بیماری درد عصب سه قلو

بیماری درد عصب سه قلو

بیماری درد عصب سه قلو درد عصب سه قلو,بيماري درد عصب سه قلو,درد عصب سه قلو در بارداري,علائم درد عصب سه قلو,درمان درد عصب سه قلو,درمان درد عصب سه قلو با طب …

میزان کالری آلو خورشتی همراه خواص درمانی در طب سنتی

میزان کالری آلو خورشتی همراه خواص درمانی در طب سنتی

میزان کالری آلو خورشتی همراه خواص درمانی در طب سنتی میزان کالری آلو خورشتی همراه خواص درمانی در طب سنتی در سایت جسارت کالری آلو خورشتی ,کالری آلو خورشتی,کالری الو سبز,کالری خورشت …

رفع چربی موی سر

رفع چربی موی سر

رفع چربی موی سر چربی موی سر,بيماري چربی موی سر,چربی موی سر در بارداري,علائم چربی موی سر,درمان چربی موی سر,درمان چربی موی سر با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان چربی موی …

بوی بد دهان

بوی بد دهان ،بوی بد دهان از چیست،بوی بد دهان در صبح،بوی بد دهان در ماه رمضان،بوی بد دهان سگ،بوی بد دهان نوزاد،بوی بد دهان ناشی از معده،بوی بد دهان ناشی از حلق،بوی بد دهان به انگلیسی،بوی بد دهان کودک،بوی بد دهان از چیست،بوی بد دهان ناشی از چیست،بوی بد دهان کودکان از چیست،علت بوی بد دهان از چیست،بوی بد دهان کودک از چیست

علت و رفع و درمان بوی بد دهان در صبح

به گزارش سایت جسارت مواردی چون جویدن جعفری، استفاده از چاشنی‌های معطر پس از هر وعده غذایی، مسواک کردن با جوش شیرین، مصرف کرفس و … در رفع بوی بد دهان موثرند. گاهی اوقات ممکن است دهان شما بوی بد و نامطبوع بگیرد که هم برای خودتان و هم برای دیگران آزار دهنده است و چه بسا که حتی شما را از ارتباط گرفتن با دیگران گریزان می‌کند. التهاب لثه، باقی ماندن غذا بین دندان‌ها، عفونت‌های تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، بیماری دیابت، استفاده از غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و استعمال سیگار از علل شایع بوی بد دهان است که قابل پیشگیری و درمان است. در این مطلب چند شگرد خانگی ساده و بی دردسر برای رفع بوی بد دهان و مطبوع کردن بازدم ارائه شده است. هر یک از این روش‌ها به پاک‌سازی فضای دهان کمک می‌کنند و میزان مواد سمی را در آن به حداقل می‌رسانند.در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد بوی بد دهان صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند.

بوی بد دهان چیست

هالیتوز یا بوی بد دهان مشکل خجالت‌آوری است که قریب به سی درصد از کل جمعیت جهان از آن رنج می‌برند. این مشکل هر چه نامیده شود، در اصل به بوی بدی اشاره دارد که از حفره دهان به مشام می‌رسد. این بوی بد در بیش از 90 % موارد از دهان، گلو و لوزه‌ها نشأت می‌گیرد. اگر چه بوی بد دهان مشکلی است که همگی ما زمانی آن را تجربه کرده یا خواهیم کرد، اما اگر این بوی ناخوشایند پس از مسواک زدن، نخ کشیدن و استفاده از دهانشویه بدون الکل برطرف نشود، باید برای از بین بردن بوی بد دهان به متخصص مراجعه کرد. در ادامه راه هایی برای درمان بوی بد دهان ذکر شده است.

درمان بوی بد دهان با جعفری

جویدن مقداری سبزی جعفری موجب کاهش بوی بد دهان که ناشی از خستگی روزانه و نخوردن غذا است، می‌شود. مصرف جعفری بعد از غذا به تازه شدن بازدم کمک می‌کند. جعفری منبع غنی از کلروفیل است که به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی دهان عمل می‌کند. این سبزی هم چنین مثل یک خنک کننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌کند. اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود، بوی بد دهان را از بین می‌برد و استفاده از سیب بعد آن برای درمان بوی دهان بسیار موثر است. از طرفی جعفری، تحریک‌کننده‌ی اشتهاست و به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

بوی بد دهان ناشی از رعایت نکردن بهداشت

شایع‌ترین علت بوی دهان رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است. باکتری‌هایی که روی دندان‌ها، زبان و لثه‌ها را می‌پوشانند، باعث جمع شدن پلاک، یعنی مواد نرم سفید رنگ روی سطح دندان‌ها، بیماری لثه و پوسیدگی دندان می‌شود. این باکتری‌ها با آب دهان و ذرات غذای باقیمانده در دهان ترکیب می‌شوند و ذرات غذا و پروتئین‌ها را تجزیه می‌کنند. محصول این واکنش گازی با بوی ناخوشایند است. اگر دندان‌ها را مرتب نخ نکشید، باکتری‌ها ذرات غذای گیر کرده بین دندان‌ها را تجزیه می‌کنند و با تولید این گاز بدبو دهان‌تان نیز بدبو می‌شود.

درمان بوی بد دهان با جوش شیرین

مسواک کردن با جوش شیرین نیز در رفع بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولکول‌های بو را به خود جذب می‌کند و خواص ضدباکتریایی دارد. برای این منظور مقداری جوش شیرین روی مسواک خود بریزید و دندان‌ها و روی زبان را با آن مسواک بزنید تا تأثیر معجزه آسای آن را در پاک‌سازی دهان مشاهده کنید.

بوی بد صبحگاهی دهان

دهان اکثر افراد صبح‌ها پس از بیدار شدن از خواب بدبو است. این حالت عادی است و دلیل آن خشک شدن دهان در طول شب است. خشک شدن دهان جریان بزاقی را آهسته می‌کند که ذرات غذا را با خود می‌شوید و می‌برد. باکتری‌ها تمام ذرات غذای باقیمانده در دهان را تجزیه می‌کنند و در نتیجه بوی بد و ناخوشایندی از دهان به مشام می‌رسد.

درمان بوی بد دهان با چاشنی های معطر

استفاده از چاشنی‌های معطر مثل میخک، دانه‌های هل و رازیانه نیز پس از هر وعده غذایی در رفع بوی بد دهان بسیار موثر است. این چاشنی‌های گیاهی خواص ضدمیکروبی دارند و بهداشت دهان و دندان‌ها را بهبود می‌بخشند.یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالاً موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند

رابطه تغذیه و بوی بد دهان

خوردن غذاهای پرادویه و بودار مانند سیر، پیاز و فلفل غالباً به بدبو شدن دهان می‌انجامد. نوشیدنی‌های با بوی قوی مانند الکل و قهوه نیز باعث بدبو شدن دهان می‌شود. این نوع بدبویی دهان معمولاً موقتی است و برای اجتناب از آن کافی است که از خوردن یا آشامیدن خوراکی‌های مربوطه پرهیز کنید.

درمان بوی بد دهان با عرق نعناع و پونه

عرق نعناع بوی بد دهان را کم می‌کند. استفاده از عصاره نعناع یا عرق نعناع قبل از خوابیدن و پس از خوردن غذا می‌تواند در درمان مشکلات گوارشی ناشی از تخمیر مواد غذایی و ایجاد بوی بد دهان بسیار مؤثر باشد.پونه؛ برطرف‌کننده سکسکه و بوی بد دهان. پونه از خانواده نعناع است و ترکیب اصلی موجود در این گیاه، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول است. پونه ضد سرفه است و بوی بد دهان را از بین می‌برد و به عنوان ضدعفونی‌کننده به شمار می‌رود. پونه را به عنوان تحریک‌کننده تولید صفرا نیز می‌شناسند. پونه از مشکلات و ناراحتی‌های گوارشی مثل ‌ترش کردن معده جلوگیری می‌کند، برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.

عوارض و خواص و دادن عرق نعناع برای نوزاد و یبوست در دوران بارداری برای اسهال نوزاد

رابطه دارو و بوی بد دهان

مصرف بعضی داروها از قبیل اقلام زیر به بدبو شدن دهان می‌انجامد: داروهای مورد استفاده برای درمان آنژین بعضی داروهای شیمی درمانی داروهای مسکن

درمان بوی بد دهان با خوردن سبزیجات

درمان بوی بد دهان با خوردن کرفس. کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است. یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالاً موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. کرفس 2 تا 3 درصد اسانس یا عطر دارد.

بوی بد دهان ناشی از سیگار

استعمال دخانیات مساوی است با به مشام رسیدن بوی دود سنگین و آزاردهنده از دهان. به علاوه دخانیات باعث لکه شدن دندان‌ها، کاهش حس چشایی و تحریک لثه‌ها نیز می‌شود. به این ترتیب احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه افزایش می‌یابد که خود یکی از دلایل بدبو شدن دهان است.

آشنایی با مضرات سیگار کشیدن و قلیان برای خانمها و اطرافیان

درمان بوی بد دهان با خوردن انجیر و قهوه و آب

خوردن انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، انجیر میوه‌ای مقوی و شیرین است که موجب از بین رفتن بوی بد دهان می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ اگر انجیر با عسل مخلوط شود در تسکین زخم معده بسیار مفید خواهد بود. کاهش بوی بد دهان با مصرف قهوه. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف قهوه باعث خنثی شدن یا کاهش باکتری‌هایی در دهان می‌شود که فعالیت آن‌ها از عوامل ایجاد بوی ناخوشایند در دهان است. از این رو پزشکان به افرادی که از بوی بد در تنفس رنج می‌برند توصیه می‌کنند قهوه بنوشند. البته دقت داشته باشید که نوشیدن زیاد قهوه به دلیل خشکی دهان ممکن است اثر عکس داشته باشد؛ پس نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد. نوشیدن آب کافی نیز یکی از راهکارهای مفید برای کاهش بوی بد دهان است. نوشیدن آب، هم به پاک شدن دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها کمک کرده و هم از خشکی دهان جلوگیری می‌کند به همین دلیل بوی بد دهان را نیز رفع می‌کند.

مضرات و خواص انجیر برای دیابت و سرماخوردگی و یبوست و زن باردار

درمان بوی بد دهان با سرکه سیب

مواد لازم: الف. ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب ب. یک لیوان آب سرد دستورالعمل: الف. سرکه سیب را در آب حل کنید. ب. از این محلول به عنوان دهان‌شویه استفاده نمایید. این محلول را ۳ الی ۵ دقیقه غرغره کنید. پ. سپس دهان‌تان را با آب بشویید. میزان و تعداد استفاده: این کار را یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب انجام دهید. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: سرکه سیب دارای خواص ضد باکتری است که می‌تواند کمک بزرگی به کاهش بوی بد دهان بکند. سرکه سیب pH دهان را تنظیم می‌کند.

طرز تهیه و خواص سرکه سیب برای مو لاغری پوست شوره سر

علائم بوی بد دهان

علائم بوی بد دهان متعدد است و شدت آن در دامنه‌ای از خفیف تا شدید متغیر است. لایه‌ای سفید روی زبان، بزاق غلیظ و مزه‌ی فلزی تلخ یا ترش همیشگی در دهان از علائم بوی بد دهان است. جالب است بدانید که بسیاری از بیماران دچار این مشکل کمترین اطلاعی از بوی ناخوشایند دهان خود ندارند.

درمان بوی بد دهان با زغال چوب

مواد لازم: الف. ۱ تا ۲ قاشق چای خوری زغال چوب فعال ب. مسواک دستورالعمل: الف. دندان‌تان را با زغال چوب فعال مسواک کنید. ب. سپس دهان‌تان را به دقت با آب بشویید تا زغال چوب به طور کامل از دهان‌تان پاک شود. میزان و تعداد استفاده: از زغال چوب فعال هفته‌ای ۲ الی ۳ مرتبه استفاده کنید تا مشکل بوی بد دهان به طور کلی رفع شود. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: زغال چوب فعال آلودگی‌های دهان را در خود جذب می‌کند و باکتری‌های مضر را از بین می‌برد. هم‌چنین این ماده برای سفید شدن دندان‌ها نیز مفید است.

علت و رفع و درمان بوی بد دهان در صبح

بوی بد دهان و سرطان معده

از آنجایی که آندوسکوپی یک روش تهاجمی است، در ایالات متحده این روش به عنوان یک روش روتین برای تشخیص سرطان معده تلقی نمی شود اما با گسترش تکنولوژی تست نفس، تحول بزرگی در تشخیص سرطان معده به وجود خواهد آورد. محققان در یک بررسی، نفس 484 نفر را مورد آزمایش قرار دادند. پیش از بررسی نفس، از این افراد خواسته شد که به مدت 12 ساعت غذایی نخورند و حداقل 3 ساعت پیش از آزمایش، از سیگار کشیدن خودداری کنند. 99 نفر از این شرکت کنندگان قبلاً مبتلا به سرطان معده بودند اما درمان این بیماری را هنوز شروع نکرده بودند. پس از آن محققان توانستند مراحل اولیه سرطان معده را با استفاده از تست تنفس تشخیص دهند.

علت و علائم و درمان “سرطان معده” بدخیم و خوش خیم

درمان بوی بد دهان با آدامس

دائما آدامس بدون قند بجوید؛ آدامس با افزایش و حفظ ترشح مقدار مناسب بزاق در دهان و گلو می‌تواند به درمان بوی بد دهان کمک کند. هم‌چنین، بیش‌تر آدامس‌های بدون قند حاوی طعم‌هایی نظیر نعناع هستند که دهان را خنک و شاداب می‌کنند و برای ساعت‌ها بوی بد را از آن دور می‌نمایند.

بوی بد دهان و ریفلاکس معده به مری

نفس بد بو می تواند نشان دهنده دل و روده بدبو باشد:ناراحتی های گوارشی مانند ریفلاکس اسید و ریفلاکس معده به مری، خود را در دهان شما آشکار می سازند. این دو ناراحتی باعث تأخیر یا جلوگیری از هضم غذای درون معده می شود. وقتی که غذا در سیستم گوارشی هیچ نوع جابجایی و حرکتی ندارد، غذا شروع به فاسد شدن می کند. حتی بعضی از افراد تکه های کوچکی از غذای هضم نشده را بالا می آورند و این کار باعث بوی بد دهان می شود. التهاب گلو و فرسایش اسیدی در دهان می تواند به دندانپزشکان در تشخیص ریفلاکس معده به مری کمک کند اما ریفلاکس معده به مری تنها ناراحتی گوارشی نیست که می تواند بر نفس تأثیر بگذارد. تحقیقی که در سال 2008 در مجله میکروبیولوژی پزشکی به چاپ رسید نشان داد که باکتری هلیکوباکترپیلوری که موجب زخم معده می شود، اگر وارد دهان شود باعث بوی بد دهان می شود.

درمان بوی بد دهان با روغن نارگیل

مواد لازم: الف. ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل بکر دستورالعمل: الف. روغن نارگیل را وارد دهان‌تان کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را در همه‌ جای دهان‌تان بگردانید. سپس این روغن را از دهان خارج کنید. ب. با آب ولرم دهان‌تان را کامل بشویید. میزان و تعداد استفاده: این کار را هر روز تکرار کنید تا بوی بد دهان‌تان از بین برود. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: گرداندن روغن نارگیل در دهان یکی از روش‌ها و درمان‌‌های خانگی محبوب برای حفظ سلامتی دهان و از بین بردن باکتری‌های آن به شمار می‌رود. این روغن دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است.

بوی بد دهان و دیابت

اگر دیابت خود را کنترل نکنید، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لثه و دهان خشک خواهید بود. هنگامی که سطح قند خون ثبات خوبی نداشته باشد، بدن تضعیف شده و قادر به مبارزه با باکتری هایی که موجب عفونت های لثه می شوند نخواهد بود. همین عفونت ها موجب بوی بد به دهان نیز می شوند. اما بوی میوه یا بویی شبیه به استون دهان می تواند نشان دهنده یک یاز عوارض خطرناک دیابتی یعنی کتواسیدوز دیابتی (Diabetic ketoacidosis) باشد. وقتی که بدن انسولین کافی ندارد، در عوض از اسیدهای چرب برای تولید انرژی استفاده می کند. این کار باعث تولید کتون های اسیدی در بدن می شود که از محصولات جانبی متابولیسم چربی است. این اسیدها که شامل استون، هیدروکسیبوتیرات و استواستات است می توانند در خون جمع و منجر به کمای دیابتی یا مرگ شوند.

علت و علائم و درمان انواع دیابت نوع یک و دو و بارداری و بی مزه چیست

درمان بوی بد دهان با نمک اپسوم

مواد لازم: الف. ۱ قاشق چای خوری نمک اپسوم ب. یک لیوان آب ولرم دستورالعمل: الف. نمک اپسوم را در آب حل کنید و این محلول را غرغره نمایید. میزان و تعداد استفاده: ابتدا این کار را هر روز انجام دهید. بعد از مدتی، این کار را یک روز در میان تکرار کنید. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: وقتی صحبت از دفع سموم به میان می‌آید، نمک اپسوم به عنوان یکی از برجسته‌ترین و مفیدترین مواد برای این کار تلقی می‌شود. نمک اپسوم هم‌چنین دارای خواص ضد میکروبی است که می‌تواند با باکتری‌های دهان مبارزه کند و بوی بد آن را از بین ببرد.

بوی بد دهان و عفونت های تنفسی

عفونت های دستگاه تنفسی مانند آنفولانزا، برونشیت و سینوزیت عامل اصلی بوی بد دهان هستند. وقتی که عفونت های دستگاه تنفسی بافت های سیستم تنفسی را از کار می اندازند یا ملتهب می کنند، سلول ها و مخاط هایی تولید می شوند که از باکتری تغذیه می کنند. آلرژی و ترشح از پشت حلق نیز می تواند منجر به ناراحتی هایی شود که راه بینی را مسدود می کند. این احتقاق بینی شما را مجبور می کند که از راه دهان نفس بکشید و این کار باعث خشکی دهن و رشد باکتری در دهان شما و در نتیجه بوی بد دهان می شود.

درمان بوی بد دهان با روغن اوکالیپتوس

مواد لازم: الف. ۱ فنجان آب ب. ۲ تا ۳ قطره روغن اوکالیپتوس دستورالعمل: الف. محلول آب و روغن اوکالیپتوس را غرغره کنید. ب. دهان‌تان را با آب بشویید. میزان و تعداد استفاده: این کار را هر روز تکرار کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: روغن اوکالیپتوس بر انواع مختلفی از باکتری‌ها تاثیر ضد باکتری می‌گذارد. این روغن هم‌چنین دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است که می‌تواند هر گونه درد و تورمی را در دهان‌تان تسکین دهد.

بوی بد دهان و سرطان ریه

به طور معمول آسیب شناسان از طریق بافت برداری و اسکن های فراصوتی سرطان ریه را تشخیص می دهند اما بر اساس تحقیقی که در سال 2013 انجام شده است استفاده از آزمایش های تنفس، هم ارزان تر و هم بدون درد است. محققان دانشگاه لاتویا با استفاده از بینی الکترونیکی، نفس 475 نفر را مورد بررسی قرار دادند. این شرکت کننده ها شامل 252 بیمار مبتلا به سرطان ریه، 223 بیمار مبتلا به مشکلات ریوی مختلف و افراد سالم (265 سیگاری و 210 غیرسیگاری) بودند. نتایج این تحقیق نشان داد 128 نفر از غیرسیگاری ها مبتلا به سرطان ریه هستند. علاوه بر این 5 نفر دیگر از غیرسیگاری ها نیز مبتلا به سرطان ریه هستند اما در حقیقت این تشخیص اشتباه بود. بررسی یافته ها در میان افراد سیگاری نشان دادند 114 نفر از آنها مبتلا به سرطان ریه هستند. این بینی الکترونیکی تنها در تشخیص بیماری 5 نفر از این سیگاری ها دچار اشتباه شده بود.

علایم و نشانه های “سرطان ریه” بدخیم و خوش خیم

درمان بوی بد دهان با تخم رازیانه

مواد لازم: الف. ۱ قاشق چای خوری تخم رازیانه دستورالعمل: الف. تخم رازیانه را در دهان‌تان بریزید و بجوید؛ بعد از جویدن، آن را ببلعید. میزان و تعداد استفاده: هر زمان که به این درمان خانگی نیاز داشتید، می‌توانید آن را انجام دهید. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: رازیانه، بخش اصلی فرهنگ آشپزی هندی، درمان خانگی بسیار موثری برای حل مشکل بوی بد دهان یا هالیتوز محسوب می‌شود. تخم رازیانه نفس را خنک می‌کند و هم‌چنین، هر گونه عفونتی را که ممکن است باعث بوی بد دهان شود، از بین می‌برد.

بوی بد دهان و پوسیدگی دندان و مننژیت

وقتی که مینای روی دندان خورده و ساییده می شود، ذرات غذا می تواند در این سوراخ ها که کرم خوردگی دندان نامیده می شود ته نشین شود. از آنجایی که مسواک زدن قادر به زدودن این ذره های غذایی نیست آنها در دهان باقی می مانند و باکتری هایی در آنها رشد می کنند که باعث بوی بد دهان می شود. ژنژویت عامل دیگری است که می تواند باعث بوی بد دهان شود. ملتهب شدن لثه ها توسط باکتری ها باعث درد فراوان و بوی بد می شود.

علائم و درمان و جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان

درمان بوی بد دهان با زنجبیل

مواد لازم: الف. ۱ قاشق چای خوری آب زنجبیل ب. یک لیوان آب گرم دستورالعمل: الف. ریشه‌ی زنجبیل را رنده کنید و سپس آن را فشار دهید تا آب آن خارج شود. ب. آب زنجبیل را به آب گرم اضافه کنید و دهان‌تان را با استفاده از آن بشویید. میزان و تعداد استفاده: ابتدا این کار را بعد از هر غذا انجام دهید؛ بعد از مدتی، این کار را هر چند روز یک بار تکرار کنید تا بوی بد دهان‌تان از بین برود. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: خواص ضد میکروبی زنجبیل کمک می‌کند بوی بد دهان و هم‌چنین انواع مختلف عفونت‌های دهانی و گلو از بین بروند.

فواید و خواص زنجبیل برای سرماخوردگی و دیابت و فشار خون

بوی بد دهان و نارسایی کلیه

بوی مثل مهی دهان همواره به دلیل خوردن غذای دریایی نیست بلکه دهانی که بوی ماهی، بوی شبیه به ادرار یا بوی چیزی شبیه به آمونیاک می دهد نشان دهنده نارسایی کلیه است. وظیفه کلیه ها این است که با تولید ادرار، مواد شیمیایی سمی را از بدن بزداید. در نارسایی کلیه که معروف به بیماری کلیوی مرحله نهایی نیز است، کلیه ها آنقدر آسیب می بینند که قادر به تصفیه خون از مواد سمی و فضولات نیستند. وقتی که چنین اتفاقی می افتد، مواد سمی خطرناک و فضولات از خون تخلیه نشده و درون بدن جمع می شوند و تقریباً هر بخش بدن را تحت تأثیر قرار می دهند. بوی مثل ماهی دهان وقتی اتفاق می افتد که نارسایی کلیه بر سیستم تنفسی تأثیر می گذارد و مشکلات تنفسی را موجب می شود.

علائم و درمان نارسایی کلیه در کودکان و نوزادان و سالمندان چیست

درمان بوی بد دهان با چای سبز

مواد لازم: الف. ۱ عدد چای سبز کیسه‌ای ب. یک فنجان آب داغ پ. عسل (برای شیرین کردن چای) دستورالعمل: الف. کیسه‌ی چای سبز را برای چند دقیقه در آب داغ قرار دهید تا دم بکشد و سپس آن را خارج کنید. ب. مقداری عسل به آن اضافه کنید تا خوشمزه‌تر شود و آن‌گاه چای سبز را به آرامی بنوشید. میزان و تعداد استفاده: روزی ۱ الی ۳ فنجان چای سبز بنوشید. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: نوشیدن چای سبز هنگام صبح، به جای نوشیدن چای سیاه یا قهوه به همراه شیر می‌تواند به شما در مبارزه علیه هالیتوز یا بوی بد دهان کمک کند. مواد شیمیایی گیاهی موجود در چای سبز به طور طبیعی ضد میکروب هستند و باکتری‌های ایجاد کننده‌ی بوی بد دهان را از بین می‌برند.

خواص و فواید و مضرات “چای سبز” در بارداری و فشار خون

بوی بد دهان و سکته قلبی

بر اساس تحقیقی که در ماه مارس 2013 در مجله کالج آمریکایی کاردیولوژی به چاپ رسیده است، محققان توانستند با یک آزمایش نفس ساده، بیمارانی را شناسایی کنند که از سکته قلبی رنج می برند. محققان کلینیک کلیولند نمونه های نفس 41 بیمار را جمع آوری کردند. 25 نفر از این بیماران دچار سکته قلبی شده بودند و 16 نفر از آنها از دیگر مشکلات قلبی رنج می بردند و هیچ نشانی از سکته قبلی در آنها نبود. این محققان با استفاده از طیف سنجی توده ای تنفس، این افراد را مورد بررسی قرار دادند تا نشانه های مولکولی و شیمایی سکته قلبی را بیابند. در ظرف دو ساعت، آزمایش تنفس به درستی بیماران مبتلا به سکته قلبی را از بیماران مبتلا به دیگر مشکلات قلبی تشخیص داد.

علت و علائم و درمان سکته قلبی در خواب و در جوانان

درمان بوی بد دهان با عصاره‌ی هسته‌ی گریپ فروت

مواد لازم: الف. ۱ تا ۲ قطره عصاره‌ی هسته‌ی گریپ فروت دستورالعمل: الف. به شیوه‌ی معمول، دندان‌های‌تان را مسواک بزنید. ب. مقداری عصاره‌ی هسته‌ی گریپ فروت را روی مسواک‌تان بچکانید و به آرامی روی دندان‌های‌تان بمالید. پ. دهان‌تان را با آب بشویید. میزان و تعداد استفاده: این کار را هر روز انجام دهید؛ ظرف یک هفته تغییر را احساس خواهید کرد. دلیل اثربخشی این درمان خانگی: عصاره‌ی هسته‌ی گریپ فروت دهان‌تان را خوشبو می‌کند و هم‌چنین هر گونه باکتری را که در دهان‌تان در حال رشد است، نابود می‌نماید.

بوی بد دهان و قطع تنفس در خواب

بوی بد دهان که پس از خواب شبانه رخ می دهد امری طبیعی است زیرا در طول خواب، تولید بزاق کاهش می یابد و در نتیجه برای باکتری های تولیدکننده بود فرصتی ایجاد می شود تا تکثیر و رشد کنند اما تولید کم بزاق در طول شب گاهی اوقات می تواند به این دلیل باشد که دهان خود را برای مدت طولانی باز نگه داشته اید. افرادی که دچار اختلالات خواب مانند قطع تنفس در خواب و خرخر کردن هستند، برای تنفس از بینی خود دچار مشکل می باشند و در نتیجه از دهان خود تنفس می کنند و این کار باعث بوی بد دهان خود تنفس می کنند و این کار باعث بوی بد دهان می شود.

درمان بوی بد دهان با جوش شیرین

جوش شیرین درمان خانگی بسیار عالی برای بوی بد دهان است تعادل pH دهان را حفظ و از جمع آوری باکتری در داخل دهان پیشگیری می کند همچنینپلاک و لکه روی دندان ها را از بین می برد. با این حال، استفاده بیش از حد از جوش شیرین باعث می شود دندان ها خورده شود پس لازم است که دهان را بعد از استفاده از جوش شیرین خوب بشوئید. شما می توانید از جوش شیرین با شیوه های مختلف برای جلوگیری از بوی بد دهان استفاده کنید. روش–1 مسواک را در یک قاشق چایخوری جوش شیرین غلطانده و دندان خود را با آن تمیز کنید انجام روزانه این کار به خلاصی از بوی بد دهان کمک میکند روش–2 مسواک زدن دندان ها با استفاده از ترکیبی ازیک خمیر دندان یا اضافه کردن جوش شیرین همراه با خمیر دندان به طور منظم و آبکشی دهان در حال حاضر با مقدار کمی جوش شیرین دندان های خود را شسته تا تعادل PH کنترل شود دهان خود را به طور کامل بشویید روش -3 یک لیوان آب گرم را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید و از این محلول غرغره کنید چند بار در روز این کار را انجام دهید

درمان خانگی بوی بد دهان

توصیه‌های زیر را برای رفع علت بوی بد دهان رعایت کنید: دندان‌ها و زبان را دو بار در روز مسواک بزنید. دندان‌ها را هر روز نخ بکشید. از خمیردندان و دهانشویه‌های حاوی عامل‌های اکسید کننده مانند دی اکسید کلرین یا کلریت سدیم استفاده کنید. برای افزایش آب دهان آدامس بجوید. برای پیشگیری از بوی دهان خوراکی‌های با فیبر بالا میل کنید. از غذاهای فراوری شده سنگین مانند شیرینی، کیک و بستنی پرهیز کنید. داروهای خشک کننده دهان مانند داروهای ضدافسردگی‌، مدر، مسکن و آنتی هیستامین مصرف نکنید. سیگار و دخانیات را ترک کنید. از راه بینی نفس بکشید. لبنیات را از برنامه غذایی خود حذف کنید؛ عدم تحمل لاکتوز علت اصلی بوی بد دهان است.

درمان بوی بد دهان با دارچین

دارچین حاوی یک اسانس به نام Cinnamic aldehyde که به کاهش بوی بد دهان کمک میکند روش–1 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را همراه با یک فنجان آب به مدت 10-15 دقیقه دم کنید روش–2 دهانشویه دارچین با مخلوط کردن نصف قاشق چای خوری پودر دارچین، آب یک لیموی تازه و یک و نیم قاشق چای خوری عسل را با یک فنجان آب گرم است. مخلوط را در یک بطری با درب محکم ریخته خوب آن را تکان دهید و دهان را هر روز غرغره کنید

درمان بوی بد دهان با سرکه

سرکه سیب به خاطر خواص ضد عفونی کننده آن و خواص ضد میکروبی شناخته شده است.وجود اسید در سرکه سیب رشد باکتری در دهان را کاهش می دهد و به حذف پلاک کمک میکند روش–1 مخلوط یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب. قبل از خوردن وعده های غذایی بنوشید این درمان خانگی را به طور مرتب انجام دهید هم بوی بد دهان را از بین می برد و هم برای دستگاه گوارش خوب است روش–2 غرغره کردن با استفاده از سرکه سیب رقیق شده بعد از غذا برای از بین بردن بوی بد دهان.

طرز تهیه و خواص سرکه برای مو و پوست و لثه و دندان

درمان بوی بد دهان با روغن درخت چای

روغن درخت چای برای مبارزه با باکتری ها و قارچ ها است که در داخل دهان رشد می کند و در از بین بردن بوی بد دهان بسیار موثر است. روش–1 مخلوط مساوی از روغن درخت چای، روغن نعناع و آب لیمو در یک لیوان آب با استفاده از این مخلوط به عنوان دهان شویه روش–2 مسواک زدن دندان هابا استفاده از خمیر دندان به طور منظم و پس از آن شستشو دهان با آب سپس استفاده از چند قطره روغن درخت چای. یا از خمیر دندان حاوی عصاره درخت چای استفاده کنید

درمان بوی بد دهان با شنبلیله

شنبلیله دردرمان مشکلات دستگاه تنفسی و بوی بد دهان. کاهش رشد باکتری در حفره دهان موثر است روش: 1 قاشق چای خوری دانه شنبلیله در نیم لیتر آب جوش مخلوط کنید و 15 دقیقه در حرارت کم بجوشد این نوشیدنی نیز راه خوبی برای پیشگیری از بوی بد دهان است

درمان بوی بد دهان با میخک

در حال حاضر روغن معطر در میخک دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی است و از رشد باکتری ها و دیگر عفونت های دهان پیشگیری میکند روش–1 جویدن 2-3 حبه میخک پس از وعده های غذایی برای از بین بردن بوی بد دهان در چند دقیقه. روش–2 3-4 دانه میخک را در 2 فنجان آب گرم برای 10-20 دقیقه نگه دارید و مقداری شیرین کننده طبیعی بریزید

خواص و مضرات میخک هندی برای بارداری و لاغری

درمان بوی بد دهان با لیمو

اسید موجود در لیمو مانع از رشد باکتری های دهان و دندان شده و به رفع بوی بد دهان کمک میکند روش: مخلوط یک قاشق چای خوری آب لیمو در یک فنجان آب گرم و مقداری نمک قبل ار رفتن به رختخواب

برنامه رژیم غذایی برای بوی بد دهان

اجتناب از غذاهای حاوی گوگرد مانند سیر و پیاز برای جلوگیری از بوی بد دهان غذاهایی مانند تخم مرغ، گوشت و ماهی ممکن است باعث بوی بد دهان و از این رو به اجتناب شود میوه و سبزیجات تازه، بخورید که دستگاه گوارش را تمیز و از بوی بد دهان پیشگیری میکند. جویدن جعفری، برگ نعناع یا ریحان، بطور قابل توجهی بوی بد دهان کاهش می دهد. پنیر کم چربی را در برنامه رژیم غذایی خود داشته باشید چون پنیر با پلاک و بوی دهان مبارزه میکند. نوشیدن مقدار زیادی آب برای پاک کردن سیستم گوارشی و همچنین برای کاهش بوی بد دهان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 16 تیر 1397

51 دیدگاه

 • جلال فوریه 2017 در 11:51

  علت بوی بد دهانتان را می دانید؟ حتما می گویید معده ی خالی و یا دندان پوسیده، ولی این حدس شما همیشه درست نیست چرا که بوی بد دهان می تواند یک هشدار جدی از ابتلا به بیماری سخت و کشنده باشد.

 • باران فوریه 2017 در 11:51

  علت بوی بد دهان به طور کلی می تواند ناشی از وجود 9 نوع بیماری در داخل بدن باشد ولی متاسفانه اکثر افراد ان را به عفونت دهان و گلو نسبت می دهند و به علت اصلی آن توجهی نمی کنند.بنا بر تحقیقی که در ماه آوریل 2015 در مجله Gum به چاپ رسیده با استفاده از بوی دهان می توان حتی سرطان معده را در مراحل اولیه شناسایی کرد. با توجه به آنچه در بالا بیان شده است در ادامه این نوشته به 9 بیماری اشاره خواهیم کرد که می توان از طریق نفس، آنها را شناسایی کرد.

 • نفیسه فوریه 2017 در 11:51

  از آنجایی که آندوسکوپی یک روش تهاجمی است، در ایالات متحده این روش به عنوان یک روش روتین برای تشخیص سرطان معده تلقی نمی شود اما با گسترش تکنولوژی تست نفس، تحول بزرگی در تشخیص سرطان معده به وجود خواهد آورد.

 • سجاد فوریه 2017 در 11:51

  محققان در یک بررسی، نفس 484 نفر را مورد آزمایش قرار دادند. پیش از بررسی نفس، از این افراد خواسته شد که به مدت 12 ساعت غذایی نخورند و حداقل 3 ساعت پیش از آزمایش، از سیگار کشیدن خودداری کنند. 99 نفر از این شرکت کنندگان قبلاً مبتلا به سرطان معده بودند اما درمان این بیماری را هنوز شروع نکرده بودند. پس از آن محققان توانستند مراحل اولیه سرطان معده را با استفاده از تست تنفس تشخیص دهند.

 • دانا فوریه 2017 در 11:51

  به طور معمول آسیب شناسان از طریق بافت برداری و اسکن های فراصوتی سرطان ریه را تشخیص می دهند اما بر اساس تحقیقی که در سال 2013 انجام شده است استفاده از آزمایش های تنفس، هم ارزان تر و هم بدون درد است. محققان دانشگاه لاتویا با استفاده از بینی الکترونیکی، نفس 475 نفر را مورد بررسی قرار دادند. این شرکت کننده ها شامل 252 بیمار مبتلا به سرطان ریه، 223 بیمار مبتلا به مشکلات ریوی مختلف و افراد سالم (265 سیگاری و 210 غیرسیگاری) بودند.

 • احمدعلی فوریه 2017 در 11:52

  نتایج این تحقیق نشان داد 128 نفر از غیرسیگاری ها مبتلا به سرطان ریه هستند. علاوه بر این 5 نفر دیگر از غیرسیگاری ها نیز مبتلا به سرطان ریه هستند اما در حقیقت این تشخیص اشتباه بود. بررسی یافته ها در میان افراد سیگاری نشان دادند 114 نفر از آنها مبتلا به سرطان ریه هستند. این بینی الکترونیکی تنها در تشخیص بیماری 5 نفر از این سیگاری ها دچار اشتباه شده بود.

 • یاسین فوریه 2017 در 11:52

  بر اساس تحقیقی که در ماه مارس 2013 در مجله کالج آمریکایی کاردیولوژی به چاپ رسیده است، محققان توانستند با یک آزمایش نفس ساده، بیمارانی را شناسایی کنند که از سکته قلبی رنج می برند.

 • سجاد فوریه 2017 در 11:52

  محققان کلینیک کلیولند نمونه های نفس 41 بیمار را جمع آوری کردند. 25 نفر از این بیماران دچار سکته قلبی شده بودند و 16 نفر از آنها از دیگر مشکلات قلبی رنج می بردند و هیچ نشانی از سکته قبلی در آنها نبود. این محققان با استفاده از طیف سنجی توده ای تنفس، این افراد را مورد بررسی قرار دادند تا نشانه های مولکولی و شیمایی سکته قلبی را بیابند.

 • شهاب فوریه 2017 در 11:52

  در ظرف دو ساعت، آزمایش تنفس به درستی بیماران مبتلا به سکته قلبی را از بیماران مبتلا به دیگر مشکلات قلبی تشخیص داد.

 • بهار فوریه 2017 در 11:52

  اگر دیابت خود را کنترل نکنید، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لثه و دهان خشک خواهید بود. هنگامی که سطح قند خون ثبات خوبی نداشته باشد، بدن تضعیف شده و قادر به مبارزه با باکتری هایی که موجب عفونت های لثه می شوند نخواهد بود. همین عفونت ها موجب بوی بد به دهان نیز می شوند.

 • رویا فوریه 2017 در 11:53

  اما بوی میوه یا بویی شبیه به استون دهان می تواند نشان دهنده یک یاز عوارض خطرناک دیابتی یعنی کتواسیدوز دیابتی (Diabetic ketoacidosis) باشد. وقتی که بدن انسولین کافی ندارد، در عوض از اسیدهای چرب برای تولید انرژی استفاده می کند. این کار باعث تولید کتون های اسیدی در بدن می شود که از محصولات جانبی متابولیسم چربی است. این اسیدها که شامل استون، هیدروکسیبوتیرات و استواستات است می توانند در خون جمع و منجر به کمای دیابتی یا مرگ شوند

 • اشکان فوریه 2017 در 11:53

  بوی مثل مهی دهان همواره به دلیل خوردن غذای دریایی نیست بلکه دهانی که بوی ماهی، بوی شبیه به ادرار یا بوی چیزی شبیه به آمونیاک می دهد نشان دهنده نارسایی کلیه است. وظیفه کلیه ها این است که با تولید ادرار، مواد شیمیایی سمی را از بدن بزداید. در نارسایی کلیه که معروف به بیماری کلیوی مرحله نهایی نیز است، کلیه ها آنقدر آسیب می بینند که قادر به تصفیه خون از مواد سمی و فضولات نیستند.

 • فاطمه فوریه 2017 در 11:53

  وقتی که چنین اتفاقی می افتد، مواد سمی خطرناک و فضولات از خون تخلیه نشده و درون بدن جمع می شوند و تقریباً هر بخش بدن را تحت تأثیر قرار می دهند. بوی مثل ماهی دهان وقتی اتفاق می افتد که نارسایی کلیه بر سیستم تنفسی تأثیر می گذارد و مشکلات تنفسی را موجب می شود.

 • مریم فوریه 2017 در 11:53

  بوی بد دهان که پس از خواب شبانه رخ می دهد امری طبیعی است زیرا در طول خواب، تولید بزاق کاهش می یابد و در نتیجه برای باکتری های تولیدکننده بود فرصتی ایجاد می شود تا تکثیر و رشد کنند اما تولید کم بزاق در طول شب گاهی اوقات می تواند به این دلیل باشد که دهان خود را برای مدت طولانی باز نگه داشته اید.

 • یاسین فوریه 2017 در 11:54

  افرادی که دچار اختلالات خواب مانند قطع تنفس در خواب و خرخر کردن هستند، برای تنفس از بینی خود دچار مشکل می باشند و در نتیجه از دهان خود تنفس می کنند و این کار باعث بوی بد دهان خود تنفس می کنند و این کار باعث بوی بد دهان می شود.

 • سوگند فوریه 2017 در 11:54

  نفس بد بو می تواند نشان دهنده دل و روده بدبو باشد:ناراحتی های گوارشی مانند ریفلاکس اسید و ریفلاکس معده به مری، خود را در دهان شما آشکار می سازند. این دو ناراحتی باعث تأخیر یا جلوگیری از هضم غذای درون معده می شود. وقتی که غذا در سیستم گوارشی هیچ نوع جابجایی و حرکتی ندارد، غذا شروع به فاسد شدن می کند. حتی بعضی از افراد تکه های کوچکی از غذای هضم نشده را بالا می آورند و این کار باعث بوی بد دهان می شود.

 • سما فوریه 2017 در 11:54

  التهاب گلو و فرسایش اسیدی در دهان می تواند به دندانپزشکان در تشخیص ریفلاکس معده به مری کمک کند اما ریفلاکس معده به مری تنها ناراحتی گوارشی نیست که می تواند بر نفس تأثیر بگذارد. تحقیقی که در سال 2008 در مجله میکروبیولوژی پزشکی به چاپ رسید نشان داد که باکتری هلیکوباکترپیلوری که موجب زخم معده می شود، اگر وارد دهان شود باعث بوی بد دهان می شود.

 • ایمان فوریه 2017 در 11:54

  عفونت های دستگاه تنفسی مانند آنفولانزا، برونشیت و سینوزیت عامل اصلی بوی بد دهان هستند. وقتی که عفونت های دستگاه تنفسی بافت های سیستم تنفسی را از کار می اندازند یا ملتهب می کنند، سلول ها و مخاط هایی تولید می شوند که از باکتری تغذیه می کنند. آلرژی و ترشح از پشت حلق نیز می تواند منجر به ناراحتی هایی شود که راه بینی را مسدود می کند. این احتقاق بینی شما را مجبور می کند که از راه دهان نفس بکشید و این کار باعث خشکی دهن و رشد باکتری در دهان شما و در نتیجه بوی بد دهان می شود.

 • نفیسه فوریه 2017 در 11:54

  وقتی که مینای روی دندان خورده و ساییده می شود، ذرات غذا می تواند در این سوراخ ها که کرم خوردگی دندان نامیده می شود ته نشین شود. از آنجایی که مسواک زدن قادر به زدودن این ذره های غذایی نیست آنها در دهان باقی می مانند و باکتری هایی در آنها رشد می کنند که باعث بوی بد دهان می شود.

 • یاسمین فوریه 2017 در 11:55

  ژنژویت عامل دیگری است که می تواند باعث بوی بد دهان شود. ملتهب شدن لثه ها توسط باکتری ها باعث درد فراوان و بوی بد می شود.

 • یکتا فوریه 2017 در 11:55

  بوی بد دهان مسئله ای آزار دهنده است که در روابط اجتماعی مشکل آفرین است و موجب شرم و خجالت می شود با شناخت علت و درمان آن مشکل خود را برطرف کنید.

 • ترانه فوریه 2017 در 11:55

  افرادی که دچار عفونت های لثه و دندان هستند به دلیل ترشحات بزاق دهان که همراه با عفونت است باکتری های پراکنده در دهان این بوی بد را ایجاد و تشدید می کنند.

 • هادی فوریه 2017 در 11:56

  برای از بین بردن این بوی بد کافیست مقداری رب انار را به لثه ها بمالید و تا چند ساعت چیزی نخورید به مرور زمان لثه ها از عفونت تخلیه می شوند و بوی بد دهان کم تر می شود این کار بهتر است شب قبل از خواب انجام شود.

  همچنین برای برطرف کردن عفونت و درد دندان پودر دندان بهترین پیشنهاد است.

 • یکتا فوریه 2017 در 11:56

  پودر دهان را چگونه بسازیم؟

  برای این کار باید 100 گرم سماق را با 25 گرم پوست انار و 10 گرم میخک و 75 گرم نمک مخلوط کرده و به دندان بمالید بعد با مسواک به دندان ها کشیده و بعد دهان را آبکشی کنید.

 • سجاد فوریه 2017 در 11:56

  همانطور که می دانید سینوس ها به محیط داخل دهان راه دارند و می توانند عفونت و باکتری ها را به آنجا منتقل کنند که این یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد دهان است.

 • شششششل فوریه 2017 در 11:56

  معده ای که کار خود را به خوبی انجام ندهد در کنار درد بوی بدی هم به دنبال خواهد داشت که برای درمان می توانید عرق نعناع مصرف کنید. درمان دیگر هم که بسیار توصیه می شود مخلوط کردن شوید خشک و با آب در حال جوش و بعد از اتمام جوشیدن مخلوط کردن با عسل است.

 • تبسم فوریه 2017 در 11:56

  با مصرف این مواد غذایی می توانید بوی بد دهان را برطرف کنید.

  دانه های شنبلیله , دارچین, شیر ,هل , چای یاس و مرکبات.

 • شیدا فوریه 2017 در 11:57

  سلام عالی بود مرسی…

 • بهار فوریه 2017 در 11:57

  من خودم فکر می کردم بد بویی دهان دلیل خیلی خاصی دلره ولی بعد فهمیدم با یک مسواک روی دندان و روی زبان 80 درصدش میره زبان خیلیخیلی

 • بابک فوریه 2017 در 11:57

  من از بچگی این مشکل و داشتم و دارم، همه جور دکتری رفتم، خیلی شدیدم بهداشت دهان و … رعایت میکنم، ولی درست نمیشه که نمیشه، حاضرم سرطان داشته باشم نه این مشکل و ، منزویم کرده، اعتماد به نفسم و گرفته،؛حتی باعث بهم خوردن رابطمم شد، امیدوارم هیچکس به این مشکل گرفتار نشه

 • شیما فوریه 2017 در 11:58

  واقعا ک خدا کنه هیچکی مث ما نشه.دیگه واقعا از مهمونی رفتن فراریم.ای خدااااااااااا…

  • ناشناس ژوئن 2017 در 23:26

   سبوس گندم بخور

 • ناشناس فوریه 2017 در 11:58

  کاش زمانی ک دهنمون بو میداد خودمون می فهمیدیم من با اینکه مسواک میزنم ولی بعضی وقتا بدون هیچ علتی دهانم بو میده و خودمم متوجه نمیشم’کاش بشه ک رفع بشه

 • لادن فوریه 2017 در 11:58

  سلام من همیشه دهنم بوی بد میده ورو زبانم بخار است چه چوری میشه این مشکلو از بین برد

 • ثریا فوریه 2017 در 11:58

  سلام،خوب‏ ‏بود…دمتون‏ ‏گرم

 • احمدعلی فوریه 2017 در 11:59

  سلام من همه جوره راهي واسه از بين بردن بوي بد دهان امتحان كردم مسواك زدن مرتب استفاده از دهان شويه رژيم غذايي انواع تست و ازمايش رسيدگي به بهداشت دهان و دندان اما واقعا نميدونم چي كار بايد بكنم البته من مشكل گوارش هم دارم كه حتي گفتم مال اونه تست سرطان معده و روده هم دادم كه خداروشكر چيزي نبود حتي رو زبان هم مسواك ميزنم ولي واقعا خسته شدم از اين مساله

 • بهار فوریه 2017 در 11:59

  مواردی چون جویدن جعفری، استفاده از چاشنی‌های معطر پس از هر وعده غذایی، مسواک کردن با جوش شیرین، مصرف کرفس و … در رفع بوی بد دهان موثرند.

 • یاور فوریه 2017 در 12:00

  گاهی اوقات ممکن است دهان شما بوی بد و نامطبوع بگیرد که هم برای خودتان و هم برای دیگران آزار دهنده است و چه بسا که حتی شما را از ارتباط گرفتن با دیگران گریزان می‌کند.

  التهاب لثه، باقی ماندن غذا بین دندان‌ها، عفونت‌های تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، بیماری دیابت، استفاده از غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و استعمال سیگار از علل شایع بوی بد دهان است که قابل پیشگیری و درمان است.

 • زهرا فوریه 2017 در 12:00

  جویدن مقداری سبزی جعفری موجب کاهش بوی بد دهان که ناشی از خستگی روزانه و نخوردن غذا است، می‌شود. مصرف جعفری بعد از غذا به تازه شدن بازدم کمک می‌کند. جعفری منبع غنی از کلروفیل است که به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی دهان عمل می‌کند. این سبزی هم چنین مثل یک خنک کننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌کند. اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود، بوی بد دهان را از بین می‌برد و استفاده از سیب بعد آن برای درمان بوی دهان بسیار موثر است. از طرفی جعفری، تحریک‌کننده‌ی اشتهاست و به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

 • دنیا فوریه 2017 در 12:00

  مسواک کردن با جوش شیرین نیز در رفع بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولکول‌های بو را به خود جذب می‌کند و خواص ضدباکتریایی دارد. برای این منظور مقداری جوش شیرین روی مسواک خود بریزید و دندان‌ها و روی زبان را با آن مسواک بزنید تا تأثیر معجزه آسای آن را در پاک‌سازی دهان مشاهده کنید.

 • فاطمه فوریه 2017 در 12:01

  استفاده از چاشنی‌های معطر مثل میخک، دانه‌های هل و رازیانه نیز پس از هر وعده غذایی در رفع بوی بد دهان بسیار موثر است. این چاشنی‌های گیاهی خواص ضدمیکروبی دارند و بهداشت دهان و دندان‌ها را بهبود می‌بخشند.

 • شیما فوریه 2017 در 12:01

  عرق نعناع بوی بد دهان را کم می‌کند. استفاده از عصاره نعناع یا عرق نعناع قبل از خوابیدن و پس از خوردن غذا می‌تواند در درمان مشکلات گوارشی ناشی از تخمیر مواد غذایی و ایجاد بوی بد دهان بسیار مؤثر باشد.

 • بابک فوریه 2017 در 12:01

  پونه؛ برطرف‌کننده سکسکه و بوی بد دهان. پونه از خانواده نعناع است و ترکیب اصلی موجود در این گیاه، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول است. پونه ضد سرفه است و بوی بد دهان را از بین می‌برد و به عنوان ضدعفونی‌کننده به شمار می‌رود. پونه را به عنوان تحریک‌کننده تولید صفرا نیز می‌شناسند. پونه از مشکلات و ناراحتی‌های گوارشی مثل ‌ترش کردن معده جلوگیری می‌کند، برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.

 • بهار فوریه 2017 در 12:01

  درمان بوی بد دهان با خوردن کرفس. کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است. یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالاً موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. کرفس 2 تا 3 درصد اسانس یا عطر دارد.

 • رویا فوریه 2017 در 12:01

  درمان بوی بد دهان با خوردن کرفس. کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است. یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالاً موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. کرفس 2 تا 3 درصد اسانس یا عطر دارد.

 • یگانه فوریه 2017 در 12:02

  کاهش بوی بد دهان با مصرف قهوه. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف قهوه باعث خنثی شدن یا کاهش باکتری‌هایی در دهان می‌شود که فعالیت آن‌ها از عوامل ایجاد بوی ناخوشایند در دهان است. از این رو پزشکان به افرادی که از بوی بد در تنفس رنج می‌برند توصیه می‌کنند قهوه بنوشند. البته دقت داشته باشید که نوشیدن زیاد قهوه به دلیل خشکی دهان ممکن است اثر عکس داشته باشد؛ پس نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

 • ترنم فوریه 2017 در 12:02

  نوشیدن آب کافی نیز یکی از راهکارهای مفید برای کاهش بوی بد دهان است. نوشیدن آب، هم به پاک شدن دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها کمک کرده و هم از خشکی دهان جلوگیری می‌کند به همین دلیل بوی بد دهان را نیز رفع می‌کند.

 • فاطمه فوریه 2017 در 12:02

  منم دهم بو میده خوب نمیشه راه حل بگید

 • حسام فوریه 2017 در 12:02

  سلام دهن منم خیلی بوی بد میده چی کنم

 • محمد فوریه 2017 در 12:03

  منم فقط قلیان میکشم یه مدتیه دهنم بو گرفته ب نظر شما چکار کنم

 • لعیا فوریه 2017 در 12:03

  منم همین مشکل و دارم و واقعانمیدونم چکارکنم

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.