عوارض و خواص خوردن و مصرف زردچوبه در بارداری چیست

عوارض و خواص خوردن و مصرف زردچوبه در بارداری چیست

عوارض و خواص خوردن و مصرف زردچوبه در بارداری چیست زردچوبه در بارداری , خواص زردچوبه در بارداری،مصرف زردچوبه در بارداری،مضرات خوردن زردچوبه در بارداری،مضرات زردچوبه در بارداری،زردچوبه در بارداری،زردچوبه و بارداری،عوارض …

مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو

مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو

مریم گلی دوست پاییزی برای نرم کردن گلو خواص مریم گلی,فواید مریم گلی,مریم گلی درمانی,خاصیت مریم گلی,خواص مریم گلی درمانی,خواص مریم گلی برای پوست,خواص مریم گلی برای مو,خواص مریم گلی برای جوانی,خواص …

خواص و مضرات و طریقه مصرف شنبلیله برای پرپشتی مو

خواص و مضرات و طریقه مصرف شنبلیله برای پرپشتی مو

شنبلیله شنبلیله ,شنبلیله چیست,شنبلیله خشک,شنبلیله برای مو,شنبلیله در بارداری,شنبلیله برای پرپشتی مو,شنبلیله چیست,خاصیت شنبلیله چیست,مضرات شنبلیله چیست توضیحاتی در مورد شنبلیله شَنبَلیله یا شینبل (نام علمی: Trigonella foenum-graecum) گیاهی است از تیره …

خاصیت و خواص ترب سیاه برای سنگ کلیه و فشار خون به همراه عسل

اصلا فکر می کردید ترب سیاه برای سرفه های شدید یک درمان عالی است.در واقع میانه‌تان با سبزیجات غده‌ای چگونه است؟ اصلاً ترب سیاه میل می کنید؟ تفاوتی نمی‌کند به صورت خام باشد و یا اینکه از شربت آن استفاده شود. لازم به ذکر است که ترب سیاه یکی از آن غده‌ای‌های درمان‌گر است. بهتر است بدانید که استفاده از این درمانگر طبیعی هم نیازی به دنگ و فنگ زیاد ندارد. در واقع با مصرف آن خیلی ساده می‌توانید برای مشکلات گوارشی، کبدی، سرفه و غیره راه چاره‌ی خوبی پیدا کنید

ترب سیاه ، خواص ترب سیاه , فواید ترب سیاه , مضرات ترب سیاه

ترب های سیاه دوست دستگاه گوارش و کبد شما می باشد:

خوب است بدانید که در طب گیاهی و سنتی ترب سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد. در واقع از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به خضوض برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. لازم به ذکر است که به این ترتیب که این ترب موجب افزایش ترشح و دفع صفرا می‌ گردد. نقطه‌ی قوت دیگر ترب سیاه این است که موجب سم‌‎زدایی از کبد می‌شود. البته زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می‌خورید بعد از آن لازم است که به فکر سم‌زدایی از این عضو حساس بدن باشید. جالب است بدانید که این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده نمود.

ترب سیاه ، خواص ترب سیاه , فواید ترب سیاه , مضرات ترب سیاه

شربت ترب های سیاه برای مقابله با سرفه بسیار عالی است .

امان از زمانی که سرفه‌های پی در پی راه نفس آدم را بند می‌آورد. البته در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی ترب سیاه یک درمان مفید و طبیعی نیست. شربت ترب سیاه موجب می‌شود که مخاط برونشیت روان شده و برطرف شود. به همین دلیل هم برای درمان سرفه و مشکلات تنفسی فوق‌العاده می باشد.روش مصرف از شربت ترب سیاه:ترب سیاه را شسته و پوست بگیرید و سپس خرد کنید. بهتر است بدانید که ترب‌های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه‌ی نازک شکر یا قند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله ریخته و روزانه 4 تا 6 قاشق میل فرماید. توجه  داشته باشید که شربت به دست آمده را بیش از 48 ساعت نگهداری نکنید. در واقع در صورت انسداد مجاری صفراوی از ترب سیاه استفاده ننماید.

ترب سیاه ، خواص ترب سیاه , فواید ترب سیاه , مضرات ترب سیاه

چرا باید از تربی سیاه برای عید و روزهای جشن  استفاده نمود؟ دقت داشته باشید که عید نزدیک و بساط مهمانی و پرخوری در پیش. خوشبختانه ترب سیاه پشت آن ظاهر سیاه و گوشت آب‌دار و کمی تند خود دارای ترکیبات بسیار قوی می‌باشد که کبد را تقویت و تمیز کرده و عملکرد صفرا را کنترل می‌کند. لازم به ذکر است که برای همین هم برای روزهای جشن و سروری که رژیم را فراموش می‌کنید و حسابی دلی از عزا در می‌آورید خوب است. بالاخره بعد از پرخوری و مصرف انواع مواد غذایی چرب و شیرین باید صفایی به کبدتان بدهید و یک عدد ترب سیاه میل کنید.

ترب سیاه ، خواص ترب سیاه , فواید ترب سیاه , مضرات ترب سیاه

بهتر است بدانید که موقع خرید ترب‌هایی را انتخاب کنید که کاملا سفت، سالم، بدون زدگی و بدون لک باشند. البته توجه داشته باشید که می‌شود به مدت چند هفته ترب سیاه را در یخچال نگهداری کرد البته به شرط اینکه آن‌ها را نشسته باشید و قابل ذکر است که داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی سوراخ‌سوراخ نگهداری  نمایید. لطفا از سبزیجات در سبد غذایی خود استفاده کنید.

برای درمان زخم معده پرهیز از مصرف برخی خوراکی‌ها لازم است مانند(مثل غذاهای پرچربک، کلم، ترب، تربچه، خیار، شلغم، پیاز و پیازچه، هندوانه، گیلاس، گوجه سبز، هلو، زیتون، ماهی دودی و نمک، کاهش مصرف چای و قهوه و نوشابه‌های گازدار، دور کردن استرس و ناراحتی از خود، پرهیز از مصرف دخانیات، مصرف عسل، بادام، موز، شیرین بیان، نعناع و بابونه.

ترب سیاه

ترب های سیاه خاصیت فراوانی دارد که برای بدن انسان بسیار خوب است. در این بخش فواید این سبزی را به اختصار بیان میکنیم تا ببینیم وقتی ترب سیاه میخوریم به کجای بدن مفید است باهم میخوانیم

دوست دستگاه گوارش

در طب گیاهی و سنتی ترب مفید سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد. از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به‌ویژه برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. به این ترتیب که این ترب باعث افزایش ترشح و دفع صفرا می‌شود. نقطه قوت دیگر ترب سیاه این است که باعث سم‌‎زدایی از کبد می‌شود. زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می‌خورید بعد از آن لازم است که به فکر سم‌زدایی از این عضو حساس بدن باشید. این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.

ترب سیاه , ترب سیاه به انگلیسی , ترب سیاه برای سنگ کلیه , ترب سیاه و خواص آن

 وسط تربی سیاه را گود کنید از نبات ساییده پرکرده؛ بگذارید یک روز بماند تا نبات‌‏ها شربت شوند وهر ساعت یک قاشق میل کنید؛ سیاه سرفه وآنژین را درمان می‌‏کند.

ترب سیاه به انگلیسی

مقابله با سرفه

امان از زمانی که سرفه‌های پی در پی راه نفس آدم را بند می‌آورد. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه ترب سیاه یک درمان مفید و طبیعی نیست. شربت ترب سیاه باعث می‌شود که مخاط برونشیت روان شده و دفع شود. به همین دلیل هم برای درمان سرفه و مشکلات تنفسی فوق‌العاده است.

روش مصرف

ترب های سیاه را شسته و پوست بگیرید و سپس خرد کنید. ترب‌های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه نازک شکر یا قند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله ریخته و روزانه ۴ تا ۶ قاشق میل کنید.

ترب سیاه , ترب سیاه به انگلیسی , ترب سیاه برای سنگ کلیه , ترب سیاه و خواص آن

 مخلوط ترب با عسل کک مک صورت را بر طرف، کبودشدگی زیر چشم را درمان و پوست صورت را زیبا می‌‏کند.

ترب سیاه برای سنگ کلیه

توجه

شربت به دست آمده را بیش از ۴۸ ساعت نگهداری نکنید. در صورت انسداد مجاری صفراوی از ترب سیاه استفاده نکنید.

برای عید و روزهای جشن

ترب های سیاه پشت آن ظاهر سیاه و گوشت آب‌دار و کمی تند خود حاوی ترکیبات بسیار قوی می‌باشد که کبد را تقویت و تمیز کرده و عملکرد صفرا را کنترل می‌کند. برای همین هم برای روزهای جشن و سروری که رژیم را فراموش می‌کنید و حسابی دلی از عزا در می‌آورید خوب است. بالاخره بعد از پرخوری و مصرف انواع مواد غذایی چرب و شیرین باید صفایی به کبدتان بدهید.

ترب سیاه , ترب سیاه به انگلیسی , ترب سیاه برای سنگ کلیه , ترب سیاه و خواص آن

تربی سیاه گیاهی است پر خاصیت که خواص دارویی و درمانی آن از زمان های قدیم مورد توجه بوده و همواره به عنوان دوست دستگاه گوارش معرفی میشود.

ترب سیاه و خواص آن

روش مصرف

یک هفته قبل از روزهای عید یا یک هفته بعد از آن حتماً یک عدد ترب سیاه خام میل کنید. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.

برای رفع خستگی بچه‌ها

ترب های سیاه سرشار از ویتامین C می‌باشد برای همین هم با خستگی مقابله می‌کند. می‌توانید به کودکان بالای سه سال شربت ترب سیاه بدهید تا خستگی گذرای آن‌ها از بین برود.

ترب سیاه , ترب سیاه به انگلیسی , ترب سیاه برای سنگ کلیه , ترب سیاه و خواص آن

 ترب را ریز رنده کنید یا بکوبید با عسل مخلوط کرده و روی موضع بمالید؛ اثر زخم‌‏هایی که بر پوست مانده باشد را برطرف می‌‏کند.

ترب سیاه سنگ کلیه

روش استفاده

ترب را بشویید و پوست بگیرید. سپس آن‌ها را به‌صورت ورقه‌های نازک خرد کنید. ترب‌های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه نازک شکر یا قند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله بریزید. به بچه‌های بالای سه سال روزی ۲ تا ۳ قاشق چایخوری از این شربت بدهید. حواستان باشد که نباید این شربت را بیش از ۴۸ ساعت نگهداری کرد. در صورت انسداد مجاری صفراوی از مصرف آن خودداری شود.

ترب سیاه , ترب سیاه به انگلیسی , ترب سیاه برای سنگ کلیه , ترب سیاه و خواص آن

 آب ترب رابنوشید؛ تفاله آن مرهمی است که درد کمر تا زانو یا سیاتیک، نقرس یا درد ورم شسصت پا را درمان می‌‏کند.

ترب سیاه و عسل

انتخاب تربی سیاه خوب

موقع خرید ترب‌هایی را انتخاب کنید که کاملا سفت، سالم، بدون زدگی و بدون لک باشند. توجه داشته باشید که می‌شود به مدت چند هفته ترب سیاه را در یخچال نگهداری کرد البته به شرط اینکه آن‌ها را نشسته باشید و داخل یک کیسه پلاستیکی سوراخ‌سوراخ نگهداری کنید

ترب سیاه

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 17 دی 1396

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.