید هسته این انگورها هنگام فرآوری انگور برای تهیه انواع آب میوه ها از آن ها جدا و جمع آوری گردد و بعد با دستگاه ها و روش های ویژه ای روغن آن ها گرفته شود. در واقع این روغن با بسته بندی مناسبی به بازار فروش راه یافته است.

روغن هسته انگور،خواص روغن هسته انگور

آیا تولید روغن هسته انگور در کارخانه های داخلی هم انجام می گردد؟

قابل توجه است که در حال حاضر بله. تا یک سال پیش روغن هسته انگور را وارد می کردیم ولی حدود یک سال است که یکی از کارخانه های تولید آب میوه، پس از استفاده از انگورهای هسته دار برای تولید انواع نوشیدنی، هسته آن ها را جدا و روغن هسته انگور ایرانی تهیه می نماید کیفیت این روغن مانند روغن های خارجی می باشد و در فروشگاه های عرضه مواد غذایی هم می توان آن را با برند ایرانی یافت.

روغن هسته انگور،خواص روغن هسته انگور

می دانید روغن هسته انگور از گران ترین روغن های دنیاست؟

جالب است بدانید که به این دلیل که تولیدکنندگان برای تهیه یک شیشه روغن به تعداد بسیار زیادی هسته انگور نیاز دارند و از آنجا که انگور به اندازه دانه سویا، آفتابگردان یا حتی میوه زیتون کشت نمی گرددد و فراوان نیست، در واقع هزینه های تولید این روغن خیلی بیشتر از سایر روغن ها می باشد.بدنیست بدانید که  تولیدکننده مجبور است برای داشتن صرفه اقتصادی مناسب، قیمت نهایی محصولش را بالا ببرد پس گران بودن این روغن به دلیل داشتن خواص بیشتر آن نسبت به سایر روغن های گیاهی مانند روغن زیتون یا کانولا نیست.

روغن هسته انگور،خواص روغن هسته انگور

ازخواص روغن هسته انگور و تفاوتش با سایر روغن های گیاهی چقدر می دانید؟

بهتر است بدانید که روغن هسته انگور ترکیب های آنتی اکسیدانی و فنولی نسبتاً بالاتری نسبت به سایر روغن ها دارد. التبه ترکیب های آنتی اکسیدانی و فنولی در پیشگیری از مبتلا شدن به بعضی بیماری ها از جمله ناراحتی های قلبی- عروقی و سرطان ها نقش مهمی دارند و می توانند موجب کاهش تولید رادیکال های آزاد هم بشوند. از طرفی اسیدهای چرب امگا 3، 6 و 9 بالاتری در این روغن وجود دارد لذا مصرف متعادل آن می تواند به ارتقای سطح سلامت کمک کند. هر چه این روغن تازه تر باشد، خواص سلامت بخش آن هم بیشتر می باشد.می توانیم با جویدن هسته انگورهای مختلف، از تمام خواص روغن هسته انگور که به آن ها اشاره کردید بهره ببرید.

روغن هسته انگور و خواص آن

مطالب مرتبط:

انگور قرمز

انگور سیاه

انگور و خواص آن