تاثیر مصرف سرکه سیب و جوش صورت و درمان آکنه

تاثیر مصرف سرکه سیب و جوش صورت و درمان آکنه

تاثیر مصرف سرکه سیب و جوش صورت و درمان آکنه  سرکه سیب و جوش صورت ,سرکه سیب و جوش صورت,سرکه سیب و درمان جوش صورت,سرکه سیب جوش صورت,سرکه سیب جوش صورت,سرکه سیب …

کاسنی و درمان سینوزیت

کاسنی و درمان سینوزیت

کاسنی و درمان سینوزیت خواص کاسنی,فواید کاسنی,کاسنی درمانی,خاصیت کاسنی,خواص کاسنی درمانی,خواص کاسنی برای پوست,خواص کاسنی برای مو,خواص کاسنی برای جوانی,خواص کاسنی برای بارداری,خواص خوردن کاسنی,فواید کاسنی خام,فواید کاسنی پخته

خاصيت ضد سرماخوردگی گیاه بومادران

خاصيت ضد سرماخوردگی گیاه بومادران

خاصیت ضد سرماخوردگی گیاه بومادران خواص بومادران,فواید بومادران,بومادران درمانی,خاصیت بومادران,خواص بومادران درمانی,خواص بومادران برای پوست,خواص بومادران برای مو,خواص بومادران برای جوانی,خواص بومادران برای بارداری,خواص خوردن بومادران,فواید بومادران خام,فواید بومادران پخته به گزارش …

زرشک

زرشک ،زرشک سیاه،زرشک تازه،زرشک کوهی،زرشک در بارداری،زرشک سیاه بی دانه،زرشک سیاه برای جوش صورت،زرشک سیاه آبگیری،زرشک سیاه شده،زرشک سیاه و عناب،زرشک سیاه برای کبد،زرشک سیاه چه فایده دارد،زرشک تازه در بارداری،زرشک تازه خواص،زرشک تازه غذا،زرشک تازه آبگیری،زرشک تازه برای زن باردار،زرشک تازه و دیابت

زرشک ، خواص زشک , زرشک سیاه کوهی , زرشک و سقط جنین , زرشک در بارداری

جالب است بدانید که مصرف طبی زرشک به دوره مصر باستان می رسد که فراعنه و ملکه ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می کردند. امروزه، گفته میشود این گیاه درد مفصلی، روماتیسم و تورم ناگهانی پسوریازیسرا تسکین می بخشد. انواع عفونتهایی که این گیاه می تواند در درمان آنها مفید واقع شود عبارت است از: به یاد داشته باشید عفونت گلو، مجاری ادراری، مجاری معده ای- روده ای، ریه ها، عفونتهای مخمری و اسهال.سبوس ریشه و ساقه این گیاه خاصیت درمانی دارد. ریشه و ساقه این گیاه زردرنگ است و اروپاییها و آمریکای شمالی برای رنگ آمیزی لباس از آن استفاده می نمودند.در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد زرشک صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند.

زرشک

لازم به ذکر است که ترکیبات موجود در سبوس این گیاه زرشک را به عنوان یک گیاه درمانی معرفی نموده است .سبوس و پوسته این گیاه درمانی مطرح کرده است. به یاد داشته باشید که سبوس و پوسته این گیاه حاوی الکالوئید هست، که به عقیده برخی از افراد آنتی بیوتیک است و به عقیده متخصصان طب گیاهی سبب تحریک خاصیت ضد عفونی غشای مخاطی بدن می گردد. به منظور پی بردن به این ادعا، اگر قطره ای این گیاه را روی زبان خود بگذارید، دهان شما آبکی خواهد شد. این بدان معنا نیست که این گیاه طعم خوبی دارد، بلکه این گیاه تقریباً تلخ است بلکه به گفته کارشناسان طب گیاهی، وقتی دهان شما آبکی می شود سبب میشود که بتوانید با عفونت مبارزه کنید. اصولااین گیاه در اثر تحریک بخشهایی از سیستم ایمنی بدن این اثر را بر جای می گذارد.

زرشک سیاه

به یاد داشته باشید که این گیاه گلی است که طول آن به 9 پا می رسد، و دارای شاخه های خاکستری است. برگهای آن دارای دندانه های سونی است. بین ماههای آوریل و ژوئن غنچه ها و گلهای زرد روشن از آن جوانه می زنند. این غنچه ها و گلها در فصل پاییز رنگ قرمز گیلاسی به خود می گیرند که به صورت بوته های خمیده رشد می کنند. اصولا می توانید از زرشک رسیده برای تهیه مربا استفاده کنید، یا آنرا همانند “قرقاط” مصرف کنید. این گیاه کمی ترش تر است ولی به اندازه قرقاط تلخ نمی باشد.

زرشک ، خواص زشک , زرشک سیاه کوهی , زرشک و سقط جنین , زرشک در بارداری

زرشک تازه

جالب است بدانید که سبوس و ریشه این گیاه حاوی انواع بسیاری از مواد شیمیایی به نام “آلکالوئید ایزوکینولین” است. در واقع دانشمندان و محققان این ترکیبات را در طول سالیان متمادی مورد تحقیق و بررسی قرار داده اند،و پی بردند که آنها در واقع خواص آنتی بیوتیکی دارند.به یاد داشته باشید که بعضی  از آنها باعث پایین آوردن تب، کاهش تورم و فشار خون شده و به تنظیم ضربان قلب و انقباض عضلات قلب کمک می نماید.

انواع زرشک

در واقع این گیاه در شکل چای، کپسول، عصاره ها، مایع یا تنتورها و یا پماد موضعی عرضه میشود. عصاره های حاصل از این ماده به صورت دارویی حاوی 8 تا 12 درصد محتوای الکالوئید ایزوکینولین استاندارد شده است.

زرشک در بارداری

قابل ذکر است که اگر به علت عفونتهای مکرر غالباً آنتی بیوتیک زیاد مصرف کرده اید، پزشک شما به عوض داروهای تجویزی، ممکن است داروهای گیاهی را نیز مدنظر قرار دهد. دلایل متعددی برای این ادعا وجود دارد. این گیاه می تواند احساس سرحال بودن به شما دهد و شما را از سایر معالجات نجات دهد. همچنین، میزان مقاومت به آنتی بیوتیکها رو به افزایش است. به یاد داشته باشید به منظور رهایی از این وضعیت. بسیاری از معالجین به سایر راههای درمان بیماریها روی می آورند. دلیل دیگر این است که بدن شما در واکنش به انواع آنتی بیوتیکها دچار تغییرات میشود و این تغییرات همیشه خوب نیست.

زرشک ، خواص زشک , زرشک سیاه کوهی , زرشک و سقط جنین , زرشک در بارداری

جالب است بدانید که فلور نرمال که در بدن همه ما وجود دارد و ما را در مبارزه با عفونت کمک می کند، می تواند در اثر مصرف مکرر آنتی بیوتیکها از بین برود. درمانگر ممکن است شما را یاری کند تا این “باکتری خوب” good bacteria را از طریق رهایی مقطعی از مصرف انواع آنتی بیوتیکها، دوباره در خود بازیابید.بنا به دلایل مشابه. پماد این گیاه را نیز می توان برای درمان ورم مفاصل یا پسوریازیس تجویز کرد، چون داروهایی که به طور مرتب برای درمان این حالات مصرف میشوند امکان دارد تعادل بدن شما را مختل سازند. در واقع با عوارض جانبی ناشی از معالجات درمانی قوی سبب تحریک واکنشهایی در بدن میشوند که به مثابه یک بیماری کاملاً جدید می تواند جلوه کند. صرفنظر از هرگونه دلیل، وقتی درمانگر شما بداند که قطع مصرف دارو هیچگونه خطری برای سلامتی شما ندارد، می تواند در عوض، مصرف این گیاه را تجویز شود.این گیاه همچنین می تواند به عنوان یک روش پیشگیرانه توصیه شود. هرگز نباید بیش از پنج تا هفت روز زرشک مصرف کرد. اگر معده شما حساس است، مصرف این ماده به مدت سه تا پنج روز احتمالاً کافی خواهد بود.بهتر است برای درمان گلودرد، عفونتهای مثانه، اسهال، برونشیت یا عفونتهای مخمری از اشکال قابل مصرف زرشک حالت مورد نظر را بر گزینید:

چای: 2 تا 4 گرم ریشه خشک زرشک خیس خورده، روزانه 3 مرتبه

تنتور: (محلول 5.1 ساخته شده از گیاه و الکل یا گل، الکل و آب) به میزان 3 تا 6 میلی لیتر (2.1 یا 2.1 1 قاشق چایخوری، روزانه سه مرتبه)

عصاره های خشک: 250 تا 500 میلی گرم، روزانه سه مرتبه

زرشک ، خواص زشک , زرشک سیاه کوهی , زرشک و سقط جنین , زرشک در بارداری

زرشک سیاه برای جوش صورت

بهتر است بدانید برای درمان آرتریت، پسوریازیس، ناراحتیهای پوستی: 10 درصد عصاره این گیاه را روزانه سه بار روی پوست بدن بمالید.قابل توجه است  که پاره ای از عفونتها در صورت مصرف نکردن آنتی بیوتیک ممکن است خطرناک باشند. هرگز در این فکر نباشید که در صورتی که بدن شما به آنتی بیوتیک قویتر نیاز دارد به جای آن از گیاهانی مانند زرشک استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعملهای درمانگر خود را رعایت می نماید.

نکات احتیاطی در مورد زرشک

اگر زرشک به صورت صحیح استفاده شود ماده دارویی بی خطری است، اما در صورت باردار بودن از مصرف آن دوری نمایید.

تداخل های احتمالی

به یاد داشته باشید میزان مصرف بالای این گیاه به مدت طولانی می تواند سبب ناراحتی معده و روده هاشود، و جذب ویتامین B کافی در بدن را مشکل نماید.

از این پرخاصیت ترش مزه به اندازه کافی مصرف کنید.

گفتنی است که عسل و زرشک برای تقویت کبد و رفع بیماری‌های کبد مؤثر است

ده عدد سپستان را با ده عدد عناب و دو قاشق زرشک قرمز با دو لیوان آب سرد شب خیس کنید و صبح قبل از آفتاب یک لیوان و شب موقع خواب نیز یک لیوان از آن بنوشید.

بیشتر بخوانید : کشمشزالزالکتوت فرنگیزیتونسماق

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 31 خرداد 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.