درمان خارش بدن با گیاهان دارویی

درمان خارش بدن با گیاهان دارویی

درمان خارش بدن با گیاهان دارویی خواص گیاهان دارویی,فواید گیاهان دارویی,گیاهان دارویی درمانی,خاصیت گیاهان دارویی,خواص گیاهان دارویی درمانی,خواص گیاهان دارویی برای پوست,خواص گیاهان دارویی برای مو,خواص گیاهان دارویی برای جوانی,خواص گیاهان دارویی …

نشانه های کمبود آب بدن

نشانه های کمبود آب بدن

نشانه های کمبود آب بدن کمبود آب بدن,بیماری کمبود آب بدن,کمبود آب بدن در بارداری,علائم کمبود آب بدن,درمان کمبود آب بدن,درمان کمبود آب بدن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کمبود …

گرمازدگی و راه های پیشگیری از آن

گرمازدگی و راه های پیشگیری از آن

گرمازدگی و راه های پیشگیری از آن گرمازدگی,بیماری گرمازدگی,گرمازدگی در بارداری,علائم گرمازدگی,درمان گرمازدگی,درمان گرمازدگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان گرمازدگی,گرمازدگی را چگونه درمان کنیم,گرمازدگی در کودکان,گرمازدگی در بزرگسالان,گرمازدگی در نوزادان,گرمازدگی …

آموزش و فواید ماساژ‌+ماساژ درمانی

ماساژ,ماساژ تایلندی,ماساژ در منزل,ماساژ بدن,ماساژور,ماساژ به انگلیسی,ماساژ صورت,ماساژ در تهران,ماساژ صورت با قاشق,ماساژ صورت تصویری,ماساژ صورت برای چاقی,ماساژ صورت با یخ,ماساژ صورت برای ایجاد گونه,ماساژ صورت با Emu Oil,ماساژ صورت برای لاغری,ماساژ صورت با روغن کنجد,ماساژ صورت با عسل,ماساژ در تهرانپارس,ماساژ در تهران با صیغه,مرکز ماساژ در تهران,سالن ماساژ در تهران

امزش و فواید ماساژ‌+ماساژ درمانی

به گزارش بی اس ام اس ماساژ‌درمانی را حرکات دست، کشش‌ها و فشار‌های خاص روی نقاط مختلف بدن می‌گویند. این نوع درمان از شاخه‌های فیزیوتراپی است که در آن علاوه بر استفاده از دست، از تجهیزات و دستگا‌ه‌های مختلفی نیز استفاده می‌شود. ماساژ باعث گردش خون بهتر و جریان لنفاوی می‌شود و مواد ‌غذایی و اکسیژن تازه به بافت‌ها می‌رسد و مواد سمی از آن خارج می‌شود.

استفاده از این نوع درمان برای؛ تقویت بدن، کاهش اضطراب، رفع خستگی، تعدیل خلق و خو، کاهش استرس، درمان گرفتکی عضلات، کاهش درد و خارج کردن مواد زائد بدن.

به عقیده‌ی طبیبان سنتی زمانی که معده پر است، وقت مناسبی برای ماساژ نیست. همچنین باید قبل از ماساژ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، پاکسازی انجام شده باشد که مواد زائد بتوانند از بدن خارج شوند.

در مواردی که باید از ماساژ درمانی اجتناب کرد؛ شکستگی، سوختگی، تب بالا، یرقان، رگ به رگ شدن، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های مزمن، زخم‌های باز، آرتریت و بیماری‌های قلبی.

همچنین راجع به برخی موقعیت‌ها نیز باید با پزشک مشورت کرد. مانند بارداری، بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها.

باید توجه کرد که این کار نباید توسط افراد ناآگاه و غیر متخصص صورت گیرد.

اگر کمردرد در اثر فشار (مثل برداشتن وزنه) باشد؛ جهت مداوای این درد در صورتیکه جابجایی مهره‌ها مشاهده شود، باید بدون آنکه به نخاع آسیبی برسد، آن‌ها را به جا انداخت، استراحت کرد و کمر را بست. در غیر این صورت می‌توان مقداری سالیسیلات را با نمک طعام مخلوط نموده و در آب گرم حل و ضماد کرده و با روغن زیتون و یا روغن کنجد به آرامی ماساژ دهند. اگر درد شدید باشد، علاوه بر آن می‌توان یک قطعه پوست دمبه را گرم کرده و بر کمر ببندند و استراحت کنند.

ماساژ(توسط افراد متخصص) می تواند از راههای درمان گردن درد باشد

راههای درمان پادرد ؛ استراحت کافی، استفاده از جوراب واریس، قرار دادن یخ روی پا به مدت پانزده دقیقه، ورزش آرام و حرکات کششی، ماساژ(توسط افراد متخصص)، مصرف آسپرین(با تجویز پزشک)، فیزیوتراپی، کاهش وزن برای افراد چاق، جراحی ئ تزریق استروئید و بی‌حسی موضعی(با تجویز پزشک).

ماساژ

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 24 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.