علت و راه پیشگیری از تبخال+درمان سریع تبخال

تبخال

تبخال لب ,تبخال لب در دوران بارداری,تبخال لب و ایدز,تبخال لب درمان,تبخال لب در بارداری,تبخال لب در حاملگی,تبخال لب در کودکان,تبخال لب و درمان,تبخال لب چیست,تبخال تناسلی,تبخال تناسلی عکس,تبخال تناسلی مردان,تبخال تناسلی در زنان,تبخال تناسلی در مردان,تبخال تناسلی و بارداری,تبخال تناسلی در دهان,تبخال تناسلی ویکی,تبخال تناسلی لب,تبخال تناسلی درمان,تبخال دهان

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد تبخال صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. تب خال یک بیماری ویروسی(هرپس سیمپلکس) است که مشخصه‌ی آن معمولاً دانه‌ی قرمز رنگ و تاول‌های کوچک است و بیشتر در ناحیه لب، لثه و یا در زبان بوجود می‌آید.سوزش و خارش نیز از علائم آن هستند و باید توجه داشت که لمس آن موجب انتقال ویروس می‌شود.عوامل بروز این بیماری؛ استرس، هیجان، مصرف بی‌رویه‌ی بعضی از خوراکی‌ها، سرماخوردگی، آنفولانزا، فشارهای روحی و روانی، قاعدگی، سوء تغذیه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید.درمانی برای این بیماری وجود ندارد و متخصصان فقط داروهای ضدویروسی (مثل آسیکلوویر) را تجویز می‌کنند که سرعت بهبودی آن بالا رود. نکته قابل توجه اینجاست که گاهی همین دارو موجب بروز حساسیت پوستی می‌شود.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

اما بهتر است درمان آن از راه طب‌سنتی باشد. یکی از روش‌های درمان تب خال دهانی، شستن محل آن با عصاره جعفری و یا جوشانده‌ی ریشه‌ی گیاه جعفری است و بسیار موثر است. برگ زیتون نیز به دلیل خاصیت ضدالتهابی و ضدویروسی که دارد می‌تواند بهترین داروی طبیعی برای درمان بیماری‌های پوستی ویروسی مانند تبخال باشد.برای از بین بردن خارش آن نیز می‌توان از روغن گل راعی استفاده کرد. بصورتی که پنبه‌ای را به این روغن و یا اسانس بدون افزودنی آن آغشته کرده و روی محل تب خال گذاشته شود.با استفاده از روغن چای طبیعی نیز می‌توان از انتقال آن به سایر نقاط بدن جلوگیری کرد. به طوریکه باید آن را بدون افزودنی روی تب خال زد.بعلاوه می‌توان سیب پوست کنده و رنده شده را با یک قاشق عسل مخلوط و به مدت سه تا چهار روز میل کرد.گل همیشه بهار، گذاشتن یک حبه زیر به مدت ده دقیقه روی تب خال، گذاشتن گیاه اسطوخدوس به مدت یک هفته روی تب خال، مایعات خنک، بستنی، سیب‌زمینی، کاهش فشار عصبی و استرس و کمپرس یخ هم برای درمان این بیماری مفید است.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

باید توجه کرد که مصرف خوراکی‌هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهای حاضری و سرخ کردنی، کره بادام زمینی و جو باعث تحریک بیماری تب خال می‌شود و باید از خوردن آن‌ها در هنگام ابتلا جلوگیری کرد. اگر تب خال روی بینی و در نواحی نزدیک به چشم بروز کرده باشد، تب خال بزرگ باشد و قرمزی آن دارای کانون‌های عفونی و چرکی باشد، فرد مبتلا با حالت افزایش حرارت بدن و تب و لرزه همراه باشد، بجای روطبت و ترشحات معمول سطحی چروک خورده داشت، با سردرد و دردهای عضلانی همراه باشد و یا اینکه ضایعات پوستی مثل تب خال در ناحیه تناسلی دیده شود، باید سریعاً به پزشک مراجعه و از هرگونه خوددرمانی پرهیز کرد.از تماس فیزیکی با افرادی که ضایعات فعال دارند خودداری شود.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

افراد مبتلا جهت جلوگیری از انتشار و افراد سالم جهت جلوگیری از ابتلا، دستان خود را مرتب بشویند.تب‌ خال یا هرپس سیمپلکس(به انگلیسی: Herpes simplex) یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می‌شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه‌تاول‌های ریز نمایان می‌شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب‌خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می‌گردد. برای تب‌خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می‌نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تب‌خال از بین می‌رود اما هم‌چنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

تبخال لب خود را با این روش ها به طور طبیعی و سریع درمان کنید

درمان سریع تب خال لب راه و روش هایی دارد که با توجه به دلایل ایجاد تب خال باید انجام شوند تا به سرعت نتیجه آن ها ظاهر شود. بهترین و سریع ترین درمان تب خال بازهم در دل طبیعت نهفته است.

تبخال چیست و چرا ظاهر می شود؟

یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد. برای تب خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تب خال از بین می رود اما همچنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

درمان های طبیعی و سریع تبخال

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تب خال به ویژه تب خال دهانی است. شست و شوی تب خال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تب خال نیز می شود. برای تهیه این عصاره کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تب خال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

روغن چای
استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تب خال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد.روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تب خال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تب خال دارد.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

تاثیر شگفت انگیز سیر بر درمان تبخال

سیر رنده شده

یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت 10 دقیقه روی تب خال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید.سیر روند گسترش تب خال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

تاثیر مثیت روغن اسطوخودوس بر درمان تب خال

روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان آن نیز می شود.

مصرف لبنیات
برای درمان تب خال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد و از خوردن شکلات، کاکائو، غلات، بادام زمینی و ژله خودداری کنید.

درمان های دیگر
کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب و ورم تب خال کمک کند، اما قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب بهبودی تب خال را به تأخیر می اندازد.استفاده از کرم ضد ویروس آسیکلوویر و قرار دادن لایه نازکی از آن با استفاده از گوش پاک کن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را کوتاه نمی کند، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن مؤثر است.مراقبت نکردن و دست کاری کردن زخم ممکن است منجر به ایجاد عفونت ثانویه شود. وی همچنین به ارائه راهکارهای درمانی این ضایعه پرداخت و اظهار کرد:پماد آسیکلویر و در مواردی استفاده از برخی کمپرس ها که روی تب خال قرار می گیرد، می تواند موجب تسریع در روند بهبودی شود.

درمان سریع تبخال لب

دلایل تبخال زدن و راه درمان تبخال

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

حتماً دیده اید که بعضی افراد تا دچار استرس و اضطراب می شوند یا تب می کنند فوراً گوشه لب شان زخمی ظاهر می شود که به آن تب خال می گویند. در واقع تب خال یا زخم سرد یکی از رایج ترین زخم هایی است که افراد بسیاری به طور روزمره با آن سدت به گریبان هستند. مشکلی که به صورت زخمی اغلب کوچک، دردناک و پر از مایع در گوشه دهان و روی لب خود را نشان داده و تا زمانی که دوره اش طی شود معمولاً برای فرد آزاردهنده است و مشکلاتی در زندگی روزمره او ایجاد می کند. اگر می خواهید بیشتر درباره این زخم شایع بدانید پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

چرا تبخال می زنیم؟

شاید بسیاری از مردم ندانند که تب خال یا به طور دقیق تر تب خال لب در اصل یک عفونت عود کننده ویروسی است بدین معنا که ویروسی در ابتدا وارد بدن شده و بعد هر چند وقت یک بار بیماری عود کرده و علائم آن بروز می کند. یکی از بهترین نمونه های بیماری های عفونی عود کننده همین تب خال لب است.بیماری تب خال به وسیله یکی از اعضای خانواده ویروسی هرپس ایجاد می شود. ویروس تب خال لب ۱HSV نام دارد و نوع دیگر این ویروس یعنی ۲HSV عامل ایجاد تب خال دستگاه تناسلی است که شباهت زیادی به همین زخم تب خال دهانی دارد. البته هر کدام از این ویروس ها می توانند به جای یکدیگر نیز باعث بروز تب خال شوند.بیماری تب خال یک بیماری مسری است و ویروس آن مثل ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا باید از شخص دیگری وارد بدن شود. در مورد تب خال هر گونه تماس با فردی که زخم تب خال روی صورتش وجود دارد (مثلاً روبوسی) می تواند باعث انتقال ویروس و ابتلا به این بیماری شود. یکی دیگر از راه های شایع انتقال تب خال استفاده از لوازم غذاخوری، تیغ یا حوله دیگران است. نکته اینجاست که حتی در زمانی که تب خال از آن حالت پر آب خارج شده و اصطلاحاً دلمه بسته باز هم به شدت مسری است و می تواند باعث انتقال بیماری شود.

وقتی ویروس پنهان می شود

بعد از انتقال ویروس، علائمی شبیه یک سرماخوردگی شدید بروز می کند. بیمار دچار گلودرد شده و در برخی موارد بلع با اشکال روبرو می شود. در داخل دهان زخم هایی در ناحیه گونه و روی لثه ها ایجاد می شود که ملتهب و قرمز رنگ هستند. بیمار معمولاً دچار سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و تب است. این بیماری معمولاً خودبه خود و بدون بروز مشکلی حداکثر تا ۲ هفته بهبود می یابد. اما این همه ماجرا نیست.بعد از رفع علائم بیماری تب خال اولیه، ویروس تب خال در بدن باقی مانده و به طرف عقده های عصبی حرکت می کند. سپس ویروس در سلول های عصبی مستقر شده و اگر شرایط مناسب شود مجدداً فعالیت خود را این بار به شکلی خفیف تر از حالت اولیه ادامه می دهد. از اینجا به بعد است که زخم تب خال معروف بروز می کند.

چرا تبخال می زنیم؟

بعد از ابتلا به بیماری تب خال اولیه بسیاری از افراد مستعد تب خال ثانویه یا همان تب خال عود کننده لب می شوند. البته تعدادی از بیماران هم با وجود ابتلا به تب خال اولیه و سیستمیک هرگز دچار تب خال عود کننده نمی شوند. اغلب افراد به دنبال ضعف سیستم ایمنی دچار تب خال عود کننده می شوند. عواملی مثل تب، قاعدگی، استرس های روحی و جسمی، خستگی و قرارگیری بیش از حد در معرض نور آفتاب همه می توانند باعث عود تب خال شود.

تبخال چه علائمی دارد؟

اغلب شما با علائم تب خال دهانی آشنایی دارید. با این حال مرور آن خالی از فایده نیست. تب خال لب همان طور که از اسمش هم مشخص است، معمولاً همیشه در نقطه خاصی از لب و دهان ایجاد می شود. فرد یکی، ۲ روز قبل از آن نقطه یا به طور گسترده در اطراف دهان احساس خارش، سوزش یا گزگز می کند، سپس یک برجستگی کوچک پر از مایع شبیه یک جوش کوچک در لبه بیرونی لب روی پوست ظاهر می شود.البته ممکن است این برجستگی در اطراف بینی یا چانه یا گونه هم ایجاد شود. مایع درون این برجستگی به شدت عفونی و مملو از ویروس تب خال است. در صورت پاره شدن و رسیدن آن به بخش های دیگر پوست به راحتی ممکن است آن نواحی را نیز آلوده کرده و باعث ایجاد تب خال در آن مناطق نیز شود. بعد از چند روز برجستگی سوراخ شده و ترشح می کند.این حالت معمولاً در روز چهارم یا پنجم اتفاق می افتد و بیشترین احتمال آلودگی در سایر مناطق بدن یا سرایت به سایر افراد مربوط به همین مرحله است. در این مرحله گاهی بیمار دچار تب و برجستگی غدد لنفاوی زیر فک نیز می شود. سپس به مرور روی زخم اصطلاحاً دلمه می بندد و پوست جدید از زیر دلمه تشکیل می شود. بعد از گذشت چند روز این دلمه کنده شده و زخم بدون برجای گذاشتن اثری (بدون اسکار) ناپدید می شود.

تبخال و دندانپزشکی

انجام درمان های دندانپزشکی برای بیمارانی که دچار تب خال هستند ممنوع است و درمان باید تا زمان برطرف شدن زخم به تعویق بیفتد. علت این مسئله احتمال پخش شدن ویروس در هوا و آلوده کردن محیط و خود بیمار و کادر پزشکی است، بنابراین اگر تب خال می زنید وقتی به دندانپزشک مراجعه کردید این را ذکر کرده و به دندانپزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر دچار تب خال شدید و همان وقت قرار بود تحت درمان های دندانپزشکی قرار بگیرید حتماً به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

آژیر قرمز تبخال

تب خال اگرچه بیماری آزاردهنده ای است اما اصولاً خطرناک نیست و بدون بر جای گذاشتن اثری حداکثر تا ۲ هفته بهبود می یابد. اما اگر تب خال شما بعد از گذشت ۲ هفته هنوز خوب نشده بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.همچنین کسانی که به هر دلیلی دچار ضعف سیستم ایمنی هستند (مثل مبتلایان به ایدز، بیماری های خونی، بیمارانی که داروهای شیمی درمانی مصرف می کنند، مصرف کنندگان داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی، کسانی که مدت طولانی است کورتون دریافت می کنند) بهتر است هنگام ابتلا به تبخال به پزشک مراجعه کنند چون این احتمال وجود دارد که ویروس ارگان های حیاتی بدن از قبیل ریه، کبد و مغز را درگیر کند. عفونت این اعضای بدن با ویروس تبخال می تواند مرگبار باشد.از سوی دیگر اگر بیماری تبخال بخش های دیگری از بدن را درگیر کرد و ترشحات آن به خصوص به چشم یا نوک انگشتان دست رسید و شما در این نواحی احساس سوزش و درد داشتید فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر ویروس وارد چشم شود و در این ناحیه زخمی ایجاد کند به نابینایی منجر می شود.

پیشگیری و درمان تبخال

تبخال عود کننده لب از معدود بیماری هایی است که عملاً قابل پیشگیری نیست. اگر ویروس تبخال وارد بدن شما شود و زخم های عود کننده ایجاد کند در صورت وجود عوامل مستعد کننده، زخم تبخال به هر حال تشکیل می شود. در این حالت تنها راه کاهش علائم بیماری است. همه کسانی که تبخال می زنند با علائم هشداردهنده شروع بیماری آشنا هستند (سوزش و درد دور دهان یکی دو روز قبل از تبخال).پیشنهاد می شود وقتی این علائم ظاهر شد در ناحیه ایجاد زخم پماد ضد ویروسی آسیکلوویر بمالید. انواع متنوعی از این دارو به صورت پماد در داروخانه ها در دسترس است. استفاده مرتب از این پماد پیش از شروع زخم، علائم تبخال را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داده و دوره بیماری را نیز کوتاه تر می کند. قرص هایی از ترکیبات این دارو نیز موجود است. جدا از داروهای ضد ویروسی گذاشتن یخ روی زخم در کاهش علائم تبخال موثر است.اما کسانی که ویروس تبخال در بدن شان وجود ندارد با رعایت بهداشت شخصی و عدم تماس با افرادی که تبخال دارند، می توانند از ابتلا به این ویروس درامان باشند. شستن مرتب دست ها به خصوص قبل از خوردن غذ و دست نزدن به چشم ها با دستان کثیف، پرهیز از استفاده از لوازم شخصی دیگران به خصوص کسانی که تبخال می زنند از دیگر عوامل پیشگیری از ابتلا به بیماری تبخال است.

نکته ای در مورد تبخال

از وازلین برای پوشش تبخال استفاده کنید. وازلین روی زخم رو چرب میکنه و علاوه بر سرعت بخشیدن به روند بهبود،از قرار گرفتن زخم در معرض گرد و غبار و باکتری ها جلوگیری میکنه و باعث میشه زخم دچار عفونت مجدد نشه.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

در شرایطی که تبخال در ناحیه دهان، لب و لثه به وجود می‌آید درمان آن ساده‌تر و راحت‌تر از زمانی است که ویروس ناحیه تناسلی را به خود درگیر می‌کند. یکی از روش‌های درمان تبخال دهانی شست‌وشوی محل تبخال با عصاره یا جوشانده ریشه گیاه جعفری است. شست‌وشوی محل تبخال با این عصاره که یکی از طبیعی‌ترین داروهای ضدویروس هرپس است، موجب تسکین درد و افزایش سرعت درمان می‌شود. علاوه بر این افرادی که با جوشانده به دست آمده از ریشه جعفری محل تبخال و اطراف آن را شست‌وشو دهند از انتقال بیماری به بخش‌های دیگر لب، لثه و زبان پیشگیری می‌کنند

روغن طبیعی جوجوبا که حاوی ماده مغذی مانند ویتامین E و B کمپلکس است برای درمان زگیل، عفونت قارچی انگشتان پا و تبخال می تواند مفید باشد.

گذاشتن گیاه اسطوخدوس به مدت یک هفته روی تبخال، مایعات خنک، بستنی، سیب‌زمینی، کاهش فشار عصبی و استرس و کمپرس یخ هم برای درمان این بیماری مفید است.

عفونت‌های مکرر (مثل تبخال یا عفونت در ریه، مجاری ادرار، لثه یا ناحیه مقعد) می تواند از علائم سرطان خون باشد

بیشتر بخوانید : تب ♥ تب یونجه ♥ تب زرد ♥ تب و لرزتب کریمه کنگو

166 comments

 1. من چند روز بود تبخال زده بودم و از بین هم نمیرفت.مطلب شما رو خوندم یه روزه تبخالم خوب شد.ممنون که کمکم کردید

 2. محمد کاتالون

  ممنون از سایت خوبتون.مطلبتون در حد لالیگا مفید بود.مرسی

 3. سلام الان ماه رمضون چه پیشنهادی دارید واس تب خال

 4. ممنون اون نفر.واسه من که تو سال بیش از دو بار تب خال میزنم کاملا مفید بود.لطف میکنی آموزش نان همبرگر رو هم بزاری

 5. خواهش میکنم
  خوشحالم که مفید واقع شده.
  چشم انشاالله

 6. sepas gozaram :rose:

 7. دوستای خوبم من این نکته رواز یک دکتر زنان شنیدم که زمانی که تبخال میزنید خیلی احتیاظ کنید زمانی که دستتون روبه تبخالتون زدید بعداون دستتون بادستگاه تناسلی تون برخوردنکنه چون باعث ایجاد تبخال تناسلی میشه که وحششششتناکه

 8. خیلی جالب و درمان پذیر میباشد. البته با یخ.

 9. ممنون از راهنمایی های مفید وبه جا تون چون من چندروزه که تبخال زدم و نمیدونستم ک برای درمان سریعش باید چیکارکنم. 🙂

 10. :rose: :rose: :rose: خیلی ممنون بابت مطالبتون خیلی به دردم خورد.همش کلافه میشدم از دست تبخال.دورو بریهام هم همینطور.خوب شد اتفاقی سایتتون رو دیدم بیشتر سر میزنم از این به بعد دونفره جونم :encourag: :encourag: :encourag:

 11. moteshakeram az mataleb site khobi darin :rose: :encourag:

 12. ممنون.راه حلی برای از بین بردن جای تبخال روی لب هم بزارید

 13. دکتر، اینا همه راه های درمان تبخال لب بود دیگه مهندس

 14. متاسفانه من اکثر فصل ها تبخال دارم،علاوه بر درد جسمانی از نظر روحی هم آدم رو داغون میکنه. مرسی از راه کاراتون.

 15. عالی بود ممنون

 16. ممنون از مطالب خوبتون واقعا کارساز و مفیده متشکرم.

 17. 🙁 سلام.من 21سلامه دچارتبخال تناسلی شدم امیدوارم این راهکارهابه کارم بیاد.توروخدا واسم دعاکنید خوب شم الان هم حامله م

 18. راهكاري كه من برام پسرم انجام ميدم وسريع خوب ميشه استفاده از الكل هست تو هر مرحله اي ك متوجه شديد داريد تبخال ميزنيد روزي4تا5مرتبه الكل بزنيد تا در همان مرحله ايست كند

 19. تبخال ناشی از یک ویروس به نام هرپس در بدن هست که شخصی که این ویروس در بدنش فعال باشه دچار تبخال میشه. معمولا هم درمان خاصی نداره که تضمین کنه که تا آخر عمرتون تبخال نزنید و در واقع باید سوخت و ساخت. نکته دیگه ای هم که باید توجه داشته باشیم اینه که گاهی شنیده میشه از رژ لب برای درمان تبخال استفاده کنید. باید بگم که این ماده شیمیایی نه تنها درمانی برای تبخال نیست، بلکه تشدیدش هم میکنه. توصیه میکنم اگر روی لبتون تبخالی زد، حتی برای پوشوندنش از رژ و یا کرم پودر استفاده نکنید، چراکه تنها باعث تشدیدش میشه.

 20. از وازلین برای پوشش تبخال استفاده کنید. وازلین روی زخم رو چرب میکنه و علاوه بر سرعت بخشیدن به روند بهبود،از قرار گرفتن زخم در معرض گرد و غبار و باکتری ها جلوگیری میکنه و باعث میشه زخم دچار عفونت مجدد نشه.

 21. ویروس تبخال برای رشد و تکثیر به فضایی گرم نیاز داره. با گذاشتن یخ روی محلی که در حال تبخال زدن هست میتونید جلوی رشد این ویروس رو بگیرید. همچنین وقتی محل تبخال زخم شد، برای حلوگیری از درد و سوزش، یخ میتونه مسکن خوبی باشه و درد و سوزش تبخال رو کاهش میده.

 22. لبته که خیلی سوزناکه. ولی از روش های موثر برای درمان تبخاله. چراکه جلوی پیشرفت عفونت رو میگیره. مقداری آب و نمک رو با هم مخلوط کنید و با پنبه ایکه آغشته به آب و نمک شده به آرومی روی زخم قرار بدیدتا تبخال حدود 30 ثانیه در آب نمک خیس بخوره. فقط مراقب باشید که پنبه خیلی به زخم کشیده نشه چون واقعا دردناکه. این کار رو چند بار در روز تکرار کنید.

 23. یکی دیگه از درمان های تبخال آبلیمو هست. پنبه رو در آبلیمو فرو ببرید و روی تبخال بذارید. همچنین میتونید از مخلوط یک قاشق چایخوری آبلیمو، یک قاشق غذاخوری شیر و مقدار کمی نمک برای درمان تبخال استفاده کنید.

 24. عسل میتونه به سریع شد روند درمان زخم تبخال کمک کنه. عسل یک عامل ضد ویروسی هست که در برابر ویروس هرپس (ویروس تبخال)مقاومه. برای استفاده از عسل تنها کافیه مقداری از اون رو روی محل زخم بمالید.

 25. جوش شیرین هم مثل نمک دردناکه ولی کمک میکنه تا اسید های درون زخم بیرون کشیده بشن و از سوزش و رشد تبخال جلوگیری میکنه. خمیری از آب و جوش شیرین تهیه کنید و روی تبخال قرار بدید. اگر سوزشی احساس کردید تحمل کنید تا چند دقیقه روی زخمتون بمونه. بعد هم با آب شستشو بدید. فقط بعد از گذاشتن جوش شیرین روی زخم، اگه سوزش خیلی شدید و غیر قابل تحمل بود با آب از روی زخم پاکش کنید و به هیچ وجه با دست روی زخم رو نمالید که سوزش رو تشدید میکنه.

 26. درمان سریع تبخال لب راه و روش هایی دارد که با توجه به دلایل ایجاد تبخال باید انجام شوند تا به سرعت نتیجه آن ها ظاهر شود. بهترین و سریع ترین درمان تبخال بازهم در دل طبیعت نهفته است.

 27. یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد. برای تب خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تب خال از بین می رود اما همچنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

 28. گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی است. شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می شود. برای تهیه این عصاره کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

 29. استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد.
  روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.
  این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.

  درمان سریع تبخال با سیر

 30. ک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت 10 دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید.
  سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

 31. اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان آن نیز می شود.

  • برای این که تبخالتون ورم نکنه وبزرگ نشه, یه یه قاشق وبزاریدتوی فریزرتایخ بشه بعدروزی سه باربزاریدروی لبتون اگراین کارولحظه ای که فهمیدین دارین تبخال میزنیدانجام بدیددیگه تبخال ورم نمیکنه وزودم خشک میشه

 32. برای درمان تب خال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد و از خوردن شکلات، کاکائو، غلات، بادام زمینی و ژله خودداری کنید.

 33. کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب و ورم تب خال کمک کند، اما قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب بهبودی تب خال را به تأخیر می اندازد.

 34. استفاده از کرم ضد ویروس آسیکلوویر و قرار دادن لایه نازکی از آن با استفاده از گوش پاک کن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را کوتاه نمی کند، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن مؤثر است.
  مراقبت نکردن و دست کاری کردن زخم ممکن است منجر به ایجاد عفونت ثانویه شود. وی همچنین به ارائه راهکارهای درمانی این ضایعه پرداخت و اظهار کرد:پماد آسیکلویر و در مواردی استفاده از برخی کمپرس ها که روی تب خال قرار می گیرد، می تواند موجب تسریع در روند بهبودی شود.

 35. تجربه سالیان دراز به من نشان داده که استفاده از الکل چه طبی و چه صنعتی روزی چند بار بر روی تبخال زده و بعد از دو روز تبخال خشک شده و از گسترش آن جلوگیری میکند، موثر است.

 36. سلام من مشکل مدام و سخت تبخال دارم از یه پماد بنام زیتونکس استفاده کردم سریع خوب میشم جالب اینه وقتی گرم میشه میزنم دیگه تبخال بیرون نمیزنه واقعا رازیم به شما هم پیشنهاد میکنم

 37. ممنونم من زدم خیلی عالی بود روی دوستم مثل من جواب نداد البته اون یه بار و خیلی کم زد ولی من چند بار و پر زدم فقط یه سئوال دارم هر جند وقت یکبار بزنم که دیگه تبخال نزنم ممنون راهنمایی بفرمایید

  • !بهتره اینم پماد کاریکاتور رو مصرف نکنید بدن بهت اون عادت میکنه و دوباره برای دوره بعد ا برای سری بعد آماده تب خال میشه باید به اون مواد گیاهی زد یا هیچ کاری نکرد تجربه به من نشون داده

 38. سلام ممنونم خیلی خیلی عالی بود من برای تبخال تناسلی استفاده کردم از داروخانه گرفتم به پن با یه پماد زیتونکس بهم داد.ممنونم از راهنمایی تون.

 39. سلام من وقتی احساس خارش رو لبم میکنم زود نون داغ میکنم و رو لبم میزارم با انجام چند بار این روش تب خال ارشد نمیکنه

 40. برای درمان تبخال یک ظرف مسی رو در یخچال قرار دهید و هر صبح روی زخم نگه دارید خیلی سریع خوب میشود.

 41. برای درمان تبخال کافیه لاک بزنی فورا خوب میشه….تویه یه روز

 42. لاک؟؟ میشه واقعا؟؟

 43. واقعا!!!

 44. واقعا؟؟؟ لاک ناخن؟ این و دیگه نشنیده بودم حتما امتحان میکنم . اما سیر رنده شده که خیلی عالی جواب میده سوزش اولیه وقتی سیر بگذاریم زیاد هست اما تاثیرش فوق العاده هست

 45. استفاده محلول اریترومایسین 2درصد خیلی خوب جواب میده امتحان کنید

 46. من سالی چند بار لبم تب خال میزنه و رژ لب میزنم معجزه میکنه.امتحان کنید

 47. رژ لب بهترین راه حله

 48. سلام به نظر من چند تیکه سنگ اگه تو فریزر بزاریم یخ بزنه بعدش رو لب بزاری معجزه میگنه

 49. تمام مواردی که در بالا گفته شده چند روز طول میکشه،در کل تب خال چند روز طول میکشه که خوب بشه و با هیچ کاری هم زودتر درمان نمیشه،ولی دوش اب سرد و ولرم مفید هست چون باعث خنکی مغز میشه و اعصاب اروم میگیرن.

 50. از بچگی بهم گفتن اگه تبخال زدی کمی روش رپ لب بزن.

 51. شست و شو با صابون بهترین گزینست که امتحان کردم.

 52. شستشو با گلاب هم خیلی خوب جواب میده.

 53. به نظر من از ابتدا تکه ای یخ استفاده کنید که جلوي رشد ویروس و میگیره بعد کمی بتادين با پنبه روش بزنید تا خشک شه خوب جواب ميده امتحان کن

 54. بهترین و موثرترین راه سیر رنده شده است بخدا واقعا معجزه میکنه ☺

 55. بهترين روش جهت جلوگيري از عود تب خال ،استفاده از قرص اسيكلوير٢٠٠،٥بار در روز ميباشد

 56. مطالب جالب بود من اب نمک روی تبخال لب می گذارم بتادین هم فکر کنم خوب باشد

 57. هرکاری بکنی تبخال سریع خوب نمی شه ولی سیرجواب میده

 58. لطفا یه راه موثر بگین من معمولا تبخال نمیزنم ولی وقتی هم میزنم افتضاح میشه.تمام لب پایینم تبخال شده و خشکم نمیشه همشم داره پخش میشه.قرص آسایکلوویرم خوردم 10 تا ولی بی فایده بود.3 روزه که هنوز هیچ بهبودی نداشته 🙁

 59. سلام استفاده از عصاره بو مادران ضرف یک روز خوب خوب میکنه دردش خیلی زیاده ولی می ارزد

 60. من سرشو باز میکنم روش پر از نمک میکنم و سوزش رو تحمل میکنم خشک میشه باید ویروس رو ریشه کن کرد این کار درجا خوبش میکنه.البته پماد بتامتازون ان معجزه است اما متاسفانه تو بازار نیست

 61. تبخال رو دماغ بزنه چیکار کنیم؟

 62. من امروز تبخال زدم دوبار سیر گذاشتم حس میکنم تغییر نکرده ،چرا?

 63. سلام، از محلول دهان شويه هم استفاده کنی عالیه تبخال رو سریع خشک میکنه منم اتفاقی برام پیش اومد ولی بعد از اون هرسري تبخال زدم این کارو امتحان کردم واقعا دیدم عاليه

  • تبخال وقتي زد هر کاري هم که انجام بدي فايده نداره بايد طول درمانش و طي کنه ،دست کاري کردنش فقط ممکنه اين ويروس بيشتر پخش کنه فقط تنها کاري که بايد کنيد جاي نبخال رو خشک نگه دار و3روز اول اصلا نزار آب بهش برسه از قرص آسيکلووير هم ميتونيد استفاده کنيد از همون لحظه که احساس ميکنيد داريد تبخال ميزنيد ،پمادش هم خيلي خوبه ولي قرصش عاليه ديگه خطر پخش کردن ويروس هم وجود نداره

 64. من تبخال داشتم یه حبه سیر برش زدم یه برش ان را روی تب خال زدم ولی باید چند بار بزنی کمی سوزش دارد ولی خیلی خوب بود زود خشک میشه درد وخارش کمتر میشه و گسترش پیدا نمیکنه

 65. بهترین روش گذاشتن یخ روز اوله .

 66. همه اینا فقط حرفه””تب خال که بزنه 4 الی 10 روز طول میکشه خوب بشه”””فقط وقتی احساس کردید داره تبخال میزنید فقط پمپاد تبخال بزنید واسه پیشگیری

 67. من هر وقت حس کنم لب میخاره یا دارم تب خال میزنم ی مقدار نمک روش میمالم خیلی جواب میده . از اب لیمو هم استفاده کردم خوب بود همینطور پماد اسیکلوویر . در کل با توجه به نظرات دوستانه معلومه هر چیزی که اسیدی باشه و خاصیت ضد میکروبی داشته باشه روندش رو کند میکنه و زودتر خوب میشه.

 68. تبخال عموماً بدون نیاز به درمان پس از 7 تا 10 روز برطرف مى‌شود. اگر به حملات مكرر تبخالى دچار مى‌شوید، پزشكتان ممكن است داروهاى ضد ویروسى برایتان تجویز كند.

  استفاده از دارو مى تواند طول دوره ابتلا به تبخال را كوتاه كند و درد شما را كاهش دهد.

 69. براى اینكه از ابتلا به تبخال پیشگیرى كنید و یا نگذارید تبخال به سایر نقاط بدنتان یا افراد دیگر منتقل شود، به توصیه هاى زیر عمل كنید:

  *از بوسیدن یا تماس پوستى با افراد مبتلا به تبخال، در زمانى كه تاول روى پوست آنها وجود دارد خوددارى كنید. ویروس مى تواند تا هنگامى كه ترشحات مرطوب در تاول وجود دارند، انتقال یابد.

  * از وسائل مشترك استفاده نكنید. وسائل غذاخورى، حوله ها و سایر چیزهاى شبیه به آنها مى تواند در صورت وجود تاول ها، باعث انتقال بیمارى شود.

  *دست هایتان را تمیز نگه دارید: اگر مبتلا به تبخال هستید، قبل از لمس كردن افراد دیگر، دست هایتان را بشویید.

  *مراقب لمس كردن سایر نقاط بدنتان باشید، به خصوص چشم ها و دستگاه تناسلى، به گسترش عفونت حساسند.

  *از عوامل تحریك كننده بپرهیزید. از جمله وضعیت هایى كه ظهور تبخال را تحریك مى كنند، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید است.

  *از كرم هاى ضدآفتاب استفاده كنید. كرم ضدآفتاب را پیش از قرار گرفتن طولانى مدت زیر آفتاب، چه در تابستان و چه در زمستان، روى لب ها و صورتتان بمالید تا از ظهور تبخال پیشگیرى کنید.

 70. تبخال معمولاً بدون درمان ناپدید مى‌شود. در طول مدتى كه تبخال وجود دارد، با رعایت نكات زیر مى توانید از ناراحتى رهایى یابید:

  استفاده از كرم ها: كرم هاى معمولى كه بدون نسخه پزشك به فروش مى رسند ممكن است راحتى شما را فراهم كنند، اما انتظار نداشته باشید كه بهبودى را تسریع كنند.

  استفاده از مسكن ها: از جمله آسپیرین، استامینوفن و ایبوپروفن براى تخفیف درد. به كودكان هیچ گاه آسپیرین ندهید. آسپیرین مى تواند یك عارضه نادر و بالقوه كشنده را به نام نشانگان “راى” در كودك ایجاد كند.

  استفاده از گرما یا سرما

  اجازه بهبود به ضایعه بدهید: از فشار دادن، كندن یا سوراخ كردن تاول‌ها بپرهیزید.

 71. درمان تبخال سیر هست خیلی خوب جواب میده

 72. من خودم که تبخال میزنم به نظرم عاملش این چند مورد میتونه باشه.خواب زیاد یا خواب کم.خوردن غذاها با طبع گرم.شکلات.کاکاءو.وداشتن استرس و اضطراب

 73. ممنون از همه دوستان

 74. ممنون از راهنمایهاتون

 75. كاملا موافقم با شما برای به وجودآمدن تبخال ولی نظرتون برای عدم درمان با شما موافق نیستم و صرفأ عدم اطلاع رسانی شما در این زمینه( درمان) خارج از علم شما، باتشكر از زحمات

 76. كاملا صحیح بود و علت به وجود آمدن تبخال درست است ولی اینكه درمان ندارد ، از علم شما خارج است با پوزش فراوان

 77. من هر وقت تبخال در میارم فورا یخ میزارم

 78. به نظرمن کاملا درسته چون منشا اکثربیماری هاعدم رعایت بهداشت است

 79. ا شما موافق نیستم. چون من خیلی اهل مراعات بهداشت هستم. یکی از همکارانم مدام تبخال می زد. به فواصل زمانی اندک. باهاش روبوسی هم نداشتم اما ازش گرفتم. به نظر من عدم رعایت بهداشت می تونه یکی از دلایل باشه. الان هم وقتی تبخال می زنم بیشتر مراعات می کنم .

 80. تبخال در اثر ویروسی به نام هرپس بوجود می آید. این ویروس از طریق تماس با پوست یا مخاط فرد بیمار، به فرد سالم منتقل می شود.

 81. این ویروس پوست را تخریب می کند و تبخال را بوجود می آورد. نوع 1 در داخل سلول های عصبی پنهان می شود، پس هیچ گاه به طور کامل از بین نمی رود.

 82. بخال می تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود، از قبیل: چانه، گونه و یا بینی.

  بیشتر از نصف افراد با روبوسی کردن با فرد مبتلا، دچار تبخال می شوند.

  حال این سئوال مطرح است که چرا برخی افراد با روبوسی کردن دچار این مشکل نمی شوند؟

  در پاسخ باید گفت که این به علت ژن ها است. مطالعه ای در سال 2008 نشان داد افرادی که تبخال می زنند دارای 6 ژن مشترک هستند.

 83. اغلب اوقات تبخال چشمی بر روی قرنیه چشم ایجاد می شود.

  تبخال چشمی یکی از علل نابینایی می باشد و به همین دلیل، درمان فوری آن لازم است.

 84. علائم این تبخال عبارت است از: حساسیت به نور، برآمدگی روی پلک، درد چشم، قرمز و یا صورتی شدن چشم (معمولا با ورم ملتحمه دیده می شود) و تاری تدریجی دید.

 85. معمولا تبخال بر روی لب ها ظاهر می شود، ولی آفت های دهانی (زخم دهان) در داخل دهان بروز می کنند.

  منشاء زخم های دهانی، ویروس هرپس نیست و این زخم ها مسری نیستند.

  علت بوجود آمدن این زخم ها را هیچ کسی نمی داند.

  هنگامی که تبخال بوجود می آید، ابتدا تاول می زند، سپس پاره می شود و قبل از بهبود یافتن، خشک می شود.

 86. سلام،من چندماهی یکبار تبخال میزنم،الانم بالای لبم زده،نمیدونم از کدوم یکی مواد استفاده کنم که بهتراز بقیه باشه باتشکر

 87. ممنون عالی بود
  من از کمپرس یخ استفاده کردم احساس میکنم کمی بهترم

 88. سلام . من از ابی که دوستم مصرف کرده بود خوردم . اون تبخال داشت از ۶ روز قبلش. اما قرص خورده بودو ژل زده بودو تبخالش خشک شده بود . حالا سوال اینجاس که با این وجود ایا من هم مبتلا میشم ؟من تو عمرم تبخال نزدمو به شدت ازش متنفرم . خواهشن اگه میدونین کمکم کنین

 89. با سلام و تشکر از مطالبتون
  دوستان من گاهی اوقات که تبخال میزنم از پودر پنی سیلین یا قرص استامینوفن کدئین دار به صورت پودر شده روی زخمم استفاده میکنم که هم دردشو کم میکنه هم زودتر خشک میشه.
  چای نعنا و پودر سماق هم خوبه.

 90. سلام ادمین محترم یه سوال فوری وضروری داشتم ازتون من داخل بینی ام وروش تبخال زدم کرم آلوویر۵درصد گرفتم روش نوشته برای سایرسطوح مخاطی استفاده نشود میخواستم بدونم یعنی نمیتونم داخل بینیم بزنم دارم اذیت میشم اگه میشه خیلی سریع امشب جواب بدین واقعا دارم اذیت میشم

  • salam.d;مقداری جوش شیرین در اب سرد حل کرده چند مرتبه استنشاق کنید.بامقداری عسل زخم را بپوشانید

 91. در درمان تب خال میشه از پماد تتراسایکلین ۳ درصد استفاده کرد؟

 92. ممنون از راهنماییتون خیلی مفید بود

 93. با تشکر از مطالب مفیدتون.من نمیدونستم بادوم زمینی برا تبخال خوب نیست.و تو ایام عید با خوردن بادوم زمینی زیاد تبخال زدم.و مستعد تبخال هستم.خیلی ممنون

 94. زهرا توتونچی

  سلام من زیاد تبخال میزنم ولی از زمانی که پماد گیاهی بنام زیتونکس رو استفاده کردم خیلی راضی هستم قبل از اینکه بزنه تبخال بیرون و لی یه کمی گرمه بزنی دیگه بیرون نمیزنه

 95. سلام استفاده کردم ممنونم

 96. با سلام
  ببخشید ممکنه تبخال داخل بینی باشه؟من داخل بینیم یه چیزی شبیه تبخال دراومده.دقیقا همون عوارضو داره

 97. خوب و اموزنده بود.
  من روی تبخالم بماد جشمی و اموکسی سیلین زدم اکه مؤثر بود میکم شما هم استفاده کنین

 98. خوب بود ولی بیشتر عوارض رو توضیح دادید و از درمان قطعی زیاد توضیح ندادید که چه کارهای بیشتری میشه بعد از ابتلا به آن انجام داد به هر حال مرسی

 99. مرسی از توضیحات عالی شما

 100. خیلی ممنون ….. عالی بود

 101. مرسی خیلی عالی بود.

 102. سلام خیلی مفید بود مچکرم

 103. خیلی مطالب مفیدی بود .با تشکر

 104. عالی بود …ممونم

 105. ممنون خیلی مفید بود

 106. بنظرم بسیار آموزنده بود

 107. احمدرضا

  سپاس بابت راهنمایی هاتون….;-)

 108. با سلام از توضیحات خوبتون عالی بود

 109. کمی تحمل واینکه بهداشت رورعایت کنیدونمک وسیرواب خنک

 110. سلام به همگی.تبخال یه طول درمان داره.ولی قابل توجه دوستانی که از تبخال لب احساس سوزش و درد شدید می کنن.یه تکه سیب زمینی پوست کنده رو لبتون بذارین مثل آب رو آتیشه .

 111. سلام به همگی.تبخال یه طول درمان داره.ولی قابل توجه دوستانی که از تبخال لب احساس سوزش و درد شدید می کنن.یه تکه سیب زمینی پوست کنده رو لبتون بذارین مثل آب رو آتیشه .

 112. واقعا تب خال به نظر خودم ناراحت کننده ترین ومضحک ترین بیماری دنیاس

 113. پودر ماشین لباسشویی انزیم دار رو خیس کنید و روی تبخال بگذارد سریعا شروع به خوب شدن میکنه

 114. سلام وقتي تب خال دارم ازخودم متنفر ميشم ميخوام ازراهنمايي هاتون استفاده كنم ايشالا كه نتيجه بگيرم

 115. من تمام بدنم دور گردنم دستام سینه و کمرم حالت دونه های جوش تب خال زدم پیش یه دکتر لاشی رفتم تا دارو اشتباه بهم داد بدتر شدم رفتم پیش یه متخصص گفت تبخاله داروی اسیکلوویر بهم داد بهم گفت روزی سه مرتبه خودت با اب خنک بشور جلو افتاب نرو چیزهای طعب سرد بخور الان خیلی بهترم ولی دیگه روانیم کرده کاش خوب بشه

 116. سلام من که بیچاره شدم از دست این تبخال

  • صابون نو باکتر استفاده کن ……برای اصل بودن این صابون روی جلدش هولگرام طلایی وجود داره

 117. سلام خخخ چقدر پیام گذاشتین ….و چقدر راه هایی متفاوت برای تبخال…..یه راه دیگه اشمممم اینه صابون نو باکتر اصل بخرییییی وقتی اون صابون رو استفاده کنی جلویییی ویروس و باکترییی رو میگیره…..به شرطی که صابون اصلشووو پیدا کنییییی ….اصلیشم یه هولوگراممم طلاییی رو جلدش داره

 118. سلام خخخ چقدر پیام گذاشتین ….و چقدر راه هایی متفاوت برای تبخال…..یه راه دیگه اشمممم اینه صابون نو باکتر اصل بخرییییی وقتی اون صابون رو استفاده کنی جلویییی ویروس و باکترییی رو میگیره…..به شرطی که صابون اصلشووو پیدا کنییییی ….اصلیشم یه هولوگراممم طلاییی رو جلدش داره

 119. ممنون از همگیتووووووووون
  من تبخالم رو لب و بینیم هست یه راه حل بگین که لکشم کاملا بره

 120. سلام پسرم 6سالشه والان یه هفته است کهداخل بینیش تب خال زده وحالاتمام بینیش وچانه ودورلب وداخل بینی بشدت زخمه وهمینطورم داره بیشترمیشه دکترم بردم پمادهاجواب ندادن خیلی نگرانم خواهش میکنم کمکم کنیدتحمل دیدن بچم تواین وضعیتوندارم بیشترازهمه جاداخل بینیشه

 121. سلام ممنون از راهنمایی تشکر

 122. سلام منم ازدیروزتبخال زدم وچن کارکردم ولی خوب نشدم ازیخ وپمادوقرص آسیکلویراستفاده کردم..اعصابم خردشده..واقعاسیریاآب نمک بزنم خوب میشه؟؟

 123. سلام من دوروزه تب خال زدم نمی دونم چیکارکنم ..میترسم که ازاین راهکارهااستفاده کنم ولی بدتر شه وااای خدا چیکارکنم

 124. کمکم کنید دوروزه ک تبخال زدم

 125. بابا یه پماد زد تبخال بخرید دو روزه ناپدید میشه تبخال.

 126. سلام من حدود 2 ساله که تبخال چشمی دارم دکتر رفتم دارو مصرف کردم ولی همچنان خوب نشدم منو راهنمایی کنید 35 سالمه

 127. من الان تبخال لبم خیلی اذیتم میکنه بدتر از اون که مادرم همیشه تبخال میزد ودر سن 67 سالگی سرطان خون ولنفوم استخوان گرفت من همیشه بااین ترس زندگی میکنم که مثل مادرم میشم والان دارم درمان تبخال تناسلی واکسن میزنم از جوابتون ممنونم راهنمایی کنید

 128. سلام من خیلی تبخال میزنم ومادرم هم خیلی تب خال میرد درمطالب بالا خوندم وچند جای دیگه بعضی وقتها منجر به سرطان میشه و الان دارم زاکسن تبخال تناسلی میزنم ولی هنوز جواب نداده تو این 2ماه بدتر شده تبخال لبودهانم زیاد شده

 129. اونایی که تبخال رو لبشونه هربار لب بزاق دهنشونو بزنن رو اون منطقه یعنی یه جورایی با زبونشون لیس بزنن تا بزاق دهنشون بخوره رو زخم یک روزه خوب میشه.اینو یه خانم دکتر بهم گفت و من همیشه استفاده میکنم

 130. مسلم چهارشنبه 28 مهر

  سلام ممنون ازشماها که ما را از بیماری تبخال بیشتر مطلع کردید ولی ما تبخال درست میکردیم ولی بعداز دو روز خوب میشد ولی حالا اطلاعاتتان بیشتر شده !( تشکر از شماها

 131. بسیار عالی بود مرسی از شما

 132. жфцйиглб

  برای درمان تبخال در کنار دماغ چی خوبه ؟

 133. سلام پماد ملیسان رو از دارو خانه تهیه کنید برای تبخال عالیه

 134. روز اول که مشاهده کردین تب خال میخواد در بیاد با آب صابون خوب شستوشو دهید و تکه یخی را در نایلون فریز جا داده و دو سه دقیقه روی تب خال بگذارید دو روز این عمل را انجام دهید و نتیجه مطلوب خواهید دید

 135. عزیزان من سالها تب خال می زدم با مراجعه به مطب دکترمافی یه دستوری به من دادن که نمیگم اصلا دیگه نمی زنم ولی خیلی خیلی کمتر شده . دستور این بود پماد آسایکلویر رو تا 40 روز پیاپی روی قسمت هایی که تب خال می زنین بزنید اثر فوق العاده ایی در درمان دائمی داره .

 136. وای من حتی با دیدن عکس تبخالم حالم بد میشه چون مطلبتون عکس زیاد داشت نتونستم بخونمش

  • واقعا براى تب خال تناسلى جواب ميده لطفا راهنماي كنيد من ٢ساله هر ماه تب خال تناسلى ميزنم دكترا قرص آسيكلووير ٤٠٠ و پمادشو ميدن ولى باز هر ماه عود ميكنه

 137. سلام.
  لبم از دیشب تاول زد چون تا حالا سابقه تبخال نداشتم
  برای همین فکر میکردم حساسیته ولی امروز گفتن تبخاله چی کار کنم؟
  یخ و سیر از زخمش شدن جلوگیری میکنه؟

 138. اميدوارم كه همه خوب بشن و كسي به اين مريضي دچار نشه …تبخال تناسلي خيلي ها ازش اطلاعاتي ندارن ودر اين زمينه كم كاري شده

 139. سیر عااااااااالیه

 140. عالی افرین

 141. سلام بابرش ودونیم کردن یک حبه سیروکشیدن چندمرتبه درروزبرروی تبخال لب خیلی عالیه

 142. سلام بادونیم کردن یک حبه سیروکشیدن ان برروی تبخال چند مرتبه درروزعالیه

 143. مرسی.خیلی خوب بود

 144. سلام فقط رب انار سوزش داره ولی معجزه میکنه امتحان کنید

 145. ناشناس

  فاطمه
  سلام بهترین روش یخ گذاشتن در روز اول

 146. مجید عزیزی ۲روز هست که داخل بینیم تبخال زده ایقد ورم کرده وحشتناک که ورمش زده به زیر چسمم خیلی ورم داره خیلی هم درد چکار کنم

  سلام من ۲روزه تبخال داخل بینیم زده که بیرون ان خیلی ورم کرده که حتی تا زیر چشمم هم اومده روزبه روز هم بیشتر میشه باید چکار کنم

 147. سلام من ۲روزه داخل بینیم تبخال زده بیرونش ورم شدید کرده که تازیر چشمم هم اومده بگین باید چکار کنم

 148. سلام من نظرا و تجربیات همه رو خوندم
  تجربه ی چهل و پنج ساله ی من می گه تب خال پدرشم دراری یه هفته جا خشک می کنه
  بهترین کار با خوردن خاکشیر اول رودل تون رو رفع کنید . بدون زحمت خشک می شه و متوقف می شه امتحان کنید

 149. سلام من دو روزه تبخال زدم کل لبم اطراف لبم ورم کرده خیلی بد اصلا نمیدونم چکار کنم سیر و الکل و سرکه هم استفاده کردم هیچی!عفونت داره زیاد

 150. هیچ چیز به اندازه برق باسه تبخال خوب نیس ظرف ۳روز از بین می‌ره ..من سالی چندبار تبخال میزنه لبم ..هردفه هم یه میخ میکنم تو پریز برق شوک وارد بدنتان میشه ویروسها از بین میرن

 151. دوستان من پارسال درست همین موقعها بودکه همش تبخال میزدم.روی گردنم روی لب و بینی بایه سرماخوردگی شدید.بعداز سه ماه با بیحسی انگشتم به پزشک مراجعه کردم و بعدام ار فهمیدم التهاب مغز گرفتم .وسه هفته پیشم با ام ار جدید فهمیدم ام اس دلرم.یعنی به خاطر التهاب همون ویروس هرپس هست‌.دکترا که میگن احتمالش زیاده.راه حلی دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.