راه های ساده برای داشتن دندان سالم در کودکان - جسارت

راه های ساده برای داشتن دندان سالم در کودکان

راه های ساده برای داشتن دندان سالم در کودکان

دندان سالم,دندان سالم داشتن,چگونه دندان سالم داشته باشیم,دندان های سالم,درد دندان سالم,چگونه دندان سالمی داشته باشیم,راز دندان سالم,شکل دندان سالم,دندان های سالم,چگونه دندانهای سالم داشته باشیم,چگونه دندانهای سالمی داشته باشیم,چگونه دندانهای سالم داشته باشیم,چگونه دندان سالم و سفید داشته باشیم,چگونه دندانهای سالم و سفید داشته باشیم,چگونه دندان های سفید و سالم داشته باشیم,چگونه یک دندان سالم داشته باشیم,چگونه دندان سفید و سالم داشته باشیم,دندان های سالم و سفید,دندان های سالم و زیبا,چگونه دندان های سالم داشته باشیم,چگونه دندان های سالم داشته باشیم,چگونه دندان های سالمی داشته باشیم,داشتن دندان های سالم,عکس دندان های سالم,راز دندان های سالم,علت درد دندان سالم,دلیل درد دندان سالم,درمان درد دندان سالم,علت درد در دندان سالم,درد دندانهای سالم,درد گرفتن دندان سالم,علت درد دندان سالم چیست,علت درد دندان های سالم,راز داشتن دندان سالم,راز داشتن دندانهای سالم,چطور دندان های سالمی داشته باشیم

دندان سالم , دندان سالم داشتن , چگونه دندان سالم داشته باشیم , دندان های سالم

اصرار برای سفید کردن بیش از حد طبیعی دندان ها از راه های طبیعی عملا ممکن نیست حتی اگر مغز دندان را بشکافید، می بینید که کاملا سفید نیست. برای سفید شدن طبیعی دندان روش هایی وجود دارد که اصلی ترین و مهم ترین آنها، تمیزی دهان و دندان است.

دندان سالم

مراقبت از دندان میتواند از صرف هزینه های سنگین دندانپزشکی در آینده پیشگیری کند. در حالی که ویزیت های منظم دندانپزشک نقش مهمی در مراقبت های کلی بازی میکند، راه حل های کوچک خانگی هم میتواند باعث بهبود سلامت دندان ها شود.  دکتر ShantanuJaradiاین چند نکته را برای حفظ سلامت دندان ها پیشنهاد می دهد: مقدار زیادی آب بنوشید. آب شستشودهنده طبیعی دهان است که به کاهش لکه های ناشی از قهوه و نوشیدنی های گازدارکمک کند. در رژیم غذاییتان مقدار زیادی میوه و سبزیجات اضافه کنید. با خوردن میوه های ترد مثل سیب، خیار، هویج و کرفس، دهانتان به طور طبیعی تمیز می شود. پلاک ها و ذرات غذا که بین دندان ها مانده اند در طول خوردن این میوه ها از بین میروند.  یک تکه پنیر بخورید. بعد از شام، مقداری پنیر چدار برداشته و بجوید، این کار باعث خنثی شدن اسید در دهان شما می شود.

دندان سالم , دندان سالم داشتن , چگونه دندان سالم داشته باشیم , دندان های سالم

هیچ کس نمی تواند دندان خراب و پوسیده سفیدی داشته باشد؛ بنابراین اگر می خواهید دندان های تان سفید و درخشان باشند، قبل از هر چیز باید دندان هایی سالم داشته باشید.

دندان سالم داشتن

آدامس های بدون قند بجوید.جویدن آدامس تولید بزاق را افزایش میدهد. بزاق به شستن اسید پلاک و شستن دندان در مواد معدنی که برای تقویت مینای دندان لازم است کمک می کند. حتما بعد از مصرف نوشیدنی های اسید مسواک بزنید، البته بعد از نوشیدن آب پرتقال و نوشابه های گازدار نباید این کار را انجام دهید، حداقل ۲۰ دقیقه صبر کنید تا احتمال سایش پوشش مینای دندان کاهش پیدا کند. دهانتان را با آب اکسیژنه شستشو دهید. مقدار کمی از این مخلوط با آب، سه شستشو دهنده عالی ضدباکتری به وجود می آورد که بعد از مسواک زدن دندان را سفید می کند. البته یادتان باشد که آن را قورت ندهید! جوش شیرین هم یک ساینده ملایم است که مثل خمیردندان عمل میکند.

دندان سالم , دندان سالم داشتن , چگونه دندان سالم داشته باشیم , دندان های سالم

با مراجعه به دندانپزشک اشکالاتی مانند پوسیدگی را برطرف و بعد بهداشت دهان و دندان را به دقت و به شکل مستمر رعایت کنید.

چگونه دندان سالم داشته باشیم

از نی استفاده کنید. شاید فکر کنید که نوشیدن قهوه با نی خیلی زشت است، اما انجام این کار به کاهش تماس مستقیم بین دندان های سفیدتان با لکه های نوشیدنی کمک میکند. مسواکتان را نرم کنید. قبل از مسواک زدن ، مسواک را زیر آب داغ بگیرین تا برای دندان های حساس زیاد خشن نباشد و نرم شود. تمیز کردن زبان هم مهم است. تمیز کردن زبان به کاهش بوی بد دهان کمک کرده و وضعیت بهداشت دهان و دندان را بهبود می دهد، چون تعداد زیادی از باکتری ها در سطح چین دار زبان ساکن می شوند.

دندان سالم , دندان سالم داشتن , چگونه دندان سالم داشته باشیم , دندان های سالم

اگر دندان های تان سالم باشند و بهداشت روزانه دهان و دندان (شامل مسواک کردن، نخ دندان کشیدن و. . . ) را رعایت کنید، دندان های تان در اوج سفیدی و درخشندگی طبیعی خود خواهند بود

دندان های سالم

بیشتر دندانپزشکان حرفه ای می گویند علت بهداشت ضعیف دهان دندان مسواک نزدن، عدم استفاده از نخ دندان یا عدم شستشوی کافی است که به بیماری های لثه و پوسیدگی دندان منجر می شود. از مصرف بیش از حد شکر و نشاسته پرهیز کنید. شکر و کربوهیدرات می توانند باکتری ها را تغذیه کرده و به پوسیدگی دندان منجر شوند. بهتر است میان وعده های سالم مثل کرفس، هویج، میوه های تازه، آجیل و … را امتحان کنید.  مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید. به طور منظم پیش دندانپزشک بروید تا کرم خوردگی های احتمالی را چک کرده و دندان ها را جرم گیری کند. درست است که این کار هزینه دارد اما باعث صرفه جویی در هزینه های سنگین در آینده می شود.

دندان سالم

<

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.