کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری

کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری

کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری در سایت جسارت

خواص تخم بلدرچین ,تخم بلدرچین,خواص بلدرچین,خواص بلدرچین برای کودک,خواص بلدرچین در بارداری,خواص بلدرچین در دوران بارداری,خواص بلدرچین برای زن باردار,خواص بلدرچین چیست,خواص بلدرچین نر,خاصیت بلدرچین,خواص گوشت بلدرچین در بارداری,خواص کود بلدرچین,خواص بلدرچین برای کودکان,خواص گوشت بلدرچین برای کودک,خواص بلدرچین برای بارداری,خواص بلدرچین و بارداری,خواص گوشت بلدرچین در دوران بارداری,خواص گوشت بلدرچین برای زنان باردار,خواص بلدرچین برای زنان باردار,خاصیت بلدرچین برای زن باردار,خواص بلدرچین برای زن حامله,خواص گوشت بلدرچین برای زن باردار,خاصیت گوشت بلدرچین برای زن باردار,خواص گوشت بلدرچین چیست,خاصیت بلدرچین برای کودکان,خاصیت بلدرچین چیست,خاصیت بلدرچین وتخمش,خاصیت بلدرچین در بارداری,خاصیت غذایی بلدرچین,خاصیت گوشت وتخم بلدرچین,خاصیت تخمه بلدرچین,خاصیت های بلدرچین,فواید گوشت بلدرچین در بارداری,مضرات گوشت بلدرچین در بارداری,خاصیت گوشت بلدرچین در بارداری,خواص گوشت بلدرچین برای بارداری

کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری

خواص تخم بلدرچین , تخم بلدرچین , خواص بلدرچین , خواص بلدرچین برای کودک

در این مطلب از سایت جسارت به کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ از نظر سالمونلا (سالمونلا باکتری گرم منفی است که در جوجه ها و تخم مرغ ها معمولاً وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایعترین مسمومیتهای غذایی میباشد) ایمنی بیشتری داشته و تخم بلدرچین از آن جهت در برابر سالمونلا ایمنی دارد زیرا دمای بلدرچین یک درجه حرارت بدن بالاتر از مرغ است و در این درجه سالمونلا نمی تواند زنده بماند .

خواص تخم بلدرچین

اگر به دنبال یک ماده غذایی با ارزش و سالم هستید تخم بلدرچین مصرف کنید. تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ ، 5 برابر فسفر، 7برابر آهن، 6برابر ویتامینB12 و 15 برابر ویتامینB2 دارد (هرچند اندازه ی یک تخم مرغ حدود 5 برابر تخم بلدرچین است). تخم بلدرچین منبع غنی اسید چرب امگا3 است که برای تقویت هوش و حافظه بسیار مفید می­باشد. کلسترول در تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بسیار کمتر است. ازآنجایی که بلدرچین در برابر بیماریهای مختلف بسیار مقاومتر از مرغ است، پرورش بلدرچین بدون استفاده از هیچ گونه دارو و آنتی بیوتیکی انجام می شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولاتی کاملا ارگانیک و سالم هستند که هیچ گونه ذخیره ی داروئی مضر برای مصرف کننده در بافت خود ندارند.

میزان پروتین در تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بیشتر بوده و میزان کلسترول خوب در تخم بلدرچین بیشتر از تخم مرغ است و تخم بلدرچین غنی تر از کلسیم و فسفر نسبت به تخم مرغ و میزان آهن در تخم بلدرچین بیش از 7 برابر تخم مرغ می باشد.

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین باعث ایجاد متابولیسم بهینه در سلول­های بدن می شود. وبهترین نوع پروتئین و چربی را دارد. تخم بلدرچین برای با هوش شدن جنین در دوران بارداری بسیار موثر است. تخم بلدرچین موجب بهبود اشتها در اطفال کم اشتها شده ومناسب برای سنین رشد کودکان ونوجوانان می­باشد. تخم بلدرچین به تنظیم سیکل خواب کمک می­کند. تخم بلدرچین سبب افزایش مقاومت کلی بدن می­شود. تخم بلدرچین در تنظیم سیستم عصبی، قلبی و گوارشی و درمان بیماری تشنج موثر است. تخم بلدرچین برای افراد مسن بسیار مفید است و سبب استحکام عضلات و استخوان ها می­شود. تخم بلدرچین سبب بهبود میل و توان جنسی می­شود. تخم بلدرچین حساسیت ایجاد نمی­کند.

کاربرد درمانی و دارویی همراه خواص تخم بلدرچین در بارداری

خواص تخم بلدرچین , تخم بلدرچین , خواص بلدرچین , خواص بلدرچین برای کودک

بهترین زمان شروع تخم بلدرچین بعد از پایان ماه 6 در کودکان است. البته باید خاطر نشان کنیم که در زیر 1 سال از زرده تخم بلدرچین استفاده کنید و نه سفیده و در ماه اول یک روز در میان می توانید تخم بلدرچین را شروع کنید و در ماه های بعد به روزی 1 عدد زرده تخم مرغ برسانید. و در پایان سال اول می توانید تخم بلدرچین کامل رو به میزان حداکثر روزی 2 تخم بلدرچین اغاز نماید.

خواص بلدرچین

 تخم بلدرچین برای درمان بیماری های کبدی، کلیوی، کم خونی، آسم، سل، ناتوانی جنسی، استرس و بازسازی بدن پس از جراحی یا زایمان توصیه می­شود. مصرف تخم بلدرچین در مادران شیرده باعث منظم شدن سیستم عصبی، قلبی و گوارشی بدن و افزایش شیر می­شود. مصرف تخم بلدرچین به دلیل حجم کم و میزان بالای پروتئین آن برای ورزشکاران بخصوص بدنسازان عزیز توصیه می­شود. تخم بلدرچین به دلیل کامل بودن و نداشتن هیچ تاثیر سوئی بر شیر خواران به عنوان بهترین مکمل دوران شیردهی توصیه می­شود. ماسک سفیده تخم بلدرچین همراه عسل (برای پوستهای چرب و زرده با عسل برای پوستهای خشک) باعث طراوت و شادابی و رفع چین و چروک و لکه­های پوست می­شود.

بهترین روش برای مصرف تخم بلدرچین اب پز کردن بمدت حداقل 5 دقیقه می باشد. هرگز تخم بلدرچین یا تخم مرغ نمی تواند تمام نیاز های کودک را بخصوص اگر کودک شیر مادر تغذیه می کند به اهن مورد نیاز فراهم کند بنابراین مصرف قطره اهن نیز حتما نیاز می باشد.

خواص بلدرچین برای کودک

جذب ویتامینهای بدن با افزایش سن بسیار کم می­شود از این رو مصرف روزانه تخم بلدرچین به افراد بالای 40 سال، برای بالا بردن مواد معدنی و ویتامینهای بدن و جلوگیری از کارافتادگی زودرس و پیشگیری از سرطان توصیه می­شود. تخم بلدرچین در افراد پیر و مسن سبب تجدید قوای از دست رفته خواهد شد. در چین و ژاپن، بچه ها هر روز قبل از رفتن به مدرسه یک تخم بلدرچین (بمب ویتامینی) بصورت خام مصرف می کنند.  با مصرف محصولات غذایی طبیعی و سالم، سلامتی را حس کنید.

خواص تخم بلدرچین

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.