درمان افسردگی با نور خورشید

درمان افسردگی با نور خورشید

درمان افسردگی با نور خورشید افسردگی,بيماري افسردگی,افسردگی در بارداري,علائم افسردگی,درمان افسردگی,درمان افسردگی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان افسردگی,افسردگی را چگونه درمان کنيم,افسردگی در کودکان,افسردگی در بزرگسالان,افسردگی در نوزادان,افسردگی در بهار,افسردگی …

20 توصیه برای زنده ماندن در تهران

20 توصیه برای زنده ماندن در تهران

20 توصیه برای زنده ماندن در تهران سرطان,بیماری سرطان,سرطان در بارداری,علائم سرطان,درمان سرطان,درمان سرطان با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سرطان,سرطان را چگونه درمان کنیم,سرطان در کودکان,سرطان در بزرگسالان,سرطان در نوزادان,سرطان …

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم دیابت نوع 1,بيماري دیابت نوع 1,دیابت نوع 1 در بارداري,علائم دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1 با طب سوزني,مواد …

پا درد

پا درد ,پا درد در اوایل بارداری,پا درد در کودکان,پا دردهای شدید,پا درد در بارداری,پا درد بعد از زایمان,پا درد در دوران بارداری,پا درد شبانه,پا درد شدید,پا درد کودکان,علت پا درد در اوایل بارداری,دلیل پا درد در اوایل بارداری,پا درد در دوران بارداری,علت پا درد در دوران بارداری؟,درمان پا درد در دوران بارداری,پا درد شبانه در دوران بارداری,دلیل پا درد در دوران بارداری,پا درد دوران بارداری

علت و درمان پا درد

به گزارش بی اس ام اس درد پا بر اثر عوامل مختلف بوجود می‌آید و انواع متفاوتی نیز دارد. این درد ممکن است در هر بخش از پا مثل ساق پا، انگشتان و… دخ دهد.

عوامل پا درد

عوامل؛ عارضه‌های ستون فقرات، گرفتگی عضلات، آسیب دیدگی، ضربه خوردن، التهاب تاندون، شکستگی، سفت شدن شریان‌ها، ترومبوز سیاهرگی عمقی، نقرس، رگ‌های واریسی، وجود عفونت، لغزش دیسک، تأثیر برخی بیماری‌ها(مثل دیابت) و آسیب عصبی، بیماری اسگود شلاتر، تومورهای بدخیم، داروهای مشخص مثل کورتیکواستروئیدها، کیست، اضافه وزن و بارداری.

علائم پا درد

علائم؛ درد در ناحیه‌ی ساق پا(در هنگام دویدن، بالا رفتن از پله و…)، کم تحرکی، آرتروز، خستگی، عفونت یا التهاب، درد مفصل، برآمدگی‌های پوستی، رگ‌های واریسی، درد ران پا، درد مفصل ران و ضعف در ران و پا.در صورت مشاهده این علائم به همراه درد پا باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد؛ سردی یا رنگ پریدگی پا، مشکلات تنفسی، تب بالا، ناتوانی در راه رفتن، احساس درد پس از کشش خفیف پا، یرقان، صدای ترکیدن در هنگام آسیب دیدگی پا، ضعف و بی‌حسی تدریجی، ناتوانی در کنترل مدفوع و قرمزی و ورم پا.

تشخیص پا درد

این بیماری از طریق معاینه‌ی فیزیکی، تصویربرداری با اشعه ایکس، ام.آر.آی و سی.تی.اسکن قابل تشخیص است.

درمان پا درد

درمان؛ استراحت کافی، استفاده از جوراب واریس، قرار دادن یخ روی پا به مدت پانزده دقیقه، ورزش آرام و حرکات کششی، ماساژ(توسط افراد متخصص)، مصرف آسپرین(با تجویز پزشک)، فیزیوتراپی، کاهش وزن برای افراد چاق، جراحی ئ تزریق استروئید و بی‌حسی موضعی(با تجویز پزشک).برای دمان پادرد و کمردرد : مقداری پوست شاخه های باریک سپستان را پوست بکنید و بعد آن را خوب نرم کنید و بپزید و روی محل درد بگذارید.برای رفع درد پا و درد زانو ، کمی روغن طبیعی زنیان را به پا و زانوی خود بمالید.

پا درد در اوایل بارداری

به گزارش سایت جسارت گرفتگی عضلات معمولا به صورت خود بخودی از بین می رود؛ به خصوص گرفتگی های ایجاد شده در عضلات پاها و ساق پا. احتمالا درد ناگهانی را زیر پوست احساس می کنید. گرفتگی عضلات موضوع مهمی نیست و خود بخود از بین می رود.

پا درد در کودکان

به گزارش سایت جسارت اغلب درد پای کودکان را ناشی از “رشد” آنان می‌دانند، اگرچه هیچ تحقیق علمی ثابت نکرده است که رشد استخوان موجب درد می‌شود. همچنین گاهی اوقات کودکان دردهایی را بدون هیچ دلیل آشکاری تجربه می‌کنند، این دردها معمولاً در هنگام شب اتفاق می‌افتد. معمولاً این نوع خاص از درد در عضلات به‌صورت موضعی به وجود می‌آید و درد آن پس از ماساژ ناحیه بهبود می‌یابد. در مقابل ممکن است، دردهای مزمن مفاصل و دردهای استخوانی، با حرکت کودک شرایطشان بدتر شود. برخی بر این باورند که “درد رشد” کودکان به علت آسیب‌های ناشی از استفاده بیش‌ازحد عضلات به وجود می‌آید. در هنگام فعالیت و بازی‌های روزمره ممکن است عضلات آن‌ها تحت‌فشار و کشیدگی قرار بگیرند. بااین‌حال، اگر کودکی درد قابل‌توجهی در پاهای خود تجربه کند باید معاینه شود تا مشخص گردد منشأ درد چیست. عفونت‌ها نیز می‌توانند علت درد پا در کودکان باشند. آبسه و سلولیت (عفونت پوست و بافت‌های اطراف آن) می‌تواند درد ایجاد کند، که ممکن است با چرک، قرمزی، گرمی پوست، یا تب، همراه باشد. استئومیلیت (عفونت استخوان) نیز یک بیماری نادر و جدی‌تری است که می‌تواند منشأ درد باشد.

پا دردهای شدید

پادرد، هر گونه درد یا ناراحتی در پا، از مفصل ران تا پاشنه را شامل می‌شود. شکایت از درد پا معمولاً پدیده‌ای شایع است. پاها از مفاصل، عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، اعصاب و عروق خونی تشکیل شده‌اند و همه‌ی این‌ها می‌توانند تحت تأثیر جراحت، التهاب و یا مشکلاتی دیگر قرار بگیرند و باعث علت درد کشاله ران و یا بروز پا درد شوند. درد پا می‌تواند موقتی یا دائمی باشد و ممکن است تمامی پا یا فقط ناحیه‌ی خاصی از آن را تحت تأثیر قرار دهد. در برخی از موارد، درد پا ممکن است از عضو دیگری از بدن، مانند کمر، نشأت بگیرد. این نوع درد پا را تیر کشیدن پا نیز می‌گویند.

پا درد در بارداری

پادرد در دوران بارداری مشکلی رایج است. این مشکل در سه ماهه دوم بارداری شروع می شود و بدتر می شود. پادرد به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد: خستگی ناشی از حمل وزن اضافی در بارداری یکی از دلایل پادرد است. مصرف سیصد کالری روزانه به خاطر حضور جنین می باشد. بنابراین باید موادغذایی بیشتری مصرف کرد. رحم به رگ هایی که از پاها به قلب می روند فشار وارد می کند. این مسئله باعث انسداد جریان خون و پادرد می شود. این مسئله برای افراد غیرباردار نیز اتفاق می افتد. گاهی بد نشستن باعث انسداد جریان خون می شود و بعد از تغییر حالت نشستن، جریان خون به حالت قبل برمی گردد. رژیم غذایی حاوی فسفر زیاد اما کلسیم یا منیزیم کم باعث کاهش موادمغذی و نمک موجود در خون می شود. همچنین این کاهش موادمغذی در خون بخاطر این می باشد که جنین از مادر تغذیه می کند. هورمون پروژسترون بر عضلات پا تاثیرگذار می باشند. این هورمون دلیل پادرد در بارداری است. پادرد در بارداری به دلیل خستگی و کم آبی بدن می باشد. این مشکل باعث خراب کردن خواب شبانه می شود. گاهی اوقات باریک شدن شریان ها باعث گرفتگی های عضلانی و درد می شود. حالت شدید تصلب شریان باعث پادرد می شود. گاهی اوقات این درد با ورزش کردن ایجاد می شود. بنابراین با استراحت کردن برطرف می شود. فشرده شدن اعصاب در ستون فقرات نیز باعث پادرد می شود. این درد در اثر پیاده روی زیاد به حد بحرانی می رسد. بنابراین اگر درد دارید سعی کنید استراحت کنید. البته در هنگام بارداری فعالیت کم لازم است. بنابراین سعی کنید در حالتی که فشاری به بدن وارد نشود پیاده روی کنید. با پزشک خود درباره راه های کاهش درد صحبت کنید. مصرف قرص فشار خون و ادرارآور باعث کاهش مواد معدنی می شود. مقدار کم کلسیم، پتاسیم و منیزیم باعث پادرد می شود. در مقاله ای دیگر به درمان فشار خون بالا در بارداری و راه دسترسی به مواد معدنی و ویتامین ها در دوران بارداری اشاره شده است.

پا درد بعد از زایمان

یکی از هورمون‌هایی که در دوران بارداری بسیار بیشتر از قبل تولید می‌شود، هورمون ریلاکسین است. این هورمون روی ماهیچه‌های رحم، استخوان‌های لگن و رباط‌ها تأثیر می‌گذارد و با هدف انجام زایمان طبیعی در بدن ترشح می‌شود. این هورمون می‌تواند باعث شل شدن رباط‌هایی شود که به حرکت مفاصل شما کمک می‌کند. مادرانی که پس از زایمان و زودتر از موعد، انجام کارهای سنگین یا ورزش کردن را شروع می‌کنند، بیشتر از دیگر مادران با این مشکل روبه‌رو هستند، زیرا تا چند هفته پس از زایمان هنوز هورمون ریلاکسین در بدن وجود دارد و تأثیر آن روی رباط‌ها از بین نرفته است. به همین دلیل، ممکن است شما این درد‌ها را در آرنجتان نیز احساس کنید. بلند کردن مداوم کودک یا وسایل او نیز می‌تواند این دردها را شدت بدهد.

پا درد شبانه

پا یک ماشین بسیار پیچیده است، با 26 استخوان، 33 مفصل،, و بیش از 100 تاندون با چنین پیچیدگی و کارکشیدن از پا، جای تعجب نیست که دچار پا درد شویم. پا هم مثل بقیه بدن نیاز به مراقبت دارد بخصوص اگر در تمام طول روز سر پا بایستید.پا شبکه ای پیچیده از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها و عضلات است. و به اندازه کافی قوی است تا وزن بدن را تحمل کند و می تواند در معرض آسیب و درد پا قرار بگیرد. درد پا می تواند در هر بخش از پا باشد، از شصت پا گرفته تا تاندون آشیل که در پشت پاشنه پا قرار دارد. اگر چه اغلب دردهای خفیف پا به خوبی به درمان های خانگی پاسخ میدهند، اما زمانی نسبتا طولانی لازم دارد. درد شدید پا را باید با دکتر خود در میان بگذارید، به خصوص اگر پا آسیب دیده باشد.آسیب، کار بیش از حد، و یا شرایطی که باعث التهاب هر یک از استخوان ها، رباط ها و تاندون های پا شود،منجر به درد پا می شود. آرتروز از علل شایع درد پا است. آسیب به اعصاب پا ممکن است باعث درد سوزش دار و شدید ، بی حسی یا سوزن سوزن شدن (نوروپاتی محیطی) شود.

بیشتر بخوانید : ورم پا ♥ ورم پا بعد از زایمان

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 3 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.