مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن

مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن

مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن در سایت جسارت

خواص ترنجبین برای نوزادان ,خواص دارویی ترنجبین برای نوزادان,خواص ترنجبین برای نوزادان,خواص ترنجبین در نوزادان,خواص ترنجبین در نوزادان,خواص ترنجبین برای زردی نوزاد,خواص گیاه ترنجبین برای نوزاد,خواص ترنجبین برای خواب نوزاد,خواص ترنجبین نوزاد,خواص ترنجبین برای نوزاد,خواص ترنجبین برای نوزاد,خاصیت ترنجبین برای نوزاد,خواص ترنجبین برا نوزاد,خواص ترنجبین براى نوزاد,فواید ترنجبین برای نوزادان,فواید ترنجبین برای نوزاد,خاصیت ترنجبین برای نوزادان,فواید ترنجبین برای نوزاد,خاصیت ترنجبین برای کودک,خواص ترنجبین در کودکان,خاصیت ترنجبین برای زردی نوزاد,خواص گیاه ترنجبین برای نوزادان

مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن

خواص ترنجبین برای نوزادان , خواص دارویی ترنجبین برای نوزادان , خواص ترنجبین برای نوزادان , خواص ترنجبین در نوزادان

در این مطلب از سایت جسارت با مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن بیشتر آشنا شوید . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد .

خواص ترنجبین برای سلامتی زیاد است. این داروی گیاهی هم برای بزرگسالان استفاده می شود و هم برای نوزادان. در این بخش از آسان طب اطلاعاتی را درباره ترنجبین در اختیارتان میگذاریم. امیدواریم که از این بخش از اسان طب بهره کافی را ببرید.

خواص ترنجبین برای نوزادان

اطباء طب سنتی معتقدند ترنجبین بهترین دارو برای رمان دل درد نوزادان است. حتما شما مادران عزیز وقتی نوزادتان مدام گریه می کند، به شدت رنج می برید و در پی مداوای او هستید اما اغلب اوقات با وجود تلاش برای آرام نمودن او به هیچ نتیجه ای نمی رسید و درمانده می مانید و شاید غافل باشید از یک داروی بسیار ساده و قابل دسترس و آن چیزی نیست جز ترنجبین. عضو هیات جامع طب ایرانی اسلامی در گفتگو با ایمنا ابتدا به توضیحی در مورد خواص ترنجبین پرداخت و بیان داشت: ترنجبین، از داروهای گیاهی است که خواص بیشماری برای کودکان دارد.

به گزارش آسان طب ترنجبین صمغی است که بر شاخه و برگ گیاهی خاردار به نام ((خارشتر)) (ALKAGI) قرار دارد. برای بدست اوردن ترجبین ، این شاخه ها و برگهای با صمغ را جمع میکند. سپس در آب میشویند و آن آب را می جوشانند تا بخار شود . در این حالت ترنجبین به صورت بلورهایی متبلور میگردد. ترنجبین که یک مادۀ قندی طبیعی است علاوه بر خواص طبی و درمانی برای شیرین کردن داروها به کار می رود .

خواص دارویی ترنجبین برای نوزادان

وی افزود: ترنجبین معرب ترانگبین است. انگبین در لغت به معنای شیرینی و عسل است. ترنجبین و بطور کلی انگبین‏ها مواد زیادی را برای تحکیم استخوان‏ها در خود دارند. انگبین به معنی عسل است، در حین اینکه شیرین هستند مواد حیاتی بسیار مقوی و خوبی را در خود دارند وگزانگبین یعنی گز که در حال حاضر بسیار نادر شده است. سید محمد موسوی ادامه داد: سابقاً در اصفهان، از این ماده مقوی خیلی استفاده می شد و شیرینی معروف گز را با آن تولید می کردند، گزعلفی نیز از جمله انگبین‏ها می‏باشد که با شیر داغ یک نوشیدنی بسیار مقوی محسوب می‏شود. به گفته وی اگر بخواهیم از گیاه گز برای رفع ضعف و افزایش نیروی جسمانی استفاده کنیم باید برای کشت گز برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد که حاصل آن دارویی نیرو افزا و بی ‏نظیر است. این پژوهشگر با اشاره به آنکه ترنجبین داروی مشهوری است که پس از ریختن آن در آب جوش و صاف کردن، به نوزاد می‏دادند؛

مضرات و خواص ترنجبین برای نوزاد و طریقه مصرف آن

خواص ترنجبین برای نوزادان , خواص دارویی ترنجبین برای نوزادان , خواص ترنجبین برای نوزادان , خواص ترنجبین در نوزادان

درباره روش مصرف ترنجبین باید گفت که برای کودکان بر حسب سن، باید یک قاشق مرباخوری تا غذا خوری از ترنجبین را در یک استکان آب جوش بریزید. سپس ان را هم بزنید و بخورید. برای بزرگسالان هم باید 7 الی 10 مثقال ترنجبین را در یک لیوان آب جوش بریزید و بخورید. البته برای نوزاد زیر 6 ماه با پزشک مشورت کنید.

خواص ترنجبین برای نوزادان

خاطرنشان کردد: این دارو برای نوزاد یک ملین و مسهل لطیف است که خشونت مسهل‏های دیگر را ندارد و برای نوباوه‏گان بسیار مفید می‏باشد. وی افزود: اگر داروی ترنجبین در دسترس نبود داروهایی مانند شیرخشت و بیدخشت هم می‏تواند مورد استفاده قرار گیرد، باید توجه داشت که مسهل‏های ویژه نوزادان نباید خشن باشد تا مبادا روده نوباوگان آسیب ببیند! به اعتقاد این درمانگر وقتی روده‌های نوزاد را از همان ابتدا پاک‌سازی کنند، بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی در او کم می‏شود برای اینکه متابولیسم بدن یعنی هاضمه و دافعه و نیروی نگهدارنده و نیروی جاذبه در بدن کودک به صورت نرمال در می‏آید و بدن از همان ابتدا در مقابل بیماری‏ها در حد خودش بیمه می‏شود و بعد از آن هم برنامه‏ های بهتر و پیشرفته‏تر را برای کودکان ارائه می‏دهد و در واقع باید گفت؛ بهره مندی صحیح از روش‏های علمی طب پایه باعث می شود که کودک از بیماری مصون بماند.

یک خواص ترنجبین خاصیت ضد عفونی کنندگی آن است و اینکه میکروبها را نابود میکند. درباره خواص ترنجبین باید گفت که مقدار کم آن ملین و مقدار زیاد آن مسهل است. ولی اسهال آنها با سایر مسهل ها فرق دارد. معده را پاک می کنند بدون اینکه ایجاد یبوست بکند. یکی دیگر از خواص ترنجبین اینست که موجب کاهش حرارت و تب بدن از طریق افزایش ترشحات بدن خواهد شد.

خواص ترنجبین در نوزادان

موسوی دستگاه گوارش را مهمترین عامل ایجاد ناهنجاری در نوزادان عنوان کرد و بیان داشت: هنگامی که نوزاد مداوم گریه می‏کند معمولاً ناراحتی از روده کوچک است که نوزاد را وادار به زور پیچ می‏کند که راه خلاصی از آن استفاده از ترنجبین است. وی خاطرنشان کرد: از ترنجبین نیز برای درمان و پاکسازی دستگاه گوارش از اخلاط و خونابه‏های بازمانده از دوران جنینی، معده و روده نیز استفاده می شود.

خواص ترنجبین برای نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.