مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو

مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو

مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو خواص مریم گلی,فواید مریم گلی,مریم گلی درمانی,خاصیت مریم گلی,خواص مریم گلی درمانی,خواص مریم گلی برای پوست,خواص مریم گلی برای مو,خواص مریم گلی برای جوانی,خواص …

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی در سایت جسارت کندر در دوران بارداری ,خوردن کندر در …

درمان و ویژگی های اختلال شخصیت نمایشی در روانشناسی

درمان و ویژگی های اختلال شخصیت نمایشی در روانشناسی

شخصیت نمایشی شخصیت نمایشی ,شخصیت نمایشی ها,شخصیت نمایشی در زنان,شخصیت نمایشی دکتر هلاکویی,شخصیت نمایشی روانشناسی,شخصیت نمایشی درمان,شخصیت نمایشی در مردان,شخصیت نمایشی هلاکویی,شخصیت نمایشی در کودکان,شخصیت نمایشی هیستریک,شخصیت های نمایشی,شخصیت های نمایشی توضیحاتی …

علت و درمان درد عضلانی کمر پا شکم بعد از ورزش

علت و درمان درد عضلانی کمر پا شکم بعد از ورزش در سایت جسارت

درد عضلانی ،درد عضلانی کمر،درد عضلانی بعد از ورزش،درد عضلانی شکم،درد عضلانی گردن،درد عضلانی در بارداری،درد عضلانی دست چپ،درد عضلانی قلب،درد عضلانی پشت،درد عضلانی کتف،درد عضلات کمر،درد عضلات کمر،درمان درد عضلانی کمر،درد های عضلانی کمر،علت درد عضلانی کمر،درمان درد عضلات کمر،درد عضلات پشت کمر،درد عضلات پایین کمر،کمردرد گرفتگی عضلات

درد عضلانی ، درد عضلانی کمر ، درد عضلانی بعد از ورزش ، درد عضلانی شکم ، درد عضلانی گردن

به گزارش سایت جسارت شاید پس از یک روز خسته‌کننده و انجام کارهای سنگین‌ عضله درد سراغ‌تان بیاید یا پس از چند ساعت شنا احساس کنید که درد ماهیچه‌های‌تان شما را کلافه می‌کند. گرچه در این موارد شما می‌توانید دلیل واضحی برای دردهای عضلانی‌تان پیدا کرده، آن را متهم کنید اما از نظر متخصصان، این دردها همیشه با چنین دلایل آشکاری سراغ شما نمی‌آیند و تحرک بیش از اندازه همیشه دلیل دردهای عضلانی شما نیست. اگر شما هم این دردها را تجربه می‌کنید، شاید بتوانید با کمک این مطلب دلیل اصلی مشکل‌تان را پیدا کنید.

درد عضلانی ناشی از کمبود ویتامین D

طبق تحقیقات جدید پزشکان توصیه می‌کنند برای فرار از دردهای ماهیچه‌ای، بیشتر آفتاب بگیرید و به نور خورشید اجازه دهید ویتامین D بدن‌تان را تامین کند. مطالعات نشان می‌دهد کمبود ویتامین D تنها باعث درد گرفتن استخوان‌های شما نمی‌شود بلکه بسیاری از دردهای عضلانی که سراغ‌تان می‌آید و تجربه کردن احساس ناخوشایند کوفتگی هم به‌خاطر همین کمبود ایجاد می‌شود. وقتی به‌خاطر کمبود این ویتامین استخوان‌های‌تان ضعیف و ناتوان می‌شوند، عضلاتی که به این استخوان‌ها متصل شده‌اند هم به خوبی پشتیبانی نشده و ضعیف و دردناک می‌شوند. شاید در درازمدت آفتاب گرفتن بتواند دردهای‌تان را کم کند اما احتمالا تا زمانی که نور خورشید اثر واقعی‌اش را روی بدن شما بگذارد، چاره‌ای جز استفاده از مکمل‌های ویتامین D برای‌تان باقی نمی‌ماند. بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر برای 20-15 دقیقه در روز بازوها و پاهای‌تان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، سطح ویتامین D بدن‌تان بالا می‌رود و علائم گفته شده کمرنگ‌تر می‌شوند. از نظر آنها با هر روز ورزش کردن هم می‌توانید چنین خدمتی به بدن‌تان بکنید. پس اگر با انجام گاه و بیگاه حرکات ورزشی درد‌های عضلانی کلافه‌کننده سراغ‌تان می‌آیند و به خاطر همین دردها از دوباره باشگاه رفتن و ورزش کردن پشیمان می‌شوید، نگران نباشید. چاره شما قطع کردن تمرین‌های‌تان نیست بلکه باید با مستمر و مداوم ورزش کردن به عضلات‌تان آرامش دهید و از این درد‌ها خلاص شوید.

درد عضلانی ناشی از کمبود آهن

کمبود شدید آهن گرچه بیشتر در زنان بروز پیدا می‌کند اما می‌تواند آقایان را هم مبتلا کند. این مشکل شایع که می‌تواند باعث ضعف عمومی و بی‌حالی شما شود، شاید یکی از دلایل احساس ضعف در عضلات‌تان هم باشد و حتی انجام کارهای روزانه را هم برای‌تان دشوار کند. البته کم نیستند افرادی که کمبود آهن را همراه با کمبود ویتامین D تجربه می‌کنند و به‌خاطر هر دوی این فقدان‌ها دچار ضعف عضلانی و درد در ماهیچه‌های‌شان می‌شوند. اگر می‌خواهید با این دردها مبارزه کنید باید از خوراکی‌هایی مانند آجیل، لوبیا و اسفناج، ماهی، تخم‌مرغ، و قارچ کمک بگیرید و با مصرف بیشتر گوشت قرمز فقرآهن‌تان را جبران کنید. در برخی موارد برای برطرف کردن این مشکل شاید چاره‌ای جز استفاده از مکمل‌های دارویی برای‌تان باقی نماند.

درد عضلانی ناشی از استرس

وقتی هورمون استرس در بدن‌تان ترشح می‌شود، ماهیچه‌های‌تان درحالت آماده‌باش قرار می‌گیرند و براساس یک واکنش طبیعی برای مبارزه آماده می‌شوند. ماهیچه‌های منقبض شده‌ای که قدرت‌شان را در خود جمع می‌کنند و آماده جنگ می‌شوند و در صورتی که با جنگی روبه‌رو نشوند، تنها حالت انقباض و درد بعد از آن را تجربه می‌کنند. اگر شما با استرس مزمن دست و پنجه نرم می‌کنید، احتمالا دردهای ماهیچه‌ای هم فراوان سراغ‌تان می‌آیند. گرچه برای رها شدن از این استرس باید از تکنیک‌های تمدد اعصاب کمک بگیرید و آرامش‌تان را بیشتر کنید اما از آنجا که ذهن شما با بدن‌تان بی‌ارتباط نیست با مصرف برخی مواد غذایی خاص هم می‌توانید استرس‌تان را کم کنید. برای کاهش استرس و فاصله گرفتن از دردهای عضلانی باید ویتامین‌های گروه B را بیشتر مصرف کنید و با گنجاندن منیزیم در رژیم‌تان حال خود را بهتر کنید. اگر هم به گیاه جینسینگ دسترسی دارید با خوردنش کمک زیادی به آرامش روان و البته آرام شدن عضلات‌تان می‌کنید.

درمان درد عضلانی با دوش آب سرد

اگرچه اغلب آدم‌ها فکر می‌کنند با گرفتن دوش آب گرم بعد از انجام حرکات ورزشی می‌توانند ماهیچه‌های‌شان را آرام کنند اما واقعیت این است که این کار می‌تواند درد ماهیچه‌های‌شان را چندبرابر کند. در این شرایط حمام آب سرد برخلاف آب گرم، می‌تواند سرعت گردش خون در بدن‌تان را پایین بیاورد و باعث کاهش گرفتگی‌هاو دردهای عضلانی‌تان شود.

درمان درد عضلانی با استفاده از کیسه سرد

کیسه سردبا استفاده از یک کیسه سرد در عضله آسیب دیده به کاهش درد و التهاب کمک میکند تعد ادی یخ را در یک ح.له ن ازک پیچیده و در قسمت آسیب دیده به م دت یکربع قرار دهید هر 24 تا 72 ساعت تکرار کنید

درمان درد عضلانی با استفاده از آب داغ

با آب داغ خیس کنیدبعد از 24 ساعت اول پس از شروع درد، آب گرم سریع درد را تسکین می دهد. این افزایش جریان خون به روند درمان سرعت می بخشد.این درمان برای 24 ساعت اول تاثیردارد شیوه استفاده:وان حمام را با آب گرم پرکرده و یک فنجان نمک می ریزیم چون منیزیم سولفات منیزیم موجود در نمک در آرامش عضلانی تاثیر دارند قسمت دردناک بدن را به مدت حداقل 20 دقیقه در این مخلوط فرو ببرید چند بار در روز به مدت یک تا دو روز انجام دهید تا ماهیچه های دردناک و شفت بتدریج شل شوند.

درمان درد عضلانی با استفاده از گیلاس ترش

گیلاس ترش از درد عضلانی پس از ورزش جلوگیری می کند. با توجه به مطالعه انجام شده در سال 2010 در اسکاندیناوی مجله پزشکی و علوم در ورزش منتشر شده، بسیاری از ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی در گیلاس ترش می تواند التهاب و درد عضلانی را کاهش دهدپس از ورزش یک و نیم فنجان گیلاس ترش برای جلوگیری از درد عضلانی مفید است. همچنین می توانید یک فنجان آب آلبالو ، بدون افزودن شکر، به کاهش التهاب عضلات و درد آن مفید است.مطالعات نشان داده اند که گیلاس درد عضلانی را تسکین میدهد. اگر بخواهید میتوانید برای فصولی که در آن گیلاس موجود نیست از میوه فریز شده آن استفاده کنید.

درمان درد عضلانی با استفاده از زردچوبه

زردچوبه داروی مسکن قوی و ضد التهابی است در یک فنجان شیر ک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را مخلوط کنید . دو بار در روز، جرعه جرعه و به آرامی، بنوشید روش دیگر، ایجاد یک ضماد با مخلوط کردن مقدار مساوی از زردچوبه تازه رنده شده با آب لیمو و نمک است.این ضماد را به عضلاتی که درد میگیرد بزنید. نیم ساعت بعد با آب گرم بشوئید. این کار را دو بار در روز تا زمانی که درد از بین رفته است انجام دهید

درمان درد عضلانی با استفاده از زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک عامل ضد التهابی طبیعی برای گردش خون درد عضلانی را تسکین میدهد یک مطالعه در سال 2010 توسط دانشگاه جورجیا و دانشگاه ایالتی (GCSU) نشان داد که مصرف روزانه زنجبیل خام و زنجبیل گرم می تواند درد عضلانی به علت آسیب عضلانی ناشی از ورزش کمک کند. چهار قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده در یک پنبه . قرار دادن آب داغ در مدت کمتر از یک دقیقه است. بگذارید خنک شود و سپس بر روی منطقه آسیب دیده به مدت 15 دقیقه قرار میدهیم . چند بار در روز به مدت دو تا سه روز تکرار شود همچنین می توانید سه فنجان چای زنجبیل در روز بنوشید. یک تکه کوچک ریشه زنجبیل ودر دو فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقهمی نوشیم. کمی عسل اضافه میکنیم.برای اینکه ورزش هر روز باعث درد عضلات‌تان نشود از زنجبیل کمک بگیرید. محققان می‌گویند استفاده روزانه از زنجبیل باعث کاهش 20 درصدی درد عضلات می‌شود. از آنجا که زنجبیل خاصیت ضدالتهاب دارد، می‌تواند باعث کم شدن درد عضلات بعد از ورزش شود. پس چه به صورت خام و چه پخته، این مسکن طبیعی را در برنامه غذایی‌تان جا دهید.

درمان درد عضلانی با استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب یکی دیگر از درمان بسیار خوبی برای تسکین درد عضلانی است. این ضد التهاب و خواص alkalizing به کاهش درد و التهاب کمک میکند اضافه کردن دو فنجان سرکه سیب به آب حمام ولرم. غوطه ور شدن در این آب به مدت 15 تا 20 دقیقه. این کار را روزانه به مدت چند روز تا زمانی که به طور کامل بهبود یابید یک شیوه دیگر اضافه کردن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و مقداری عسل به یک لیوان آب گرم است. نوشیدن یک بار در روز به مدت یک هفته.یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را داخل یک لیوان آب ریخته و بنوشید یا آن را خالی مصرف کنید. هم چنین میتوانید سرکه را مستقیما روی ناحیه گرفتگی ماهیچه بمالید.

درمان درد عضلانی با استفاده از فلفل قرمز

فلفل ضد درد و ضد التهاب به کاهش درد عضلانی، خشکی و التهاب کمک میکندیک قاشق چای خوری پودر فلفل را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. این مخلوط را به منطقه آسیب دیده می ما لیم. روی ان را میبندیم دو تا سه روز بماند. روش دیگر، اضافه کردن پنج قاشق چای خوری فلفل به نصف فنجان روغن نارگیل گرم شده به مدت 24 ساعت به آرامی آن را ماساژ دهید شما همچنین می توانید تکه های فلفل هندی در سالاد خود، سوپ یا غذاهای دیگر برای سرعت بخشیدن به بهبود.در فلفل های تند ماده کاپساسین وجود دارد که باعث رهایی از درد های رماتیسمی، مفصلی و ماهیچه ای میشود. میتوانید مخلوط فلفل و امگا3 را آماده تهیه کنید و یا خودتان آن را درست کنید. میتوانید 2/1 یا 4/1 پودر فلفل را در یک فنجان روغن زیتون و یا روغن نارگیل گرم بریزید و گاهی میتوانید ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید.این مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بگذارید و فراموش نکنید دستتان را حتما بشویید و این مخلوط را از چشم و بینی و دهان خود دور نگه دارید که باعث سوزش نشود. توجه: ممکن است این مخلوط برای همگان مناسب نباشد و ایجاد آلرژی کند. حتما آن را در یک نقطه کوچک تست کنید.

درمان درد عضلانی با استفاده از رزماری

دو برگ رزماری تازه و خشک حاوی خواص ضد التهابی است که می تواند درد و التهاب بافت های عضلانی ملتهب را سریع درمان کند سه اونس از برگ رزماری خشک شده را در هشت فنجان آب بریزید بیست دقیقه در آب گرم بماند تا خیس شود و 15 دقیقه در محل آسیب دیده بماند دو یا سه بار در روز بمدت سه روز.

درمان درد عضلانی با استفاده از روغن خردل

روغن خردل جریان خون پوست را افزایش میدهد. باعث شل کردن عضلات و بهبود گردش خون برای کاهش درد و کمک به فرایند درمان می شود 10 حبه سیر را ریز ریز خرد میکنیم در 4 قاشق غذاخوری روغن خردل تفت داده تا طلایی شود سپس مخلوط را سرد کرده و به آرامی م نطقه آسیب دیده را با این روغن ماساژ میدهین چند بار در روز این کار را انجام میدهیک حرارت آنها را در چهار قاشق غذاخوری روغن خردل تا میخک تا قهوه ای طلایی رنگ شود. با قرار دادن یک قطعه کوچک از کافور در آن است. (اختیاری) اجازه دهید مخلوط را به سرد و فشار آن. به آرامی ماساژ روغن را بر روی منطقه آسیب دیده. پیگیری این درمان چند بار در روز برای چند روز.

درمان درد عضلانی با استفاده از موز

موز درمان فوق العاده برای درد ناشی از گرفتگی عضلانی است. این میوه سالم یک منبع غنی از پتاسیم است. کمبود پتاسیم می تواند ضعف عضلانی، خستگی و گرفتگی عضلات را درمان کند خوردن موز رسیده را به صورت روزانه ماهیچه های دردناک را درمان کنند. همچنین می توانید میلک شیک موز بنوشید. پتاسیم و کلسیم و برای سلامتی عضلات ضروری است دفعه بعد که دچار درد عضلانی شوید، سعی کنید این درمان ها را به جای مسکن استفاده کنید. اگر درد عضلانیدر محدوده زمانی معین است، بایک دکتر مشورت کنید. این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

درمان درد عضلانی با استفاده از املت

پروتئین موجود در تخم‌مرغ می‌تواند از دچار شدن‌تان به گرفتگی عضلات جلوگیری کند اما اگر می‌خواهید کار را تمام کنید، تخم‌مرغ را با گوجه مخلوط کنید و یک املت ضددرد عضلانی میل کنید. به باور محققان مصرف یک پیمانه آب گوجه‌فرنگی در روز، به‌خاطر پتاسیم موجود در آن بعد از 10 روز ، احتمال بروز گرفتگی‌های دردناک عضله را کم می‌کند.

درد عضلانی سر و گردن

توجه داشته باشید که اگر به طور ناگهانی، مخصوصاً هنگام اسکات زدن با وزنه های خیلی سنگین، در ناحیه سر احساس درد کردید، بلافاصله دست نگهدارید و نگاهی به فرم حرکتتان بیندازید. این درد که نباید از آن غافل شوید، می تواند درنتیجه اورلود رگ های خونی به خاطر فشار تمرین باشد یا اینکه یکی از عضلات درگیر در برخورد با فشار و استرس وارده از طرف وزنه ها، مشکل دارد. اگر شما هم از جمله بدنسازانی هستید که در حرکت اسکات با وزنه های شدیداً سنگین کار می کنید، اطمینان یابید که حین حرکت نگاهتان رو به جلو باشد و عضلات شانه و گردن را کاملاً شل و آزاد نگه دارید. اگر حالتتان به اینصورت نباشد، ممکن است مقداری از فشار وزنه ها روی گردن و سر وارد شده و باعث درد جدی در این ناحیه شود.

درد عضلانی کشاله ران

دقت داشته باشید که اگر تمرینات سنگین اسکات، ددلیفت یا لانگز انجام می دهید و درد بسیار شدید و ناگهانی در ناحیه کشاله های ران احساس کردید، حتماً همان لحظه دست از تمرین بکشید چون این دردی است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شوید. این درد برحسب شدت آسیبدیدگی، می تواند یک گرفتگی عضلانی ساده باشد یا کشیدگی جدی عضلات. اگر خواستید همان حرکت را دوباره انجام دهید (مثلاً حرکت لانگز) و این درد همچنان ادامه داشت، اما با شدت کمتر، این نشانه کاملاً روشنی است که عضلات داخلی ران شما به طور جدی دچار کشیدگی شده اند. بااینکه برخی گرفتگی های عضلانی حین تمرینات سنگین انتظار می رود اما این نوع درد و کشیدگی—که تقریباً مشابه گرفتگی است—نشانه این است که چیزی به طور جدی در بدنتان مشکل پیدا کرده و برای جلوگیری از آسیبدیدگی بیشتر حتماً باید دست بکشید. اگر مشکلتان همین است، آن حرکت را متوقف کرده و سراغ تمرین بعدی بروید، البته دقت کنید که تمرین بعدیتان روی عضلاتی کار کند که دیگر روی عضله مورد نظر فشار وارد نکند. همچنین بلافاصله بعد از تمرین عضله آسیبدیده را به دقت بکشید و درصورت امکان روی آن یخ بگذارید تا اگر تورم دارد برطرف شود. چهار روز تا یک هفته به آن عضله استراحت بدهید و بعد دوباره تمرینات خود را از سر بگیرید.

درد عضلانی کمر

پزشکان می گویند بااینکه همیشه باید مراقب هر نوع درد کمر که برایتان اتفاق می افتد باشید، وقتی درد آن مستقیم و شدید باشد، باید بلافاصله دست از تمرین بکشید چون این مورد یکی از حادترین دردهایی است که به هیچ وجه نباید نادیده بگیرید. درد تند و تیز معمولاً نشانه ای آشکار است که مشکلی در بدنتان اتفاق افتاده و علت آن ممکن است جابه جا شدن دیسک یا وارد شدن فشار روی عصب باشد. اگر تعداد بالایی لیفت انجام داده اید که نیاز به بالا بردن وزنه بالای سرتان داشته است (مثل وزنه برداری یکضرب، پرس سرشانه و از این قبیل) پس فشار زیادی روی استخوانهای مهره ها وارد کرده اید. از جمله اصلاحاتی که باید صورت دهید، تغییر طرز قرارگیریتان است چون ممکن است حرکت را در حالتی انجام داده باشید که ستون مهره ها خارج از تراز رفته باشد که موجب درد عمیقی در بدن می شود. دراولین فرصت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا ببینید کمرتان تا چه میزان آسیب دیده است و قبل از اینکه دوباره به سراغ وزنه ها بروید، حتماً مشکلتان را برطرف کنید. یادتان باشد درصورت داشتن چنین مشکلی به هیچ عنوان به تمرین ادامه ندهید، چون کوچکترین مشکلی که برای ستون مهره هایتان اتفاق بیفتد، سایر نقاط بدنتان هم در معرض آسیبدیدگی جدی قرار می گیرند.

درد عضلانی در قوزک پا هنگام دویدن

خیلی از دونده ها خیلی به ورزششان متعهد هستند و خیلی برایشان پیش آمده که طی تمریناتشان دچار درد در قسمتی از بدنشان شده باشند. هر زمان که سعی می کنید به اندازه مسافتی که دونده ها می دوند، بدوید، مطمئناً درد جدی برای خودتان ایجاد می کنید. متاسفانه این به آن معنی هم هست که دونده ها خود را به چنین دردهایی عادت داده اند و خودشان را مجبور می کنند که باوجود این درد به راهشان ادامه دهند، درصورتیکه خیلی از دردهایی که تحمل می کنند، ازجمله دردهای بسیار جدی است که به هیچ وجه نباید نادیده شان انگاشت. وقتی حین دویدن چنین دردی در پای خود احساس کردید، زمانش رسیده که تردمیل را نگهداشته و به درد قوزکتان رسیدگی کنید. این درد می تواند نشانه کشیدگی قوزک یا رباطهایتان باشد و اگر نادیده گرفته شوند ممکن است باعث شود هفته ها از تمرینتان عقب بمانید. مفصل قوزک پا تاندون ها و رباط های زیادی در خود دارد به خاطر همین این احتمال خیلی زیاد است که با یک گام اشتباه که برمی دارید صدمه ای به یکی از اینها وارد شود. داشتن یک جفت کفش مناسب و دویدن در سطوح صاف راه خوبی برای پیشگیری از بروز دردهای قوزک پا است اما به طور کامل نمی توان از بروز چنین دردهایی جوگیری کرد. پس وقتی می دوید، به بدنتان گوش دهید و هر زمان که احساس کردید که باید دویدن را متوقف کنید، دست نگهدارید.

بیشتر بخوانید : گرفتگی عضلاتخستگیپا دردکمر درددست درددرد بیضه سمت چپدرد بیضه سمت راستسیاتیککمر درد صبحگاهیکمر درد و حالت تهوعکمر درد و عفونت رحمآرتروز زانوگردن درددیسک گردندیسک کمرورم پا بعد از زایمان

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 1 خرداد 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.