خوردن شکلات تلخ در بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف

خوردن شکلات تلخ در بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف

خوردن شکلات تلخ در بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف در سایت جسارت

شکلات تلخ در بارداری ,شکلات تلخ در بارداری,خواص شکلات تلخ در بارداری,تاثیر شکلات تلخ در بارداری,عوارض شکلات تلخ در بارداری,شکلات تلخ بارداری,شکلات تلخ و بارداری,شکلات تلخ برای بارداری,خوردن شکلات تلخ در بارداری,مصرف شکلات تلخ در دوران بارداری,مصرف شکلات تلخ در دوران بارداری,شکلات تلخ و بارداری,شکلات تلخ در دیابت بارداری,خواص شکلات تلخ برای بارداری,فواید شکلات تلخ در بارداری,خواص شکلات تلخ در دوران بارداری,فواید شکلات تلخ در دوران بارداری,شکلات تلخ و دیابت بارداری,اثر شکلات تلخ بر بارداری,شکلات تلخ دردوران بارداری,شکلات تلخ برای زنان باردار,شکلات تلخ برای زن باردار,آیا شکلات تلخ برای بارداری مضر است؟,خوردن شکلات تلخ در حاملگی,خوردن شکلات تلخ دردوران بارداری

خوردن شکلات تلخ و بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف

شکلات تلخ در بارداری , شکلات تلخ در بارداری , خواص شکلات تلخ در بارداری , تاثیر شکلات تلخ در بارداری

در این مطلب از سایت جسارت به خوردن شکلات تلخ در بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

 شکلات تلخ حاوی موادمعدنی مهم است که به طور چشمگیری استرس و افسردگی را کاهش می دهد. کاکائو حاوی تیوبرومین است که به تنظیم جریان خون در زنان باردار کمک می کند.

شکلات تلخ در بارداری

مواد غذایی شما باید در طول باردای تغییر کند زیرا مصرف تعدادی از آنها برایتان مضر است. شکلات تلخ ماده‌ای است که می‌توانید آن را در طول بارداری به میزان متعادل بخورید. مراقب تاثیر منفی کافئین باشید زیرا مصرف بیش از حد آن به رشد کودک آسیب می‌ساند. شکلات منبع آنتی اکسیدان است که اسیدهای آزادی را که موجب مرگ سلول‌ها در یدن می‌شود، خنثی می‌کند. این ماده همچنین شامل کلسیم است که به سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند. طبق تحقیقی که در سال 2009 در مجله آمریکایی به چاپ رسید، مصرف یک عدد شکلات در روز استرس را کاهش می‌دهد. آنتی اکسیدان موجود در کاکائو فواید دیگری شامل کاهش فشار خون نیز دارد. شکلات‌ تلخ نسبت به شکلات شیری فواید بیشتری دارد.

آنتی اکسیدان موجود در آن، رادیکال های آزاد را از بین می برد. آهن و منیزیم موجود در شکلات در افزایش و حفظ گلبول های قرمز زنان موثر است. منیزیم به خصوص به سوخت و ساز اسیدهای چرب کمک می کند.

شکلات تلخ در بارداری

شکلات تلخ حاوی کافئین است. مصرف زیاد آن خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد. همچنین محرکی برای بالا بردن ضربان قلب و فشار خون است. توصیه می‌شود زنان باردار 200 میلی گرم یا کمتر از این ماده در روز مصرف کنند. اگرچه 28 گرم شکلات تلخ حاوی 20 میلی گرم کافئین است و مصرف زیاد آن به خصوص اگر از طریق موادی چون قهوه به دست آید، خطرناک است. شکلات و انواع مختلف آب نبات‌ها منبع کربوهیدرات‌های ساده هستند که موجب انرژی و اضافه وزن می‌شوند. یک بسته شکلات می‌تواند 230 کالری و 13 گرم چربی داشته باشد. بنابراین اگر شما مبتلا به دیابت بارداری یا عوارض بارداری هستید، از مصرف کربوهیدرات‌های ساده مانند شکلات تلخ خودداری کنید.

خوردن شکلات تلخ و بارداری و خواص و عوارض ناشی از مصرف

شکلات تلخ در بارداری , شکلات تلخ در بارداری , خواص شکلات تلخ در بارداری , تاثیر شکلات تلخ در بارداری

شکلات تلخ حاوی قند و چربی کم است و در صورت مصرف متعادل کلسترول را کاهش می دهد. به گزارش سایت «نیوزویک»، با تنظیم فشارخون و غنی بودن آنتی اکسیدان، به طور موثر میزان استرس زنان را کاهش می دهد.

خواص شکلات تلخ در بارداری

مصرف مقدار زیاد شکلات تلخ یا شیرین فضای زیادی از شکم شما را پر می‌کند و جایی برای مصرف غذاهای سالم باقی نمی‌گذارد. بنابراین بهتر است در طول بارداری رژیم غذایی متعادلی شامل پروتئین بدون چربی، میوه، سبزیجات، لبنیات و غلات سبوس دار را انتخاب و در کنار آنها شکلات تلخ را به مقدار مناسب مصرف کنید.

شکلات تلخ در بارداری

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.