خواص و نحوه مصرف “کپسول بره موم” خارجی چیست

خواص و نحوه مصرف “کپسول بره موم” خارجی چیست

کپسول بره موم کپسول بره موم ,کپسول بره موم در داروخانه,کپسول بره موم,کپسول بره موم چیست,کپسول بره موم خارجی,کپسول بره موم عسل,کپسول بره موم قیمت,کپسول بره موم در تهران توضیحاتی در مورد …

نشانه‌های کم خونی را بشناسید

نشانه‌های کم خونی را بشناسید

نشانه‌های کم خونی را بشناسید کم خونی,بيماري کم خونی,کم خونی در بارداري,علائم کم خونی,درمان کم خونی,درمان کم خونی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان کم خونی,کم خونی را چگونه درمان کنيم,کم …

نشانه هایی که می تواند علایم «ام اس» باشد

نشانه هایی که می تواند علایم «ام اس» باشد

نشانه هایی که می تواند علایم «ام اس» باشد ام اس,بيماري ام اس,ام اس در بارداري,علائم ام اس,درمان ام اس,درمان ام اس با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان ام اس,ام اس …

بیماری های قلبی

بیماری های قلبی ،بیماری های قلبی و عروقی،بیماری های قلبی ناشی از استرس،بیماری های قلبی و عروقی Pdf،بیماری های قلبی مادرزادی،بیماری های قلبی عروقی Ppt،بیماری های قلبی Pdf،بیماری های قلبی عروقی Pdf،بیماری های قلبی در کودکان

بیماری های قلبی ،بیماری های قلبی و عروقی،بیماری های قلبی ناشی از استرس

به گزارش سایت جسارت از ویکی پدیا بیماری قلبی-عروقی (به انگلیسی: Cardiovascular disease) یا بیماری قلبی (heart disease) دسته‌ای از بیماری‌ها است که در قلب یا رگ‌ها (سرخرگ‌ها، مویرگ‌ها و سیاهرگ‌ها) رخ می‌دهد.بیماری قلبی-عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد بیماری های قلبی صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند.

انواع بیماری های قلبی

بیماری شریان‌های کرونری (همچنین بیماری‌های ایسکمیک قلب و بیماری شریان‌های کرونری)
کاردیومیوپاتی – بیماری ماهیچه قلب
بیماری قلبی فزون‌تنش – بیماری قلب پس از فشار خون بالا
نارسایی قلب
آریتمی قلب – نامنظم بودن ضربان قلب
بیماری‌های التهابی قلب
اندوکاردیت – التهاب لایهٔ درونی قلب، درون‌شامه قلب.
کاردیومگالی ملتهب
التهاب ماهیچه قلب
نارسایی دریچه قلب
تب روماتیسمی

عوامل موثر بر بیماری های قلبی

در حالی که برخی افراد به صورت ژنتیکی، برای ابتلای به بیماری های قلبی مستعد هستند، اما اغلب چاقی، سیگار کشیدن، ورزش نکردن ، و خوردن یک رژیم غذایی ناسالم که دارای مقدار زیادی چربی و یا حاوی غذاهای فرایند شده باشد . همچنین ابتلای به فشار خون بالا) می تواند به شریان ها ، آسیب برساند.

کنترل بیماری های قلبی

بیماری های قلبی بیماری هایی مزمن هستند ، به این معنی که این بیماری ها ، هرگز از بین نمی روند. اما گروهی از داروها وجود دارند که می توانند آن را به طور موثر، کنترل کنند. بسیاری از این داروها باعث کاهش در فشار خون بالا و سطح جراحی قلب گزینه دیگری است. دو روش مکرر قرار دادن استنت است که سیمی شبکه ای مکانیکی است که جهت سرپا نگه داشتن شریان باز (آنژیوپلاستی) انجام می شود و همچنین عمل جراحی بای پس. و این عمل زمانی انجام می شود که پزشکان به معنای واقعی کلمه قصد “دور زدن” شریان بیمار را با ایجاد یک مسیر جایگزین با رگ های خونی گرفته شده از دیگر قسمت های بدن را برای بهبود تولید از خون به قلب دارند.

بیماری قلبی مادرزادی

بیماری قلبی مادرزادی یا نقایص قلبی، ناهنجاری‌های قلبی هنگام تولد هستند. این نقایص هنگام رشد جنین در رحم مادر پدید می‌آیند و ممکن است به دلیل عفونت‌ها، داروها، مواد شیمیایی، الکل و عوامل ناشناخته دیگر باشند. این ناهنجاری‌ها ممکن است در قسمت‌های مختلف قلب باشند، مانند جداره‌ها، دریچه‌ها، رگ‌های خونی، شریان‌های اصلی، دهلیزها و غیره. به هر حال این نقایص گردش خون را دچار اختلال می‌کنند و سبب بروز نشانه‌های زیر می‌شوند: ورم شکم و اطراف چشم‌ها. درمان نسبت به شدت نقص، متفاوت است و بیشتر به صورت جراحی است.

نارسایی قلبی کانژستیو (احتقانی)

این حالت بیشتر در افراد سالمند مشاهده می‌شود و هنگامی روی می‌دهد که قلب نمی‌تواند خون کافی را به قسمت‌های دیگر بدن پمپ کند. پزشکان از آن به عنوان کاهش «ظرفیت پمپاژ» قلب یاد می‌کنند. این وضعیت معمولاً نتیجه‌ی حمله‌ی قلبی، فشارخون بالا، پزشکی دیگر، و در موارد شدید جراحی است.

بیماری قلبی کرونری

شایع‌ترین نوع بیماری قلبی است و هنگامی بروز می‌کند که شریان‌های اصلی قلب در اثر تشکیل پلاک در دیواره‌های‌شان، باریک و سفت شوند که «آترواسکلروز» نامیده می‌شود. بیماری قلبی کرونری یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در ایالت متحد است. درمان این بیماری به شدت و ضعف آن بستگی دارد و شامل کنترل فشار خون، تغییر شیوه زندگی، ورزش منظم و در بعضی موارد اعمال جراحی مانند آنژیوپلاستی و عمل بای‌پس است.

بیماری مویرگی کرونری (MVD)

بیماری مویرگ‌های قلب است که سبب باریک‌شدن و سفتی دیواره‌ی مویرگ‌های قلب می‌شود و خطر آنژین)، کوتاه بودن تنفس و خستگی. درمان آن معمولاً دارویی است.

بیماری قلبی سیانوتیک (CHD)

از نوع بیماری‌های کانژستیو (احتقانی) قلب است که سبب کمبود سطح اکسیژن خون در اعضای بدن می‌شود. و ممکن است در اثر نارسایی‌های دیگر از جمله نارسایی دریچه‌های قلب، عفونت یا مصرف دارو در دوران آبی رنگ شدن پوست بدن، ضعف، ورم چشم و صورت. درمان بصورت جراحی به منظور ترمیم نقایص است.

بیماری قلبی مربوط به فشارخون بالا

مشکلات قلبی ممکن است در اثر فشار خون بالا ایجاد شود و بیماری‌های قلبی نظیر بیماری کرونری، نارسایی قلبی، آنژین قلبی، حمله‌ی قلبی و بی‌نظمی ضربان قلب را ایجاد کند.

بیماری اسکیمی قلبی

اسکیمی به معنای «کاهش خون‌رسانی» است. بیماری اسکیمی قلبی در نتیجه کاهش خون‌رسانی به قلب ایجاد می‌شود. گرچه دلایل ایجاد این بیماری بسیار متنوع هستند اما بیشترین میزان شیوع این بیماری مربوط به آترواسکلروز یعنی باریک شدن رگ‌های قلب است که خون‌رسانی به ماهیچه‌های قلب را کاهش می‌دهد. گاهی نیز این بیماری در گروه بیماری‌های کرونری قلب قرار داده می‌شود.

بیماری التهابی قلب

این بیماری مربوط به التهاب ماهیچه‌های قلب یا بافت‌های اطراف آن است که ممکن است منشاء باکتریایی، ویروسی، یا قارچی داشته باشد یا در اثر بیماری‌های سیستم ایمنی ایجاد شده باشد. نشانه‌های آن، آنژین صدری، تنفس کوتاه، ورم پاها و مفاصل و خستگی است. افرادی با نقایص مادرزادی قلبی یا جراحی قلب، یا مصرف‌کنندگان داروهای درون وریدی، و کسانی که دریچه مصنوعی قلب دارند بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری هستند. درمان بستگی به میزان آسیب وارد شده به ماهیچه‌های قلب، از درمان دارویی تا جراحی تغییر می‌کند.

بیماری‌ قلبی ارگانیک (عضوی)

یک نام کلی است که به تمام بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که خود قلب را تحت تاثیر قرارمی‌دهد نه عملکرد آن را . این بیماری در اثر مشکلات فیزیولوژیکی مانند بدشکلی یا التهاب بوجود می‌آید.

بزرگ شدن بطن راست

این بیماری زمانی بروز می‌کند که بیماری‌های ریوی بر قلب اثر بگذارند. زمانی که جریان خون به ریه‌ها کاهش می‌یابد یا مسدود می‌شود، فشار خون در ریه‌ها افزایش می‌یابد. در نتیجه بطن راست قلب به کار بیشتر وادار می‌شود که باعث آسیب رسیدن به ماهیچه‌های قلب و بزرگ شدن بطن راست می‌شود. نارسایی کانژستیو نیز ممکن است سبب این بیماری شود. گاهی نیز این بیماری به دلیل مسدود شدن رگ‌های منتهی به بطن راست، یا بیماری‌های تنفسی مانند آمفیزم بروز می‌یابد. درمان این بیماری معمولاً بصورت دارویی، بازکردن عروق و اکسیژن درمانی است.
بیماری های قلبی ،بیماری های قلبی و عروقی،بیماری های قلبی ناشی از استرس

حمله قلبی

حمله قلبی و یا تپش قلب سریع و یا نامنظم ، سایر نشانه‌ها از جمله، خستگی، سوزش معده. در حمله قلبی بیشتر افراد معمولا یک یا دوتا از نشانه‌های زیر را حس می‌کنند. نشانه‌های حمله قلبی در بعضی از خانم ها ممکن است متفاوت با آقایان باشد، این نشانه ها می‌تواند شامل سوزش معده، تپش قلب نامنظم، صرفه و یا ازدست دادن اشتها باشد. نادیده گرفتن نشانه‌های بیماری قلبی باعث بتاخیر افتادن درمان و درنتیجه صدمه بیشتر به بافت قلب می‌شود. اگر شما دچار حمله قلبی شدیدسریعا با اورژانس تماس بگیرید و خودتان بصورت عادی سعی به مراجعه به پزشک و یا بیمارستان نکنید، چرا که پرسنل اورژانس می‌توانند، درمان‌های اولیه را روی شما اعمال کنند. بتاخیر انداختن درمان می‌تواند باعث آسیب بیشتر به قلب و یا حتی مرگ شود.

علائم و نشانه های “حمله قلبی”+پیشگیری از حمله قلبی

بیماری عروق کرنر

در این بیماری ، عروق کرونر که مواد غذایی، اکسیژن و خون را به ماهیچه قلب می‌رسانند، معمولا بخاطر جمع شدن کلسترول در آنها، بیمار شده و یا آسیب می‌بینند، این لایه‌های کلسترولی باعث نازک شدن رگ ها و در نتیجه نرسیدن خون و اکسیژن کافی به قلب می‌شود. بیماری عروق کرونر می‌تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.بیماری عروق کرونر قلب (CAD) ، یکی از رایج ترین بیماری ها از انواع بیماری های قلبی است که نه تنها در مردان بلکه در زنان هم به میزان زیادی اتفاق می افتد. این بیماری توسط آترواسکلروزیس (تصلب شرایین) و یا به خاطرسخت شدن سرخرگ ها، ایجاد می شود و هنگامی که پلاک هایی از کلسترول و سایر مواد در شریان تجمع می یابد، رخ می دهد. چون عروق خون رسانی به قلب را انجام می دهند ، آترو اسکلروزیس با جریان خون از طریق محدود کردن راه جریان خون برای رسیدن به قلب، تداخل ایجاد می کند. با گذشت زمان، اکسیژن کمتر و کمتری به قلب می رسد ، که همین امر ،می تواند منجر به یک حمله قلبی شود. بیماری عروق کرونر، می تواند به نارسایی قلبی و آریتمی (ضربان قلب نامنظم) منجر شود.

 

آریتمی (Arrhythmia)

آریتمی قلبی یعنی تپش نامنظم قلب، آرتیمی بمعنی مشکل در ریتم تپش قلب (heart-rhythm) می‌باشد. این بیماری زمانیکه پالس ها لکتریکی که ضربان قلب را تنظیم می‌کنند، بهم ریخته و درست عمل نمی‌کنند، رخ می‌دهد. انواع ریتمی یا تپش نامنظم قلب شامل: تاکی کاردی (Tachycardia)، یعنی زمانیکه قلب بسیار سریع می‌تپد. برادی کاردی (Bradycardia)، یعنی زمانیکه قلب خیلی آرام می‌تپد. فیبریلاسیون (Fibrillation) زمانی است که ضربان قلب نامنظم است. تپش نامنظم قلب معمول بوده و اکثر ما آن را حس تجربه می‌کنیم، اما اگر این تپش خیلی متفاوت با تپش همیشگی بوده و یا بدلیل آسیب دیدگی و یا ضعف قلب باشد، باید جدی گرفته شود. تپش نامنظم قلب می‌تواند مرگ‌آور باشد. زمانیکه این تپش نامنظم طولانی مدت شده و یا باعث درد قفسه سینه شود، باید سریعا به بیمارستان مراجعه کرد.

کاردیومیوپاتی (Cardiomyopathy)

بیماری کاردیومیوپاتی، باعث تغییرات در ماهیچه قلب شده و این تغییرات توانایی قلب در پمپاژ خون را کاهش می‌دهد. سایر بیماری‌ها از جمله فشارخون بالا و یا بیماری دریچه قلب همراه با کاردیومیوپاتی رخ دهد.

نارسایی قلبی (Heart Failure)

نارسایی قلبی که به آن نارسایی احتقانی قلب نیز می‌گویند، زمانی رخ می‌دهد که قلب نتواند بطور موثر و کارا خون را در بدن پمپاژ کند، در این بیماری طرف چپ و یا راست و یا هر دو طرف بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. فشارخون بالا و یا بیماری عروق کرونر می‌تواند باعث ابتلا به این بیماری شود.

نقص مادرزادی قلب (Congenital Heart Defect)

یماری و یا نقص مادرزادی قلب واژه‌ای برای معرفی نقص هایی مادرزادی‌ است، که بر عملکرد قلب تاثیر می‌گزارد. در انگلستان حدودا از هر هزار نوزاد یکی به این بیماری مبتلا می‌باشد، انواع نقص مادرزادی قلب شامل: این بیماری زمانی رخ می‌دهد که یک سوراخ بین بتن های قلب وجود دارد. این بیماری گاهی اوقات با نام سوراخ در قلب معرفی می‌گردد. این بیماری زمانی رخ می‌دهد، که جریان خون در دهلیزهای قلب کمی و یا بطور کامل بسته شده است. بدلیل یک یا چند نقص در قلب اکسیژن کافی در بدن پمپاژ نمی‌شود.

نارسایی میترال (Mitral regurgitation)

نارسایی میترال که به نارسایی دریچه میترال و یا بی کفایتی میترال معروف است، زمانی رخ می‌دهد که دریچه میترال قلب بخوبی بسته نشده و باعث برگشت خون به قلب می‌شود. خون در افراد مبتلا به نارسایی دریچه میترال بخوبی در بدن پخش نشده و باعث می‌شود، فرد مبتلا احساس خستگی و از نفس افتادن کند.

آنژین (Angina)

آنژین که به آنژین صدری نیز معروف است، معرف بیماری‌ای است که در آن اکسیژن کافی به قلب نمی‌رسد. هرچند از نظر فنی آنژین خودش یک بیماری نیست، اما خود یکی از نشانه‌های بیماری عروق کرونر می‌باشد، چرا که فقدان اکسیژن در اثر بسته شدن عروق کرونر بوجود می‌آید. زندگی با بیماری قلبی اکثر انواع بیماری های قلبی مزمن بوده و آرام آرام رشد می‌کنند. این بیماری‌های قلبی با نشانه‌های کوچکی شروع شده و کم کم شدید می‌شوند. در اکثر افراد با شروع بیماری قلبی فرد نشانه‌هایی از قبیل خستگی، تنگی نفس، تورم مچ پا، احتباس مایعات و سایر نشانه‌ها حس می‌کند. تغییر سبک زندگی (برای مثال داشتن کپسول اکسیژن در خانه و یا کم کردن فعالیت) یا جراحی و یا حتی پیوند قلب برای فرد بیمار ممکن است لازم باشد.

درمان دارویی بیماری های قلبی

این درمان شامل استفاده از داروهایی که به کاهش شدت بیماری و آسیب آن کمک می‌کند، می‌باشد. این داروها شامل:

داروهای کاهنده فشارخون

داروهای کاهنده تپش قلب

داروهای کاهنده کلسترول خون

داروهایی برای ثبات بخشیدن به ضربان قلب

داروهایی برای جلوگیری از لخته شدن خون در عروق کرونر

داروهایی برای بهبود بخشیدن به پمپاژ خون در بدن فرد مبتلا به بیماری قلبی

سایر راههای درمان بیماری قلبی شامل آنژیوپلاستی، جراحی بای پس و یا سایر جراحی ها می‌باشد.

پیشگیری از بیماری های قلبی

با تغییر سبک زندگی به یک سبک سالم می‌شود از خطر بیماری‌های قلبی پیشگیری نمود. عوامل اساسی یک سبک زندگی سالم شامل:

سیگار نکشیدن و یا ترک سیگار

رژیم غذایی مناسب (سبزی و میوه زیاد و چربی، قند و گوشت کم)

حداقل 30 دقیقه ورزش در روز

اجتناب از مصرف الکل

کنترل بیماری هایی از قبیل دیابت، فشارخون بالا و کلسترول

درخواست از خانواده برای کمک به شما در تغییرات بالا

با اینکه بیماری قلبی قابل درمان است، پیشگیری از بیماری قلبی با تغییرات سبک زندگی بنظر منطقی تر از هر عمل دیگری می‌باشد.

خواص گوشت گراز

در تحقیقات علمی مشخص شده است که گوشت گراز خواص بسیار زیادی برای قلب دارد چراکه حاوی مقادیر بسیار زیادی امگا3 میباشد. گفته میشود گوشت گراز میتواند جایگزین خوبی برای روغن ماهی باشد.

بیشتر بخوانید : ایست قلبی ♥ سکته قلبی ♥ حمله قلبی

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 5 دی 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.