بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی در سایت جسارت

کندر در دوران بارداری ,خوردن کندر در دوران بارداری,مصرف کندر در دوران بارداری,فواید کندر در دوران بارداری,خواص کندر در دوران بارداری,تاثیر کندر در دوران بارداری,مضرات کندر در دوران بارداری,استفاده کندر در دوران بارداری,جویدن کندر در دوران بارداری,کندر خوراکی در دوران بارداری,خوردن کندر در دوران بارداری,خوردن کندر در دوران بارداری,خوردن کندر در دوران حاملگی,خوردن کندر در دوران حاملگی,نحوه خوردن کندر در دوران بارداری,آیا خوردن کندر در دوران بارداری مفید است,طریقه خوردن کندر در دوران بارداری,فواید خوردن کندر در دوران بارداری,مصرف کندر در دوران بارداری,مصرف کندر در زمان بارداری

در این مطلب از سایت جسارت به بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری,حاملگی,شیردهی می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

یک متخصص طب سنتی با اشاره به مفید بودن کندر گفت: مصرف کندر در زمان بارداری روی هوش جنین تاثیر خوبی دارد و سبب باهوش شدن نوزاد می شود، اما از هفت ماهگی جنین به بعد مصرف آن را باید قطع کرد.

کندر در دوران بارداری

متاسفانه بعضی از زنان باردار برای اینکه ضریب هوشی فرزند خود را افزایش دهند ماه ها اقدام به خوردن کندر می کنند که این باعث می شود فرزندشان دچار بیماری بیش فعالی شود. کندر را باید فقط  –در ماه سوم بارداری– و هر روز به اندازه ی- یک عدس– ( نه بیشتر ) مصرف کرد. در ضمن اگر در خانواده ی خود سابقه ی فرزند بیش فعال را دارید بهتر است به جای کندر مویز بخورید. اگر شما از ابتدای بارداری فولیک اسید مصرف کرده و میکنید دیگر نیازی به خوردن کندر نیست چرا که فولیک اسید همان عملکرد را روی جنین دارد و اگر فولیک اسید را به همراه کندر میل کنید احتمال اینکه فرزند شما لب شکری یا بیش فعال بشود بسیار زیاد است.

کندر در دوران بارداری , خوردن کندر در دوران بارداری , مصرف کندر در دوران بارداری , فواید کندر در دوران بارداری

این متخصص طب سنتی با اشاره به این که مصرف کندر پس از هفت ماهگی عوارضی به همراه دارد، اظهار داشت: مصرف بیش از حد کندر  در زمان بارداری، باعث بیش فعالی جنین پس از تولد می شود. به همین دلیل به مادران باردار توصیه می کنیم تنها به اندازه یک نخود و تا هفت ماهگی جنین از کندر استفاده کنند.

خوردن کندر در دوران بارداری

 این آدامس طبیعی حافظه را تقویت می کند!  کندر صمغ درخت خاردار با ارتفاع تقریبی 2 متر است که در نواحی نسبتا گرم زمین رشد می‌کند. بهترین نوع کندر، کندری است که خالص، تازه، نرم و ظاهرش سفید باشد، خیلی زود شکسته نشود و وقتی آن را می‌شکنیم داخلش یک حالت چسبنده و زرد و طلایی رنگ باشد.  با شکافی که در تنه درختچه کندر ایجاد می‌شود شیرابه سفیدرنگی که همان صمغ کندر است از آن خارج شده و این شیرابه در مجاورت هوا به تدریج سفت شده و به صورت کندر در بازار عرضه می‌شود. کندر دارای طعمی تلخ و معطر و کمی گس است.

کندر در دوران بارداری , خوردن کندر در دوران بارداری , مصرف کندر در دوران بارداری , فواید کندر در دوران بارداری

دریایی با بیان این که مصرف کندر حتی برای بزرگسالان هم مفید است، اظهار داشت: کندر خاصیت ضد بلغمی دارد و آب های جمع شده در مغز را جمع آوری می کند، بنابراین ضد فراموشی و ضد بیماری آلزایمر است.

مصرف کندر در دوران بارداری

خواص کندر اگر کندر را با آب سرد بخورید، اسهال را بند و استفراغ را قطع می‌کند و یکی از مهم‌ترین خواص بسیار مفید و جالب توجه آن، تقویت حافظه و مرتفع‌کننده فراموشی و ضعف حافظه است که به راستی تاثیر بسزایی دارد. جویدن کندر مانند آدامس لثه را محکم می‌کند و بوی دهان را می‌زداید و روایت شده برای قطع ادرار و بلغم می‌توانید از آن مصرف کنید. مصرف کندر بویژه در زنان باردار و تأثیر آن روی حافظه نوزاد از قدیم الایام مورد تأکید بوده است.  با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از 100 نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (3 الی 4 ماه) از کندر استفاده کرده‌اند معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

کندر در دوران بارداری , خوردن کندر در دوران بارداری , مصرف کندر در دوران بارداری , فواید کندر در دوران بارداری

دکتر محمد دریایی با بیان اینکه محققان کشور آلمان تحقیقات فراوانی روی دانه کندر انجام داده و به نتایج خوبی هم دست پیدا کرده اند، افزود: مادران باردار از چهار تا هفت ماهگی می توانند کندر را همراه با عسل مصرف کنند، اما پس از این مدت مصرف آن را باید قطع و به جای آن از خرما یا رطب استفاه کنند.  وی همچنین تاکید کرد: کندر حاوی مواد رادیو اکتیویته است و باعث جذب عوامل و یون های مثبتی می شود که در تقویت بدن بسیار موثر هستند. اکثر میوه ها و مرکباتی که مصرف می کنیم نیز خاصیت رادیو اکتیویته دارند

فواید کندر در دوران بارداری

 خوردن کندر تنها در ماه سوم بارداری بی‌خطر است اما در ماه‌های بعد برای جنین مضر است.  نحوه استفاده از کندر آن را کوبیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری از آن‌را در یک استکان آب حل کرده و مصرف کنید. می‌توانید آن را در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده کنید، البته در این حالت کندر کمی تلخ است.  از نظر حکمای طب سنتی کندر گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که خشک‌کننده و قابض و بندآورنده خون است،گازها را تحلیل می‌برد و در تقویت حافظه بسیار موثر است، از خونریزی‌های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می‌کند و اگر با صمغ خورده شود برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس و سرفه مزمن رطوبتی موثر است. همچنین اگر با عسل خورده شود برای رفع فراموشی مفید است. اگر تا چند روز هر روز 3 گرم آن را در آب بخیسانید و ناشتا بخورید برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است.

کندر در دوران بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.