پونه برطرف کننده سکسکه

پونه برطرف کننده سکسکه

پونه برطرف کننده سکسکه خواص پونه,فواید پونه,پونه درمانی,خاصیت پونه,خواص پونه درمانی,خواص پونه برای پوست,خواص پونه برای مو,خواص پونه برای جوانی,خواص پونه برای بارداری,خواص خوردن پونه,فواید پونه خام,فواید پونه پخته

آشنایی با خواص و فواید گل لادن

آشنایی با خواص و فواید گل لادن

آشنایی با خواص و فواید گل لادن خواص گل لادن,فواید گل لادن,گل لادن درمانی,خاصیت گل لادن,خواص گل لادن درمانی,خواص گل لادن برای پوست,خواص گل لادن برای مو,خواص گل لادن برای جوانی,خواص گل …

لیست و طرز تهیه انواع صبحانه های گرم و سرد ترکیه

لیست و طرز تهیه انواع صبحانه های گرم و سرد ترکیه

انواع صبحانه انواع صبحانه ,انواع صبحانه های گرم,انواع صبحانه ترکیه,انواع صبحانه ساده,انواع صبحانه کامل,انواع صبحانه با نان تست,انواع صبحانه برای مهمانی,انواع صبحانه سرد توضیحاتی در مورد انواع صبحانه صبحانه یا ناشتا (در …

سیب

سیب ، خواص سیب ، سیب در بارداری ، سیب در دوران بارداری ، سیب در لاغری ، سیب در بدنسازی ، سیب برای لاغری ، سیب برای اسهال ، خواص سیب قرمز ، خواص سیب ترش

سیب ، خواص سیب ، سیب در بارداری ، سیب در دوران بارداری ، سیب در لاغری ، سیب در بدنسازی

همانطور که می دانید در مورد خواص سیب یک عبارت معروف وجود دارد: «خوردن روزانه یک سیب ما را از دکتر بی‌نیاز می‌کند». کمک به گوارش، جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند اختلالات معده، سنگ کیسه‌ی صفرا، یبوست، اختلالات کبد، کم‌خونی، دیابت، بیماری‌های قلبی، روماتیسم، اختلالات چشم، انواع سرطان و نقرس از فواید سیب است. سیب در رفع ضعف و درمان دیسانتری (اسهال همراه با خون) نیز مؤثر است. همچنین از ابتلا به پارکینسون و آلزایمر جلوگیری می‌کند. کمک به سلامت دندان و پوست نیز از دیگر فواید این میوه‌ی کم‌نظیر است.در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد سیب صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند.

ارزش تغذیه ای سیب

سیبی متوسط برابر است با ۱.۵ فنجان میوه. برای رژیمی با ۲۰،۰۰۰ کالری، دو فنجان میوه در روز توصیه می‌شود. برخی از حقایق تغذیه‌ای سیبی متوسط را می‌توانید در زیر بخوانید: – کالری: ۹۵ – کربوهیدرات: ۲۵ گرم – فیبر: ۴ گرم – ویتامین ث: ۱۴٪ مصرف روزانه توصیه شده – پتاسیم: ۶٪ مصرف روزانه توصیه شده – ویتامین ک: ۵٪ مصرف روزانه توصیه شده – منگنز، مس و ویتامین‌های آ، ای، ب۱، ب۲ و ب۶: کمتر از ۴٪ مصرف روزانه توصیه شده هم‌چنین سیبها منبعی غنی از پلی‌فنول هستند. این ترکیبات مسئول بسیاری از خواص سیبها برای سلامتی هستند، در حالی‌که برچسب‌های تغذیه‌ای از آن‌ها نام نمی‌برند. برای آن‌که بیش‌ترین استفاده را از سیبها ببرید، ان را با پوست بخورید. پوست سیبها حاوی نصف محتویات فیبر و بسیاری از پلی‌فنول‌ها است. خلاصه: سیبها منبع خوبی از فیبر و ویتامین ث هستند. هم چنین حاوی پلی‌فنول هستند که می‌تواند فواید سلامتی بی‌شماری به همراه داشته باشد.

میوه ای مفید برای معده

سیبها حتوی پکتین هستند، نوعی فیبر که به عنوان یک پربیوتیک عمل می‌کند. یعنی باکتری‌های مفید معده را تغذیه می‌کند. روده‌ی کوچک شما فیبر را طی عمل هضم جذب نمی‌کند. در عوض، به سمت انتهای روده‌ی بزرگ می‌رود، که می‌تواند رشد باکتری‌های مفید را تقویت کند. هم‌چنین به ترکیبات مفید دیگری تبدیل می‌شود که به بدن‌تان بازمی‌گردد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد این امر ممکن است دلیل برخی از اثرات محافظتی سیب در مقابل چاقی، دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی باشد. خلاصه: نوع فیبری که در سیب وجود دارد، باکتری‌های خوب را تغذیه می‌کند و ممکن است دلیل محافظت ان در مقابل چاقی، بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ باشد. و به این ترتیب خواص سیب برای انواع بیماری ها هم هست.

سیب محافظ مغز در کهنسالی

بیش‌تر تحقیقات خواص سیب بر روی پوست و گوشت سیب تمرکز دارند. با این حال، آب سیب به صورت بالقوه می‌تواند برای زوال عقل مرتبط با سن مفید باشد. در مطالعات انجام شده بر روی حیوانات، کنسانتره‌ی سیب، گونه‌های اکسیژن واکنش‌پذیر (آر‌او‌اس) بافت مغز را کاهش داده و زوال عقل را به حداقل رساند. آب‌سیب می‌تواند به حفظ استیل‌کولین کمک کند، یک انتقال‌دهنده‌ی عصبی که می-تواند با سن کاهش یابد. سطوح اندک استیل‌کولین با بیماری آلزایمر ارتباط دارد. محققانی که به موش‌های پیر سیب کامل می‌دادند دریافتند که مشخصه‌ی حافظه‌ی موش‌ها به سطح موش‌های جوان‌تر رسید. سیب‌های کامل حاوی تمام آن ترکیباتی هستند که در آب سیب وجود دارند. و همیشه گزینه‌ی سالم‌تر آن است که میوه‌ی کامل را بخورید. خلاصه: طبق نتایج حاصل از مطالعات انجام شده روی حیوانات، آب سیب می‌تواند به جلوگیری از کاهش انتقال‌دهنده‌های عصبی دخیل در حافظه کمک کند.

داروی بواسیر

بواسیر به معنای تورم رگ‌های وریدی در کانال مقعد است. هرچند تورم این رگ‌ها خطرناک نیست، ولی می‌تواند بسیار دردناک باشند. التهاب این رگ‌ها با فشار بیش از حد در مناطق لگن و رکتوم ایجاد می‌شود. فیبر می‌تواند با کنترل یبوست تا حدی شما را از فشار بیش از حد در زمانی که دفع مدفوع دارید رها کند و در نتیجه بواسیر را تسکین بدهد.

درمان خانگی و علائم بیماری بواسیر داخلی و خارجی چیست

سیب ، خواص سیب ، سیب در بارداری ، سیب در دوران بارداری ، سیب در لاغری ، سیب در بدنسازی

خواص برای لاغری

سیبها سرشار از فیبر و آب هستند ـ دو ویژگی که که آن‌ها را سیرکننده می-کنند. در مطالعه‌ای، شرکت‌کنندگانی که پیش از هر وعده تکه‌های سیب‌خورده بودند، سیرتر از کسانی بودند که سس‌سیب یا آب‌سیب خوردند و یا هیچ فرآورده‌ای از سیب مصرف نکردند. در همین مطالعه، کسانی که وعده‌شان را با تکه‌های سیب شروع کردند، در مجموع ۲۰۰ کالری هم کمتر از سایرین غذا خوردند. در مطالعه‌ی دیگری، ۵۰ زن چاق به مدت ۱۰ هفته به رژیم خود سیب یا بیسکویت جو اضافه کردند. این موارد کالری و فیبر مشابهی داشتند. کسانی که سیب خوردند به طور متوسط ۲ پوند (۱ کیلوگرم) کم کردند و در مجموع کالری کمتری مصرف کردند. محققان فکر می‌کنند سیب سیرکننده‌تر است زیرا با وجود انرژی کم‌تر، هم چنان حاوی فیبر و حجم است. هم‌چنین برخی از ترکیبات طبیعی آن‌ها ممکن است به کاهش وزن کمک کنند. مطالعه‌ای روی موش‌های چاق نشان داد آن‌هایی که مکملی از سیب خرد شده و کنسانتره‌ی‌سیب مصرف کردند، وزن بیش‌تری از دست دادند و سطوح پایین‌تری کلسترول ال‌دی‌ال ”بد“، تری‌گلیسرید و کلسترول کل کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند. خلاصه:‌ سیب‌ها ممکن است ب چند صورت به کاهش وزن کمک کنند. بخصوص به خاطر فیبر زیادی که دارند، سیرکننده هستند.

رژیم لاغری سریع شکم و صورت در یک هفته با موز

سیب مفید برای سرطان

مطالعات زیادی ارتباط بین مصرف سیبها و خطر کمتر ابتلا به سرطان را نشان داده است. مطالعات آزمایشگاهی به طور خاصی شیوه‌های مبارزه‌ی ترکیبات این میوه را با سرطان بررسی کرده‌اند. مطالعه‌ای انجام شده بر روی زنان نشان داد مصرف سیبها با کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان ارتباط دارد. سیبها ممکن است خطر سرطان را به چند صورت کاهش دهند، از جمله به وسیله‌ی اثرات ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی که دارد.

پیشگیری از سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا زمانی تشکیل می‌شود که میزان کلسترول موجود در صفرای شما بیش‌تر از آنی باشد که به صورت مایع باقی بماند، و بنابراین جامد می‌شود. سنگ صفرا به ویژه در افراد چاق شایع است. برای جلوگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا، پزشکان رژیم غذایی دارای فیبر بالا را برای کمک به کنترل سطح کلسترول و وزن بیماران توصیه می‌کنند.

سم زدایی از کبد با مصرف سیب

ما به طور مداوم انواع سموم را وارد بدن‌مان می‌کنیم، خواه از طریق نوشیدنی‌ها و خواه از طریق مواد غذایی، و کبد مسئول از بین بردن این سموم در بدن است. بسیاری از پزشکان نسبت به سم‌زدایی از طریق رژیم‌های غذایی تردید دارند و معتقدند رژیم‌های غذایی مخصوص سم‌زدایی بدن، بیش‌تر از آن‌که فایده‌ای برای بدن داشته باشند، به آن آسیب می‌رسانند. خوشبختانه، یکی از بهترین – و ساده‌ترین- چیزهایی که می‌توانید برای سم‌زدایی کبدتان بخورید، میوه‌ها (مثل سیبها) هستند.

درمان آب مروارید با مصرف میوه

هر چند مطالعات گذشته به دو گروه تقسیم شده‌اند، اما مطالعات طولانی مدتی که به تازگی انجام شده‌اند، نشان می‌دهند افرادی که یک رژیم غذایی غنی از میوه‌های حاوی آنتی‌اکسیدان – مانند سیب – دارند ۱۰ تا ۱۵ درصد کم‌تر به آب مروارید دچار می‌شوند.

علائم و عوارض “آب مروارید” + درمان آب مروارید چشم

سیب ، خواص سیب ، سیب در بارداری ، سیب در دوران بارداری ، سیب در لاغری ، سیب در بدنسازی

خواص سیب برای قلب

مشخص شده است که بین سیبها و خطر کمتر ابتلا به بیماری‌های قلبی رابطه‌ای وجود دارد. یکی از دلایلش ممکن است آن باشد که سیبها حاوی فیبر محلول هستند، نوعی فیبر که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول خون‌تان کمک کند. هم‌چنین حاوی پلی‌فنول است، که اثرات آنتی‌اکسیدان دارد. بسیاری از این ترکیبات در پوست آن جمع شده‌اند. یکی از این پلی‌فنول‌ها، فلاونوئیدی به نام اپی‌کاتچین است که می‌تواند فشار خون را پایین بیاورد. تحلیل مطالعات انجام شده ارتباط بین مصرف زیاد فلاونوئید و ۲۰٪ خطر کمتر سکته را نشان می‌دهد. فلاونوئید می‌تواند با کاهش فشار خون، کاهش اکسیداسیون ال‌دی‌ال و عمل کردن به عنوان یک آنتی‌اکسیدان به جلوگیری از حمله قلبی کمک کند. مطالعه‌ی دیگری اثرات خوردن سیبی در روز را با مصرف استاتین مقایسه کرد، که نوعی داروی معروف به کاهش کلسترول است. برآورد شده است که سیبها تقریبا به همان اندازه‌ی استاتین در کاهش مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی موثر هستند. با این حال، این یک آزمایش کنترل شده نبود، پس نتایج آن را با احتیاط در نظر بگیرید. مطالعه‌ی دیگری مصرف میوه‌ها و سبزیجات دارای گوشت سفید، مانند گلابی و سیب، را به کاهش خطر سکته ارتباط داد. به ازای مصرف هر ۲۵ گرم (حدود ۱/۵ فنجان تکه‌های سیب) خطر سکته تا ۹٪ کاهش پیدا کرد. خلاصه: سیبها سلامت قلب را به چندین روش بهبود می‌بخشند. آن‌ها فیبر محلول زیادی دارند که به کاهش کلسترول کمک می‌کنند. هم‌چنین حاوی پلی‌فنول هستند که به کاهش فشار خون و خطر سکته ارتباط دارد.

داروی گیاهی مفید برای آسم

سیبهای غنی از آنتی‌اکسیدان ممکن است به محافظت از ریه‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو کمک کنند. یک مطالعه‌ی وسیع بر روی بیش از ۶۸،۰۰۰ زن نشان داد کسانی که بیش‌ترین سیب را مصرف کردند کمترین خطر ابتلا به آسم را داشتند. مصرف ۱۵٪ سیبی بزرگ در روز باعث کاهش ۱۰٪ خطر ابتلا به آسم می‌شود. پوست سیبها حاوی یک فلاونوئید به نام کوئرستین است، که می‌تواند به تنظیم سیستم ایمنی و کاهش التهاب کمک کند. سیب به این دو شیوه بر آسم و واکنش-های آلرژیک تاثیر می‌گذارد. خلاصه:‌ سیبها حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدان و ضدالتهابی هستند که می‌توانند به تنظیم پاسخ‌های سیستم ایمنی کمک کرده و از بدن در مقابل آسم محافظت کنند.

سیب مفید برای اسهال و یبوست

خواه مشکل‌تان این باشد که پای‌تان به دستشویی باز نمی‌شود و خواه مشکل این باشد که مدام در راه دستشویی هستید، در هر صورت فیبر موجود در سیبها می‌تواند مشکل‌تان را حل کند. فیبر هم می‌تواند آب را از روده‌ی بزرگ‌تان بیرون بکشد تا زمانی که دچار یبوست شده‌اید چیزها در روده‌تان حرکت کنند، یا آب اضافی از مدفوع را جذب کند و به این ترتیب حرکات روده را کم کند.

علت و درمان اسهال و استفراغ در کودکان و نوزاد و در بارداری

علت و درمان خانگی و گیاهی یبوست کودکان و بزرگسالان و نوزادان

مفید برای گردش خون

سیبهای مخملی غنی از آهن است که به حفظ سطح مناسب هموگلوبین در خون کمک می‌کند. این میوه همچنین میزان گلبول قرمز خون را در بدن تنظیم می‌کند. سیبهای مخملی باعث افزایش اکسیژن خون می‌شود، رشد مو را تحریک می‌کند و فرایند بهبودی بیماری‌ها را تسریع می‌بخشد. سیبها همیشه باید در دسترس کسانی که از کم‌خونی رنج می‌برند باشد.

تسکین درد با سیب

سیبهای مخملی دارای خواص ضد درد است و به همین دلیل به کاهش درد استخوان و عضلات کمک می‌کند. برگ و پوست این میوه را بشویید و برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، آن را به صورت موضعی استعمال کنید. این میوه یک درمان طبیعی برای دردهای بدن است.

سیب ، خواص سیب ، سیب در بارداری ، سیب در دوران بارداری ، سیب در لاغری ، سیب در بدنسازی

خواص سیب برای دیابت

چندین مطالعه مصرف سیبها را به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط داده-اند. در یک مطالعه‌ی وسیع، بین مصرف سیبی در روز و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباطی پیدا شد. حتی مصرف فقط چند سیب در هفته نیز تاثیر محافظتی مشابهی داشت. ممکن است پلی‌فنول سیب‌ها به جلوگیری از آسیب بافتی سلول‌های بتای پانکراس کمک کند. سلول‌های بتا در بدن انسولین تولید می‌کنند و اغلب در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ آسیب می‌بینند. خلاصه: مصرف سیبها با خطر کمتر ابتلا به دیابت نوع ۲ در ارتباط است. احتمالا دلیل این امر محتوای پلی‌فنول آنتی‌اکسیدان آن است.

علت و علائم و درمان انواع دیابت نوع یک و دو و بارداری و بی مزه چیست

تضمین کننده سلامت استخوان

مصرف سیبها با تراکم استخوانی بیش‌تر ارتباط دارد، که نشان دهنده‌ی سلامت استخوان است. محققان فکر می‌کنند ترکیبات ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدان این میوه به تقویت تراکم و استحکام استخوان کمک می‌کند. و خواص سیبها برای استخوان ها هم هست. برخی مطالعات نشان می‌دهد سیبها می‌تواند به شکلی مثبت بر سلامت استخوان تاثیر بگذارد. در یک مطالعه، زنان وعده‌ای شامل سیبی تازه، سیبی بدون پوست، سس سیب خوردند و برخی هیچ فراورده‌ی سیبی مصرف نکردند. کسانی که سیبی خوردند در مقایسه با گروه کنترل کلسیم کمتری از دست دادند. خلاصه: ترکیبات ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدان سیبها می‌توانند سلامت استخوان را تقویت کنند، و مصرف سیبها می‌تواند به حفظ توده‌ی استخوانی با افزایش سن کمک کند.

بهیود دید در شب با خوردن سیب

سیبهای مخملی مقدار زیادی ویتامین A دارند. این ویتامین قوه‌ی بینایی را بهبود می‌دهد و علائم ضعف بینایی در شب را در بچه‌ها کاهش می‌دهد. ویتامین A برای داشتن دید قوی بسیار ضرورت دارد. روزی سیبی مخملی به فرزندتان بدهید و به عینک نه بگویید.

روشنایی پوست

سیبها پتانسیل این را دارند که پوست را روشن و نرم کند. چنین تاثیری به دلیل وجود کلاژن فراوان موجود در این میوه است، چیزی که برای بدون عارضه و جوان نگه داشتن پوست‌تان نیاز دارید. بنابراین، مصرف این میوه‌ی قرمز رنگ و خوشمزه، پوست شما را برای همیشه صورتی، و درخشان و جوان نگه می‌دارد.

خواص ضد پیری پوست سیبها

سیبها یک ماسک ضد پیری عالی برای بالا کشیدن پوست‌های کدر و دارای چین و چروک هستند و در عین حال آن را مرطوب نگه می‌دارند. مصرف منظم سیبها خطوط ریز و چین و چروک‌ها را حذف می‌کند. شما می‌توانید سیبی رنده شده را روی صورت‌تان بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بماند. این ماسک هم چین و چروک را از بین می‌برد و هم پوست صورت‌تان را التیام می‌دهد و پاکسازی می‌کند.

بیشتر بخوانید : موزتوت فرنگیانگورگلابیلیمو شیرین

آخرین بروز رسانی در : شنبه 30 تیر 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.