شیوه های نوین پیشگیری از میگرن

شیوه های نوین پیشگیری از میگرن

شیوه های نوین پیشگیری از میگرن میگرن,بیماری میگرن,میگرن در بارداری,علائم میگرن,درمان میگرن,درمان میگرن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان میگرن,میگرن را چگونه درمان کنیم,میگرن در کودکان,میگرن در بزرگسالان,میگرن در نوزادان,میگرن در …

عوارض راه رفتن روی پاشنه ی پا

عوارض راه رفتن روی پاشنه ی پا

عوارض راه رفتن روی پاشنه ی پا پاشنه ی پا,بیماری پاشنه ی پا,پاشنه ی پا در بارداری,علائم پاشنه ی پا,درمان پاشنه ی پا,درمان پاشنه ی پا با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای …

قویترین و بهترین قرص شل کننده عضلات کمر و گردن

قویترین و بهترین قرص شل کننده عضلات کمر و گردن

قرص شل کننده عضلات قرص شل کننده عضلات ,قرص شل کننده عضلات کمر,قرص شل کننده عضلات گردن,قرص شل کننده عضلات متوکاربامول,قرص شل کننده عضلات پا,قرص شل کننده عضلات گردن توضیحاتی در مورد …

سرفه شدید همراه با استفراغ

 سرفه های شدید همراه با استفراغ،علت سرفه های شدید همراه با استفراغ ، درمان سرفه شدید ، سرفه شدید و حالت تهوع

سرفه شدید همراه با استفراغ , سرفه همراه با استفراغ , علت سرفه شدید همراه با استفراغ

در این مطلب از علت و درمان سرفه شدید همراه با استفراغ و خلط خونی و تنگی نفس می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سرفه شدید همراه با استفراغ

عملاً هر چیزی می تواند باعث ایجاد سرفه شود؛ چرا که سرفه، واکنش ریه ها به تحریک است.راه تشخیص علت و درمان سرفه بررسی نوع آن است.سرفه های مزمن یکی از شایع ترین دلایل مراجعه مردم به پزشک است.برخی بیماری ها اصولا با سرفه طولانی همراه است؛ بیماری هایی چون آسم، آلرژی های فصلی،بازگشت غذا از مری به معده، تماس با دود افسردگی و در موارد حادتر تب طولانی و کاهش شدید اشتها و ایجاد علائم دیگر مانند ضایعات جلدی و بزرگ‌شدن کبد و طحال و غدد لنفاوی، سرفه خطرناک تلقی می‌شود.

علت سرفه شدید همراه با استفراغ

گرچه عوارضی چون ایجاد درد در دیواره قفسه سینه و دیواره شکم، بی‌اختیاری ادرار و سینوزیت، دردی هنگام لمس صورت و  گونه‌ها احساس می‌شود و هنگام خم‌شدن به جلو نیز احساس سنگینی در سر رخ می‌دهد.

سرفه شدید همراه با استفراغ , سرفه همراه با استفراغ , علت سرفه شدید همراه با استفراغ

مصرف جوشانده گل ختمی، آویشن و جوشانده و دمکرده زنجبیل همراه عسل و عناب از جمله گیاهان دارویی است که برای کاهش یا درمان سرفه‌های شدید موثر است و خوردن انها شما خوب می کند

سرفه همراه با استفراغ

در کودکانی که از زمان تولد، بعد از شیر‌خوردن در فاصله‌ای کوتاه،استفراغ‌های جهنده می‌کنند و دچارعفونت‌های مکرر تنفسی می‌شوند یا بعد و  در حین شیر خوردن سرفه می‌کنند باید رد سرفه‌ها را در اختلالات گوارشی جستجو کرد.دکتر شیروانی در این باره می گوید : کودکانی که سابقه تولد زودتر از موعد یا حساسیت به پروتئین شیر گاو  همراه با ضایعات جلدی و علائم تنفسی دارند یا دچار اختلالات ساختمانی دستگاه تنفسی هستند،احتمال بروز رفلاکس بعد از تولد بسیار زیاد است. در این کودکان، مری نیز ممکن است دچار التهاب و باعث حملات حرکت سر شیرخوار  به عقب شود. همچنین این کودکان افزایش وزن پیدا نمی‌کنند. سرفه‌های مکرر در این کودکان را باید در رفلاکس معده جستجو کرد.سرفه خلط آور یا خشک در حالت دراز کشیده همراه با استفراغ و درد گلو نشان دهنده رفلاکس معده است که به خاطر افزایش مقدار اسید معده پیش می آید.

سرفه شدید همراه با استفراغ , سرفه همراه با استفراغ , علت سرفه شدید همراه با استفراغ

داروهای درمان سرفه مزمن عبارتند از آنتی هیستامین ها و ضد احتقان ها، داروهای ضد آسم، آنتی بیوتیک ها،مسدود کننده های اسید، سرکوب کننده های سرفه، از جمله داروهایی هستند که ممکن است تجویز شوند. 

درمان سرفه شدید همراه با استفراغ

فوق تخصص ریه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز می گوید : زمانی که فرد در معرض یک عامل شیمیایی قوی مانند آمونیاک یا تینر قرار بگیرد، مواد شیمیایی راه های هوایی را تحریک می کند و فرد با سرفه سعی می کند این مواد را از ریه خارج کند.توکل درباره دیگر اثرات مفید سرفه بر دستگاه تنفس اظهارکرد: در راه های هوایی مقداری ترشحات وجود دارد که فرد سالم در طول روز با سرفه این ترشحات را از ریه خارج می کند یا به صورت خلط بیرون می دهد. چنانچه این ترشحات در راه های هوایی باقی بماند، زمینه مساعدی برای بروز عفونت فراهم می شود. لذا سرفه یک مکانیزم دفاعی بسیار پر فایده است که محیط ریه و راه های هوایی را از عوامل آسیب رسان مختلف مصون می دارد.اما در مواقعی که سرفه شدید و دفعات آن زیاد باشد، زندگی فرد را مختل می کند.وی با بیان اینکه سرفه های شدید و طولانی باعث درد عضلانی سینه و حتی موجب شکستگی دنده می شود، افزود: ممکن است حین سرفه های پشت سر هم و شدید، بازگشت خون به ارگان های بدن با اشکال صورت بگیرد و  هوشیاری فرد کاهش پیدا کند لذا امکان اینکه فرد حین سرفه های شدید هوشیاری خود را از دست بدهد و دچار عدم هوشیاری موقت شود، وجود دارد.فوق تخصص ریه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز اظهارکرد: از دیگر عوارض سرفه های شدید این است که ممکن است فرد بعد از سرفه دچار استفراغ شود. همچنین سرفه های مکرر در فردی که فتق دارد یا تحت عمل جراحی چشم قرار گرفته باشد، باعث بدتر شدن شرایط بیمار خواهد شد. در خانم ها نیز سرفه های شدید، بی اختیاری ادرار ایجاد می کند.

سرفه شدید همراه با استفراغ , سرفه همراه با استفراغ , علت سرفه شدید همراه با استفراغ

 در صورت آلودگی هوا پیشنهاد می شود به شست و شوی بینی و انجام بخور با آب ساده بعد از بازگشت به منزل اقدام گردد.اگر از قطره های درمان سرفه و یا آبنبات های درمان سرفه استفاده می کنید، تحت هیچ شرایطی این آبنبات ها را به کودکان زیر 3 سال ندهید چراکه می تواند باعث خفگی شود.مایعات به رقیق شدن خلط در گلوی شما کمک کرده و سرفه کردن را راحت تر می نماید.

بیشتر بخوانید : درمان گیاهی سرفه شدید ♥ درمان فوری سرفه شدید ♥ داروی سرفه شدید ♥ سرفه خشک در شبسرفه خشک در طب سنتی

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 15 اسفند 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.