دمل چرکی ؛ علت و علائم و درمان خانگی و سنتی دمل چرکی

دمل چرکی

دمل چرکی , دمل چرکی در پشت , دمل چرکی مقعدی , دمل چرکی کشاله ران

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد دمل چرکی صحبت میکنیم ، امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار بگیرد.

توضیحاتی در مورد دمل چرکی

دُمَل یا آبسه (به انگلیسی: Abscess) به جمع شدن چرک در جایی از بافت گفته می‌شود. علائم و نشانه‌های دمل شامل مواردی همچون قرمزی، درد، گرمی و ورم می‌شود. این ورم را هرگاه فشار دهیم، به نظر می‌رسد که درون آن از مایعی پر شده است. منطقهٔ قرمز شده اغلب فراتر از ورم نیز می‌رود. کفگیرک‌ها یا کورک‌ها انواعی از دمل هستند که اغلب دارای فولیکول مو می‌باشند و این مورد در نوع دمل بزرگ اندازهٔ بزرگ‌تری دارد.

درمان دمل چرکی با پودر زردچوبه

مواد لازم: – ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه – ۱ قاشق غذاخوری شیر یا آب * روش انجام این درمان آبسه یا دمل چرکی – تمام کاری که باید انجام دهید این است که پودر زردچوبه را با شیر یا آب مخلوط کنید و خمیر حاصل را مستقیما روی ناحیه‌ی دارای آبسه قرار دهید. – اجازه دهید خمیر در معرض هوا خشک شود و پس از ۲۰-۳۰ دقیقه آن را بشویید. این خمیر به درمان آبسه‌ی روی پوست کمک می‌کند. – شما همچنین می‌توانید پودر زردچوبه را با شیر مخلوط کنید و این نوشیدنی را سه بار در هفته برای رفع عفونت به صورت داخلی مصرف کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ این خمیر را دوبار یا سه بار در روز استعمال کنید. * زردچوبه چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ زردچوبه برای خواص آنتی‌سپتیک و ضد التهابی که دارد معروف است. این خواص زردچوبه برای درمان آبسه نیز مفید هستند.

علل دمل چرکی

دمل‌ها معمولاً به دلیل عفونت باکتریایی به وجود می‌آیند. اغلب باکتری‌های مختلفی در یک عفونت درگیر هستند. در ایالات متحده و بسیاری از نقاط دنیا، معمول‌ترین باکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین است. در مواردی به ندرت پیش می‌آید که انگل نیز باعث دمل می‌شود و این امر بیشتر در کشورهای در حال توسعه معمول است. دمل پوستی معمولاً با شکل ظاهر آن تشخیص داده می‌شود و بعد با برش و بازکردن آن تأیید می‌شود. در مواردی که تشخیص چندان واضح نیست، می‌توان از تصویربرداری فراصوت استفاده کرد. در دمل‌های به وجود آمده اطراف مقعد، لازم است سی‌تی اسکن صورت گیرد تا میزان عمق عفونت شناسایی شود. درمان استاندارد بسیاری از دمل‌های بافت نرم یا پوستی با برش آن برای بازکردن و خشک شدن انجام می‌شود. استفاده از آنتی‌بیوتیک برای این نوع دمل در افرادی که سالم هستند و به غیر از دمل مشکل دیگری ندارند، به نظر تأثیری ندارد. شواهد اندکی وجود دارد که می‌گویند حفرهٔ ایجاد شده بعد از خشک شدن دمل را نباید با گاز پانسمان بست. درست بعد از خشک شدن دمل، اگر به جای این که آن را باز بگذاریم، آن را ببندیم احتمال بهبودی افزایش می‌یابد، بدون این که خطر بازگشت دمل وجود داشته باشد اغلب استفاده از سوزن سرنگ برای کشیدن چرک به بیرون کافی نیست.

درمان دمل چرکی با چریش

مواد لازم: – چند برگ چریش تازه – آب * روش انجام این درمان – برگ را با آب میکس کیند تا یک خمیر آماده شود. – خمیر حاصل را روی آبسه قرار دهید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. – در نهایت آن را با آب شستشو دهید. – اگر نمی‌توانید برگ چریش پیدا کنید، می‌توانید چند قطره روغن چریش را با یک قاشق روغن زیتون رقیق کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ هر چند ساعت یک بار این روش درمانی را تکرار کنید. * چریش چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ گیاه دارویی چریش از قرن‌ها قبل برای درمان اختلالات پوستی استفاده شده‌است. این گیاه دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است که عفونت ناحیه‌ی آبسه درمان می‌کند.

دمل چرکی و پوستی

دمل‌های پوستی مشکلی رایج هستند و در سال‌های اخیر رایج‌تر نیز شده‌اند. عوامل خطر شامل استفاده از تزریق دارو به صورت درون‌وریدی می‌شود که نرخ افراد گزارش شده در این مورد تا ۶۵ درصد بوده است. در سال ۲۰۰۵، در ایالات متحده، ۳٫۲ میلیون نفر برای مشکل دمل به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند.  در استرالیا حدود ۱۳ هزار نفر به خاطر این بیماری در سال ۲۰۰۸ در بیمارستان بستری شدند

درمان دمل چرکی با خمیر شنبلیله

مواد لازم: – برگ تازه‌ی شنبلیله – آب – یک تکه پارچه * روش انجام این درمان آبسه یا دمل چرکی با استفاده از برگ‌های شنبلیله خمیر آماده کنید و آن را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید. اجازه دهید خمیر خشک شود. – سپس تکه پارچه را در آب گرم خیس کنید و خمیر را پاک کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ این روش را دو بار یا سه بار در روز تکرار کنید. * شنبلیله چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ خمیر آماده شده از برگ له شده‌ی شنبلیله یک درمان خانگی عالی و موثر برای آبسه‌ی دندان است. این خمیر دارای خواص ضد میکروبی است و میکروب‌هایی را که ممکن است باعث ایجاد یا تشدید آبسه شوند، از بین می‌برد. این گیاه همچنین دارای خواص ضد التهابی است و به کاهش تورم و درد کمک می‌کند.

نام دمل چرکی

دمل با تلفظ به معنی قرحه که برآید و میان آن چرک کند و گاه سر باز کند و گاه محتاج نشتر شود، دمل از جنس خراج است و سبب آن بد گواریدن (هضم) طعام (خوراک) باشد و حرکت‌ها و ریاضت‌ها که بر امتلا کنند. امثال :ز دمل دولت یافتن، گویند هرکه را دمل شود دولت به او روی آورد: ضرری نیست که سودی ز پی‌اش گل نکند دمل غنچه ز دنبال زر گل دارد. دمل زخمی که روی پوست بدن پدید شود و از آن خونابه و چرک آید، آبسه مترجمان پزشکی دمل را به واژه‌های مختلفی اطلاق کرده‌اند از جمله واژهٔ کورک یا (Boil) که به معنی یک برآمدگی بزرگ، حساس و سرخ رنگ است و زمانی بوجود می‌آید که پیازچهٔ مو دچار عفونت ناشی از باکتری استافیلوکوک شود. همچنین به کورک و جوش چرکی نیز دمل گفته شده‌است.

دمل چرکی و پوست انار

مواد لازم: – پوست انار – ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو * روش انجام این درمان – پوست انار را در نور خورشید خشک کنید و بعد آن را آسیاب کنید تا پور شود. – مقدار کمی از این پودر را بردارید و به آن آبلیمو اضافه کنید تا تبدیل به خمیر شود. – خمیر حاصل را در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید و صبر کنید تا در معرض هوا خشک شود. – در نهایت آن را با آب شستشو دهید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ این روش درمانی را دو بار در روز انجام دهید. * پوست انار چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ همه‌ی ما نسبت به مزایای خوردن انار اطلاعاتی داریم، اما چه کسی می‌داند که پوست‌اش هم می‌تواند به از بین بردن مشکلات پوستی ما کمک کند! ثابت شده‌است که پوست انار اثرات ضد التهابی و ضد عفونت روی پوست دارد. لیمو هم که یک عامل ضد میکروبی با آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند است.

داروهای خانگی دمل چرکی

داروهای خانگی درمان آبسه یا دمل چرکی ۱. جوش شیرین ۲. روغن نارگیل ۳. روغن میخک ۴. زردچوبه ۵. نمک اپسوم ۶. چریش ۷. خمیر شنبلیله ۸. پوست انار ۹. پیاز خام ۱۰. گیاه اکیناسه

دمل چرکی و پیاز

مواد لازم: – برش‌های پیاز – یک تکه پارچه * روش انجام این درمان – پیاز را روی آبسه قرار دهید و آن را با پارچه بپوشانید. – هر سه ساعت یکبار برش پیاز را عوض کنید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ انجام این درمان را یک روز کامل ادامه بدهید. روز بعد، اگر آبسه بهبود نیافته بود، درمان را تکرار کنید. * پیاز چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ مواد شیمیایی موجود در پیاز دارای خواص ضدعفونی کننده‌ای هستند که آبسه را با بهبود گردش خون در منطقه‌ی آسیب‌دیده درمان می‌کنند. پیاز همچنین تاثیر مثبتی روی کاهش التهاب دارد.

دمل چرکی و جوش شیرین

مواد لازم: ۱- قاشق غذاخوری پودر جوش شیرین – ۱ قاشق غذاخوری نمک – آب – توپ پنبه * روش انجام این درمان آبسه یا دمل چرکی – جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کنید. آب را به این ترکیب اضافه کنید تا به خمیر تبدیل شود. – با یک توپ پنبه‌ای کمی مرطوب، این خمیر را روی آبسه قرار دهید. اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی دمل بماند. – قبل از برداشتن پنبه، فشار کمی را روی آبسه وارد کنید تا به طور کامل تخلیه شود. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ یک بار استفاده از این روش درمانی تاثیر خوبی دارد. * جوش شیرین چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ این درمان خانگی تاثیر بسیار خوبی دارد اگر آبسه هنور نترکیده است و شما می‌خواهید چرک آن را خارج کنید و از شر درد و فشار ناشی از آن خلاص شوید. پوست در اثر وجود دمل کشیده می‌شود و در واقع سطح آبسه بسیار نازک است. ترکیبی از جوش شیرین و نمک به آبسه کمک می‌کند که بترکد و خالی شود. جوش شیرین همچنین به جلوگیری از عفونت کمک می‌کند چرا که یک ماده‌ی آنتی‌سپتیک و ضد باکتری محسوب می‌شود.

دمل چرکی و آبسه

هنگامی که غدد چربی یا غدد عرق در پوست مسدود می‌شوند، یا اگر در فولیکول‌های مو التهاب رخ بدهد، آبسه تشکیل می‌شود. آنها به دلیل سوراخ شدن جزئی پوست هم رخ می‌دهند. منطقه‌ی آسیب‌دیده معمولا نسبت به عفونت میکروبی حساس می‌شود. میکروب‌ها زیر پوست می‌روند و در نتیجه‌ی یک واکنش ایمنی اتوماتیک، التهاب در محل آبسه دیده می‌شود. بخش مرکزی آبسه شامل سلول‌های مرده، میکروب‌ها و سایر آلودگی‌ها است. مقدار مایع این ناحیه افزایش می‌یابد و درد و تورم ایجاد می‌کند. محیط آلوده، بهداشت ضعیف، و گردش خون نامناسب‌ به بروز آبسه منجر می‌شود. آبسه یا دمل چرکی می‌تواند در هر جایی از بدن ایجاد شود. به عنوان مثال، آبسه در نزدیکی مقعد یا رکتوم به علت عفونت ایجاد می‌شود و آبسه‌ی مقعدی نامیده می‌شود. آبسه معمولا در دهان هم تشکیل می‌شود. هنگامی که یک آبسه در محل بریدگی (رخ داده در طی عمل جراحی) ایجاد می‌شود، آن را آبسه‌ی اینسیژنال نامیده می‌شود.

درمان دمل چرکی با روغن نارگیل

مواد لازم: – ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل – آب گرم * روش انجام این درمان – هنگامی که آبسه‌ی دندان دارید، روغن را در دهان خود به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بچرخانید. – سپس روغن را بیرون بریزید. دقت کنید که نباید روغن را ببلعید. – دهان‌تان را آب بکشید و دندانهای‌تان را طبق معمول بشویید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ این روش را دو بار در روز انجام دهید. * روغن نارگیل چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ این درمان خانگی روغن گردانی نامیده می‌شود و برای درمان آبسه‌های دندانی و دندان درد بسیار مفید است. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل باعث کاهش التهاب و جلوگیری از عفونت می‌شود.

علائم دمل چرکی

علائم عبارتند از: – محل بروز آبسه به رنگ قرمز – صورتی و حساس است – تورم و درد در آبسه و اطراف آن – بافت پوست در محل عفونت سفت می‌شود – آبسه ممکن است در زمان لمس کردن گرم باشد – چرک و عفونت از آن خارج می‌شود – تب و / یا لرز در صورتی که عفونت وارد جریان خون شده باشد.

درمان دمل چرکی با روغن میخک

مواد لازم: – چند قطره روغن میخک – یک مسواک * روش انجام این درمان – اگر دچار آبسه‌ی دندان شده‌اید، به طور روزانه دندان‌های‌تان را با مقداری روغن میخک مسواک کنید. – هنگام استفاده از آن در منطقه‌ی آلوده مراقب باشید. روی این ناحیه فشار وارد نکنید زیرا ممکن است درد آن بیش‌تر شود. – شما همچنین می‌توانید لثه‌ها را با روغن میخک ماساژ دهید. * این روش درمانی را چند وقت یک بار باید انجام بدهید؟ با استفاده از روغن میخک دو بار در روز مسواک بزنید. * روغن میخک چه‌طور چنین تاثیر دارد؟ استفاده از روغن میخک یکی از مؤثرترین روش‌های خانگی برای درمان آبسه در نزدیکی دندان‌ها و لثه‌ها است. فعالیت ضد میکروبی قدرتمندی که این روغن دارد سبب می‌شود که هر گونه عفونتی را که ممکن است وجود داشته باشد، درمان کند و محتوای آنتی‌اکسیدانی آن، روند بهبودی و التیام را تسریع و تسهیل می‌کند.

کامنت های تایید شده : 60 عدد

 • سلام گل محمدی رو چگونه باید استفاده کرد

  • بخور کنید

  • چجوری نداره
   مگه میخای چیکارش کنی

 • پیاده روی کنید

 • جوش چركي بروي شانه به اندازه سكه پنجاه تومني

 • سلام ممنون ازسایت خوبتون ببخشید من الان صورتم پر جوش شده است و حالا که مدارس شروع میشه طبق این باید چه کاراهایی رو انجام بدم براپوست صورتم و حداقل چند هفته یا روز این جوش ها پاک میشود

  • مهرعلی

 • سلام، و خسته نباشید،من هر چندماه یکبار جوش بزرگ و چرکین در پشت سرم در میاد که با درد زیادی همراه هست تا حدی که نمیشه بهش دست زد، لطفا برای تخلیه آن راهنمایی کنید

  • برو دکتر

 • سلام دختری بیست ساله هستم نزدیک دوساله به شدت زیاد جوش میزنم همه جوشام بدجور قرمزن و دردناکن و اکثرن چرکی هستن تموم اعتماد به نفسم رو به خاطر جوشام از دست دادم به طوری که اصلا از خونه بیرون نمیرم.کمکم کنید خواهش میکنم

  • خب همون بیرون نیای بهتره
   ?

  • سلام شما باید داروی ژنی ترت را روزی یک در میان مصرف کنید ولی این دارو در دوران بارداری وشیردهی اکیدا ممنوع میباشد

 • سلام برو دکتر

 • خب برو دکتر دیگه انبرانی همش نباید بیای مجازی

 • قبل از خواب با یک شوینده ملایم صورت را بشویید؛ شوینده‌ای که حاوی دانه‌های اسکراب و پاک‌کننده باشد تا سلول‌های مرده سطح پوست را از بین ببرد چرا که تجمع همین سلول‌هاست که اصلی‌ترین عامل ایجاد آکنه است.

 • دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید؛ بعد یک گوش‌پاک‌کن را به این محلول آغشته کنید و روی جوش‌ها بمالید.سرکه سیب باکتری‌‌های مولد آکنه و سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد و در نتیجه تا حدی التهاب جوش می‌خوابد و صبح که بیدار شوید میزان قرمزی جوش تا حد زیادی کاهش یافته ‌است.

 • قبل از اینكه به تختخواب بروید مقداری کرم ضدآکنه روی جوش‌ها بزنید، چنین کرمی باید حاوی بنزوئیل پروکساید باشد تا بتواند جوش را خشک کند و سلول‌های مرده سطحی را بردارد.

 • قطره ضدقرمزی چشم هم می‌ تواند به شما کمک کند یعنی قطره‌ چشمی که برای کم کردن قر مزی چشم‌ها استفاده می‌شود. اگر کرم ضدآکنه ندارید می‌توانید به جای آن از چنین قطره‌ای استفاده کنید. این قطره می‌تواند قرمزی جوش را کم کند اما هیچ تاثیری در بهبود جوش‌ها ندارد.

 • مقداری دارچین و عسل را با هم مخلوط کنید تا ماده‌ای چسبی شکل به دست آید. صورتتان را بشویید و بعد مقداری از این مخلوط را قبل ازخواب روی مناطق مورد نظر بمالید و بگذارید تا صبح بماند.

 • روغن درخت چای را نیز می‌توانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضدباکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می‌کند و مانع زخم شدن محل جوش می‌شود. البته باید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری كنید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

 • باید پوست‌تان را با یک پاک‌کننده حاوی اسید سالیسیلیک بشویید، چرا که این دانه‌های سرسیاه بیش از همه به دلیل تولید بیش از اندازه چربی درون منافذ پوستی است؛به همین دلیل تمیز نگه‌داشتن پوست می‌تواند به پاک کردن دانه‌‌های سرسیاه کمک کند.

 • با یک لایه‌بردار ملایم سلول‌های مرده سطح پوست را بردارید، چرا که تجمع این سلول‌های مرده روی پوست هم می‌ تواند عامل ایجاد جوش و دانه‌های سرسیاه باشد.

 • یک حوله را داغ کنید و روی این دانه‌های سرسیاه قرار دهید، بخار و گرمای ناشی از حوله باعث می‌شود که دانه‌های سرسیاه به سطح پوست نزدیک شوند و در نتیجه تخلیه کردن آنها آسان‌تر شود، حوله را چند دقیقه روی دانه‌های سرسیاه نگه دارید و بعد آن منطقه را به خوبی خشک کنید.

 • – نوک یک انگشت یک پارچه یا دستمال کاغذی قرار دهید؛ بعد آرام با نوک انگشت و دستمال این دانه‌‌‌ها را خیلی آرام فشار دهید، حواستان باشد که نباید به پوست فشار زیادی وارد شود، چرا که می‌تواند التهاب ایجاد کند.

 • مقداری دارچین و عسل را با هم مخلوط کنید تا ماده‌ای چسبی شکل به دست آید. صورتتان را بشویید و بعد مقداری از این مخلوط را قبل ازخواب روی مناطق مورد نظر بمالید و بگذارید تا صبح بماند و بعد صبح صورت‌تان را کاملا بشویید. اگر معمولا در خواب زیاد تکان می‌‌خورید، توصیه می‌کنم روی بالش خود یک حوله بیندازید تا کثیف نشود.

 • راه دیگر برای از بین بردن یک شبه جوش‌ها استفاده از روغن‌های خاص و ضروری بدن است؛ یعنی روغن‌های تقطیر شده‌ای که حاوی ترکیبی از مواد عطری برخی از گیاهان است، دو گیاه فوق‌العاده برای پوست؛ یکی درخت چای و دیگری برگ‌بوست. روغن هر دو این گیاهان بسیار موثر است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.کافی است قبل از خواب بعد از اینکه صورتتان را شستید و خشک کردید یک قطره از روغن را روی جوش قرار دهید و بگذارید تا صبح روی جوش باقی بماند. حواستان باشد که حتما روی بالش خود یک حوله پهن کنید چرا که لک ناشی از این روغن‌ها به راحتی از روی پارچه پاک نمی‌شود.

 • اگر برای درمان سریع جوش‌ها به پزشک مراجعه کنید احتمالا مصرف داروهای کورتونی یا استروئیدی را برای کوتاه مدت به صورت خوراکی یا موضعی یا تزریقی تجویز می‌کند اما باید بدانید با مصرف طولانی‌مدت این داروها آکنه بدتر می‌شود اما در کوتاه‌مدت چنین داروهایی می‌تواند التهاب را از بین ببرد و از آنجا که التهاب نقش زیادی در ایجاد جوش دارد بنابراین جوش‌ها کاهش می‌یابند.باید بدانید مصرف این داروها باید محدود به چند روز یا نهایتا دو هفته باشد تا شدت ضایعات آکنه كم شود البته این بهبودی به طور موقتی است و فرد باید حتما داروهای خوراکی و موضعی آنتی‌آکنه، آنتی باکتریال را آغاز کند تا با قطع داروهای کورتونی و استروئیدی ضدالتهاب، جوش‌ها برنگردند.

 • اگر پوستی حساس دارید توصیه می‌کنیم سراغ خمیر دندان نروید، چرا که ممکن است پوست با خمیر دندان بیش از اندازه خشک شود و حتی بسوزد؛ بهتر است شما در این مواقع سراغ محلول بنزوئیل پروکساید 3درصد بروید. کمی از این محلول را با یک گوش‌ پاک‌ کن روی جوش بگذارید.این ماده باکتری‌های عامل آکنه را می‌کشد، همچنین کاری می‌کند که منافذ مسدود شده پوستی باز شوند و در نتیجه هم پوست کمتر دچار آکنه می‌شود و هم راحت‌تر نفس می کشد.

 • یادتان باشد که این راه‌ها نمی‌توانند به عنوان درمان قطعی مطرح باشند بلکه فقط می‌توانند به طور خیلی موقت جوش‌ها و آکنه‌‌ها را خوب کنند ولی اگر علت اصلی برطرف نشود، جوش‌ها دوباره برمی‌گردند و روز از نو و روزی از نو؛ اگر هم بخواهید این روش‌ها را مرتب تکرار کنید، احتمالا پوستتان بیش از اندازه حساس و خشک خواهد شد و نتیجه مطلوب مورد نظرتان به دست نخو

 • سلام من بعد از اصلاح خیلی جوش زدم چیکار کنم برم لطفاااااااااااااااا

 • سلام من مدتیه جوش میزنم و هرچی استفاده میکنم جواب نمیده. تو رو خدا راهنماییم کنین صورتم پر لکه شده

 • روغن کوهان شتر حرف ندارههههههههههههه……من استفاده کردم به طور باور نکردنی جوشام خوب شده عالیهههههههههههههههه

  • اقا نرو خدا من انقدر چوش رو پیشونیم زده ک نگو بخور گذاشتم بد تر شده چیکار کنم

 • سلام خسته نباشید پوستم به خاطر استفاده از لایه برداری که دکترم تجویز کرده بود پوست پوست شده درمانی براش وجود داره؟

 • عزیزان برای از بین بردن جوش سرکه ی سیب رو توی اب پاش بریزید و روی جوش هاتون اسپری کنید خیلی موثره

 • سلام. من یه مدتی بود جوش هایم رو می کندم. الان به طور وحشتناکی لکه شده.چه جوری این لکه هارو از بین ببرم؟ تروخدا کمکم کنید

 • جوش های قرمزو ملتهب زدم کمکم کنید.

 • سلام بچه ها بهترین درمان برای جوش وجای جوش مخلوط شیرو زردچوبه هست به مدت۲۰دقیقه رو پوست بمونه بعد با اب ولرم بشورید معجزه میکنه

 • جوش های چرکی که همان توده های چرکی گاها به دلیل عفونت پیازچه مو ظاهر می شوند که نشانگر مشکلات مختلف است. یکی از این مشکلات اختلال در عملکرد طبیعی کبد و غدد زیر پوستی است.

 • کمبود بیوتین را می توان با مصرف جوانه ها به خصوص جوانه گندم و ماش تا حدودی درمان کرد اما بعضی اوقات علاوه بر مصرف آن ها نیاز به مکمل های غذایی هم است.

 • کمبود بیوتین را می توان با مصرف جوانه ها به خصوص جوانه گندم و ماش تا حدودی درمان کرد اما بعضی اوقات علاوه بر مصرف آن ها نیاز به مکمل های غذایی هم است.

 • کبد با مصرف مواد غذایی چرب و از این قبیل دچار مشکل می شود که با تغییر رژیم غذایی به سمت مصرف سبزیجات و میوه جات می توان در به اصطلاح پاک کردن کبد نقش داشت.

 • جعفری را خوب خرد کرده و له کنید و با مقداری نمک و روغن زیتون مخلوط کرده و بر روی پوست صورت بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

 • استفاده از سفیدآب از قدیم در بین زنان برای زیبایی پوست رایج بوده است که متأسفانه امروزه لوسیون های شیمیایی جای آن را گرفته اند.
  برای تهیه ماسک اسفناج پخته شده و له شده را به سفید آب پودر شده مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه آن را بر روی صورت قرار دهید.

 • هرگز جوش های چرکی را فشار ندهید به خصوص در نواحی اطراف بینی و لب چرا که باعث افزایش محل عفونت می شود.
  ساده است که باید از مصرف غذاهای چرب به دفعات زیاد خودداری کنید.

 • جوش یک مشکل پوستی است که در اثر تجمع چربی در بخش های مختلف بدن از جمله صورت , قفسه سینه, شانه, گردن و… به صورت جوش های سریاه , جوش سر سفید و… رخ می دهد.

 • توروخداکمکم کنین این جوشانمیدونم چرااصلا نمیرن زیربوستی هستن بیشتر

 • ازخمیردندان استفاده کن

 • اخه واقعا میشه من به حرف ها سایت اعتماد ندارم میخوام ببینم میشه؟

 • شمامیتوانید ازچوب دارچین استفاده کنید

 • سلام.قبلا جوش هام کم بود حالا زیاد شدن چیکار کنم

  • سلام.شما باید داروی ژنی ترت را مصرف کنید اما این دارو را باید روزی یک در میان مصرف کنید ولی این دارو را در موقع بارداری وشیر دهی اصلا باید مصرف نکنید

 • برو دکتر

 • دکتورو که نگو اصلا جواب نمیده

 • برو همون پیاز خام یا ابلیمو استفاده کن واسه من خوب بودن

 • کار خاصی نکن فقط اعتماد به نفست رو حفظ کن

 • آزیترومایسین برای درمان جوش خوبه من استفاده کردم

 • بچه های خمیردندان خیلی خوبه استفاده کنید

 • سلام من یه راه درمان خوب پیدا کردم خیلیم سادس ماستو با نشاسته قاطی کنین بزنین به صورت فقط نشاسته زیاد بریزین ماست کمتر امیدوارم موفق باشید

 • اقا من جوش رو میشونیم زیاده از وقتی بخور میزارم تکون نخوردن کمکم کنید لعنتی ها کم کنمیشه هیچ زیاد میشه

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.