فواید و خواص حبوبات برای بدن و زن باردار و کودکان

فواید و خواص حبوبات برای بدن و زن باردار و کودکان

حبوبات,حبوبات چیست,حبوبات آش رشته,حبوبات انگلیسی,حبوبات آش,حبوبات آش جو,حبوبات شامل چیست,حبوبات برای سگ,حبوبات پروتئین دار,حبوبات آبگوشت,حبوبات چیستند,حبوبات چیست,خاصیت حبوبات چیست,حبوبات بوجاری چیست,حبوبات آبگوشت چیست,حبوبات آش رشته چیست,غلات و حبوبات چیست,انواع حبوبات چیست,حبوبات اش رشته چیه,میزان حبوبات آش رشته,حبوبات مخصوص اش رشته,اندازه حبوبات آش رشته,نسبت حبوبات آش رشته,حبوبات داخل آش رشته,حبوبات لازم برای آش رشته,زمان پخت حبوبات آش رشته,اندازه حبوبات در آش رشته,حبوبات به انگلیسی,حبوبات به زبان انگلیسی,حبوبات در زبان انگلیسی,نام انگلیسی حبوبات,معنی انگلیسی حبوبات,ترجمه انگلیسی حبوبات,حبوبات ب انگلیسی,حبوبات به انگلیسی چی میشه,اسم انگلیسی حبوبات,حبوبات بسته بندی,حبوبات بسته بندی شده,حبوبات و محصولات جالیزی,حبوبات چاق کننده,حبوبات در بارداری,حبوبات جوانه زده,جوانه حبوبات,جوانه حبوبات و غلات,جوشاندن حبوبات,جوانه حبوبات برای نوزاد,جوانه حبوبات برای کودک,خوردن حبوبات جوانه زده,پختن حبوبات جوانه زده,مصرف حبوبات جوانه زده,حبوبات شامل چیست,حبوبات سگ,حبوبات دارای پروتئین,آیا حبوبات پروتئین دارند,کدام حبوبات پروتئین بیشتری دارد؟,میزان حبوبات آبگوشت

حبوبات , حبوبات چیست , حبوبات آش رشته , حبوبات انگلیسی

در میان مواد غذایی با منشأ گیاهی، بهترین منبع پروتئین، مغزدانه ‏ها و حبوبات هستند. حبوبات به میزان قابل‏ توجهی پروتئین دارند، به طوری که 100 گرم نخود حاوی 30-25 درصد پروتئین است

حبوبات

حبوبات فایده های زیادی برای سلامتی ما دربر دارند مصرف نخود،لوبیا و عدس به خاطر پروتئین و فیبری که دارند برای پیشگیری از انواع سرطان ها توصیه شده است حبوبات چربی، کلسترول و سدیم  پایینی دارند و برای تقویت سلامتی بدن ما بسیار مفید هستند.  پیش بینی ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۵۰ خوراک ۹.۷ میلیارد نفر باید تامین شود. تولید مواد غذایی کافی بدون استفاده از زمین زراعی بیشتر، تشدید تغییرات آب و هوا یا مصرف بیشتر ذخایر آب، خاک و انرژی چالش برانگیز خواهد بود.  در گذشته، محققان بر تولید مواد خوراکی بدون توجه به تقاضای مصرف کننده و نحوه مصرف مواد خوراکی در وعده های غذایی تاکید داشتند. با این حال با اشتیاق و تمایل کشورهای در حال توسعه به سوی رژیم غذایی غربی، تقاضا برای گوشت و محصولات حیوانی به سرعت افزایش یافت.  این خبر بسیار بدی برای کره زمین است .

حبوبات , حبوبات چیست , حبوبات آش رشته , حبوبات انگلیسی

مهم‏ترین مشکل مصرف حبوبات، کربوهیدرات‏ها و قندهای غیرقابل هضم آنهاست. ایجاد نفخ بعد از مصرف حبوباتی مانند نخود، به نوع قند موجود در آنها یعنی «رافینوز» و «استاکیوز» و «ممانعت کننده های آنزیمی» که در قسمت داخلی و پوست وجود دارند و باعث اختلال در هضم غذا می شوند، مربوط است.

حبوبات چیست

گوشت یک غذای تجملی بوده که هزینه هنگفتی به محیط زیست وارد می کند. دامداری نیاز به مقادیر بالای اب و زمین برای چریدن و تولید مواد خوراکی دارد، بطوریکه حدود ۷۰ درصد از تمام زمین های کشاورزی و ۲۷ درصد از آب های شرب را مصرف می کند.  اکثر این زمین های مختص چراگاه به مروز زمین به خاطر چریدن بیش از اندازه زیاد حیوانات و فرسایش، بایر و خشک می شوند. همچنین احشام یکی از بزرگ ترین عاملان دخیل در انتشار گازهای گلخانه ای بشمار می آیند، بطوریکه ۶۵ درصد انتشار اکسید نیتروژؤن انسانی را شامل می شوند. از آنجایی که میلیون ها نفر از مردم کشورهای در حال توسعه از سوءتغذیه پروتئین رنج می برند، بر عهده مردم کشورهای ثروتمند است که مصرف گوشت خود را کاهش داده و از سایر منابع پروتئین استفاده کنند.

حبوبات , حبوبات چیست , حبوبات آش رشته , حبوبات انگلیسی

با توجه به اینکه مقدار قند موجود در حبوبات مانند نخود زیاد است، شکستن و تبدیل شدن آنها به گلوکز در دستگاه گوارش با محدودیت مواجه است بنابراین باقیمانده این ترکیب‏ها به قسمت انتهای روده می‏رود و به‏وسیله میکروارگانیسم‏هایی که جزو فلور طبیعی هستند، تحت تخمیر بی‏هوازی قرار می‏گیرد و باعث ایجاد مقدار زیادی گاز (نفخ) می‏شود.

حبوبات آش رشته

متخصصان تغذیه، نخود، لوبیا و عدس را که در مجموع ارزان تر هستند، منبع غنی پروتئین دانسته که در عین حال دارای ریزمغذی های ضروری بدن همچون آهن، روی، منیزیم و فولات هستند. از آنجائیکه این مواد خوراکی دارای شاخص گلوکزی پایینی هستند، انرژی شان را به مرور زمان و آهسته آزاد می کنند و مانع از افزایش قند خون می شوند.  بعلاوه به طور طبیعی عاری از گلوتن بوده و برای افراد مبتلا به بیماری روده ای سلیاک بسیار ایده آل هستند. همچنین این گروه از حبوبات از لحاظ چربی، کلسترول و سدیم هم پایین هستند. از این رو برای سلامت قلب و بافت های خون مفید هستند. تحقیقات متعددی نشان داده است که رژیم غذایی غنی از عدس می تواند به کاهش میزان کلسترول کمک کند و همچنین افزودن ۵۰ گرم عدس به رژیم غذایی بیماران دیابتی موجب کاهش قابل توجه سطح قند خون آنها به هنگام ناشتا می شود.

حبوبات , حبوبات چیست , حبوبات آش رشته , حبوبات انگلیسی

معمولا حساس بودن به مواد غذایی نفاخ به تجربه مصرفشان مربوط است. افرادی که به مقدار متعادل حبوبات مصرف می‏کنند، در مقایسه با کسانی که حبوبات کمتری می‏خورند، سازگاری بیشتری با آن دارند و مشکل نفخ کمتر در آنها بروز می‏کند.

حبوبات انگلیسی

در عین حال افرادی که بیشترین مصرف عدس را دارند با نرخ بسیار پایین ابتلا به سرطان سینه، پروستات و روده روبرو هستند. این خاصیت تا حدودی ناشی از میزان بالای فیبر این دانه غذایی است. به علاوه رژیم غذایی غنی از فیبر با کاهش ریسک سرطان روده مرتبط است.  علاوه بر فواید غذایی این حبوبات، آنها برای محیط زیست هم سودمند هستند. این حبوبات با همکاری باکتری ها، نیتروژن جوی را به بخار آمونیاک یا نیترات های مفید تبدیل می کنند، بدین ترتیب موجب بهبود حاصلخیزی خاک شده و وابستگی به کودهای حیوانی را کاهش می دهند.

حبوبات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.