بهترین برخورد با صرع را یاد بگیرید

بهترین برخورد با صرع را یاد بگیرید

بهترین برخورد با صرع را یاد بگیرید صرع,بيماري صرع,صرع در بارداري,علائم صرع,درمان صرع,درمان صرع با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان صرع,صرع را چگونه درمان کنيم,صرع در کودکان,صرع در بزرگسالان,صرع در نوزادان,صرع …

علت و علائم و تشخیص سرطان گلو و حنجره در کودکان

علت و علائم و تشخیص سرطان گلو و حنجره در کودکان

سرطان گلو سرطان گلو ,سرطان گلو و حنجره,سرطان گلو و علائم آن,سرطان گلو چیست؟,سرطان گلو درمان دارد,سرطان گلو کشنده است,سرطان گلو در کودکان,سرطان گلو بدخیم توضیحاتی در مورد سرطان گلو خوشبختانه با …

عوارض و طریقه مصرف قرص فلوکونازول 50 قلیایی

عوارض و طریقه مصرف قرص فلوکونازول 50 قلیایی

قرص فلوکونازول قرص فلوکونازول ,قرص فلوکونازول برای پسردار شدن,قرص فلوکونازول قلیایی,قرص فلوکونازول ۱۵۰,قرص فلوکونازول برای تعیین جنسیت,قرص فلوکونازول 100 توضیحاتی در مورد قرص فلوکونازول قرص فلوکونازول با نام لاتین Fluconazole ، یک …

خواص درمانی سرکه انگبین و طرز تهیه سرکه انگبین

سرکه انگبین ,سرکه انگبین برای کبد چرب,سرکه انگبین خیراندیش,سرکه انگبین برای پوست,سرکه انگبین در طب سنتی,سرکه انگبین در بارداری,سرکه انگبین کاسنی,سرکه انگبین صفرا فزود,سرکه انگبین طب سنتی,سرکه انگبین برای سودا,سرکه انگبین و کبد چرب,سرکه انگبین دکتر خیراندیش,طرز تهیه سرکه انگبین خیراندیش,خواص سرکه انگبین برای پوست

سرکه انگبین,سرکه انگبین برای کبد چرب,سرکه انگبین خیراندیش,سرکه انگبین برای پوست

در این مطلب از سایت جسارت به خواص درمانی سرکه انگبین و طرز تهیه سرکه انگبین می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سکنجبین در واقع سرکه و انگبین و مخلوطی است از سرکه و عسل که به میزان و مقدار معین در هم می آمیختند و از مخلوط آن شربتی خوش گوار و معطر و فرح بخش به وجود می‌آوردند. پس در پاسخ سوالات در سایت هر جا از سکنجبین نام برده شده است، منظور سکنجبینی است که با سرکه طبیعی، عسل زنبوری و عرق یا خود نعناع در ظرف مسی با آب سالم بدون کلر تهیه شده باشد. نه سکنجبینی که با سرکه غیر طبیعی، شکر صنعتی و آب ناسالم درست شده است.

سرکه انگبین

سرکه ی انگبین یکی از قدیمی ترین نوشابه های صد در صد ایرانی است،در واقع ترکیب سرکه انگور و عسل که در گذشته های بسیار دور عسل را در زبان فارسی”انگبین”و بعد ها  این شهد شفابخش را  که از زبان عربی گرفته شده است را جایگزین نام انگبین نمودند، در حقیقت این ترکیب که شربتی شفابخش و گواراست در گذشته نیز مورد توجه اطبای سنتی بوده و همچنان امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و برای بسیاری بیماری هایی مناسب است. در ادامه خواص درمانی ، طرز تهیه و روش مصرف را توضیح خواهیم داد . امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و ما را از دعای خیر خود فراموش نکنید.

سرکه انگبین,سرکه انگبین برای کبد چرب,سرکه انگبین خیراندیش,سرکه انگبین برای پوست

درمان تری گلیسیرید بالا:  تری گلیسیرید بیشتر در سرد مزاجها بالا میرود.  الف)از ترکیب(۳ واحد عسل+۱ واحدسیاهدانه نیم کوب)هر ۱۲ ساعت یک   قاشق مرباخوری میل شود.  ب)ارده با شیره انگور روزی یه پیاله میل شود.  ج)خوردن گرمیها مخصوصا مویز ـ زیتون ـ انجیر ـ گوشت گوسفندی ـ کره  حیوانی ـ انگور و… توصیه میشود.  د)کاهش جدی سردیها  نکته:کاهش سردیها و افزایش گرمیها را بسته به میزان سردی مزاج تنظیم  نمایید.مثلا اگر کسی غلبه شدید بلغم دارد پس باید برای مدت حداقل ۴۰  روز سردیها را ترک کندوسپس تا ۳ الی ۴ ماه سردیها را بسیار کم بخورد.  ضمنا این برنامه غذایی را بسته به فصل باید تنظیم کنید.مثلا در فصل  تابستان نیاز به ترک سردی برای همان فرد ذکر شده بالا نیست.

سرکه انگبین برای کبد چرب

خواص درمانی : کاهش چربی خون   –  بازکننده عروق و ضد انسداد   –  مفید برای کبد و گوارش   –  درمان نفخ معده  –   مفید در درمان مشکلات گوارشی  –   مفید برای افراد دارای کبد چرب   –  مفید برای رفع عطش در فصل گرم   –  مفید برای افراد صفراوی مزاج

سرکه انگبین,سرکه انگبین برای کبد چرب,سرکه انگبین خیراندیش,سرکه انگبین برای پوست

واریکوسل را واریس بیضه ها هم مینامند.این بیماری امروزه بین مردان بسیار  شایع شده و یکی از دلایل عدم باروری مردان میباشد.درطب سنتی علت این  بیماری را رسوب سودا در عروق بیضه میدانیم.پس جهت درمان باید سودا را  از این عروق پاکسازی کنیم.همانطور که میدانید برای پاکسازی عضو ابتدا باید  کل بدن را سودازدایی کرده(اصلاح مزاج)و سپس اندام را پاکسازی نمود.جهت  درمان موارد زیر توصیه میگردد:  الف)سرکه ی انگبین(۲ لیوان عسل+۲لیوان عرق نعنا+۱ لیوان سرکه طبیعی)  از این ترکیب یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب بریزید و یکساعت بعد شام  میل شود.  ب)روغن مالی با روغن بابونه هر شب(اگر در دسترس نبود از روغن کنجد و یا  زیتون استفاده کنید)  ج)بادکش کمر و زیرشکم یک شب در میان ۲۱ مرحله  د)کاهش مصرف سردیها مخصوصا سودازاها و افزایش خوراک گرم و تر مثل  انگور و انار شیرین و …  ه)حجامت عام یک الی دو مرحله در ربع سوم ماه قمری به فاصله یکماه  سپس در صورت برطرف نشدن چند عدد زالوی ریز روی بیضه ها میگذارند . این عمل را ۲ الی ۳ مرتبه بسته به شدت درگیری انجام میشود هر دو هفته  یکبار.  توجه:ضمنا خوبست قبل از زالو اندازی یکمرحله حجامت پوبیس(زیرشکم)  انجام گردد.

سرکه انگبین خیراندیش

طرز تهیه و روش مصرف : مواد لازم : سرکه سیب یا انگور طبیعی ۱ استکان – عسل ۲ استکان – عرق نعنا یا پونه ۱ استکان – ابتدا سرکه و عرق نعنا را مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا یک جوش خورد بگذارید کمی ولرم شود و سپس عسل را اضافه کنید پس از مخلوط کردن آنها در ظرفی شیشه ای و در یخجال نگهداری کنید.  این شربت را می توان در میهمانی ها و یا در منزل به مقدار لازم با آب رقیق کرد و میل نمود، بهترین زمان مصرف آن پس از وعده های غذایی است.

سرکه انگبین,سرکه انگبین برای کبد چرب,سرکه انگبین خیراندیش,سرکه انگبین برای پوست

درمان کلسترول بالا:  کلسترول معمولا درگرم مزاجها بیشتربالا می رود.  الف)ازترکیب(۲ واحدعسل+۲واحدعرق نعنا+۱ واحدسرکه طبیعی)یک سوم  لیوان ریخته الباقی را آب ریخته یکساعت بعد شام میل شود.  ب)حجامت عام در نیمه ماه قمری یک الی سه مرحله  ج)کاهش سودازاها وکاهش چربیها وسرخ کردنیها حتی چربی طبیعی , مثل کره حیوانی . نکته:روِغن کنجد وزیتون موردی ندارد. توجه مهم:زمان درمان بسته به میزان بالا بودن کلسترول بین ۴۰ تا  ۱۲۰روز طول میکشد.تعداد مراحل حجامت هم به همین شکل تنظیم  کنید.هر دو ماه یکبار با آزمایش خون کاهش کلسترول خود را ارزیابی  کنید.

سرکه انگبین برای پوست

 نکات مهم : سکنجبین با سرکه ی انگبین دارای تفاوت هایی از این جهت است که سکنجیبن را با استفاده از شکر و سرکه غیر طبیعی تولید می کنند که خواص درمانی این شربت سفابخش را ندارد. در مصرف سرکه ی انگبین زیاده روی نکنید. پس از هر سه هفته استفاده از این ماده به مدت یک هفته مصرف را قطع و در صورت تمایل مجدد شروع به مصرف کنید. پس از تهیه شربت را در یخچال نگهداری و به مدت سه هفته مصرف کنید. مضر برای افراد سرماخورده ،  دچار زخم معده ، اسهال و افرادی که دچار مشکلات مفصلی مانند ساییدگی استخوان هستند.

سرکه انگبین

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 بهمن 1396
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.