تعبیر خواب زن طلاق گرفته

درباره تعبیر خواب طلاق از معبران بزرگ بخوانید تعبیر خواب طلاق اما نود درصد کساني که همسر خويش را طلاق مي دهند يا ازدواج هايي که به متارکه و جدايي تعبیر خواب …

خواص تخم بلدرچین

درباره تخم بلدرچین و خواصش بدانبد تخم بلدرچین منبع غنی اسید چرب امگا ۳ است که برای تقویت هوش و حافظه بسیار مفید است. کلسترول درتخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بسیار …

عکس و بیوگرافی آزیتا ترکاشوند و همسرش بازیگر قلاده های طلا

عکس و بیوگرافی آزیتا ترکاشوند و همسرش بازیگر قلاده های طلا

عکس و بیوگرافی آزیتا ترکاشوند و همسرش بازیگر قلاده های طلا آزیتا ترکاشوند بی حجاب عکس و بیوگرافی آزیتا ترکاشوند و همسرش بازیگر قلاده های طلا فریبا ترکاشوند ( آزیتا )  متولد …

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

برگ سنا (coronilla varia) گیاهی از تیره بقولات، علفی و پایا با ریشه‌ای عمیق و ساقهای بالارونده پرشاخه و برگهای تک‌شاخه‌ای متناوب هستند.خواص دارویی: ملین، مدر بول، تسکین دهنده اضطراب قلبی و تسکین دهنده آسم.”سنا” گیاهی است که بیشتر به شکل بوته ‌ای می‌ باشد و از برگ آن استفاده می‌ شود. جنس گیاه به نام Cassia می‌ باشد و از خانواده ی نخود است.برگ سنا (coronilla varia) گیاهی از تیره بقولات، علفی و پایا با ریشه‌ای عمیق و ساقهای بالارونده پرشاخه و برگهای تک‌شاخه‌ای متناوب هستند.خواص دارویی: ملین، مدر بول، تسکین دهنده اضطراب قلبی و تسکین دهنده آسم.سنا را از برگ‌های خشک شده انواع کاسیاها بالاخص کاسیا اکوتیفولیا «سنای اسکندریه» و کاسیا انگوستیفولیا «سنای هندی» یاتی نولی، از تیره نخود به دست می‌آورند این گیاه در طبیعت به صورت بته و درختچه‌ها ی کوچک یک متر وجود دارد، بومی آفریقا و هندوستان بوده و به صورت وحشی و کشت شده یافت می‌شود. برگ‌ها به صورت پر مانند روی ساقه‌ها قرار گرفته، بیضی شکل و نوک تیز می‌باشند، رنگ و اندازه آنها در گونه‌های مختلف فرق می‌کند مثلاً رنگ کاسیا اکوتیفولیا سبز زیتونی. در صورتی که رنگ انگوستیفولیا مایل به زرد است. بوی آن مشخص و طعم آن ابتدا کمی شیرین و سپس تلخ و زننده می‌گردد.گر در بین گیاهان دنبال مسهل برای رفع یبوست می گردید برگ سنا بهترین مورد برای استفاده است،که علاوه بر درمان یبوست ، پاکسازی سیستم گوارشی از بهترین خواص ان است.

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

 برگ سنا،خواص برگ سنا,برگ سنا لاغری,برگ سنا و گل سرخ

برگ سنا در طب سنتی ایران مسهلی است که به اقصی نقاط بدن(مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کند و مواد زائد آن قسمت را پاکسازی می‌کند.

برنامه درمان های گیاهی یک برنامه جهت درمان بیماری ها با گیاهان دارویی و سایر خوراکی های طبیعی می باشد.
در برنامه درمان های گیاهی سعی شده است که درمان های طبیعی و خانگی برای رفع مشکلات بدن و بیماری ها با استفاده از طب سنتی و گیاهی به کاربران عزیز ارائه شود

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

“سنا” گیاهی است که بیشتر به شکل بوته ‌ای می‌ باشد و از برگ آن استفاده می‌ شود. جنس گیاه به نام Cassia می‌ باشد و از خانواده ی نخود است.

 برگ سنا،خواص برگ سنا,برگ سنا لاغری,برگ سنا و گل سرخ

سنا بوته‌ای کوچک و بومی هند، مصر، آفریقای شمالی، نیجریه، سودان و چین است. در حالِ حاضر سنا در بسیاری از نقاطِ دنیا رشد داده می‌شود. برگ‌های این گیاه ظریف و شکننده‌اند. این برگ‌های سبزِ مایل به خاکستری، خواصِ داروییِ زیادی دارند. گیاهِ سنا گل‌هایی زرد رنگ می‌دهد و ساقه‌هایی به رنگِ سبزِ کمرنگ دارد. تخمدانِ این گیاه نیز دوکی مانند بوده و دارایِ خواصِ داروییِ بیشماری است. این گیاه حداکثر تا ارتفاعِ 1 متر رشد می‌کند.
این گیاهِ بومیِ مناطقِ استوایی، به طورِ طبیعی در مناطقِ گرم قاره آفریقا رشد می‌کند؛ اما ارزشِ داروییِ آن باعث شده است تا در اکثرِ نقاطِ جهان کِشت داده شود. کِشت این گیاه با کاشتنِ بذرِ آن و یا قلمه گرفتن از آن حاصل می‌شود. گیاهِ سنا خاک زهکش را ترجیح می‌دهد و برای شکوفایی به نورِ کاملِ خورشید احتیاج دارد. بذر هایِ این گیاه در فصلِ بهار کاشته می‌شوند و برداشت در تابستان صورت می‌گیرد. برگ هایِ سنا قبل و یا در هنگامِ شکوفه دهیِ گیاه برداشت می‌شوند. با این وجود تخمدان‌های رسیده باید در پاییز برداشت شوند.
سنا معطر بوده و مسهل، ضد کرم و ضد نفخ است.

گیاه سنا گیاه شناخته شده ای در بین مردم نیست.

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

خواص برگ سنا را بهتر بشناسید

از برگ سنا و میوه ی آن بیشتر به عنوان ملین و مسهل استفاده می گردد.

همچنین در درمان یبوست بیشتر از سایر گیاهان دارویی معروف است.

 برگ سنا،خواص برگ سنا,برگ سنا لاغری,برگ سنا و گل سرخ

امام صادق (علیه السلام) می فرماید که رسول اكرم (صلی الله علیه)فرمود: بر شما باد به سنا و به آن مداوا كنيد، اگر چيزى مرگ را برگرداند سنا است.

اکثر ما بانوان ایرانی اواخر اسفند ماه خانه های خود را گردگیری کرده و تمیز می کنیم. پس لازم است که این کار را با دستگاه گوارش خود هم انجام دهیم. برگ سنا گیاهی است ملین که معده را از تمامی سموم و باکتری های مزاحم پاک می کند. به همین منظور یک قاشق سوپخوری برگ سنا را با یک قاشق غذاخوری گل سرخ در یک لیوان آب دم کرده نوش

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

از بیشتر گونه‌های آن جهت درمان یبوست استفاده می‌ کنند. برگ همه ی گونه‌ها به خاطر وجود ترکیباتی به نام”انتراکینون‌ها”  تلخ می‌ باشد.

با وجودی که گونه ‌ای از سنا در جنوب ایران و در حوالی خلیج ‌فارس می‌ روید، ولی به دلیل نیاز زیاد به این گیاه، عمده ی آن وارداتی است. گرچه گونه ی ایرانی و نوع وارداتی از نظر گیاه‌شناسی با هم متفاوت می ‌باشند، ولی از نظر خواص ضد یبوست مشابه هستند.

همه چیز در مورد برگ سنا و درمان یبوست

برگ سنا

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.