مضرات و خواص بهار نارنج چیست و درمان گیاهی اضطراب

مضرات و خواص بهار نارنج چیست و درمان گیاهی اضطراب

مضرات و خواص بهار نارنج چیست و درمان گیاهی اضطراب در سایت جسارت

بهار نارنج چیست ,بهار نارنج چیست,خاصیت بهار نارنج چیست,خواص بهار نارنج چیست,عرق بهار نارنج چیست,گل بهار نارنج چیست,طبع بهار نارنج چیست,فواید بهار نارنج چیست,چای بهار نارنج چیست,فایده بهار نارنج چیست,خاصیت عرق بهار نارنج چیست,خواص عرق بهار نارنج چیست,مضرات عرق بهار نارنج چیست

بهار نارنج چیست , بهار نارنج چیست , خاصیت بهار نارنج چیست , خواص بهار نارنج چیست

در این مطلب از سایت جسارت به مضرات و خواص بهار نارنج چیست و درمان گیاهی اضطراب می پردازیم . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد

آیا می دانید طبع بهار نارنج چیست؟ بر اساس طب سنتی تمام غذا ها و خوراک ها دارای طبع مربوط به خود هستند. متخصصان طب سنتی با تشخیص طبع انسان می توانند بیماری را درمان کنند. طبع برخی مواد، سرد و برخی، گرم است.

بهار نارنج چیست

بهار نارنج و فواید بینظیر مصرف آن: بهار نارنج، شکوفه درخت نارنج است که در عطرسازی و ساختن اسانس، انواع نوشیدنی های فصلی و عرقیجات و تهیه مربا، گز، سوهان و … کاربرد بسیار دارد. باببل و شیراز در اردیبهشت‏ ماه، با رایحه سحرانگیز بهار نارنج، هر رهگذری را سرمست می کند به نحوی که این دو شهر را شهر بهارنارنج می نامند. از بهارنارنج عرق تهیه می کنند که طبیعت گرم داشته و مقوی جسم و روح است . از اشکال دارویی گل بهار نارنج روغن، دم کرده، عرق و اسانس است.

بهار نارنج چیست , بهار نارنج چیست , خاصیت بهار نارنج چیست , خواص بهار نارنج چیست

معمولا در هر فروشگاه عطاری، بهار نارنج تازه و خشک وجود دارد. بطری های حاوی عرق بهار نارنج از شرکتهای تولید مختلف در عطاری ها موجود است. طبق نظر متخصصان طب سنتی، طبع بهار نارنج، گرم است و تقویت کننده ی جسم و روان انسان می باشد. برداشت بهار نارنج در اردیبهشت ماه کم کم آغاز می شود و در مدت کوتاهی اتمام پیدا می کند.

خاصیت بهار نارنج چیست

خواص بهار نارنج : مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای میگرنی را کاهش  می دهد. بهارنارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد. برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم بهار نارنج را توصیه می کنند. اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتماً پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را بنوشید. اشتها آور و ضد سرفه است. برای نرم کردن پوست های خشک و جلوگیری از شکنندگی مویرگ ها استفاده می شود. درمان دردهای متواتر شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند. دم کرده گل درخت بهارنارنج برای برطرف کردن قولنجهای عصبی مفید است.

بهار نارنج چیست , بهار نارنج چیست , خاصیت بهار نارنج چیست , خواص بهار نارنج چیست

 عطر خوش بهار نارنج در ماه زیبای اردیبهشت، دیار شهر های شمالی را معطر و زیبا تر می کند. شکوفه بهار نارنج و عرق بهار نارنج دارویی طبیعی و بی ضرر برای درمان برخی از بیماری ها می باشد. از بهار نارنج فرآورده هایی مثل مربا و مارمالاد بهار نارنج، عرق بهار نارنج، شربت بهار نارنج و دمنوش بهار نارنج که با بهار نارنج خشک شده، درست می شود.

خواص بهار نارنج چیست

از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج برای دفع سنگهای کلیه و مثانه و خرد کردن آنها نیز استفاده می شود. بهار نارنج تازه در تهیه آب مقطر بهار نارنج  کار می رود. بهار نارنج خشک شده به صورت دم کرده و به عنوان ضد تشنج در بیماری های عصبی مانند هیستری ضعف اعصاب و  هم چنین رفع سکسه به کار می رود. آب مقطر بهار نارنج به وسیله بخار آب تهیه می شود. برای این کار یک کیلو بهار نارنج و یک لیتر آب یک کیلو آب مقطر تهیه کنند. آب مقطر  بهار نارنج مایعی زلال دارای بوی بسیار قوی و معطر است. رنگ آن گاهی به علت فساد و رشد باکتری ها تغییر می کند. آب مقطر بهار نارنج اگر با هم حجم خود الکل 90 درصد  مخلوط گردد باید فلئورسنس بنفش ایجاد کند.

بهار نارنج چیست , بهار نارنج چیست , خاصیت بهار نارنج چیست , خواص بهار نارنج چیست

برای تهیه ی شربت بهار نارنج، مقداری عرق بهار نارنج را با آب و شکر مخلوط کرده و می جوشانیم وقتی شربت قوام آمد به آن مقداری آبلیمو بیفزایید. غلظت شربت بهار نارنج باید از غلظت شربت مربا کمتر باشد. بهتر است که شربت بهار نارنج را در یخچال نگهداری کنید. شربت بهار نارنج در عصر های تابستان بعنوان یک نوشیدنی مقوی و خوشبو به جسم و روح انسان طراوت و تازگی می بخشد.

عرق بهار نارنج چیست

عرق بهار نارنج به جای دیازپام : با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج می توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد. این مطالعه با هدف مقایسه ی تاثیر عرق بهار نارنج و دیازپام بر اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی انجام شد.در این مطالعه تعداد 60 بیمار 14 تا 48 ساله مراجعه کننده جهت عمل جراحی، انتخاب و به طور تصادفی در دو گروه 30 نفره تقسیم شدند. 2 ساعت قبل از عمل به گروه یک 100 سیسی عرق بهار نارنج و به گروه 2 محلول یک قرص 5 میلی گرم دیازپام در 100 سی سی آب به صورت خوراکی داده شد. میزان اضطراب موقعیتی پس از مصرف دارو در هر دو گروه مصرف کننده ی بهار نارنج و دیازپام کاهش یافت.

بهار نارنج چیست

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.