خواص و مضرات مصرف گل گاوزبان دمنوش با لیمو عمانی

خواص و مضرات مصرف گل گاوزبان دمنوش با لیمو عمانی

خواص و مضرات مصرف گل گاوزبان دمنوش با لیمو عمانی در سایت جسارت

گل گاوزبان دمنوش,گل گاو زبان دمنوش قیمت,دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب,دمنوش گل گاوزبان و اسطوخودوس,دمنوش گل گاوزبان در بارداری,دمنوش گل گاوزبان و بابونه,دمنوش گل گاوزبان و لیمو عمانی,دمنوش گل گاوزبان و لیمو,دمنوش گل گاوزبان خواص,دمنوش گل گاوزبان و,طرز تهیه دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب,دمنوش گل گاو زبان سنبل الطیب,مصرف دمنوش گل گاو زبان در بارداری,خوردن دمنوش گل گاو زبان در بارداری,دمنوش گل گاوزبان برای بارداری,دمنوش گل گاو زبان با لیمو عمانی,دمنوش گل گاو زبان و لیمو,دمنوش به لیمو و گل گاوزبان,خواص دمنوش گل گاوزبان و لیمو,دمنوش گل گاوزبان و به لیمو,دمنوش گل گاوزبان با لیمو,دمنوش گل گاوزبان+سنبلالطیب+لیموعمانی دکتر بین,خواص دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب,خواص درمانی دمنوش گل گاوزبان,خواص ومضرات دمنوش گل گاوزبان,دمنوش گل گاوزبان و چای ترش,دمنوش گل گاوزبان و دارچین,دمنوش گل گاوزبان و زعفران,دمنوش گل گاوزبان و عناب

خواص و مضرات مصرف گل گاوزبان دمنوش با لیمو عمانی

گل گاوزبان دمنوش , گل گاو زبان دمنوش قیمت , دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب , دمنوش گل گاوزبان و اسطوخودوس

در این مطلب از سایت جسارت به خواص و مضرات مصرف گل گاوزبان دمنوش با لیمو عمانی می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

گاهی اوقات سرفه‌های فصل سرما را هیچ قرص و شربتی درمان نمی‌کند اما تجویز یک جوشانده سنتی مانند گل گاوزبان به صورت مرهمی قوی عمل خواهد کرد.  دکتر نرجس گرجی، متخصص طب سنتی ایران، دم‌کرده گل گاوزبان را به همراه کمی لیمو عمانی، یک دمنوش مناسب برای مقابله با سرماخوردگی دانست و گفت: این دمنوش به شرط ترش نبودن به خصوص در ابتدای شروع علائم سرماخوردگی، یک نوشیدنی مناسب برای بهبود حال بیمار است.  گل گاوزبان در درمان سرفه‌های مزمن، وقفه‌های تنفسی و آسم‌های خفیف نیز موثر است. در درمان سرفه‌های خشک می‌توان گیاه گل گاوزبان را با بابونه، سنبل‌الطیب، شقایق مخلوط نموده و دم کرده حاصل از این چند گیاه را روزی 3-2 بار بنوشید.

گل گاوزبان دمنوش

گل گاو زبان یکی از گیاهانی می باشد که برای بدن مفید می باشد.گل گاوزبان یکی از گیاهانی می باشد که خواص بسیاری برای بدن دارد. یکی از خواص گل گاوزبان آرام بخش بودن و کم کردن استرس می باشد. با دستور زیر یک دمنوش گل گاوزبان خوش طعم و خوش رنگ برای عصرهای پاییزی درست کنید.

دکتر معصومه خادمی زاده، معاون گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان آنکه داروهای گیاهی مانند داروهای شیمیایی دارای عوارض هستند، گفت: به طور مثال گل گاوزبان فشارخون را افزایش می دهد و نباید مبتلایان فشارخون از آن استفاده کنند. اگر مبتلایان به فشارخون می خواهند گل گاوزبان مصرف کنند باید از مصلح آن یعنی لیمو هم استفاده کنند.  مصلح به ماده غذایی یا گیاه دارویی اطلاق می‌شود که عوارض گیاهان دارویی را از بین می‌برد و آن را تعدیل می‌کند. همان طور که می‌دانید به اغلب مبتلایان به فشارخون که دچار ناراحتی اعصاب می‌شوند توصیه می‌شود گل گاوزبان مصرف کنند درحالی‌که این بیماران با خوردن آن دچار عوارض می‌شوند. پس داروهای گیاهی حتماً باید از سوی متخصصان مربوطه تجویز شوند.

گل گاو زبان دمنوش قیمت

مواد اولیه برای دم کردن گل گاوزبان : گل گاوزبان : ۱/۳ پیمانه – لیمو امانی : کوچک دو عدد – نبات : ۱/۴پیمانه – آب جوش : به میزان لازم

گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول 70 – 40 سانتی‌متر است. این گیاه در مزارع و گاهی زمین‌های بایر می‌روید. منشأ اولیه آن دمشق بوده است. از تجزیه شیمیایی این گیاه مهم‌ترین ماده‌ای که به دست می‌آید نیترات دو پتاس می‌باشد و بیشتر خواص آن مربوط به این ماده است. گل گاوزبان دارای طبیعت گرم و اثر نشاط‌آور، مقوی تمام بدن و آرامش‌بخش است. در معالجه تب‌های دانه‌ای مانند سرخک، آبله‌مرغان مصرف دم کرده آن با لیموعمانی اثر شفابخشی دارد. این دم کرده در درمان دردهای ناشی از سنگ کلیه و دفع سنگ مثانه نیز بسیار مفید است. اگر دچار آلرژی‌های فصلی می‌باشید توصیه به مصرف دم کرده گل گاوزبان است. دم کرده گل گاوزبان برای درمان جوش‌های دهان، آفت دهانی بسیار نافذ است.

دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب

طرز تهیه دمنوش گل گاوزبان : برای درست کردن این دمنوش پرطرفدار و پر خاصیت داخل قوری که گنجایش سه پیمانه آب جوش را داشته باشد، گل گاوزبان و نبات را ریخته، سپس لیمو امانی‌ها را شسته و با چنگال روی پوست آن چند سوراخ ایجاد می‌کنیم.لیموها را به محتویات قوری اضافه کرده و قوری را از آب جوش پر می‌‌نماییم. سپس روی بخار کتری یا سماور قرار داده و دم نوش را به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه دم می‌کنیم.قبل از این‌که دم نوش را در فنجان یا لیوان بریزیم یک بار مواد داخل قوری را هم می‌زنیم یا این‌که یک پیمانه از دم نوش را در لیوان ریخته، سپس آن را دوباره به قوری برگردانیم، تا محتویات قوری یک‌دست شود.این دم نوش مسکنی است برای کسانی که خسته هستند یا دچار استرس می‌شوند.

گل گاوزبان دمنوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.