عوارض مصرف قرص اسپیرونولاکتون 100 برای ریزش مو و لاغری و جوش و پرمویی چیست

عوارض مصرف قرص اسپیرونولاکتون 100 برای ریزش مو و لاغری و جوش و پرمویی چیست

قرص اسپیرونولاکتون قرص اسپیرونولاکتون ,قرص اسپیرونولاکتون برای ریزش مو,قرص اسپیرونولاکتون برای جوش,قرص اسپیرونولاکتون برای چیست,قرص اسپیرونولاکتون و لاغری,قرص اسپیرونولاکتون 100,قرص اسپیرونولاکتون 25,قرص اسپیرونولاکتون برای موهای زائد توضیحاتی در مورد قرص اسپیرونولاکتون قرص …

عوارض و موارد مصرف قرص نورکرین بانوان و آقایان

عوارض و موارد مصرف قرص نورکرین بانوان و آقایان

قرص نورکرین قرص نورکرین ,قرص نورکرین آقایان,قرص نورکرین خانمها,قرص نورکرین مردانه,قرص نورکرین چیست,قرص نورکرین داروکده,قرص نورکرین خوبه؟,قرص نورکرین مو توضیحاتی در مورد قرص نورکرین این قرص محرک رشد مو و تصحیح و …

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب کبد چرب,بیماری کبد چرب,کبد چرب در بارداری,علائم کبد چرب,درمان کبد چرب,درمان کبد چرب با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کبد چرب,کبد چرب را چگونه درمان …

آبریزش چشم,بیماری آبریزش چشم,آبریزش چشم در بارداری,علائم آبریزش چشم,درمان آبریزش چشم,درمان آبریزش چشم با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان آبریزش چشم,آبریزش چشم را چگونه درمان کنیم,آبریزش چشم در کودکان,آبریزش چشم در بزرگسالان,آبریزش چشم در نوزادان,آبریزش چشم در بهار,آبریزش چشم در تابستان,آبریزش چشم در پاییز,آبریزش چشم در زمستان

آبریزش چشم , آبریزش چشم نوزاد , آبریزش چشم در سرماخوردگی ، درمان آبریزش چشم

در این مطلب از سایت جسارت به آبریزش چسم می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. در قسمت بالا و گوشه هر چشم غده کوچکی وجود دارد که غده اشکی یا لاکریمال نامیده می‌شود.چشم‌ها برای پاکیزگی و از بین بردن عوامل سوزش‌آور و تحریک‌کننده، اشک تولید می‌کنند. بخش کوچکی از اشک تولید شده به علت تماس با هوای بیرون بخار می‌شود ولی بخش اعظم آن به وسیله سیستم تخلیه اشک به خارج از چشم پمپ می‌شود.وقتی پلک می‌زنید، پلک شما اشک‌ها را به روی چشمتان پخش می‌کند تا آن را مرطوب نگه دارد. سپس اشک‌ها به یک کانال کوچک در سمت داخلی چشم به داخل یک کیسه ریخته می‌شوند. از آنجا به یک مجرا که مجرای اشک نامیده می‌شود جریان یافته و به بینی می‌ریزد. اما گاهی اتفاق می‌افتد که این سیر طبیعی دچار اختلال شده و فرد را به آبریزش چشم دچار می کند. آبریزش چشم در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد اما در در میان نوزادان با سن کمتر از ۱۲ ماه و افراد بالای ۶۰ سال متداول‌تر است. این مشکل ممکن است برای یکی از چشم‌ها یا هر دو آنها اتفاق بیفتد. 

آبریزش چشم , آبریزش چشم نوزاد , آبریزش چشم در سرماخوردگی ، درمان آبریزش چشم

آبریزش چشم نوزاد

گاهی کودکان دست خود را به چشم‌شان می‌زنند و این ممکن است باعث خراش چشم شود و در نتیجه چشم قرمز شود و آبریزش پیدا کند. معمولا عفونت های خفیف باعث درد نمی‌شود. اگر چشم‌ کودک درد گرفته باشد پزشک باید کودک را ببیند. عفونت چشم در کودکان زیر 3 ماه، جدی‌تر از عفونت چشم در کودکان بزرگ تر است و پزشک باید شیرخوار را ببیند. عفونت چشم بسیاری مسری است و مراقبان کودک باید دقت داشته باشند پیش و پس از انجام مراقبت‌های لازم از چشم کودک دست‌های خود را بشویند.

آبریزش چشم در سرماخوردگی

سرماخوردگی می تواند سبب آلودگی ویروسی چشم ها شده که در صورت گسترش ویروس و عدم درمان می تواند بینایی را به خطر بیندازد. هنگامی که فردی به یک بیماری ویروس مانند سرماخوردگی مبتلا می شود، آلودگی ویروس می تواند تمام بدن او را درگیر کند. چشم ها هم مستثنی نبوده و تحت تأثیر این آلودگی ویروس قرار می گیرند. وی درباره عوارض آلودگی ویروس چشم ها رد اثر سرماخوردگی گفت: مشاهده می کنیم که در افراد سرماخورده معمولاً چشم ها ملتهب و قرمز رنگ بوده و آبریزش دارند که خوشبختانه در این مورد، تمام عوارض گفته شده با همان روشهای درمان سرماخوردگی برطرف خواهد شد. البته آلودگی ویروس چشمی می تواند در اثر بیماریهای ویروسی دیگری هم ایجاد شود که در هر صورت باید تحت درمان قرار گیرد زیرا اگر این آلودگی ویروس گسترش یابد نه تنها می تواند بخشهای عمیق تر بدن را درگیر کند بلکه علاوه بر ایجاد التهاب شدید، عصب بینایی را درگیر کرده و باعث آسیب بینایی می شود. توصیه من به افرادی که در اثر سرماخوردگی دچار آلودگی ویروسی چشمی شده اند این است که علاوه بر داروهای تجویز شده برای درمان سرماخوردگی از داروهای ضد التهاب استفاده کنند، میوه هایی را در برنامه غذایی خود جای دهند که حاوی انواع ویتامین ها از جمله ویتامین C است و تا بهبودی کامل استراحت کنند. اگر این آلودگی چشمی در اثر ابتلا به بیماری ویروسی دیگری ایجاد شود، برای درمان ابتدا باید عامل ویروسی شناخته شده و سپس برای درمان آن اقدام به عمل آید.

آبریزش چشم کودکان

شایع‌ترین علت آب ریزش چشم شیرخوارانی که مشکل چشمی دیگری ندارند، بسته بودن مجرای اشکی است. این مجرا اشک را از چشم به بینی تخلیه می‌کند. این ترشح گاهی می‌تواند غلیظ تر و رنگی شود که علامت عفونت می‌باشد. گاهی مواد آزاردهنده مثل دود یا مواد شیمیایی در کرم‌ها یا پودرها می‌تواند باعث قرمز شدن چشم‌های نوزاد شما شود. آلرژی می‌تواند از علل قرمزی چشم در کودکان بزرگ‌تر باشد ولی در بچه‌های زیر یک سال بسیار نا شایع است. گاهی شیرخوار دست خود را به چشمشان می‌زنند و این ممکن است باعث خراش چشم شود و در نتیجه چشم قرمز و آب ریزش پیدا کنند. معمولاً عفونت خفیف باعث درد نمی‌شود. اگر چشم کودک درد گرفته باشد پزشک باید کودک را ببیند. عفونت چشم در کودکان زیر ۳ماه جدی تر از عفونت چشم در کودکان بزرگ‌تر است وحتما باید درمان شود.

آبریزش چشم در نوزادان

شایع ترین علت آبریزش از چشم کودکانی که مشکلات چشمی دیگری ندارند بسته بودن مجرای اشکی است. این مجرا اشک را از چشم به بینی تخلیه می کند . این ترشح گاهی ممکن است غلیظ تر باشد . ترشح غلیط از چشم می تواند نشانه ای از عفونت باشد. گاهی نیز مواد آزار دهنده مانند دود و مواد شیمیایی موجود در کرم ها و پودرها می تواند منجر به قرمز شدن چشم های نوزاد شود. قرمزی چشم ناشی از آلرژی در کودکان زیر یک سال ناشایع است. معمولا عفونت های خفیف باعث درد نمی شوند. اگر چشم کودک دردناک است باید حتما به پزشک مراجعه کنید.بروز ترشحات روشن مانند اشک و آبریزش احتمالا به دلیل بسته شدن مجاری اشکی است. تحت این شرایط می توانید اقدامات زیر را انجام دهید. ماساژ دادن مجاری اشکی به باز شدن مجاری کمک می کند. می توان با هر نوبت تعویض پوشک بچه ماساژ چشم را انجام دهید. مجاری اشکی زیر پلک پایین کنار بینی کودک قرار دارد. با فشار ملایم و حرکت انگشت از زیر چشم به سمت بالا ماساژ را انجام دهید. چشم ها را با دستمال نرم و مرطوب تمیز کنید. چشم ها را در معرض دود و مواد آزار دهنده قرار ندهید. قبل از انجام ماساژ دست هایتان را با آب و صابون بشویید.

علت آبریزش چشم

آبریزش چشم مشکلی کاملاً متداول به ویژه در بین سالخوردگان است. مسدود شدن یکی از مجراهای اشک متداول‌ترین علت آن است اما دلایل مختلف دیگری نیز می‌تواند داشته باشد. اگر علائم خفیف باشند ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. عمل جراحی معمولاً انسداد مجرای اشک را برطرف می‌کند. سایر درمان‌ها به علت انسداد بستگی دارد. پژوهشگران در جدید ترین پژوهش های خود دریافته اند که پیر شدن یکسری نشانه ها و تأثیراتی را در بدن به جای می گذارد که توجه و رسیدگی زود به آن ها می تواند مانع از تحت تأثیر قرار گرفتن فرد شود.سالمندی و افزایش سن تنها شامل تغییر رنگ موها و چین و چروک بر روی صورت نیست و بر تمامی اعضای بدن اثر می گذارد.گفتنی است: بر این اساس یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند،‌ نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته. بررسی ها نشان می دهند: علت این امر تنگ شدن مجرای اشک ریزی در چشم افراد سالمند است. بر اثر این اتفاق چون کانال هایی که وظیفه ی زهکشی اشک چشم را بر عهده دارند به درستی عمل نمی کنند اشک چشم به جای جمع شدن توسط کانال ها،‌ بر روی صورت سرازیر می شود.پزشکان این اتفاق را عامل حاد پزشکی تلقی نمی کنند اما چنانچه فرد سالمند در اثر این اتفاق دارای ناراحتی و استرس باشد می توان با انجام عمل جراحی نسبت به باز کردن مجرای اشکی اقدام کرد.

درمان آبریزش چشم

در اغلب موارد آبریزش چشم می تواند به طور موثر درمان شود. بسته به شدت علایم، آبریزش چشم می تواند گاهی اوقات برای رانندگی سخت و خطرناک باشد.اگر آبریزش چشم خفیف باشد یا زیاد اذیتتان نکند، نیازی به درمان ندارد. انسداد مجرای اشکی با عمل جراحی قابل درمان است. در این عمل کانالی جدید از کیسه اشک به داخل بینی گذاشته می شود. سپس اشک ها از هر انسداد عبور می کند..باریک شدن کانالی که به کیسه اشک می رسد که کاملاً بسته نشده باشد، با وارد کردن یک میله بازتر می شود. اما اگر کاملاً بسته شده باشد، برای آبکشی کردن اشک به داخل بینی نیاز به عمل خواهد بود.مژه هایی که جلو چشم را از بین می برد (انتروپیون) قابل برداشتن است. قرمزی چشم معمولاً با قطره چشم قابل درمان است..اکتروپیون معمولاً با یک عمل جراحی عمومی روی پلک پایینی قابل درمان است.اگر خشکی چشم ها باعث آبریزش چشم شود، استفاده از قطره اشک مصنوعی به میزان ۴ تا ۵ بار در روز و یا گذاشتن کمپرس گرم (مثل حوله گرم) روی چشم ها برای مدت چند دقیقه می تواند برای رفع آبریزش مفید باشد.اگر آبریزش چشم های شما همچنان ادامه داشت، نزد چشم پزشک بروید.

علت سوزش و آبریزش چشم

پنج دلیل عمده سوزش چشم شامل، عوامل محیط زیستی، بیماری، عفونت، عوامل سوزش آور و جراحت در چشم می‌باشد که عوامل محیط زیستی آلودگی هوا، دود سیگار یا گرد و غبار که موجب سوزش و آلرژی می‌شوند را در برمی‌گیرد. عوامل سوزش آور چشم مواردی از قبیل مصرف مواد شیمیایی، صابون، استفاده از لنز آلوده و یا استفاده دائم از لنز را شامل می‌شود. عفونت مانند pinkeye می‌تواند ویروس، باکتری و یا از نوع قارچی باشد. شما ممکن است به طور تصادفی چشم خود را بخارانید و موجب سوزش چشم شوید. چشم شما می‌تواند حتی هنگامیکه بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد نیز بسوزد، شما ممکن است یک عفونت ویروسی و یا باکتریایی، سرماخوردگی یا آلرژی داشته باشید که باعث سوزش چشم شود و خشکی مزمن و ادواری چشم نیز ممکن است منجر به سوزش چشم شود. هنگامی که یک سوزش مزمن یا مکرر را تجربه می‌کنید و هیچ چیز به التیام آن کمک نمی‌کند، هنگامی که دچار یک سوختگی با مواد شیمیایی می‌شوید و یا چشم شما قرمز می‌شود و زمانی که چشم شما ترشحاتی را تولید کرده و یا خونی می‌شود، باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگرمتوجه تغییراتی در بینایی خود شدید، اگر دچار درد غیرقابل تحمل شدید، هنگامی که شما یک آلرژی سختی را تجربه می‌کنید، اگر به pinkeye مشکوک شده‌اید،‌ اگر عوامل ژنتیکی مشکلات چشم مانند آب مروارید و یا آب سیاه دارید، اگر سوزش چشم شما همراه با سر درد، تب و یا میگرن است و یا اگر مبتلا به دیابت هستید باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

درمان گیاهی آبریزش چشم

استفاده از چای کیسه‌ای نیز می‌تواند درمانی موثر برای آبریزش چشم باشد. چای کیسه‌ای را به مدت چند دقیقه داخل آب گرم قرار دهید. زمانی که کاملاً گرم شد، آن را بر روی چشمانتان قرار دهید. بابونه، نعناع فلفلی و نعناع مناسب‌ترین گزینه‌ها برای درمان آبریزش چشم از طریق دم‌نوش گیاهی هستند. شما می‌توانید یک محلول خانگی برای شستشوی چشمانتان تهیه کنید. برای این کار یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید. سپس روزانه ۲ الی ۳ مرتبه یا به مقدار مورد نیاز چشم‌ها را به وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید. نیم قاشق چای‌خوری اسید اسکوربیک و نیم قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید. محلول را تا زمان حل شدن بلورها هم بزنید. روزی سه مرتبه چشم‌هایتان را به ‌وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید. آبریزش چشم معمولاً با التهاب و خارش همراه است. محلول آب و نمک یک درمان خانگی برای خارش چشم به شمار می‌رود. نمک به ‌عنوان یک عامل ضدباکتریایی باکتری‌ها و سموم داخل چشم را از بین می‌برد. روزی چند مرتبه و به مدت سه روز چشمانتان را به وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید. در صورتی که جسمی خارجی مانند ذرات گرد و غبار یا پوسته‌ی اطراف چشم داخل چشمتان رفته باشد، می‌توانید به‌ وسیله‌ یک حوله نم‌دار چشمتان را تمیز کنید. برای انجام این کار از دستانتان استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است باعث ورود باکتری به داخل چشمانتان شود. همه ما به خوبی از خواص مرطوب‌کنندگی روغن نارگیل آگاه هستیم. مالیدن این روغن به اطراف چشم می‌تواند التهاب آن‌ را تسکین دهد.

دلایل آبریزش چشم

پژوهشگران در جدید ترین پژوهش های خود دریافته اند که پیر شدن یکسری نشانه ها و تأثیراتی را در بدن به جای می گذارد که توجه و رسیدگی زود به آن ها می تواند مانع از تحت تأثیر قرار گرفتن فرد شود.سالمندی و افزایش سن تنها شامل تغییر رنگ موها و چین و چروک بر روی صورت نیست و بر تمامی اعضای بدن اثر می گذارد.گفتنی است: بر این اساس یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند،‌ نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته.

بیشتر بخوانید : آبریزش بینی و عطسه ♥ سوزش چشم و ریزش اشک ♥ چشم درد در بارداری ♥ خستگی چشم هنگام مطالعه ♥ آب سیاه چشم قابل درمان است؟  ♥ انحراف چشم در بزرگسالان

ممنونیم که از پیج اینستاگرام ما حمایت می کنید و عضو می شوید

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 10 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.