خواص و فواید روغن جوجوبا اصل برای مو و پوست دور چشم چیست

خواص و فواید روغن جوجوبا اصل برای مو و پوست دور چشم چیست

جوجوبا جوجوبا ,جوجوبا چیست,جوجوبا روغن,روغن جوجوبا چیست,خواص روغن جوجوبا چیست,کرم جوجوبا چیست,خواص جوجوبا چیست,روغن جوجوبا چیست,روغن جوجوبا برای مو توضیحاتی در مورد جوجوبا خواه خشکی پوست سر باشد یا ترک لب، روغن …

خواص و مضرات نارنج و لاغری در طب سنتی و نوین

خواص و مضرات نارنج و لاغری در طب سنتی و نوین

خواص و مضرات نارنج و لاغری در طب سنتی و نوین همه چیز در مورد نارنج و لاغری و خواص آب نارنج در سایت جسارت نارنج و لاغری,آب نارنج و لاغری,نارنج لاغری,بهار …

در مورد خواص نارنج در طب سنتی و تاثیر آن برای پوست و مو

در مورد خواص نارنج در طب سنتی و تاثیر آن برای پوست و مو

در مورد خواص نارنج در طب سنتی و تاثیر آن برای پوست و مو خواص نارنج در طب سنتی,خواص عرق بهار نارنج در طب سنتی,خواص بهار نارنج در طب سنتی,خواص آب نارنج …

سیاه دانه

سیاه دانه,سیاه دانه چیست,سیاه دانه خواص,سیاه دانه با عسل,سیاه دانه را چگونه بخوریم,سیاه دانه و بارداری,سیاه دانه در بارداری,سیاه دانه به انگلیسی,سیاه دانه و لاغری,سیاه دانه و عسل برای بارداری,سیاه دانه چیست وچه خاصیتی دارد,خواص سیاه دانه چیست؟,گیاه سیاه دانه چیست,روغن سیاه دانه چیست,ضماد

سیاه دانه چیست؟

در این مطلب از سایت جسارت به مضرات و خواص سیاه دانه برای لاغری و ریزش مو و در بارداری می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروروان گرامی قرار گیرد.پیامبر اکرم صلى الله علیه وسلم فرمود: “ما من داء إلا فی الحبه السوداء منه شفاء إلا السام” یعنى هیچ بیمارى نیست مگر شفاى آن در سیاه دانه است جز مرگ.

حقیقت علمى:

سیاهدانه را از دو هزار سال در بسیارى از کشور هاى دو خاور – میانه ودور – بعنوان درمان طبیعى بکاربرده شد. در سال 1959م دخاخنى و همکارانش چند جزئى نجیلون را از روغن سیاهدانه خلاصه گرفتند. روغن ثابت چهل در صد را از وزن دانه هاى سیاهدانه رو روغن هاى زودگذر و 1،4 % را از وزن آن تشکیل میدهد. همچنین سیاهدانه از پانزده اسید آمنه، بروتن، آهک، آهن، سودیوم، و بوتاسیوم تشکیل مى شود.و مهمترین چند جزئى هاى فعال آن عبارت است از دایتیموکینون، ثموهیدروکینون وثیمول است.و نقش سیاهدانه در مصونیت طبیعى تا 1986م روشن نشد جز با پژوهش هاى که دکتر قاضى و همکارانش در ایالات متحدهء امریکا تهیه کردند. پس از آن پژوهش هاى پیرامون گیاه ها در همه سر زمینى هاى و در زمینه هاى متعدد پى در پى شد. قاضى ثابت کرد که سیاهدانه اثرى در توانا کردن وظیفه هاى  مصونیت دارد: که میران سلول هاى لمفاوى تائى که سلولهائى تائى مانع به میانگین 72 رسید. و در فعالیت سلولهاى کشنده طبیعى به میزان میانگین 74 % افزون شد سپس نتیجه هاى بعض از پژوهش هاى نوى نتیجه هاى پژوهش هاى قاضى را تاکید کرد. از جملهء آن پژوهش ها: آنچه در مجلهء مصونیت داروئى در شماره اگوست سال 1995م از تاثیر سیاهدانه روى سلول هاى لمفاوى انسانى در بیرونى روىچند خیزنده ها و روى فعالیت سلول هاى میکرب خور چند هسته اى منتشر شد. و آنچه در مجلهء مصونیت داروئى در شمارهء سبتمبر 2000م (10) پژوهش  پیرامون تاثیر پیشگیرى روغن سیاهدانه ضد پیدایش و روش بزرگ کننده سلول هاى cytomegalo virus در موش ها منتشر شد پس روغن سیاهدانه بعنوان ضد ویروس ها آزمایش شد و میزان مصونیتى که در وقت زود از پیدایش ویروس آندازه گیرى شد.این از راه تشخیص سلول هاى کشیده طبیعى و سلول هاى میکرب خور بزرگ و عمل میکرب خورى است و آنچه در مجله سرطان اورپائى در شماره اکتبر 1999 پیرامون تاثیر چند جزئى ثیموکینون روى سرطان شکمبه در موش ها منتشر شد. و آنچه در مجله پژوهش هاى ضد سرطان در شماره مه 1998 از شیره هاى سیاهدانه بعنوان ضد ورم هاى سرطانى منتشر شد. و همچنین آنچه در مجله اثنو داروئى شماره آوریل 2000 م از تاثیرات سمى و مصونیتى شیره ایثاتولى از دانه هاى سیاهدانه انتشار یافت وآنچه در مجله گیاه هاى پزشکى در شماره فوره 1995م پیرامون تاثیر ثابت روغن سیاهدانه و تاثیر چند جزئى ثبموکینون روى سلول هاى میکرب خور منتشر شد، و غیره از پژوهش هاى این زمینه.

تمام خواص و فواید سیاه دانه

 سیاهدانه چه خواصی دارد که اینقدر توصیه می شود تا از آن در برنامه غذایی خود حتما استفاده کنید. در این بخش از مجله سلامت سایت جسارت قصد داریم شما را با کاملترین لیست خواص سیاه دانه و فواید روغن سیاهدانه و درمان های طب سنتی با سیاهدانه و عسل آشنا کنیم.

سیاه دانه چیست؟

 سیاهدانه طعمی تلخ دارد و به عنوان ادویه در مواد غذایی به خصوص ترشیجات استفاده می شود.این دانه بومی جنوب غربی آسیاست و از قدیم به عنوان ضد انگل، ضد باکتری و مسهل استفاده می کردند. مصرف سیاهدانه برای زنان شیرده مفید است زیرا باعث افزایش ترشح شیر می شود. نام های دیگر سیاهدانه، سیاه تخمه، سرنیچ سیاه، سنوخ سیاه، کمون اسود، شونیز، شونوز و کمون هندی است.

 سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

خواص درمانی سیاه دانه برای درمان بیماری ها و سلامت بدن

تحقیقات نشان داده است مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاهدانه در درمان دیابت، سل، بیماری های قلبی و عروقی، کم خونی و میگرن مفید است.اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاه دانه آن را به نوعی مواد غذایی ضد سرطان تبدیل کرده که در حفظ سلامت پوست و مو نیز مفید است.سیاهدانه آهن و پتاسیم فراوانی دارد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، باعث رفع مسمومیت خونی و یبوست می شود.سیاهدانه دارای خواص بسیار زیادی از جمله در درمان سرطان ها، درمان زخم معده، نابودی سموم در کبد و نیز تنظیم سیستم گوارش بدن دارد.افرادی که بعد از ابتلا به سرماخوردگی مدام عطسه می کنند می توانند جوشانده مخلوط سیاهدانه بو داده و روغن زیتون را به مدت یک دقیقه روی پیشانی خود مرهم کنند. این مخلوط به آنها کمک می کند تا از شر عطسه ها خلاص شوند.برخی از درمانگران طب سنتی بر این باورند که سیاهدانه جویده شده و ترکیب شده با بزاق دهان موجب درمان زگیل می شود.افراد مبتلا به سینوزیت بهتر است در فصل پاییز هفته ای یک بار از بخور سیاهدانه استفاده کنند.مصرف سیاهدانه در وعده های غذایی برای خانم های سردمزاجی که شیر آنها برای نوزادشان کم است موثر است و به مرور موجب افزایش شیر آنها می شود.

خواص سیاه دانه در طب اسلامی

مصرف سیاهدانه در طب اسلامی تاکید شده است و امامان و پیامبر اکرم (ص) از خواص آن برای درمان دردها نام برده اند.پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم فرمود: “ما من داء إلا فی الحبه السوداء منه شفاء إلا السام” یعنی هیچ بیماری نیست مگر شفای آن در سیاه دانه است جز مرگ.امام رضا علیه السلام درباره خواص اعجاب انگیز سیاهدانه می فرماید:در سیاهدانه برکت است. در چهل چیز خداوند برکت قرار داده ازحبوبات و جمادات هم سیاهدانه را بر گزیده است.مطابق توصیه امام رضا علیه السلام سیاهدانه و بوییدن گل نرگس خاصیت ایمنی در برابر زکام را دارند. امام رضا (ع) می فرماید:وَلیشُمَّ النَّرجِسَ ؛ فَإِنَّهُ یأمَنُ الزُّکامَ ، وکذلِک الحَبَّهُ السَّوداءُ،؛ گل نرگس ببویید؛ زیرا از زکام، ایمنی می‏بخشد و همچنین است سیاهدانه.(3)

 سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

خواص روغن سیاه دانه

مصرف روغن سیاهدانه در برنامه غذایی در کاهش قند خون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه مۆثر است و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می کند.

تسکین روماتیسم با روغن سیاه دانه

یک فنجان روغن سیاهدانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.

سیاه دانه برای درمان سرگیجه و درد گوش :

یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاهدانه مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، میل کنید. این کار را حداقل تا 11 روز ادامه دهید.

 سیاه دانه برای درمان اسهال :

یک قاشق غذاخوری سیاهدانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.

 سیاه دانه برای درمان دیابت نوع 2 :

مصرف تنها 2 گرم سیاهدانه در روز میزان قند خون و هموگلوبین گلیکوزیه (HbA1C) را کاهش می دهد. همچنین قادر است عملکرد سلول بتا را افزایش داده، در حالی که مقاومت به انسولین را کم می کند.

سیاه دانه برای درمان عفونت با هلیکوباکتر پیلوری

خواص ضد تشنجی سیاهدانه به طور سنتی شناخته شده است. بر اساس مطالعات به عمل آمده برخی بیماری ها چون صرع که در برابر داروهای مدرن مقاوم هستند، به راحتی با مصرف عصاره سیاهدانه قابل درمان اند. چرا که این دانه ها قادرند تشنج را به طور عجیبی کاهش دهند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا :

افراد مبتلا به این مشکل می توانند تنها طی مدت دو ماه درمان شوند. کافی است دوبار در روز 100 و 200 میلی گرم عصاره سیاهدانه را مصرف کنند.

سیاه دانه برای درمان آسم :

آزمایشات انجام شده بر روی تعداد زیادی حیوانات مبتلا به آسم به وضوح نشان می دهد که اثرات سیاهدانه (همراه با آویشن) نتایج بسیار چشمگیری را نسبت به داروهای معمولی دارد.بنابر دیگر آزمایشات نوشیدن آب جوش به همراه عصاره سیاهدانه اثرات بسیار مطلوبی را برای افراد مبتلا به آسم و راههای هوایی آنها دارد.

سیاه دانه برای درمان سرطان روده بزرگ :

این سرطان رشد یافته را می توان با استفاده از عصاره سیاهدانه به راحتی متوقف کرده و از مصرف داروهای شیمیایی مضر در امان ماند. تحقیقات دامی نشان می دهد که روغن سیاهدانه بدون داشتن عوارض جانبی، اثرات عجیبی را بر روی موشهای سرطانی داشته است.

سیاه دانه برای درمان برای درمان ریز ش مو

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

برای جلوگیری از ریزش موها و رویاندن موهای ریخته شده، پودر سیاه دانه و حنا را در روغن سوسن مخلوط کرده و بر سر ضماد کنید.

سیاه دانه برای جوانی و زیبایی پوست

مالیدن جوهر سیاهدانه بر صورت باعث جوان شدن پوست صورت می شود.در برخی متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که استفاده موضعی از تخم سیاهدانه و روغن کنجد برای درمان جوش های زیرپوستی بسیار موثر است. این درمان گران برای تهیه این ترکیب به بیماران شان توصیه می کنند روغن کنجد و پودر سیاهدانه را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را روی پوست صورت ماسک کنند. استفاده از این ترکیب به مدت 2 هفته به بهبود جوش های زیرپوستی منجر می شود، اما هنگام استفاده از این ترکیب باید مراقب بود که بیش از اندازه از این روغن روی پوست استفاده نکنید چرا که استفاده بیش از اندازه از انواع روغن ها موجب بسته شدن منافذ پوستی می شود. برای استفاده از این ترکیب باید سرانگشتان تان را اندکی به این روغن آغشته کنید و روی پوست تان ماساژ دهید.

سیاه دانه برای درمان و ترک اعتیاد

سیاهدانه قادر بوده 35 فرد معتاد را که به طور طولانی مدت اسیر دام مواد مخدر بوده اند، نجات دهد.

سیاه دانه برای درمان ناراحتی های کبدی

مقداری از پودر سیاهدانه را با گیاه صبر زرد ( آلوئه ورا ) و عسل مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، به مدت هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.همچنین می توانید روغن سیاهدانه را که در حال جوش است، با غنچه ی برگ های بید (برگ های کوچک ) مخلوط کرده و پیش از خواب یک قاشق مرباخوری از آن را به مدت یک هفته میل کنید

سیاه دانه برای درمان سردرد و میگرن

نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید. با روغن سیاهدانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید تا از سردرد خلاص شوید.

سیاه دانه برای درمان درد و ناراحتی های کلیوی

یک استکان سیاهدانه را در یک لیتر آب بجوشانید و با عسل شیرین کنید و به مدت یک هفته، صبح ناشتا آن را میل نمایید.همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سیاهدانه آسیاب شده را با نصف لیوان روغن زیتون مخلوط کرده و به صورت ضماد (یعنی مانند پماد روی یک تکه پارچه تمیز) در آن قسمت از کلیه که احساس درد می کنید بگذارید. این عمل را روزانه یک بار و به مدت پنج روزادامه دهید.هر روز مقداری جعفری را در یک لیوان آب بجوشانید و هفت قطره روغن سیاهدانه را به آن افزوده و صبح و شب یک فنجان میل کنید. این کار را به مدت پنج روز ادامه دهید.

سیاه دانه برای تقویت قوای جنسی

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

مالیدن جوهر سیاهدانه بر کمر سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزایش می دهد.

سیاه دانه برای درمان بی اختیاری ادرار

پوسته تخم مرغ را پس از شستن کامل ، با حرارت مقداری تفت دهید و با مقداری سیاهدانه مخلوط کرده و بکوبید تا کاملا نرم شود. یک قاشق چایخوری از این مخلوط را در یک لیوان شیر ریخته و آن را به هم بزنید و صبح و شب، به مدت یک هفته میل کنید.

سیاه دانه برای درمان دل پیچه و درد های روده ای

به مقدار مساوی زیره و نعنا و انیسون را بجوشانید و هفت قطره روغن سیاهدانه به آن اضافه کنید. سپس با عسل خالص آن را شیرین کرده و در موقع دل پیچه و دل درد آن را بنوشید.

سیاه دانه برای درمان درد رحم

برای درمان درد رحم و زایمان، پودر سیاهدانه را با عسل و روغن مخلوط نموده، میل کنید.

سیاه دانه برای درمان جوش های چرکی

اگر در گروه جوان هایی قرار دارید که از دست جوش های التهابی و ترشحات چرکی آن رنج می برید، می توانید با استفاده از خمیر سیاهدانه برای درمان این جوش ها که غالبا بعد از بلوغ در نوجوانان به وجود می آید و در برخی موارد تا جوانی افراد ادامه پیدا می کند، اقدام کنید. برای تهیه این خمیر کافی است 2 قاشق پودر سیاهدانه را با مقداری سرکه ترکیب کرده و آن را روی صورت خود ماسک کنید. این ترکیب کمک می کند جوش های التهابی و چرکی به مرور خشک و برطرف شوند.

سیاه دانه برای درمان تب :

اگر مقداری سیاهدانه را بکوبید و با کمی سکنجبین میل نمایید، تب را برطرف می کند.

خواص سیاه دانه و عسل

خواص سیاهدانه معجون سیاه دانه و عسل معروف به معجون دوسین از داروهای ساده و در عین حال موثری هست که از قدیم در طب سنتی محبوب بوده و برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شده است.این معجون خواص بسیار زیادی دارد که در این مطلب به بخشی از آنها اشاره می کنیم.

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

1-از اصلی ترین خواص معجون سیاهدانه این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

2- برای درمان سرماخوردگی های پی در پی مفید است.

3-در درمان تب های بلغمی و سوداوی تاثیر دارد.

4-ادرارآور است و برای مردان مبتلا به پروستات مفید است. همچنین عفونت های ادراری را درمان می کند.

5-برای درمان سردردهایی که مرتبط با مزاج سرد هستند مفید است.

 6-مالیدن این ترکیب به پوست برای درمان جوش های بلغمی مفید است. توجه داشته باشید که جوش های بلغمی بدون التهاب، زیرپوستی و سفت هستند و استفاده از این ترکیب برای جوش های قرمز و پرالتهاب نتیجه عکس خواهد داد و وضع پوستتان بدتر خواهد شد.

 7-تاثیر خوبی بر دستگاه گوارش و انگل های روده دارد.

 8- نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را درمان می کند.

 9- برای پیشگیری و درمان زخم معده موثر است.

 10-برای بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک مفید هست.

 11-می تواند سنگ کلیه و سنگ مثانه را از بین ببرد.

 12-در روزهای پایانی بارداری به کنترل درد و افزایش توان و مقاومت مادران هنگام زایمان کمک می کند. توجه داشته باشید حتما با مشورت پزشک زنان و یا متخصص طب سنتی از این معجون استفاده کنید.

 13- موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.

 14- از ابتلا به بیماری های مزمن و سرطان جلوگیری می کند چون اثر معجون سیاهدانه به مدت طولانی در بدن باقی می ماند

 15-باعث کاهش عوارض داروهای شیمی درمانی بر کلیه ها می شود.

 16- با طبع گرم بسیار انرژی زا و باعث از بین رفتن افسردگی می شود.

 17-مصرف یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی باعث درمان اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شود.

 18- سیاه دانه دارای ماده ای هست که در بدن تولید انتی هیستامین می کند به همین دلیل برای درمان حساسیت و آسم بسیار مفید است.

 19- افزایش دهنده طبیعی میل جنسی

 20- افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرم است.

جهت معجزه گرى

پیامبر اکرم صلى الله علیه وسلم  خبر داد که سیاهدانه درمان براى همهء بیمارى ها است. و واژه شفا در همه حدیث ها خالى از آلت تعریف (ال) همچنین با شیوهء مثبتى بکار برده شد. از این رو این واژه در غالب نکره است.بنا بر این میتوان گفت که در سیاهدانه یک قدر از شفاى هرناخوشى هست. سپس ثابت شد که دستگاه مصونیت انسان دستگاه تنهائى که سلاح ویژه براى نابود همهء ناخوشى ها دارد زیرا این دستگاه مصونیت نوعى یاکسب شده دارد که تنه هاى ضد کاینات پیدا کننده ناخوشى را مى سازد. سلاح سلول هاى کشنده متخصص را پیدا مى کند. همچنین پژوهش هاى میدانى ثابت کرد که سیاهدانه مصونیت نوعى را تفعیل مى کند چونکه میزان سلول  هاى کمک کننده، سلول هاى مانع، سلول هاى کشنده طبیعى وهمهء سلول هاى لمفاوى با تخصص و دقت کامل به حدود 72 % در پژوهش هاى  قاضى زیاد شد. پژوهش هاى منتشر شده در مجله هاى علمى این حقیقت را تاکید کرد چون سلول هاى لمفاوى کمک کن و همچنین سلول هاى میکرب خور بهبود شد. و چندجزئى انترفیرون و انترلوکین1-2 زیاد شد و مصونیت سلولى نیز بهبود شد. و این بهبودى در دستگاه مصونیت روى تاثیر نابود کننده شیرهء سیاهدانه بر سلول هاى سرطانى و بعض ویروس ها و همچنین روى بهبودى پیدایش کرم هاى بلهارسیا نمایان شد. بنا بر این مینوانیم مقرر فرمائیم که در سیاهدانه شفاى همهء بیماری ها هست زیرا این سیاهدانه به درد دستگاه مصونیت مى خورد و آنرا توانا کند. و آن دستگاه شفاى هر بیمارى دارد و با عوامل بیماریها رفتار مى کند و شفاى کامل یا بعضى از همه بیمارى ها است.بدین طور حقیقت علمى در این حدیث هاى شریفه که هیچ آدمى نمى توانست آنرا توجه داشت گذشته از آنرا میگفت و آنرا از چهارده سده به مردم سخن میگفت مگر او پیامبر باشد و از سوى خدا فرستاده شد پس  خدا راست گو میفرماید: ” و ما ینطق عن الهوى إن هو إلا وحی یوحى ” (النجم 23) یعنى و پیامبر ما هرگز بهواى نفس خود سخن نمیگوید سخن او هیچ غیر وحى خدا نیستخواص بی نظیر سیاه دانه را بدانیم :لازم است بدانید که سیاهدانه گیاهی یک ساله و گلدار و بومی جنوب غربی آسیا است. در ایران این گیاه به ویژه در اراک و اصفهان به فراوانی می روید.از دانهٔ این گیاه به عنوان ادویه استفاده می گردد سیاهدانه از راستهٔ گل های ساعت (Ranunculales) و تیرهٔ آلالگان (Ranunculaceae) می باشد.

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

بهتر است بدانید که دانه اش دارای اثر قاعده آور، ضد کرم، ضد باکتری، مسهل و زیادکننده ترشحات شیر می باشد.به یاد داشته باشید که سیاهدانه مزه ای تلخ و ادویه ای دارد با کمی ته مزهٔ توت فرنگی. از سیاهدانه در شیرینی جات و شربت ها و لیکورها استفاده می شود. بر گونه ای از نان پاکستانی معروف به نان پیشاوری همیشه سیاهدانه می پاشند. به یاد داشته باشید که  سیاهدانه در فرهنگ زرتشتی از بهترین داروهاست و همیشه بدست ایرانیان بکارمیرفته است. سیاهدانه برای افزایش نیروی ایمنی جان و تن سودمند می باشد. سیاه دانه و روغن آن موثرترین و مفیدترین چیزی است که برای تقریباً هر بیماری، آلرژی یا حساسیت و حتا بیماری های جدی مانند نفس تنگی (asthma)، دیابت،اختلالات در سیستم دفاعی بدن، زردی یا (Hepatit) ، ایدز (AIDS) و حتا سرطان دارو میباشد.

سیاه دانه را بشناسید.

سیاهدانه دارای خواص شگفتی می باشد که در درمان بسیاری از بیماری ها نقش اساسی را ایفا می نماید.این ماده قادر است سلولهای بتا که در بیماری های لوزالمعده دیابتی در حال مردن هستند را تحریک کند. همچنین می تواند بدن افراد مسموم شده را توسط سلاح های شیمیایی بهبود بخشیده و MRSK را نابود سازد.

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

حال به برخی از راه های درمانی آن اشاره می شود:

دیابت نوع 2: مصرف تنها 2گرم سیاهدانه در روز میزان قند خون و هموگلوبین گلیکوزیه (HbA1C) را کاهش می دهد. همچنین قادر است عملکرد سلول بتا را افزایش داده، در حالی که مقاومت به انسولین را کم می نماید.

درمان نفخ دردناک شکم با سیاه دانه

بهتر است بدانید که نفخ یکی از رایج ترین اختلال هایی است که امروزه بسیاری از مردم آن را تجربه می کنند. پیدایش این اختلال رابطه زیادی با شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی و حتی زیاده روی در مصرف غذاها دارد. از دیدگاه درمانگران طب سنتی مصرف سیاه دانه می تواند نفخ و دردهای ناشی از آن را در بیشتر افرادی که به نفخ معده دچار هستند درمان کند. البته در برخی متون اشاره شده است که در صورتی که پودر تخم سیاهدانه را با پودر دارچین مخلوط کرده و اندکی از این مخلوط را روی غذایشان بپاشند به درمان نفخ معده کمک و دردهای ناشی از آن را کنترل خواهد کرد.

خداحافظی با سرماخوردگی

بهتر است بدانید که سیاهدانه خواص ضدویروسی و ضدباکتریایی دارد؛ بنابراین می تواند از بیماری های مربوط به سرما مانند سرماخوردگی، برونشیت، آنفلوانزا و غیره پیشگیری کند. این دانه های ریز سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند و سرماخوردگی را از شما دور می سازند. توجه داشته باشید که مصرف مرتب سیاهدانه و همچنین روغن آن در برنامه ی غذایی تاثیر فوق العاده ای روی تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و شما را در برابر بیماری های زمستانی حفظ می کند. اغلب ایرانی ها از این دانه ها در ترکیب ترشیجات استفاده می کنند. می توانید به خورش ها، ماست یا سالادهایتان نیز سیاه دانه بزنید و از خواص آن نهایت استفاده را ببرید.

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

خواص سیاه دانه

مقابله با خستگی هایتان با سیاه دانه

بهتر است بدانید که سیاهدانه سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی است؛ به همین دلیل باعث تقویت بدن شده و مانع از کاهش انرژی می شود. اگر مدتی است که از احساس خستگی مداوم شکایت دارید حتما روغن سیاهدانه را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید. به جای اینکه برای کسب انرژی به مصرف بیش از اندازه ی قهوه رو بیاورید بهتر است صبح ها به چای چند قطره روغن سیاهدانه، کمی عسل و چند پر نعناع اضافه کنید. این کار را به مدت 10 روز ادامه دهید. خواهید دید که به مرور انرژی از دست رفته برگشته و انرژی تان چند برابر می گردد.

سرطان روده بزرگ

بهتر است بدانید که این سرطان رشد یافته را می توان با استفاده ازعصاره سیاهدانه به راحتی متوقف کرده و از مصرف داروهای شیمیایی مضر در امان ماند. تحقیقات دامی نشان می دهد که روغن سیاهدانه بدون داشتن عوارض جانبی، اثرات عجیبی را بر روی موشهای سرطانی داشته است.

ترک اعتیاد

در واقع سیاهدانه قادر بوده 35 فرد معتاد را که به طور طولانی مدت اسیر دام مواد مخدر بوده اند، نجات دهد.

MRSK

به یاد داشته باشید که خواص ضد باکتری سیاهدانه مقابل فعالیت های استافیلوکوک اورئوس مقاومت می کند، باکتری که ایزوله شدن بدن در مقابل متی سیلین را از بین می برد.

ایمنی از زکام

امام رضا علیه السلام درباره خواص اعجاب انگیز سیاه دانه می فرماید: در سیاهدانه برکت است.

در چهل چیز خداوند برکت قرار داده ازحبوبات و جمادات هم سیاهدانه را بر گزیده است.مطابق توصیه امام رضا علیه السلام سیاهدانه و بوییدن گل نرگس خاصیت ایمنی در برابر زکام را دارند. امام رضا (ع) می فرماید: وَلیشُمَّ النَّرجِسَ ؛ فَإِنَّهُ یأمَنُ الزُّکامَ ،وکذلِک الحَبَّهُ السَّوداءُ،؛ گل نرگس ببویید؛ زیرا از زکام، ایمنى مى‏بخشد و همچنین است سیاه دانه.

سیاه دانه ، خواص سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه و لاغری

 

سیاه دانه چیست؟

بهتر است بدانید که در متون طب سنتی برای سیاهدانه خواص مقوی و منحصر به فردی ذکر شده است. بسیاری از حکما و اطبای طب سنتی ایران، هند و چین از سیاه دانه، روغن و عصاره آن به صورت موضعی و خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری ها و اختلال های جسمی استفاده می کنند. به اعتقاد این گروه از درمانگران مصرف سیاهدانه می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها از قبیل بیماری های دستگاه کلیه، دستگاه گوارش (مثل نفخ، تورم معده، زخم معده) و پیشگیری از مبتلا شدن به انواع بیماری های مزمن و سرطان موثر باشد. در واقع مصرف موضعی و خوراکی سیاه دانه علاوه بر جنبه درمانی در حوزه بهداشت و زیبایی نیز کارکردهای متنوعی دارد که مهم ترین آن درمان جوش های چرکی و ناشی از چربی پوست می باشد. از سیاهدانه این دانه کوچک با خواص بزرگ بهره ببرید.

بیشتر بخوانید : گندمجوهلعسلگشنیز

آخرین بروز رسانی در : شنبه 2 تیر 1397

142 دیدگاه

 • ایرن می 2016 در 10:43

  ایرن خیلی مطالب عالی بود سود بردم فقط طریقه مصرف نداست ممنون

 • عادل جولای 2016 در 17:51

  حداقل طرز تهیه معجون رو هم میگفتین

 • نورا جولای 2016 در 17:51

  یعنی اینقدر کارایی داره

 • نعیم جولای 2016 در 17:51

  بله همینطوره معجزه میکند تجربه اش رادارم

 • مرضیه جولای 2016 در 17:51

  1400 سال پیش پیامبر اسلام طبق روایاتی در کتب شیعه و اهل سنت فرموده اند سیاه دانه دوای هر دردی است بجز مرگ!

 • کوچیر جولای 2016 در 17:52

  خسته بناشیدعالیه من خودم امتحان کردم خیلی خوبه سیاه دانه

 • عامر جولای 2016 در 17:52

  من چونکه استفاده می‌کنم واقعا عقیده دارم

 • نغمه جولای 2016 در 17:52

  سیاه دانه من خوردم نتیجه نداشت

  • ناشناس اکتبر 2016 در 04:56

   در چه موردی نتیجه نداشت؟

  • مهدی ژانویه 2017 در 20:37

   نباید بخورید… باید بجوید… دانه اش را بجوید و یا بصورت دستی آسیاب کرده و بخورید… هرگز با دستگاه آسیاب نکنید چون خاصیتش از دست می رود… خوردن سیاه دانه هم نوعی هنر است… که باید رعایت شود

 • حسین جولای 2016 در 17:52

  بسیار خوب واموزنده حتما انجم خواهم داد ونتیجه را با شمادر میان خواهم گذارد موفق باشید

 • برزو جولای 2016 در 17:53

  مرسى از مقاله خوب و مفيدتون

 • نغمه جولای 2016 در 17:53

  ممنون خواص سیاه دانه رافهمیدم حالا ببینم نتیجه چه میشود

 • عرفان جولای 2016 در 17:53

  با عرض سلام بسیار آموزنده و عالی بود

 • ظهراب جولای 2016 در 17:53

  سیاه دانه دارای خواص شگفتی می باشد که در درمان بسیاری از بیماری ها نقش اساسی را ایفا می کند.

  این ماده قادر است سلولهای بتا که در بیماری های لوزالمعده دیابتی در حال مردن هستند را تحریک کند. همچنین می تواند بدن افراد مسموم شده را توسط سلاح های شیمیایی بهبود بخشیده و MRSA را نابود سازد.

 • طناز جولای 2016 در 17:54

  دیابت نوع 2: مصرف تنها 2گرم سیاه دانه در روز میزان قند خون و هموگلوبین گلیکوزیه (HbA1C) را کاهش می دهد. همچنین قادر است عملکرد سلول بتا را افزایش داده، در حالی که مقاومت به انسولین را کم می کند.

 • زارع جولای 2016 در 17:54

  عفونت با هلیکوباکتر پیلوری: خواص ضد تشنجی سیاه دانه به طور سنتی شناخته شده است. بر اساس مطالعات به عمل آمده برخی بیماری ها چون صرع که در برابر داروهای مدرن مقاوم هستند، به راحتی با مصرف عصاره سیاه دانه قابل درمان اند. چرا که این دانه ها قادرند تشنج را به طور عجیبی کاهش دهند.

 • رحمت جولای 2016 در 17:54

  فشار خون بالا: افراد مبتلا به این مشکل می توانند تنها طی مدت دو ماه درمان شوند. کافی است دوبار در روز 100 و 200 میلی گرم عصاره سیاه دانه را مصرف کنند.

 • دنیز جولای 2016 در 17:54

  آسم: آزمایشات انجام شده بر روی تعداد زیادی حیوانات مبتلا به آسم به وضوح نشان می دهد که اثرات سیاه دانه (همراه با آویشن) نتایج بسیار چشمگیری را نسبت به داروهای معمولی دارد.بنابر دیگر آزمایشات نوشیدن آب جوش به همراه عصاره سیاه دانه اثرات بسیار مطلوبی را برای افراد مبتلا به آسم و راههای هوایی آنها دارد.

  • صدیقه آوریل 2017 در 13:00

   سلام خسته نباشید در مورد مصرف سیاهدانه هر کی یه تجویزی میکنه لطفا بفرمایید خوردن سیاهدانه به چه صورتی باشد ایا میتوانیم بجویم و با اب بخوریم ممنون از شما

 • وحید جولای 2016 در 17:55

  سرطان روده بزرگ: این سرطان رشد یافته را می توان با استفاده ازعصاره سیاه دانه به راحتی متوقف کرده و از مصرف داروهای شیمیایی مضر در امان ماند. تحقیقات دامی نشان می دهد که روغن سیاه دانه بدون داشتن عوارض جانبی، اثرات عجیبی را بر روی موشهای سرطانی داشته است.

 • شعیب جولای 2016 در 17:55

  ترک اعتیاد: سیاه دانه قادر بوده 35 فرد معتاد را که به طور طولانی مدت اسیر دام مواد مخدر بوده اند، نجات دهد.

 • شعیب جولای 2016 در 17:55

  MRSA: خواص ضد باکتری سیاه دانه مقابل فعالیت های استافیلوکوک اورئوس مقاومت می کند، باکتری که ایزوله شدن بدن در مقابل متی سیلین را از بین می برد.

 • نازلی جولای 2016 در 17:55

  از اصلی ترین خواص معجون سیاه دانه این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

 • ناشناس جولای 2016 در 17:56

  ایا.برای.نفع.شکم.ودرمان.کولیت.روده.سیاه.دانه.مفید.است.لطفا.راهنمای.کنید

 • ناشناس جولای 2016 در 17:56

  من سیاه دانه خوردم خیلی جوان شدم خوشحالم به به

 • ناشناس جولای 2016 در 17:56

  سلام من بغل انگشتام زگیل دارم و احساس میکنم روی لبم داره زگیل میزنه فیریز انجام دادم عضی هاش رفته ولی بعضی هاش نه میخواستم بدونم سیاه دانه رو چجوری بزارم که زگیل را از بین ببرد؟

  • مهتاب آگوست 2016 در 01:37

   سلام بزرگوار،سرکه سیب ودارچین یا سرکه سیب وپودر سیاه دانه

 • ناشناس جولای 2016 در 17:56

  من پریودم عقب افتاد سیاهدانه باعسل خوردم پریود شدم

 • ناشناس جولای 2016 در 17:57

  سلام دوستان برای استراس وعصاب هم خویه سیاه دانه هرکس میدونه راهمنمای کنه ممنون میشم

 • ناشناس جولای 2016 در 17:57

  دوست عزیزیی که گفتی عسل وسیاه دانه واس حافظه خوبه !! چطوری بایدمصرف کرد؟؟ پودرش یاخودش با عسل قاطی کرد یاجدا خورد؟؟

 • ناشناس جولای 2016 در 17:57

  سلام
  سیاه دانه را باید به نسبت 1به 3 یعنی 3 واحد عسل طبیعی و 1 واحد سیاه د1نه مخلوط کرد
  سیاه دانه را بعداز آسیاب ،دقت کنید که زیاد پودر نشود و به حالت نیم کو ب درآید بلافاصله وبدون اتلاف وقت با عسل مخلوط کنید.
  تا اونجایی که اطلاع دارم هرشب باید یک قاشق مربا خوری تا شب استفاده نمود ولی بهتر که با یک کارشناس طب اسلامی سنتی مشورت بگیرید.

 • ناشناس جولای 2016 در 17:57

  سلام ببخشید از سیاه دانه کسی برای درمان زگیل تناسلی استفاده کرده اگر هست لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 • ناشناس جولای 2016 در 17:57

  فریبا هادوی از تهران 95/1/21 سیاهدانه ضد قارچ ضد ویروس ضد باکتری ضد نفخ و بطور خلاصه مفید برای سلامتی است ولی اگر ان را اسیاب کنید باید فوری مصرف شود چونخاصییت ان از بین می رود.

  • ناشناس جولای 2016 در 23:27

   سلام زگیل عطارمن داروشوخریدم ازبینشون برد

 • ناشناس جولای 2016 در 17:58

  سلام برای درمان کیست وفیبروم رحم میشه ازش خورد خوب شم روشش چطوری خداخیرتون بده بگید

 • ناشناس جولای 2016 در 17:58

  سلام جوهر سیاهدانه چطور درست میشود

 • ناشناس جولای 2016 در 17:58

  واقعا عالی بود

 • ناشناس جولای 2016 در 17:58

  سلام من مدتها بود کیست و عفونت رحم داشتم چندین بار دکتر رفتم و داروهای مختلف خوردم هیچ نتیجه ای ندیدم و حتی خونریزی معده کردم ولی حدود یک ماه هست که شروع به خوردن سیاهدانه و عسل کردم به حمدالله کیست و عفونتم برطرف شده و حال عمومی بسیار خوبی دارم حتما از این معجون شفا بخش میل کنید روزانه و به تمامی دوستان و ااااااشنایانتون هم سفارش کنید که استفاده کنند

 • ناشناس جولای 2016 در 17:58

  سلام اطفا کسی برای التهاب معده جواب گرفته راهنمایی کنه

  • ساحل جولای 2016 در 12:34

   برای معده درد و نفخ معده عالیه به محض خوردنش معده و مری احساس داغی میکنه. یک قاشق چای خوری عسل و سر قاشق سیاه دانه عالیه

 • ناشناس جولای 2016 در 17:59

  ممنون از مطالب ارزندتون
  موفق باشید

 • ناشناس جولای 2016 در 17:59

  با سلام من شنیدم مالیدن روغن سیاه دانه به ستون فقرات باعث افزایش فد میشود
  می خواستم بدونم ایا این حقیقت داره؟؟؟؟

 • ناشناس جولای 2016 در 17:59

  ممنون از لطفتون مطالب جالب بود

 • ناشناس جولای 2016 در 17:59

  عااااااااااااااااااااااااااالی بود

 • ناشناس جولای 2016 در 18:00

  واقعا حرف نداره عالیه

 • ناشناس جولای 2016 در 18:00

  سلام سیاه دانه که میخورم قرص. فشار. نباید بخورم یعنی با سیاه دانه فشارم میزان میشه

 • ناشناس جولای 2016 در 18:01

  سلام سیاه دانه برا. کبد چرب خوب است

  • اعلمی دسامبر 2016 در 10:29

   چگونه مصرف شود

 • ناشناس جولای 2016 در 18:01

  سلام سیاه دانه با عسل برای تقویت حافظه بسیار مفید است صبحها ناشتا

  • ناشناس سپتامبر 2016 در 12:50

   با سلام من کلیه هام سنگ سازن چطور باید از عسل و سیاه دونه استفاده کنم لطفا دقیق بگید ممنون

 • ناشناس جولای 2016 در 18:01

  باسلام یک نکته بسیار مهم که جا انداختید استفاده سیاه دانه واسه افرادی که سینوزیت دارند مفید هست سریع جواب میگیرید فقط کافی یک هفته از ان استفاده کرد باید شبی یک قطره داخل دماغ ریخته بشه

 • ناشناس جولای 2016 در 18:01

  ممنون از مطالب مفید و آموزندتون. مئ خواستم بدونم سیاه دانه برای اسپاسم های عضلانی خوبه؟؟؟؟؟؟ ممنون

 • ناشناس جولای 2016 در 18:01

  تشکرازشما

 • ناشناس جولای 2016 در 18:02

  سلام برای سردرد میگرنی چطور استفاده میكنند

 • ناشناس جولای 2016 در 18:02

  کلن مصرف روزانه سیاه دانه باعث میشه حال بهتری داشته باشید. من این موضوع را بصورت تجربی متوجه شدم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:02

  عالی بود مرسی

 • ناشناس جولای 2016 در 18:02

  برای یبوست عالیه. شبی نصف قاشق چایخوری سیاه دونه رو با یک قاشق چایخوری عسل با یک لیوان اب ولرم بخور. انگار اب روی اتیش ریختی. واقعا معجز ه اس.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  با سلام
  من استخوان پای سمت چپم شکسته لطفا برای بهبود آن به من کمک کنید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  پای مرغ رو بپز و آبشو بخور.یا با آبش سوپ بپز و بخور. آب قلم گاو هم مفیده.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  سیاه دانه ادرار آوره

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  برای خشک کردن عفونت کیست مویی هم مفید است ؟

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  سلام در درمان یبوست کسی نتیحه گرفته لطفک کنید روش استفاده رو بنویسه…

 • ناشناس جولای 2016 در 18:03

  ببخشید لطف کنید از خاصیت روغن سیاه دانه توضیح بدهید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:04

  واقعا مفید فایده بود ممنون

 • ناشناس جولای 2016 در 18:04

  با سلام.ممنون ار شما بزرگوار

 • ناشناس جولای 2016 در 18:04

  ممنونم خیلی عالی بود

 • ناشناس جولای 2016 در 18:04

  سلام

  خیلی عالی بود با تشکر از زحمات شما

  لطف کنید بگویید که برای سفید نشدن مو مفید است یا نه.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:04

  برای جلوگیری از سفید شدن مو، هلیله سیاه و عسل یا هلیله سیاه و روغن زیتون مفید است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:05

  خیلی عالی بود.آیابرای دردهای حاد ستون فقرات وکمردردهای مزمن تأثیر دارد.؟

 • ناشناس جولای 2016 در 18:05

  عالی بود موفق باشید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:05

  متشکرم عالی بود موفق باشید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:05

  عالی بود من هر روز صبح با پنیر میخورم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:05

  سلام‌‌من‌گلوم‌چرک‌کرده‌بود‌‌‌
  صبح‌ناشتا‌یک‌قاشق‌مربا‌خوری‌سیاهدانه‌با.یک.لیوان‌اب‌گرم‌به‌مدت‌۳‌روز‌خوردم‌چرک‌گلوم‌
  خوب‌شد‌‌سیاهدانه‌‌عالیست

 • ناشناس جولای 2016 در 18:06

  مرسی عالی بود.موفق باشید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:06

  سلام من فشارخون ١۴_١۵دارم به توصیه یک متخصص طب گیاهی صبح ناشتابیست ویک عدسیاه دانه میخورم فشارخون کاملانرمال شده وخیلی خوشحالم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:06

  باتشکر فراوان سیاه دانه وعسل وزنیان برای لغوه هم مفید است

 • ناشناس جولای 2016 در 18:06

  بسیاری جالب بود زور ممنونم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:07

  سلام در مورد اساب کردن سیاهدانه بهترین و سالمترین روش میشه توضیح بدین ممنون

 • ناشناس جولای 2016 در 18:07

  سلام عالی بود برای گردن درد آرد سنجد با شیر صبح ناشتا معرکه میکند به لطف حق انشاالله

 • ناشناس جولای 2016 در 18:07

  برای کبد چرب خوب است؟ راهنمای کنید متشکرم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:07

  سیاه‌دانه نوعی دانه علفی است که حاوی نوعی روغن و انواع مختلفی از مواد است که نقش بسیار زیادی در بهبود سلامت و مبارزه با انواع بیماری دارد و مشهور به جنسینگ ایرانی است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و سلم فرمود: “ما من داء إلا فی الحبة السوداء منه شفاء إلا السام” یعنی هیچ بیماری نیست مگر شفای آن در سیاه‌دانه است جز مرگ.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  نام‌های دیگر سیاه‌دانه، سیاه تخمه، سرنیچ سیاه، سنوخ سیاه، کمون اسود، شونیز، شونوز و کمون هندی است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  سیاه‌دانه طعمی تلخ دارد و به عنوان ادویه در مواد غذایی به خصوص ترشیجات استفاده می‌شود.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  * این دانه بومی جنوب غربی آسیاست و از قدیم به عنوان ضد انگل، ضد باکتری و مسهل استفاده می‌کردند.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  * مصرف سیاه‌دانه برای زنان شیرده مفید است زیرا باعث افزایش ترشح شیر می‌شود.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:08

  * تحقیقات نشان داده است مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در سیاه‌دانه در درمان دیابت، سل،‌ بیماری‌های قلبی و عروقی، کم‌خونی و میگرن مفید است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:09

  * اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاه‌دانه آن را به نوعی مواد غذایی ضد سرطان تبدیل کرده که در حفظ سلامت پوست و مو نیز مفید است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:09

  * سیاه‌دانه آهن و پتاسیم فراوانی دارد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، باعث رفع مسمومیت خونی و یبوست می‌شود.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:09

  * مصرف روغن سیاه‌دانه در برنامه غذایی در کاهش قند خون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه مۆثر است و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می‌کند.

  • ناشناس نوامبر 2016 در 15:20

   سلام من عمل افتادگی مثانه انجام دادم مت دوما ه یکسال هم یاسه شدم ام بعد از عملم افتادم رو خونریزی شدید بار بردن داخل عمل ی جراحی کوچک کردن چون نوار مثاته خوب جوش نخورده بوداما بازم خونریزی دارم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متشکرم

 • ناشناس جولای 2016 در 18:09

  * سیاه‌دانه دارای خواص بسیار زیادی از جمله در درمان سرطان‌ها، درمان زخم معده، نابودی سموم در کبد و نیز تنظیم سیستم گوارش بدن دارد.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:09

  * گفتنی است این گیاه حتی در حیوانات نیز باعث برطرف شدن برخی از بیماری‌ها می‌شود و حیوانات نیز آن را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:10

  * بررسی‌ها نشان می‌دهند یکی از اصلی‌ترین فایده‌های سیاه‌دانه در بهبود سیستم ایمنی بدن و تقویت آن است، به طوری که حتی در بیماران مبتلا به صرع نیز مصرف آن سبب کاهش حملات تشنج می‌شود.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:10

  برای درمان رماتیسم و فروکش نمودن جوش‌های زیرپوستی، پودر سیاه‌دانه

  را با روغن کنجد مخلوط کرده و ضماد کنید

 • ناشناس جولای 2016 در 18:10

  * پزشکان هشدار می‌دهند تا افراد برای استفاده از عرقیات و دانه‌های گیاهی حتماً با پزشک مشورت نمایند و به خصوص اگر باردار هستند خودسرانه سیاه‌دانه نخورند.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:10

  تأثیر سیاه درمان زخم معده

  در تحقیقاتی که اخیراً توسط یکی از پژوهشگران کشورمان انجام‌شده، اثر پیشگیری و درمانی گیاه سیاه‌دانه روی زخم معده ناشی از داروی ضد التهاب غیراستروئیدی ایندومتاسین به اثبات رسیده است. صغری پاسبان محقق جوان کشورمان، در تحقیقاتی که در قالب پایان‌نامه خود جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی پزشکی انجام داده، به نتایج جالبی در خصوص اثرات درمانی گیاه سیاه‌دانه روی بیماری زخم معده پی برده که به گفته او این اثرات عمدتا از طریق مهار لیپوپراکسیداسیون و نیز افزایش ترشح مخاط معده اعمال شده است.

  پاسبان گفت: در تحقیقات انجام‌گرفته با عنوان بررسی اثر سیاه‌دانه روی زخم معده ناشی از ایندومتاسین در موش صحرایی، سیاه‌دانه در حدود 80 درصد از ایجاد زخم معده پیشگیری و در حدود 70 درصد اثر درمانی برای زخم معده از خود نشان داد و در این مطالعه اثر درمانی سیاه‌دانه در درمان و پیشگیری از زخم معده حتی از داروی معروف و پرمصرفی همچون رانیتیدین نیز بیشتر بود که این موضوع بسیار جالب توجه است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:10

  او یکی از عوارض جانبی داروهای ضد التهاب که در درمان بیماری‌های التهابی بسیار پر کاربرد است، ایجاد زخم معده در افراد دانست و اظهار کرد: داروهای ضد التهاب برای از بین بردن التهاب در بیماری‌هایی که احتیاج به درمان طولانی مدت دارند مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز و همچنین در تسکین دردهای مختلف از جمله دردهای زودگذر عضلانی، سردردهای میگرنی و دردهای بعد از عمل جراحی تجویز می‌شوند. وی در ادامه با تاکید بر اهمیت یافتن راهی جهت کاهش عوارض این داروها، تصریح کرد: امروزه بیش از 30 میلیون بیمار در سراسر کره زمین از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی نظیر ایندومتاسین استفاده می‌کنند که یکی از عوارض شایع این داروها ایجاد زخم معده در انسان می‌باشد، به طوری که در بیش از 20 درصد از افراد تحت درمان با داروی ایندومتاسین زخم معده ایجاد شده است.

  وی ابراز کرد: داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی جزو پرمصرف‌ترین داروها در سطح جهان به شمار می‌آیند، اما به دلیل عوارض جانبی خطرناکی که روی دستگاه گوارش ایجاد می‌کنند مصرف آن‌ها نگرانی‌ها و محدودیت‌هایی را به همراه دارد، بطوریکه امروزه این مشکل به یکی از دغدغه‌های مهم علم پزشکی مبدل شده است. این محقق جوان ایرانی در ادامه به بیان خصوصیات و ویژگی‌های گیاه سیاه‌دانه پرداخت و متذکر شد: سیاه‌دانه یا در اصطلاح انگلیسی Black cumin در طب سنتی ایرانی مصارف متعددی داشته و در درمان بسیاری از امراض همچون سوءهاضمه، سر درد مزمن، اسهال، استفراغ، سرماخوردگی، از دست دادن اشتها، آسم، بیماری‌های قلبی، ضعف جسمانی، مشکلات گوارشی، دیابت، رماتیسم، جذام و بسیاری موارد دیگر تجویز و مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:11

  خوردن دانه‌ی سیاه‌دانه قاعده آور است، مسمومیت خون را درمان، بدن را تقویت، دل درد و یبوست را درمان، جنین را خارج و زنان وضع حمل کرده را تقویت می‌کند.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:11

  برای درمان زهر رتیل، به مدت 3 روز و هر روز 3 مثقال از دانه‌ی آن را همراه با آب گرم میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:11

  برای درمان درد پشت سر، 25 گرم از پودر دانه‌ی سیاه‌دانه را در 100 گرم عسل مخلوط نموده و میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:11

  برای درمان زانودرد و سیاتیک، 40 روز و هر روز نصف یک استکان آب جوشانده‌ی سیاه‌دانه را میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:11

  برای درمان هموروئید، خاکستر سیاه‌دانه و رب مورد را مخلوط نموده، میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:12

  برای درمان درد رحم و زایمان، پودر سیاه‌دانه را با عسل و روغن مخلوط نموده، میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:12

  سیاه‌دانه را بکوبید و بر زگیل ضماد کنید، پس از چند بار تکرار زگیل را از بین می‌برد.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:12

  برای درمان آسم و سنگ کلیه، 10 گرم سیاه‌دانه را با آب گرم و عسل مخلوط نموده، میل کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:12

  برای کشتن انگل‌های معده و روده، سیاه‌دانه را در سرکه دم کرده و میل نمایید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:12

  برای درمان جوش‌های جوانی، پودر سیاه‌دانه را در سرکه مخلوط کرده و شب‌ها بر محل ضماد کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:13

  برای درمان رماتیسم و فروکش نمودن جوش‌های زیرپوستی، پودر سیاه‌دانه را با روغن کنجد مخلوط کرده و ضماد کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:13

  برای جلوگیری از ریزش موها و رویاندن موهای ریخته شده، پودر سیاه‌دانه و حنا را در روغن سوسن مخلوط کرده و بر سر ضماد کنید.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:13

  مالیدن جوهر سیاه‌دانه بر کمر سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزایش می‌دهد.

 • ناشناس جولای 2016 در 18:13

  مالیدن جوهر سیاه‌دانه بر صورت باعث جوان شدن پوست صورت می‌شود.

  • ناشناس جولای 2016 در 00:59

   سلام عزیزان من شنیدم سیاه دانه برای حامله شدن خوبه بنظرتو ن این حرف واقعیت داره لطفا کمکم کنید

 • ناشناس آگوست 2016 در 09:13

  سلام چطوری سیاهدانه رو بر زگیل ضماد کنیم ؟ با چی مخلوط کنیم وچه قدر وقت بگزاریم؟

 • ناشناس آگوست 2016 در 21:35

  با سلام حلواي كه با سياه دانه درست ميشود برا بارداري خيلي خوبه ،چهار مغز (پسته ،گردو،فندق،بادام)را مي كوبي،روغن حيواني يك قاشق داخل ماهيتابه ميريزي يك يا دوقاشق قاشق از اين چهار مغز را ميريزي ،بعد نصف ليوان آب جوش ونبات لهشده وآب شده در آبجوش وسياه دانه پودرشده رامخلوط وسپس باآن مواد مخلوط بعد ازيك هم زدن وكمي سفت شدن ميل كنيد ناشتا باشيد زن ومردبخورند

 • رقيه آگوست 2016 در 21:37

  با سلام حلواي كه با سياه دانه درست ميشود برا بارداري خيلي خوبه ،چهار مغز (پسته ،گردو،فندق،بادام)را مي كوبي،روغن حيواني يك قاشق داخل ماهيتابه ميريزي يك يا دوقاشق قاشق از اين چهار مغز را ميريزي ،بعد نصف ليوان آب جوش ونبات لهشده وآب شده در آبجوش وسياه دانه پودرشده رامخلوط وسپس باآن مواد مخلوط بعد ازيك هم زدن وكمي سفت شدن ميل كنيد ناشتا باشيد زن ومردبخورند

 • ریحانه صوفی سپتامبر 2016 در 01:21

  استفاده چه تخم هایی برا ی لا غری خوبه ؟

  • ناشناس اکتبر 2016 در 20:34

   کتان

 • ریحانه صوفی سپتامبر 2016 در 01:23

  استفاده چه تخم هایی برا ی لا غری خوب است ؟

 • باران اکتبر 2016 در 23:39

  سلام سیاه دانه چطور باعث لاغری میشود یعنی چطور بخورم

 • ناشناس اکتبر 2016 در 09:08

  سلام: اثر سیاه دانه برپیلوری هلیکوباکتر چه ربطی به تشنج وصرع دارد.باکتری فوق مربوط به معده است.

 • رمضان پور اکتبر 2016 در 09:13

  هلیکوباکتر پیلوری مربوط به معده است، چه ربطی به صرع و تشنج دارد؟

 • رمضان پور اکتبر 2016 در 09:13

  سلام: اثر سیاه دانه برپیلوری هلیکوباکتر چه ربطی به تشنج وصرع دارد.باکتری فوق مربوط به معده است.

  • احمد اکتبر 2016 در 20:08

   سلام.براى تهيه معجون با عسل بايد سياه دانه ميکس شود
   وچه موقعی در روز خوبه استفاده بشه برا پيشگيری.

 • سمیر اکتبر 2016 در 23:57

  سلام من فشار بالا دارم آیا میشه توی بارداری واسه جلوگیری از فشار سیاه دانه بخورم؟

 • محمدرضا اکتبر 2016 در 20:23

  سلام من 16 سالمهچیکار کنم ریشام خیلی کمه سیاه دانه چند درصد تاثیر داره تو رشد ریش و سیبیل

  • بی اس ام اس اکتبر 2016 در 20:37

   سلام .سنی ندارید.اگر دکتر بهتون اجازه داد از ماینوکسیدیل 5 درصد استفاده کنید

 • سلام بالای پیشانیم دوتابرامدگی چربی دارم چطوری باسیاه دانه درمانش کنم؟ اکتبر 2016 در 22:41

  تارا

 • ناشناس نوامبر 2016 در 19:16

  سلام خیلی از موهای من ریخته وکاملا کف سرم پیداس واقعا سیاه دانه مفید

 • ناشناس نوامبر 2016 در 16:53

  سلام جوهر سیاهدانه رو چطوری درست کنیم

 • ناشناس نوامبر 2016 در 21:47

  سلام من 15 سالمه موهام. خیلی میریزه کف سرم معلومه آیا سیاه دانه تاثیری دار

 • زهرا نوامبر 2016 در 21:47

  سلام من 15 سالمه موهام. خیلی میریزه کف سرم معلومه آیا سیاه دانه تاثیری دار

 • احمد دسامبر 2016 در 00:01

  کامنت های خیلی زیادی خوندم. اما درباره اثر “سیاه دانه” و “هلیله سیاه” در جلوگیری از ریزش مو کسی چیزی ننوشته.
  لطفا بگید که
  یک: آیا کسی تجربه “سیاه دانه” یا “هلیله سیاه” برای جلوگیری از ریزش مو رو داره؟
  دو: اگر کسی “سیاه دانه” و یا “هلیلیه سیاه” استفاده کرده و از ریزش موهاش جلوگیری شده، نحوه استفاده ش چطور بوده؟
  جواب این دو سوال کمک برای خیلی هاست.
  لطفا اگر کسی تجربه شو داشته بنویسیه!

 • فاطمه دسامبر 2016 در 00:36

  سلام واسه موهای ریخته شده سیاه دانه مؤثره?

 • ناشناس ژانویه 2017 در 08:43

  سیاه دانه و عسل برای قوای جنسی وتولید اسپرم واقعا مفیده ؟

 • فدایی حسین فوریه 2017 در 18:29

  مریزاد از همه کاملتر و علمیتر از ذکاتت ممنونیم

 • ناشناس فوریه 2017 در 01:07

  ?????

 • سیما فوریه 2017 در 16:39

  با سلام وخسته نباشید آیا پودر سیاه دانه سمی است وروغن سیاه دانه برای جوانی پوست خوب است

 • تینا مارس 2017 در 11:48

  دکتر به من گفت واسه بیماریهام 1 پیمانه سیاه دانه و 2 پیمانه عسل مخلوط کن بزار تو یخچال و روزی 1 قاشق غذا خوری بخورم

 • ناشناس ژانویه 2018 در 16:15

  سلام من مطالب شما رو خوندم حالا من رو راهنمایی کنید من از سیاهدانه استفاده کردم و فعلا به خونریزی افتادم حالا یکی منو راهنمایی کنه که چه کار باید انجام بدم که مشکلم حل بشود ممنون

 • اسدی سپتامبر 2019 در 13:37

  سلام استفاده کردم برای پوستم بیماری پوستی داشتم خبلی عالی بود

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.