گلچین زیباترین عکس ها از تزیین برنج مجلسی با زرشک و زعفران خرداد 95

گلچین زیباترین عکس ها از تزیین برنج مجلسی با زرشک و زعفران خرداد 95

گلچین زیباترین عکس ها از تزیین برنج مجلسی با زرشک و زعفران خرداد 95

عکس آموزش انواع تزیین برنج با زعفران و زرشک

عکس آموزش انواع تزیین برنج با زعفران و زرشک

عکس آموزش انواع تزیین برنج با زعفران و زرشک بی اس ام اس —-> در این مطلب عکس های بسیار زیبایی از تزیین برنج را برای شما آماده نموده ایم.برای دیدن همه …

تزیین سالاد شیرازی به شکل های بسیار زیبا و جدید

تزیین سالاد شیرازی به شکل های بسیار زیبا و جدید

تزیین سالاد شیرازی به شکل های بسیار زیبا و جدید سالاد شیرازی یکی از سالاد های خوشمزه و اشتها آور است که همه ایرانی ها آن را دوست دارند.امروز قصد داریم بیست …

اسكيزوفرنی یا روان پریشی چیست؟

اسكيزوفرنی،درمان اسكيزوفرنی,روان پریشی,روان پریشی چیست,روان پریشی اسکیزوئید,

روان پریشی پس از زایمان,روان پریشی و جنون,علائم روان پريشي,علائم روان پريشي

اسکیزوفرنی یا روان پریشی ؟؟؟

بهتر است بدانید اسکیزوفرنی یک بیماری واحد نیست. بلکه اسکیزوفرنی به گروهی از بیماری ها با سبب شناسی، سیر و سرانجام متفاوت گفته می شود که به علت نشانه های مشترک بالینی تحت یک عنوان نامیده می شوند. این علایم متفاوت مربوط به اندیشه، عاطفه، ادراک و رفتار است. در این بیماری ها هوش و قوای شناختی به طور نسبی کمتر دچار نارسایی می گردد.بهتر است بدانید اسکیزوفرنی نمونه اصلی از انواع روان پریشی می باشد. در واقع رایج ترین نوع روان پریشی است که در صورت کم توجهی می تواند تبدیل به یک بیماری ناتوان کننده صعب العلاج با عوارض ناخوشایند و خطرناک گردد.

اسكيزوفرني‌،درمان روان پریشی

تعریفی از روان پریشی یا اسکیزوفرنی

واقعیت این است که روان پریشی ها در اصطلاح عامه دیوانگی و در اصطلاح عامه فقهی و حقوقی جزو انواع جنون خوانده می شوند.روان پریشی ها شامل گروهی از نابسامانی های شدید روانی هستند که مهم ترین ویژگی آنها اختلال شدید در کارکردهای روانی و قطع ارتباط با واقعیت می باشد.عامل ایجاد روان پریشی می تواند عضوی و یا کارکردی باشد. برای مثال ضربه و شکستگی جمجمه که به جراحت مغز منجر شود می تواند با توهم و هذیان همراه شود و باعث قطع ارتباط با واقعیت شود. اسکیزوفرنی جزو روان پریشی های کارکردی است. در روان پریشی های کارکردی، بیوشیمی مغز دچار نابهنجاری است و احتمالاً ناقل های عصبی اشکال پیدا کرده اند و نیاز به درمان دارد.

خصوصیات بیمار اسکیزوفرنیک را بشناسید

قابل ذکر است که  بیمار اسکیزوفرنیک در آن واحد در دو جهان زندگی می کند، یکی جهان تخیلی و تصوری خویش که بر مبنای توهم ها و هذیان ها و نیازهای روان شناختی او شکل گرفته است و دیگری جهان واقعی بیرون است که برای رفع نیازهای فیزیولوژیک خود به آن احتیاج دارد. هذیان،توهم،اختلال جریان فکر، رفتارهای نابهنجار و حالات بدنی عجیب و گاهی نشانه های منفی از جمله فقدان احساس لذت، فقدان اراده، سکوت و گوشه گیری علایم این بیماری را تشکیل می دهند. گاهی بیمار خود را مورد تعقیب و آزار افراد یا سازمان هایی می پندارد (گزند) و یا ممکن است خود را یک فرد بسیار مهم، رجل سیاسی، مخترع و هنرمند تصور کند (بزرگ پنداری). گاهی صداهای توهمی به او دستورهایی می دهند که خیلی اوقات هم مجبور است از آنها اطاعت کند و در نتیجه با دستگاه قضایی درگیر می شود و گاهی صداهای چند نفر را می شنود که درباره او صحبت می کنند. خیلی اوقات گفتار بیمار نامفهوم می شود. خودکشی از عوارض ناخوشایند این بیماری است. پنجاه درصد بیماران در صورت عدم درمان مناسب اقدام به خودکشی می کنند و ده درصد آنان سرانجام در اثر خودکشی از دنیا می روند و با این افراد قبل از اقدام تحت درمان قرار بگیرند.

اسكيزوفرني‌،درمان روان پریشی

سن بروز بیماری اسکیزوفرنی را بدانید

بهتر است بدانید اسکیزوفرنی معمولا از دوران نوجوانی و ابتدای جوانی آغاز می شود و فرد را در باروترترین سال های زندگی مبتلا می سازد.اسکیزوفرنی تحصیل، ازدواج، اشتغال و آموزش مهارت های اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد. در ایران سالانه بیست هزار نوجوان و جوان به این بیماری مبتلا می شوند و هم اکنون بیش از دویست و پنجاه هزار نفر از جمعیت ایران مبتلا به این بیماری هستند. حدود یک پنجم بیماران در هر لحظه به بستری شدن در بیمارستان احتیاج دارند.

درمان بیماری اسکیزوفرنی

هر چه درمان بیماران رود تر شروع شود، امکان بهبود کامل آنان بیشتر می شود. امروزه با توجه به وجود داروهای مؤثر ضد روان پریشی فقط بیست و پنج درصد بیماران سرانجام نامناسب پیدا می کنند. اگر حمله حاد اسکیزوفرنی سریع تشخیص داده شود و به زودی درمان گردد از مرگ یاخته های مغزی جلوگیری می نماید مرگ یاخته های مغزی موجب بی تأثیر شدن درمان دارویی خواهد شد و درمان تاثیری ندارد.

اسكيزوفرني‌،درمان روان پریشی

وظایف خانواده بیمار چیست ؟

به رسمیت شناختن بیماری در عضو خانواده خود

 ایجاد و حفظ آرامش در محیط خانه و پرهیز از خرده گیری ها و سرزنش های ناموجه

همکاری در درمان بیمار اسکیزوفرنی

شناخت نشانه های بیماری و زیر نظر گرفتن شرایط بیمار و تماس به موقع و سریع با پزشک در زمان مناسب

اسكيزوفرني‌،درمان روان پریشی

حتما به موقع به پزشک مراجعه شود.

اسكيزوفرنی,روان پریشی

آخرین بروز رسانی در : جمعه 4 دی 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.