آشنایی با کرایولیپولیز

آشنایی با کرایولیپولیز

آشنایی با کرایولیپولیز خواص کرایولیپولیز,فوايد کرایولیپولیز,کرایولیپولیز درماني,خاصيت کرایولیپولیز,خواص کرایولیپولیز درماني,خواص کرایولیپولیز براي پوست,خواص کرایولیپولیز براي مو,خواص کرایولیپولیز براي جواني,خواص خوردن کرایولیپولیز,فوايد کرایولیپولیز خام,فوايد کرایولیپولیز پخته

تقویت حافظه با گیاهان دارویی

تقویت حافظه با گیاهان دارویی

تقویت حافظه با گیاهان دارویی خواص گیاهان دارویی,فواید گیاهان دارویی,گیاهان دارویی درمانی,خاصیت گیاهان دارویی,خواص گیاهان دارویی درمانی,خواص گیاهان دارویی برای پوست,خواص گیاهان دارویی برای مو,خواص گیاهان دارویی برای جوانی,خواص گیاهان دارویی برای …

علت و علائم و درمان آنفولانزا خوکی در ایران چیست

علت و علائم و درمان آنفولانزا خوکی در ایران چیست

آنفولانزا خوکی آنفولانزا خوکی ,آنفولانزا خوکی علائم,انفولانزا خوکی درمان,آنفولانزا خوکی چیست,آنفولانزای خوکی در ایران,آنفولانزای خوکی در ساری,آنفولانزای خوکی چیست؟ توضیحاتی در مورد آنفولانزا خوکی بر اساس گزارش نهادهای ملی و بین المللی …

در مورد خواص گل نرگس در طب سنتی و طرز تهیه روغن گل نرگس

خواص گل نرگس در طب سنتی,خواص گل نرگس,خواص گل نرگس طب سنتی,خواص گل نرگس شیراز,خواص گل نرگس زرد,خواص گل نرگسی,خواص گل نرگس در روایات,خواص گل نرگس خشک شده,خواص گل نرگس چیست,خاصیت گل نرگس,خاصیت گل نرگس چیست,خاصیت بوی گل نرگس

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

در این مطلب از سایت جسارت به در مورد خواص گل نرگس در طب سنتی و طرز تهیه روغن گل نرگس می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

گل نرگس

هر روز این گل را ببویید. چنانچه میسر نشد هفته ای یک‌بار، در غیر این صورت ماهی یک‌بار، اگر نتوانستید سالی یک‌بار و حداقل در طول عمرتان حتماً یک‌بار بوی نرگس را بو کنید زیرا در بدن رگی است که انسان را دچار افسردگی می‌کند و بوی نرگس از بین برنده و درمان افسردگی می باشد.اما این گل زیبا خواص درمانی فراوان و شگفت انگیزی دارد. از جمله اینکه:بوییدن این گل شما را از ابتلا به زکام محافظت می کند و در بهبود سرماخوردگی بسیار مفید است.در واقع استفاده از مخلوط روغن این گل و عسل سبب بهبود درمان مزمن اعصاب می‌گردد.جالب است بدانید که ماساز روغن این گل روی معده و مثانه باعث بهبود مشکل مثانه می‌گردد.

گل نرگس ، خواص گل نرگس , گل نرگس وحشی , خواص گل نرگس , انواع گل نرگس

و لازم به ذکر است که همچنین از این مخلوط می‌توان برای درمان و کاهش اسپاسم، دردهای مفاصل و شکستگی اعضای بدن استفاده نمود.گفتنی است در مادران شیردهی که با مشکل سفت شدن شیر مواجه هستند؛ استفاده از مخلوط روغن این گل و عسل و ماساژ آن بر روی سینه‌ها سبب روان شدن شیر می‌گردد.قابل توجه است که افرادی که دچار دررفتگی مکرر اعضای بدن مثل شانه، کتف، دست و پا می‌شوند اگر محل دررفته را چندین بار با مخلوط پیاز این گل ، عسل و کمی سرکه ماساژ دهند؛ بهبود می بایند. درواقع این گل به دلیل خاصیت جاذب خود در درمان عفونت زخم‌های عمیق بسیار کاربرد دارد و روش استفاده بدین شکل است که مخل زخم را بامخلوط روغن این گل و پیاز و عسل آغشته کنند. این مخلوط باعث بیرون کشیدن چرک و عفونت و درمان زخم‌های عمیق می‌گردد.

نرگس ماده ای به نام گالان تامین دارد که اثر درمانی مهمی روی آلزایمر دارد.

خواص گل نرگس در طب سنتی

طبیعت گل نرگس : گل نرگس گرم و خشک است. روغن نرگس گرم و تر است. پیاز نرگس گرم و خشک است. تمام خواص گل نرگس : بوییدن گل نرگس از ابتلا به زکام جلوگیری کرده و در بهبود سرماخوردگی بسیار موثر است. استفاده از مخلوط روغن گل نرگس و عسل سبب بهبود درمان مزمن اعصاب می‌شود. ماساز روغن گل نرگس روی معده و مثانه باعث بهبود مشکل مثانه می‌شود. همچنین از این مخلوط می‌توان برای درمان و کاهش اسپاسم، دردهای مفاصل و شکستگی اعضای بدن استفاده کرد. در مادران شیردهی که با مشکل سفت شدن شیر مواجه هستند؛ استفاده از مخلوط روغن گل نرگس و عسل و ما ساز آن بر روی  سینه‌ها سبب روان شدن شیر می‌شود.

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

ضد اسپاسم است و نیروی جنسی را تقویت می کند.

خواص گل نرگس

افرادی که دچار دررفتگی مکرر اعضای بدن مثل شانه، کتف، دست و پا می‌شوند اگر محل دررفته را چندین بار با مخلوط پیاز گل نرگس، عسل و کمی سرکه ماساژ دهند؛ بهبود می بایند. گل نرگس به دلیل خاصیت جاذب خود در درمان عفونت زخم‌های عمیق بسیار کاربرد دارد و روش استفاده بدین صورت است که مخل زخم را با مخلوط روغن گل نرگس و پیاز و عسل آغشته کنند. این مخلوط باعث بیرون کشیدن چرک و عفونت و درمان زخم‌های عمیق می‌شود. طبق اظهار نظر پزشکان، افراد مبتلا به بیماری آلزایمر با بو کردن این گل امکان درمان پیدا می کنند. بوییدن یا ضماد کردن گل نرگس در درمان بیماریهایی نظیر جوش صورت،کورک،آبسه ها،شبکوری مؤثر است. خوردن6گرم از گل نرگس با عسل انواع کرم معده را از بین میبرد. ضماد پیاز گل نرگس با سرکه و عسل برای دمل وکورک بهترین مرهم است.

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

برای معالجه ی برونشیت از دم کرده ی گل نرگس استفاده کنید اگر چند گل نرگس را در خانه بگذارید، افراد خانه نسبت به سرماخوردگی مصون خواهند ماند و مبتلا به این بیماری نمی شوند.

خواص گل نرگس طب سنتی

جهت درد مزمن اعصاب و مفاصل و نقرس حکم بهترین مسکن است. جوشانده 4تا8گرم گل نرگس چمنی خشک در یک لیتر آب برای معالجه آسم توصیه شده است. کسانی که می خواهند موهایشان سریع رشد نموده بلند شود مقدار 5تا10گرم گل با ساقه نرگس را دریک چهارم لیتر آب جوشانده بر سر بمالندیا 1تا2گرم پودر گل نرگس را در آب جوش ریخته بر سر بمالید تا به  تسریع موهای سر کمک کند.  اگر کسی می خواهد در زمستان از شر زکام درامان باشد مرتب گل نرگس را استشمام کند.بوییدن ان سر درد را ساکت و گرفتگی بینی را باز می کند. یک دسته گل همواره می تواند روحیه هرکس را بهتر کند اما، گلهای نرگس تأثیراتی بیشتر دارند آنها می توانند کلیدی برای درمان افسردگی تلقی شوند. روغن نرگس به عصب سو د رسان است . ضماد بیخ نرگس ورم عصب و گره عصب و درد مفاصل را دوا ست.

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

برای رفع تشنج اعصاب چشم، پماد آن را روی چشم بگذارید.

خواص گل نرگس شیراز

نرگس و بویژه روغنش بندآمدن های مغزی، سردرد تر سودایی را درمان است و سرهای گرم رابدرآرد. رایحه ی گل یاس کمک به فراموشی خاطرات بد، تقویت جرات و افزایش صبر می کند.رایحه ی گل نرگس تقویت کننده حافظه  می باشد. در افرادی که به دنبال سردی مزاج ریه یا فلج اعصاب قفسه سینه یا رسیدن سرما به ریه، دچار تنگی نفس شده اند، مداومت بر روغن مالی قفسه سینه با روغن نرگس سودمند است. در احتباس ادرار ناشی از فلج اعصاب مثانه روغن مالی کردن با روغن نرگس در جریان یافتن ادرار موثر است. مداومت بر روغن مالی آلت تناسلی مرد با روغن نرگس قوه جنسی مرد را بسیار افزایش داده و کجی آلت تناسلی را نیز برطرف می کند.

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

برای التیام زخم ها، پودر پیاز خشک شده ی نرگس را روی زخم ها بپاشید تا از خونریزی جلوگیری کند.

خواص گل نرگس زرد

اگر 3 پیاز نرگس را یک شبانه روز در شیر (خصوصا شیرگاومیش) بخوابانند و سپس خشک کرده و بکوبند و بر آلت تناسلی مرد بمالند، در بهبود قوای جنسی و توانایی مرد برای نزدیکی بسیار موثر است. مداومت بر روغن مالی با روغن نرگس بر عانه و بیضه ها در درمان زودانزالی مفید است. کوبیده پیاز نرگس مخلوط با عسل و کمی سرکه و ضماد کردنش روی کک و مک و لکه های تیره پوستی، باعث از بین رفتن آنها می شود. برای خارج کردن خار یا خرده شیشه که در پوست فرو رفته باشد، پیاز گل نرگس را بکوبید و با عسل مخلوط کرده و روی عضو بگذارید. پیاز نرگس جذب کننده ای بسیار قوی است و مواد را از عمق بدن به بیرون می کشد. روغن مالی عضوی که دچار سرمازدگی شده با روغن نرگس برای بهبود آن موثر است. روغن مالی با روغن نرگس در دردها و ورمهای سرد مفاصل سودمند است. در کسی که لاغر است و پوست سفت و سختی دارد و منافذ پوستی اش بسته اند، بهتر است در فصل زمستان قبل از بادکش پوست او با روغن نرگس روغن مالی شود.

خواص گل نرگس در طب سنتی , خواص گل نرگس , خواص گل نرگس طب سنتی , خواص گل نرگس شیراز

برای سرباز کردن دمل ها، پماد آن را مخلوط با سرکه و عسل روی این موضع بگذارید. پیاز کوبیده ی آن با مخلوط عسل، مسهل قوی برای معده است.

خواص گل نرگسی

طرز تهیه روغن نرگس : گل نرگس را 40 روز در روغن کنجد تازه یا روغن زیتون در زیر آفتاب بپرورید. هر چند روز یکبار گل را تجدید کنید. چه کسانی از گل نرگس دوری کنند؟ با وجود همه مزایای بوی گل نرگس توجه داشته باشیم افراد گرم مزاج در بوییدن این گل زیاده‌روی نکنند زیرا سبب بروز سر درد خواهد شد.

خواص گل نرگس در طب سنتی

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 1 بهمن 1396
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.